Poslednja tema prije Hristovog 2 dolaska

Za “B'Nai B'Rith” sam ti već napisao. Iz njihove kuhinje su lažna proroštva. Iz Božije „kuhinje“ su istinska proroštva. Među njima i to o Judi. Tu nije ništa protivrečno, iskaz 2 ne pobija iskaz 1. Bog je i pre nego što je stvorio svet znao da će svet pasti u greh, ali i pored toga stvorio je svet znajući da će posle morati u svet da dođe kao Iskupitelj i Spasitelj. On je predodredio tačno vreme svog dolaska u svet, tačan čas svoje smrti i vaskrsenja, tačan čas izdaje od strane Jude. Znao je i da će Ga se i apostol Petar odreći. To mu je i prorekao, pa je ovaj posle gorko plakao i pokajao se kad se to proroštvo o odricanju ispunilo. Da čovek nije sagrešio, Bog bi se takođe ovaplotio, ali ne bi morao da strada. Ovako je morao da strada da bi nas iskupio od naših grehova. Dakle, On nije želeo da čovek sagreši, isto tako nije želeo da strada smrću ni čovek ni On sam kao Bog. Ali, kad je već čovek svojom slobodnom voljom (kojom je jedino i moguće istinski voleti ili ne voleti Boga) sagrešio onda je Bog ipak više voleo da strada nego da ne strada, jer je znao da će svojim stradanjem pobediti greh, đavola i smrt, da čovek više neće stradati. Dakle, Bog je Sebe žrtvovao za nas, dao je svoj život za nas. Kao nevinog, smrt Ga nije mogla zadržati i tako je On svojim vaskrsenjem pobedio smrt i ad. Tako je On izvojevao pobedu za sve nas, ali samo ako Ga sledimo. Da Ga Juda nije izdao, Bog bi stradao, ali na drugi način. Ali, Bog je znao da će Ga Juda izdati iako je On sve učinio da Ga on ne izda. Tako Bog radi sa svim ljudima. On daje svima prilike iako zna da će samo neki te prilike iskoristiti. Bog je znao da će Ga Juda izdati i pored svih prilika da se odvrati od svog nauma. I On je predodredio da baš strada na taj način. Mogao je i na drugi način, drugačije je mogao biti predat onima koji su Ga nevinog osudili na smrt. On je u svojoj savršenoj promisli i predznanju odredio taj način. On sve što radi je da patnja grešnika u večnosti bude minimalna, a nagrada pravednika što veća. Zato u određenom trenutku Bog uzima čoveka iz ovog života, itd. Ishod najviše zavisi od slobodne volje čoveka, ali Bog, ne narušavajući slobodnu volju čoveka, čini sve da taj ishod bude što povoljniji.

- - - - - - - - - -

Apostol Petar kaže da Bog želi da se svi ljudi spasu i dođu do poznanja istine, ali „neće svi veru“, kako kaže apostol Pavle. Juda i bilo koji drugi grešnik nema izgovora za svoj greh. To što Bog zna unapred ko će se spasiti a ko ne ne oslobađa krivice onoga što greši (a ne kaje se), kao što se ne uskraćuje ni nagrada onome koji je slobodnom voljom poslužio Gospodu. Bog unapred sve zna, ali svako će odgovarati za sebe. Izbor svakog čoveka i njegov večni ishod je poznat Bogu, ali je to ipak slobodni izbor čoveka i po tom slobodnom izboru će i biti suđeno svakom čoveku. Nešto o tome možeš pročitati i npr. u knjizi „Predodređenje“ svetog Ilije Minjatija i drugde.

