Stop nasilju uopšte, a ne parcijalno!

T-Zex

Veoma poznat
Poruka
13.698
Početno pitanje je - zašto bih morao da budem pripadnik neke određene grupe ili populacije da bi neko primetio nasilje nadamnom?
U našem društvu, uopšteno govoreći, vlada obrazac nasilničkog ponašanja - od verbalnog do fizičkog.
Svuda se čuje - stop nasilju nad ženama, nad decom, nad LGBT, nad starima, nad psima, nad ovima i onima. To je po meni - promašaj i pucanje ćorcima. Zašto? Zato što na taj način neko, smišljeno, većinski deo populacije poistovećuje sa agresorom, a u cilju prikrivanja bahatosti i nasilja zaštićene kaste.
Zato je jedini i ispravan put - sprečavanje nasilja u svim segmentima društva.
Kako?
Pa evo - svi znamo da se za saobraćajne prekršaje plaćaju kazne. Pa se kumulativno sakupljaju bodovi. Pa zabrane vožnje. Pa ponovo polaganje. Pa trajno oduzimanje dozvole itd.
Tako i za siledžije. Jednom si izazvao tuču i nekoga povredio - plaćaš kaznu i dobijaš negativne bodove. Drugi put si to isto uradio - ideš u zatvor na neko vreme i plaćaš KAZNU i dobijaš bodove. Treći put ideš na višegodišnju robiju, psihoterapiju, društveno koristan rad i za svako sledeće nasilje se kazna povećava za duplo.
Isto i za materijalnu štetu - nasilje nad nečijom imovinom, isti princip.
Dokle god se nasilje nad bilo kim prećutkuje, nema sreće.
 
Za takvo nasilnicko ponasanje, kriv je odredjeni deo ljudskog mozga (koji neuropsihijatri, psihijatri i psiholozi nazivaju "zaostali deo"). Taj "zaostali deo" vise nije toliko potreban, jer se ljudsko drustvo razvilo do te mere da vise ne mora nasiljem da se prezivljava.
Savremenim metodama skeniranja mozga je dokazano da daj deo polako zakrzljava. I to je dobro.
Medjutim, taj proces je dug i spor, i zato je potrebno da se ljudi od malih nogu uce da obuzdaju to kod sebe, da visim mozdanim funkcijama stave taj deo sebe pod kontrolu.

Zato treba izbaciti pola nepotrebnih stvari iz skola i uvesti predmet koji bi se zvai "Osnove gradjanske svesti".
I kroz taj predmet da se od malena, deca nauce nekim stvarima, mnogim stvarima vezanih za zivot u savremenom dobu, u sadasnjosti (ne u proslosti) i pripreme za buducnost. Izmedju ostalog, i o modelima ponasanja koji su prihvatljivi i normalni za sadasnje drustveno uredjenje.

No, uvek ce preovladati ovi za veronauku, gde ce uciti decu o opravdanosti krstaskih ratova, i forsirati pricu da je samo jedna vera prava, da su ostali nevernici i treba ih na kolac.
 
Početno pitanje je - zašto bih morao da budem pripadnik neke određene grupe ili populacije da bi neko primetio nasilje nadamnom?
U našem društvu, uopšteno govoreći, vlada obrazac nasilničkog ponašanja - od verbalnog do fizičkog.
Svuda se čuje - stop nasilju nad ženama, nad decom, nad LGBT, nad starima, nad psima, nad ovima i onima. To je po meni - promašaj i pucanje ćorcima. Zašto? Zato što na taj način neko, smišljeno, većinski deo populacije poistovećuje sa agresorom, a u cilju prikrivanja bahatosti i nasilja zaštićene kaste.
Zato je jedini i ispravan put - sprečavanje nasilja u svim segmentima društva.
Kako?
Pa evo - svi znamo da se za saobraćajne prekršaje plaćaju kazne. Pa se kumulativno sakupljaju bodovi. Pa zabrane vožnje. Pa ponovo polaganje. Pa trajno oduzimanje dozvole itd.
Tako i za siledžije. Jednom si izazvao tuču i nekoga povredio - plaćaš kaznu i dobijaš negativne bodove. Drugi put si to isto uradio - ideš u zatvor na neko vreme i plaćaš KAZNU i dobijaš bodove. Treći put ideš na višegodišnju robiju, psihoterapiju, društveno koristan rad i za svako sledeće nasilje se kazna povećava za duplo.
Isto i za materijalnu štetu - nasilje nad nečijom imovinom, isti princip.
Dokle god se nasilje nad bilo kim prećutkuje, nema sreće.

pa ko ti brani da prijaviš sopstvenu ženu ili komšinicu ako te tuku? (:
razbij predrasude..prestani da se stidiš (:
 
Dokle god se nasilje nad bilo kim prećutkuje, nema sreće.
Tačno tako!

