Posao u Slovačkoj

Vidi, ja živim i radim u Slovačkoj i odgovorno ti tvrdim da su svi ti novinski napisi, obična dezinformacija. Ovde radi na hiljade ljudi iz Srbije i uglavnom svi dolaze ponovo jer su zarade daleko veće nego u Srbiji, život jeftiniji a poslovi, uglavnom, veoma laki. Ako neko rad u fabrici smatra logorom, onda jeste logor.
 
Ukoliko ima zainteresovanih za rad u Slovačkoj, neka me kontaktiraju. Polasci su svake nedelje iz Novog Sada. Obezbedjen smeštaj i prevoz do posla. Plate su izmedju 600 i 800 evra a poslovi nisu teški.
ma jel, a radni i boravisni papiri ne trebaju? samo padnes iz srbije u slovacku i krenes da radis...
osim toga, koji poslovi, nije isto obrada fotografije i kopanje njiva.
 
kao bivsi novinar "imam ja nesto da izjavim za dnevnik"
posto sadasnji novinari lazu :)
plata 600-800 evrica i nije bog zna sta. ali najveca caka je kako ustedeti te novce i doneti kuci. kad ti odbiju oko 200 evrica na smestaj to vec nije to, plus treba da se prehranis. privatno negde da stanujes - treba ti lova unapred za dva-tri meseca. video sam mnogo nasih ljudi, ko papire nema taj se nece lepo provesti. ko papire ima - procice za nijansu bolje. ko ima papire i nema nameru da se vraca ovde (nema muza, zenu, decu) taj ima najvise sansi da uspe.
SVK je slican kao i SRB, sa tim sto vise mi njih razumemo nego oni nas. mozda je zbog toga sto mi MORAMO njih da razumemo, oni nas ne :)
uglavnom, budite spremni da ne padaju pare sa drveta tamo.
ceska isto trazi gomilu radnika (140 000 jeftinih ruku), australija i kanada takodje. usavrsite ENG, pa lagano preko, to je moj savet.
sta god da radite - DOBRO se raspitajte za sve detalje, a pravu situaciju cete saznati "na terenu"
;)
 

Back
Top