Ja sam tebi za “B'Nai B'Rith” napisao mnogo bolje i opširnije. Iz njihove kuhinje su izašle sve opačine. Ne postoje “lažna proroštva” i “istinska proroštva”. Sve je to ista podvala. Objasnio sam detaljno kako i zašto. Nema šanse da se ponavljam. Naravno da iskaz 1 pobija iskaz 2. Ako je tačno to što si naveo, onda znači da je život tog čoveka, izdajnika, programiran do detalja, kao da je robot, odnosno kao da nema slobodnu volju. U tom slučaju on je mentalni program, ili robot, a ne slobodno biće. Slobodna volja isključuje mogućnost da bilo ko zna šta će neko učiniti. Ako se zna, onda taj neko ne snosi nikakvu krivicu. Presmešno je reći da neko zna šta će neko učiniti, i još će to “proreći”, a onda da napada tog nekoga i tvrdi da je kriv. I još tvrditi da je to nekakav božji rezon. Pa većina ljudi ima daleko viša moralna načela od takvog boga. Još jedno ponižavanje boga. Teška smejurija. Očekivao sam malo logičniji zaključak iz tvog mozga. Ovo je smešno kao crtani film. Kakve gluposti pišeš, i u šta veruješ, pa to je strašno. Ovo je dno dna.

Da ponovim još jednom, pošto i ti ponavljaš sve i svašta...

Takođe i Biblijska proročanstva. Dođe neki propovednik i kaže, otprilike, ovako: “Taj i taj prorok je pre 2700 godina rekao da će se dogoditi to i to, to se dogodilo pre 2300 godina. Eto, to je proročanstvo koje se ispunilo.” Pa nije. Ono što se dogodilo pre, recimo, 2300 godina, a „prorečeno“ je pre 2700 godina, iz današnjeg ugla posmatrano, nije proročanstvo. Želim da vidim “proročanstvo” koje danas govori o sutra... I željno sam iščekivao 21.12.2012. I kad je taj dan došao, i to „proročanstvo“ se nije obistinilo, shvatio sam da je i to histerija i prevara.

Evo ga jedan banalan i blentavi primer disfunkcije proročanstva, pardon, „proročanstva“:

1. “božji” sin je rekao Judi da ide i da ga izda, jer je tako “prorečeno” (a već smo diskutovali o tome kako se proročanstva naručuju, pišu i ispunjavaju i kako lakoverni veruju u njih);

2. zatim avramski bog osuđuje onoga ko je izdao “božjeg” sina za to što je učinio, kao da nije ni bilo “prorečeno”.

Iskaz broj 1 u potpunosti pobija iskaz broj 2, i obrnuto. Nekome ovde nije dobro, a to nisam ja. Ha ha ha.

Dno dna...

Mentalni program, napisan od strane “B'Nai B'Rith”-a, sve što je “prorečeno” je poteklo iz njihove kuhinje. Samo što neće biti ni blizu onoga što vi očekujete.

Nema nikakvog uskrsnuća, jer nigde u prirodi ne postoji pravolinijsko kretanje. Sve se vrti u krug, ništa nema početak i kraj, bog je večan, svi smo večni, i svi se vrtimo u krug, odnosno reinkarniramo. Ponavljaš mi neke floskule koje sam sa 16 godina prozreo kao teške laži. Nemoguće da si ostao na tom nivou, a da jedeš samo biljnu hranu.

Prema ovakvim hrišćanskim zabludama i namerno propovedanim lažima i glupostima ne mogu da osećam sažaljenje samo zato što „onaj koji sažaljeva bespotrebno gubi enormne količine enregije” (Richard Wagner). Mogu da osećam samo gađenje...

Hindusi i Kinezi, zajedno sa Tibetancima, Japancima, i ostalim susedima iz Indokine, i ostrva između Japana i Australije, predstavljaju nešto više od polovine čovečanstva. I nemaju pojma o verskom principu koji se zasniva na “hleb, krv i večni život u raju”, kao ni o povampirenju, pardon, uskrsnuću. Nemaju pojma ni o Hristu, a ni o Antihristu. Pa ipak su daleko superiornije civilizacije, u svakom pogledu, od judeo-hrišćanske civilizacije. Ne znaju ni za molitvu “Oče naš”, ni za jihad, jer imaju preuzvišene mantre. Pamet u glavu. Ne dozvolite da razmišljate tuđom glavom. Ne dozvolite da verujete u kojekakve konstrukcije, podmetačine i ispravke. Za vaše dobro...