Po meni je i nasilje kada komšija pušta glasno TV ili renovira stan vikendom, kada ne popravi klimu pa ona drnda kao da je traktor, kada komšijin pas laje u hodniku u kasne sate ... sve je to nasilje.
Postoji zakon koji reguliše nivo dozvoljene buke. Naravno, kao i ostali zakoni, poštuje se samo u korist "krupnih riba" (somova). Za ostale se ne primenjuje.
 
Poslednja izmena:
Početno pitanje je - zašto bih morao da budem pripadnik neke određene grupe ili populacije da bi neko primetio nasilje nadamnom?
U našem društvu, uopšteno govoreći, vlada obrazac nasilničkog ponašanja - od verbalnog do fizičkog.
Svuda se čuje - stop nasilju nad ženama, nad decom, nad LGBT, nad starima, nad psima, nad ovima i onima. To je po meni - promašaj i pucanje ćorcima. Zašto? Zato što na taj način neko, smišljeno, većinski deo populacije poistovećuje sa agresorom, a u cilju prikrivanja bahatosti i nasilja zaštićene kaste.
Zato je jedini i ispravan put - sprečavanje nasilja u svim segmentima društva.
Kako?
Pa evo - svi znamo da se za saobraćajne prekršaje plaćaju kazne. Pa se kumulativno sakupljaju bodovi. Pa zabrane vožnje. Pa ponovo polaganje. Pa trajno oduzimanje dozvole itd.
Tako i za siledžije. Jednom si izazvao tuču i nekoga povredio - plaćaš kaznu i dobijaš negativne bodove. Drugi put si to isto uradio - ideš u zatvor na neko vreme i plaćaš KAZNU i dobijaš bodove. Treći put ideš na višegodišnju robiju, psihoterapiju, društveno koristan rad i za svako sledeće nasilje se kazna povećava za duplo.
Isto i za materijalnu štetu - nasilje nad nečijom imovinom, isti princip.
Dokle god se nasilje nad bilo kim prećutkuje, nema sreće.
to sto si ti predlozio sudije vec rade samo ne efikasno jer mnoge nasilnike nikad ne uhvate, gomila tuca se desi u srednjim skolama a niko ne pozove pandure.
dovoljno je da sudije primenjuju zakon i bice ovako kako si rekao, samo nema bodova.
 
Po meni je i nasilje kada komšija pušta glasno TV ili renovira stan vikendom, kada ne popravi klimu pa ona drnda kao da je traktor, kada komšijin pas laje u hodniku u kasne sate ... sve je to nasilje.

A protiv toga nema načina da se izboriš, nema udruženja, NVO, zakona...

Сад замисли на то све реновирање стана искључиво викендом 3,5 месеца. Рушење зидова тако да се цела зграда тресе, и све то и за време кућног реда, празника (Нова година, Божић о тд. ) па чак и после поноћи.
Ходање кломпама по голом паркету већ 8 месеци као да галопирају. Сваког дана неко превлачење ствари, столова, столица као да ору паркет :D
Чисто иживљавање, једноставно их не занима што сметају. Пас је још и златан, он је најмањи проблем :lol:
Наравно да је насиље, али немаш коме да се жалиш.
 
Poslednja izmena:
Za takvo nasilnicko ponasanje, kriv je odredjeni deo ljudskog mozga (koji neuropsihijatri, psihijatri i psiholozi nazivaju "zaostali deo"). Taj "zaostali deo" vise nije toliko potreban, jer se ljudsko drustvo razvilo do te mere da vise ne mora nasiljem da se prezivljava.
Savremenim metodama skeniranja mozga je dokazano da daj deo polako zakrzljava. I to je dobro.
Medjutim, taj proces je dug i spor, i zato je potrebno da se ljudi od malih nogu uce da obuzdaju to kod sebe, da visim mozdanim funkcijama stave taj deo sebe pod kontrolu.

Zato treba izbaciti pola nepotrebnih stvari iz skola i uvesti predmet koji bi se zvai "Osnove gradjanske svesti".
I kroz taj predmet da se od malena, deca nauce nekim stvarima, mnogim stvarima vezanih za zivot u savremenom dobu, u sadasnjosti (ne u proslosti) i pripreme za buducnost. Izmedju ostalog, i o modelima ponasanja koji su prihvatljivi i normalni za sadasnje drustveno uredjenje.