Pravi bog nije ni u kakvoj obavezi prema palim bićima zarobljenim u tela, koja su se pobunila protiv njega u duhovnom carstvu. Sve te stvari, koje su opisane u Bibliji, su čista izmišljotina i konstrukcija.

Kakvo spasenje? Termin spasenje izmislili su manipulatori. Svi su večni po prirodi stvari. Zvezdano nebo nada mnom i moralni zakon u meni? Pusti sad tajna društva. Ne postoji nijedan validan istorijski dokaz da je Isus uopšte postojao. Ne pominje ga nijedan istoričar iz njegovog doba. Pod uslovom da je postojao, i bio bogoborno, bogohulno i protivprirodno obrezan, nije mogao otvoriti srčanu čakru, i ostale gornje čakre, pa samim tim niti doživeti prosvetljenje. A ko ne doživi prosvetljenje ne može biti ničiji učitelj. Ja nemam ljudske učitelje i ne pada mi na pamet da sledim obrezane ljude koji su jeli meso, mleko i jaja. Čitao sam mnoge knjige, ali se rukovodim onim “tuđe slušaj, svoje smatraj”. Namaste.
 
Inače, pitao si i zašto posle 8 meseci pišem tebi, a ne Hrišćanima. Pa ja sam i odgovorio ovde na ovu hrišćansku temu i to najpre jednom drugom forumašu, pa potom tebi (iako imam punu slobodu i pravo da pišem i prvo tebi ili nekom drugom i to na bilo kojoj drugoj temi). I nisam skretao sa teme kako ti pišeš nego sam odgovorio na tvoje rečenice u kojima si skrenuo s teme, kao što sam odgovorio i na tvoje rečenice koje su bile vezane za temu.
Mogao bih i na drugo odgovarati što si mi pisao, ali čini mi se da sam većinu odgovorio. Ako stignem i ostalo ću. Samo ne vredi dalje pisati ako ne spoznaš istinu po ovim pitanjima na kojima sam ti već odgovorio. Ako ovo prihvatiš, uvideću da ti vredi dalje pisati, ako ne, onda ne želiš istinu i ne vredi ti dalje pisati.
Pominjao si i da se Pravoslavlje piše malim slovom. Piše se malim slovom, ali može i velikim kad hoćeš da naglasiš svetost Pravoslavlja. Ja pišem nekad malim, nekad velikim. Ali, Bog uvek mora velikim, tako uvek pišem. Ne samo Njegova vlastita imena (JAHO, JAHOŠUA, IMMAJAHO), nego i kako god da Ga imenuješ (Elohim (Bog), Adonai, itd.). Samo se lažni bogovi (idoli) pišu malim slovom i tako i ja činim.
Pišem pre svega radi drugih čitalaca (pa ću ako stignem zbog njih još pisati), ali pišem i zbog tebe. Rekao si i da pišem kilometarske postove. Ja sam te duge postove pisao uglavnom kao odgovor na tvoje duge postove, ali po mom mišljenju nije toliko ni bitno da li su kratki ili dugi koliko da li su smisleni. Nekad je bolje pisati sažetije, a nekad mora duže. Pitanje je da li sam ja pisao duže ili ti. Ali, opet kažem bitno je argumentovano iznositi istinu, a to je na drugom mestu. Govorio si i da izbegavam da ti odgovorim na pitanje o proroštvima, pa si to mesto i citirao ponovo, a radi se samo o tome da to još nije došlo na red da se odgovori, lepo sam juče napisao da ću danas odgovoriti na ostalo ako Bog da, i evo, Bog je dao da odgovorim :) i na to pitanje o proroštvima i na ostalo što sam danas stigao. Slava Njemu za sve!

Inače, pitao sam šta sam pitao. Šta si navalio samo na mene, kao mutav na telefon? Kakvu god nebulozu mi napisao, sve ću ih razbiti argumentima, kao staru kantu. Nisi moj nivo, žao mi je. Tu gde si ti - ja sam odavno bio. Ovde gde sam ja - ti nikada nećeš biti. Reč “hrišćanima” piše se malim slovom “H”. Kome god da si odgovorio - nisi odgovorio na ovaj post - https://forum.krstarica.com/showthr...-2-dolaska?p=34407239&viewfull=1#post34407239 - i to je simptomatično. Vrtiš se u krug, oko svega i svačega, a ovo zaobilaziš. Pa nije niko naivan da to ne vidi. O svemu pišeš, samo to zaobilaziš. Hoćeš da mi pariraš, a ne umeš. Šta god da napišeš nećeš me naterati da postanem hrišćanin. Slobodna volja funkcioniše kod svakog zdravog živog bića. Pravo me uopšte ne zanima, na pravo se pozivaju oni koji nisu u pravu. Ja sam spoznao istinu u dobroj meri. Ti je očito nisi spoznao. Po tim pitanjima po kojima si ti pisao o “istini” ne želim da spoznam tu i takvu “istinu”, taman da treba da poginem. Ma nema šanse. Nikad neću prihvatiti Isusovu krv, punu mesa, mleka i jaja, jer je moja krv čista, pošto jedem samo voće i povrće. Nikada neću slediti nijednog obrezanog čoveka, niti bilo koje ljudsko biće. Ja poznajem sve religije, a ti si zapeo za nešto što sam prvo upoznao, kao najprizemnije. I još si se drznuo da napišeš ovo: “Ako ovo prihvatiš, uvideću da ti vredi dalje pisati, ako ne, onda ne želiš istinu i ne vredi ti dalje pisati.” Ovo je dno dna. Ovim si otkrio razlog što se u zadnjih godinu dana obraćaš samo meni. Dalje, u ovome što pišeš nema ni “I” od istine. E, žalosti. Raspravljaj o tim otužnim temama sa svojim kolegama, i oni su zastranili u nebuloze, kao i ti. Možda upoznaš nekog “proroka”, odnosno nekoga ko je umislio da je prorok, baš kao i ti. Koja smejurija. Ja da prihvatim gluposti. O tempora O mores. Reč pravoslavlje se piše malim slovom “P”. Nikad i nigde velikim. Isto važi i za katoličanstvo i za hrišćanstvo. Reč bog piše se malim slovom “B”, jer se radi o tituli a ne vlastitom imenu. Nemaš ti šta da pišeš “zbog mene”. Sve gluposti koje napišeš ja ću razbiti argumentima. Nezgodan sam diskutant, upoznat sa svim religijama, upućen u duhovnost, proputovao više od pola sveta, imam dosta životnog iskustva. Mene ne mogu preraditi profesionalni propovdenici, pa pazi da nećeš ni ti.

Nema potrebe da ti meni iznosiš teške zablude u koje si se upecao, pošto se nikada neću moći upecati, jer sam jači igrač od tebe. Bolje se ti druži sa svojim istomišljenicima, jer oni neće učiniti da ispadneš smešan... za razliku od mene... ja hoću...
 
Ovo je poenta ove teme... a ne nebuloze koje pišeš...

Iz istorije znam da je hrišćanska crkva pred 1000. godinu naše ere širila masovnu histeriju kako se približava takozvani sudnji dan, odnosno novi Hristov dolazak, jer je tobože negde Isus Hrist rekao “kako će ovaj svet postojati 1000 godina”. Ljudi nisu znali 1000 godina od kada, pa su mislili na 1000. godinu, neki na 1033. itd. Ali ništa od toga. Ta godina je došla i prošla, a 1054. jedinstvena hrišćanska crkva se podelila.