No, uvek ce preovladati ovi za veronauku, gde ce uciti decu o opravdanosti krstaskih ratova, i forsirati pricu da je samo jedna vera prava, da su ostali nevernici i treba ih na kolac.
Taman kažeš nešto normalno i onda uletiš u irealnu mržnju i dokažeš da je kod tebe taj "zaostali deo" baš aktivan :(
Navedi mi jednu školu ili nastavnika veronauke koji je učenike učio da nekoga treba na kolac :( a da to nisu veroučitelji islamske države :)
 
Taman kažeš nešto normalno i onda uletiš u irealnu mržnju i dokažeš da je kod tebe taj "zaostali deo" baš aktivan :(
Navedi mi jednu školu ili nastavnika veronauke koji je učenike učio da nekoga treba na kolac :( a da to nisu veroučitelji islamske države :)

Али пази колко је стручан-неуропсихијатри, психолзи и психијатри називају део мозга заосталим делом, и тај део мозга није потребан, он закржљава полако јбте..:D
Ал то је процес који је спор, зато треба развити више функције мозга...и све то без икаквог блама у уверењу да је реко нешто непобитно и паметно, чоек је стручњак очито..:worth:
 
Po meni je i nasilje kada komšija pušta glasno TV ili renovira stan vikendom, kada ne popravi klimu pa ona drnda kao da je traktor, kada komšijin pas laje u hodniku u kasne sate ... sve je to nasilje.

A protiv toga nema načina da se izboriš, nema udruženja, NVO, zakona...

Kada bi se nasilje kažnjavalo kako treba, manje bi bilo takvih "siledžija" jer bi u tom slučaju ispali glupi i negativni.
To su uglavnom pisde koje svršavaju na velike siledžije, pa kad im siebeš idola i oni se povlače.

pa ko ti brani da prijaviš sopstvenu ženu ili komšinicu ako te tuku? (:
razbij predrasude..prestani da se stidiš (:

a glupo mi je da ih prijavljujem, nema veze, izdržaću nekako
 
Tačno tako!

Postoji zakon koji reguliše nivo dozvoljene buke. Naravno, kao i ostali zakoni, poštuje se samo u korist "krupnih riba" (somova). Za ostale se ne primenjuje.

Po tom pitanju po zakonu i u našoj državi to ovako izgleda : poziv komunalnoj policiji (nekako bude logično, je li) oni kažu nismo nadležni zoveite komunalnu inspekciju, naravno postoji i varijanta da vas komunalni policajac ubedjuje da to i nije baš tako strašno i da će proći.
Zatim poziv komunalnoj inspekciji - oni kažu ...aaaa pa za to je nadležna ekološka inspekcija oni mere nivo buke, pa pozovite njih.Oni rade ujutro do 8. Pa hoće li ekološki da čuči u žbunju dok komši opet ne padne na pamet da ukljiči hilti ili odvrne dnevnik RTS? On meni smeta sad, u 8 ja nisam tu, na poslu sam umorna i neispavana od buke. Žalim slučaj zakon je takav
Poziv policije - hajde računa se bar su oni neko ko ima kakav takav zakon - policajac sa druge strane počne da se žali kako i on u zgradi ima isti problem i ne zna kako da ga reši.

Po pitanju istog u nekoj uredjenoj državi - poziv na jedan broj, pa oni prosledjuju oneme ko interveniše. Daju se podatci idobije se odgovor - ne brinite biće brzo regulisano
Za cc 5-10 min pozvone kod izvora buke i zamole ga da smanji ton, te da se to ne ponovi više, jer ako se ponovi imaće tu neprijatnu dužnost da ga kazne.

I sve lepo uredno, čisto.
 
Poslednja izmena:
Po meni je i nasilje kada komšija pušta glasno TV ili renovira stan vikendom, kada ne popravi klimu pa ona drnda kao da je traktor, kada komšijin pas laje u hodniku u kasne sate ... sve je to nasilje.

A protiv toga nema načina da se izboriš, nema udruženja, NVO, zakona...


isto kao i kad neko u javnom prevozu blebeće na tel. 300km/h i ne prestaje
 
Početno pitanje je - zašto bih morao da budem pripadnik neke određene grupe ili populacije da bi neko primetio nasilje nadamnom?
U našem društvu, uopšteno govoreći, vlada obrazac nasilničkog ponašanja - od verbalnog do fizičkog.
Svuda se čuje - stop nasilju nad ženama, nad decom, nad LGBT, nad starima, nad psima, nad ovima i onima. To je po meni - promašaj i pucanje ćorcima. Zašto? Zato što na taj način neko, smišljeno, većinski deo populacije poistovećuje sa agresorom, a u cilju prikrivanja bahatosti i nasilja zaštićene kaste.
Zato je jedini i ispravan put - sprečavanje nasilja u svim segmentima društva.
Kako?
Pa evo - svi znamo da se za saobraćajne prekršaje plaćaju kazne. Pa se kumulativno sakupljaju bodovi. Pa zabrane vožnje. Pa ponovo polaganje. Pa trajno oduzimanje dozvole itd.
Tako i za siledžije. Jednom si izazvao tuču i nekoga povredio - plaćaš kaznu i dobijaš negativne bodove. Drugi put si to isto uradio - ideš u zatvor na neko vreme i plaćaš KAZNU i dobijaš bodove. Treći put ideš na višegodišnju robiju, psihoterapiju, društveno koristan rad i za svako sledeće nasilje se kazna povećava za duplo.
Isto i za materijalnu štetu - nasilje nad nečijom imovinom, isti princip.
Dokle god se nasilje nad bilo kim prećutkuje, nema sreće.

Nasilje, lopovluk u svakoj vrsti, prljanje sredine kao i bilo kakvo ugrozavanje neke druge osobe treba najstrozije kaznjavati novcano i zatvorski jer ce samo tako srbadija da se nauci pameti i civilizovanog ljudskog ponasanja.

Ovako imamo samo jedno haoticno, nekulturno drustvo sa polupismenim bahatim ljudima.
 
Taman kažeš nešto normalno i onda uletiš u irealnu mržnju i dokažeš da je kod tebe taj "zaostali deo" baš aktivan :(
Navedi mi jednu školu ili nastavnika veronauke koji je učenike učio da nekoga treba na kolac :( a da to nisu veroučitelji islamske države :)

Nebitno je koje vere, meni je to apsolutno sve jedno. Licno sam prisustvovao kada je pop na veronauci pokusavao deci da objasni opravdanost krstaskih ratova, sa izgovorom da je hriscanska religija religija mira, dok navodi da islam poziva na rat u ime Boga. Kakav paradoks, zar ne?
U vezi studije o centrima u mozgu za agresiju, izvora imas zilion, 15 minuta vremena je dovoljno da se informises.
 
Početno pitanje je - zašto bih morao da budem pripadnik neke određene grupe ili populacije da bi neko primetio nasilje nadamnom?
U našem društvu, uopšteno govoreći, vlada obrazac nasilničkog ponašanja - od verbalnog do fizičkog.
Svuda se čuje - stop nasilju nad ženama, nad decom, nad LGBT, nad starima, nad psima, nad ovima i onima. To je po meni - promašaj i pucanje ćorcima. Zašto? Zato što na taj način neko, smišljeno, većinski deo populacije poistovećuje sa agresorom, a u cilju prikrivanja bahatosti i nasilja zaštićene kaste.
Zato je jedini i ispravan put - sprečavanje nasilja u svim segmentima društva.
Kako?

***********************************
********************************.

Од свега, само ти је наслов теме савршено добар, а све остало је промашено, пријатељу!

Стање ХАОСА и нарушених односа, не долазе спонтано. То стање је последица У СКОРО СВИМ СЕГМЕНТИМА

ДЕГЕНЕРИСАНОГ ДРУШТВЕНО-ПОЛИТИЧКОГ СИСТЕМА! Постање је последица потпуно урушеног вредносног

система, систематски ПОЛИТИЧКИ И ПРАВНО НАСИЛНИ НАСРТАЈ НА ПОРОДИЦУ. То стање је последица

деловања већ 20 година, политчке банде састављене од моралног олоша и интелектуалног талога!


Стање је последица ПРАВНОГ И ПОЛИТИЧКОГ ТЕРОРА НАД ПОРОДИЦОМ И ОСВЕДОЧЕНИМ

ПОРОДИЧНИМ ВРЕДНОСТИМА. Стање је последица деструкције школског система и негативне

селекције кадрова у просвети, стање је последица ЕКОНОМСКОГ ТЕРОРА над породицом и грађанима...


Да ли је нормална држава која својим најбољим олимпијцима на Светском такмичењу из математике

"обезбеди" 350.000 динара за пут, тошкове и награде, а за то време ДРОЉА-"ПОБЕДНИЦА" у "Паровима"

добија 30.000 јевради И СТАН у Београду?????



Тема је одлична, поради на њој!!! :ok:
 
Po meni je i nasilje kada komšija pušta glasno TV ili renovira stan vikendom, kada ne popravi klimu pa ona drnda kao da je traktor, kada komšijin pas laje u hodniku u kasne sate ... sve je to nasilje.