Krajem 90-tih godina prošlog veka, pa i mnogo pre toga, imao sam prilike da u raznovrsnoj hrišćanskoj literaturi pročitam slične stvari. Ovaj put nije više bilo jedne crkve, već sve hrišćanske crkve zajedno širile su masovnu histeriju da će se baš 1999. godine dogoditi ponovni Hristov dolazak. U tome su najviše prednjačili protestanti, izdvojio bih adventiste (oni su govorili baš o 1999.) i Jehovine svedoke (oni su to propovedali malo prikrivenije), jer je tobože negde Isus Hrist rekao “kako će ovaj svet postojati 1000 i nešto godina”. Ušli smo u novi vek i novi milenijum i sve hrišćanske crkve ispale su smešne.

Da se osvrnem malo i na Jehovine svedoke. Tu judeohrišćansku jeres osnovao je 1879. iluminat Čarls Tejz Rasel, po nalogu iluminata, da ispuni jedno od “proročanstava” iz “Otkrovenja” gde se kaže da će se pre Armagedona reč božja (misli se na Bibliju) propovedati svim narodima. Oni danas idu čak i kajacima do nekih nedostupnih predela na Grenlandu da bi Eskimima propovedali svoju religiju i tako ispunili proročanstvo. E, sad, oni imaju interesantnu priču koja ih dovodi u “tačnu godinu” koju je Isus “prorekao” svojom “čuvenom rečenicom” da će “ovaj svet postojati 1000 i nešto godina” – 1914. Kad su Vavilonci 607. godine pre nove ere razorili Jerusalim, prorok Danilo rekao je da počinju takozvana “vremena paganaca” koja treba da traju “sedam vremena”, što iznosi 2520 dana. 1260 dana jesu “tri i po vremena” i taj se podatak nalazi u dvanaestom poglavlju “Otkrovenja”, u četrnaestom stihu. Za toliko malo vremena ništa se značajno nije dogodilo i bilo je jasno da je značenje Danilovog proročanstva simbolično i da se zapravo misli na 2520 godina. Toliko godina nakon 607. godine pre naše ere pada u godinu 1914, kada je počeo Prvi svetski rat. Armagedon je trebalo da nastupi kad izumru svi oni ljudi koji su videli događaje iz te godine ili u najmanju ruku generacija rođena 1914. U Bosni je 1914. sve i počelo: atentat u Sarajevu, pa Prvi svetski rat... Znamo da je svet počeo naglo da se razvija i napreduje posle tog rata: nauka i tehnologija; broj stanovnika se za tri decenije gotovo udvostručio; pa Drugi svetski rat i nuklearna era; pa kosmičko doba i čovek u svemiru; pa skoro pet i po milijardi stanovnika na našoj planeti kad je okončan rat u Bosni... Krug je bio zatvoren: tamo gde je počelo, tamo se i završilo. Njihovi časopisi su decenijama dizali galamu kako će se Armagedon dogoditi:

1. pre nego što izumre generacija ljudi koja je videla događaje iz 1914. godine;

2. pre nego što izumre generacija ljudi koja je rođena 1914. godine;

3. od 1995. godine, kada se završio rat u Bosni, jer kako su oni mislili da se krug zatvara i da se završava tamo gde je i počelo 1914, kažu da samo što nije nastupio.

Ali ništa se nije dogodilo (niti će se dogoditi).

Meni kao nehrišćaninu, ujedno čoveku koji istražuje religiju, a bez namere da ikoga uvredim, nije jasno koga sve te crkve rade i prave budalama. Da li ljudi koji vode crkve misle, i računaju na to, da su njihovi vernici kratkovidi ljudi slabog pamćenja? Jedan sam od onih koji ne veruje ni u šta, jer pouzdano znam neke stvari, ali smatram da čovek koji veruje, i čije verovanje mogu da uvažavam, treba ipak da uvidi ovakve stvari; jer biti vernik nije isto što i biti lakoveran.

Čovečanstvo je ušlo u novi milenijum sa desetinama hrišćanskih crkava i jakom tendencijom dalje podele. Hrišćanski kalendar i pagansko sujeverje nemaju sa prirodom i prirodnim zakonima ama baš nikakve veze.