A protiv toga nema načina da se izboriš, nema udruženja, NVO, zakona...

И ти си отпочела причу са погрешне стране! Има још како начина, а они се стварају позитивном друштвеном

климом и афирмисањем солидарности и обзирности као значајних друштвених вредности. Полуробовски

и бандитски политичко-економски поредак не знају за солидарност и обзир, а просечан двоножац у

својој тупавости само опонаша у личном животу наопакост којом је окружен.
 
И ти си отпочела причу са погрешне стране! Има још како начина, а они се стварају позитивном друштвеном

климом и афирмисањем солидарности и обзирности као значајних друштвених вредности. Полуробовски

и бандитски политичко-економски поредак не знају за солидарност и обзир, а просечан двоножац у

својој тупавости само опонаша у личном животу наопакост којом је окружен.

Možda se nećemo složiti ali kakva solidarnost i obazrivost ... valjda je poznavanje osnovnog reda da se neke stvari ne rade.

Možda ne shvatamo na isti način pojmove ali šta ima komšija da se solidariše sa drugim komšijom time što ne pušta glasno TV i šta ima da bude obazriv ( tj da još stvara obaveza zahvalnosti- jao divno što si tako dobar pa mi ne dobuješ po mozgu svojim potrebama) .

Ja sam više za hladan odonos to i to ne radiš zato što se to ne radi... jer to iz solidarnosti i obazrivosti nas je i dovelo dovde ... prva prilika i puca i solidarnost i obazrivost kao dve ne baš jake karakterne crte čak i kod vrlo karakterno jakih ljudi.
 
Možda se nećemo složiti ali kakva solidarnost i obazrivost ... valjda je poznavanje osnovnog reda da se neke stvari ne rade.

Možda ne shvatamo na isti način pojmove ali šta ima komšija da se solidariše sa drugim komšijom time što ne pušta glasno TV i šta ima da bude obazriv ( tj da još stvara obaveza zahvalnosti- jao divno što si tako dobar pa mi ne dobuješ po mozgu svojim potrebama) .

Ja sam više za hladan odonos to i to ne radiš zato što se to ne radi... jer to iz solidarnosti i obazrivosti nas je i dovelo dovde ... prva prilika i puca i solidarnost i obazrivost kao dve ne baš jake karakterne crte čak i kod vrlo karakterno jakih ljudi.

Па шта је "основни ред" већ обзир и солидарност са другима?!? Тај "основни ред" деценијама је скоро

беспрекорно функционисао у Србији, све до изласка на површину друштвеног талога и наслиним променама

свега и свачега, па и "основног реда"! До не тако давно, имеђу 15 и 17 никада не би зазвонио телефон у кући,

а такође ни после 21ч је само један пример. На улици није било могуће да десетина људи прође поред особе

којој је позлило на тротоару, а да не реагује, да не предузме ништа, није било могуће да чопор средњошколаца

заузме по два седишта и игнорантски се односи према старици са штапом на корак од њих. Шта је то већ

потпун слом обзира и елементарне ољуђености, Слом међуљудсе солидарности?
 
Па шта је "основни ред" већ обзир и солидарност са другима?!? Тај "основни ред" деценијама је скоро

беспрекорно функционисао у Србији, све до изласка на површину друштвеног талога и наслиним променама

свега и свачега, па и "основног реда"! До не тако давно, имеђу 15 и 17 никада не би зазвонио телефон у кући,

а такође ни после 21ч је само један пример. На улици није било могуће да десетина људи прође поред особе

којој је позлило на тротоару, а да не реагује, да не предузме ништа, није било могуће да чопор средњошколаца

заузме по два седишта и игнорантски се односи према старици са штапом на корак од њих. Шта је то већ

потпун слом обзира и елементарне ољуђености, Слом међуљудсе солидарности?

Da sigurno je funcionisao... da je funkcionisao ne bi bilo ovoga danas, više mislim da je to spadalo pod obavezu.

"Osnovmi red" znači nemaš ama baš nikakvo pravo da radiš to, to i to... prosto ne smeš to da radiš. Kraj

Solidarnost znači da ću zadržati lift da udje komšija koji je na ulazu, da ću staroj gospodji koja živi preko puta ponuditi pomoć, obazrivost znači da ću otvoriti i pridržati vrata komšinici sa kesama koja ulazi, a ja izlazim iz zgrade... sve su to osobine uljudnosti i one su stvar izbora svakog čoveka .... to da nekome dobujem po živcima i da mu ometam život je već nasilje.
 

Back
Top