Godine 2001. ili 2002. pročitao sam u “Svetosavskom zvoncu”, časopisu koji izdaje Srpska pravoslavna crkva, da će “se Isus Hrist pojaviti negde pred kraj 2999. godine”. (!!!) Odlično se sećam da je moja baba Crnogorka dok je bila živa redovno čitala taj časopis 70-tih i 80-tih godina prošlog veka i još bolje se sećam da sam u mnogim brojevima tog časopisa pročitao da će se to dogoditi negde pred kraj 1999. godine. (!!!) Šta sve ovo znači?!

Zbog vremena i prostora ne bih komentarisao katoličke i protestantske časopise slične sadržine, na koje sam takođe naišao.

Sada se samo po sebi nameće sledeće racionalno pitanje: da li sve hrišćanske crkve, po dogovoru, svesno pomeraju Isusov ponovni dolazak sa 1999. na 2999. godinu samo zato da bi jadni ljudski rod (odnosno jedan njegov deo) još hiljadu godina verovao u Isusa Hrista?! Mnogo Amerikanaca i stanovnika Zapadne Evrope ispisalo se iz svojih crkava upravo iz ovih razloga negde na prelazu milenijuma. Zašto bi pametni ljudi plaćali članarinu nekoj hrišćanskoj crkvi i redovno joj slali dobrovoljne priloge (od čega sveštenici i propovednici sasvim solidno mogu da žive), ako im ta crkva ništa ne znači – i još ih namerno laže?

Nedavno sam na kanalu National geographic gledao jednu naučnu emisiju o trudnoćama i porođajima kod ljudi i ostalih sisara, i prvi put u životu video kako se žena porađa. Verujte mi da sam se zgrozio i da od tada ne vidim ništa sveto u činu rađanja. Objektivno, može se videti samo prljavština, bez izuzetka, i kod ljudi (kao primate iz reda sisara, a svi primate i sisari su životinje) i kod ostalih životinja sličnih ljudima.

Isus Hrist je na ovaj svet došao iz majčine utrobe, baš kao i svako od nas, živeo je negde između 2. godine pre naše ere i 33. godine naše ere, i budite sigurni (osim što se od tada mogao više puta reinkarnirati, i bez sumnje i jeste) da pošto nije ponovo došao među ljude 999. i 1999. godine, neće doći ni 2999. niti ikada više...

Bogu svaka čast. A bogoborno i bogohulno obrezanim božjim protivnicima, kao i onima koji ih slede u svom neznanju, sve najgore. Kad god kažeš “Amen” ili “Amin”, seti se staroegipatskog boga Amona Ra. Kad god upališ sveću, seti se Lučonoše. Ojha. Ende.
 
Ovo je poenta ove teme... a ne nebuloze koje pišeš...

Iz istorije znam da je hrišćanska crkva pred 1000. godinu naše ere širila masovnu histeriju kako se približava takozvani sudnji dan, odnosno novi Hristov dolazak, jer je tobože negde Isus Hrist rekao “kako će ovaj svet postojati 1000 godina”. Ljudi nisu znali 1000 godina od kada, pa su mislili na 1000. godinu, neki na 1033. itd. Ali ništa od toga. Ta godina je došla i prošla, a 1054. jedinstvena hrišćanska crkva se podelila.

Krajem 90-tih godina prošlog veka, pa i mnogo pre toga, imao sam prilike da u raznovrsnoj hrišćanskoj literaturi pročitam slične stvari. Ovaj put nije više bilo jedne crkve, već sve hrišćanske crkve zajedno širile su masovnu histeriju da će se baš 1999. godine dogoditi ponovni Hristov dolazak. U tome su najviše prednjačili protestanti, izdvojio bih adventiste (oni su govorili baš o 1999.) i Jehovine svedoke (oni su to propovedali malo prikrivenije), jer je tobože negde Isus Hrist rekao “kako će ovaj svet postojati 1000 i nešto godina”. Ušli smo u novi vek i novi milenijum i sve hrišćanske crkve ispale su smešne.

Da se osvrnem malo i na Jehovine svedoke. Tu judeohrišćansku jeres osnovao je 1879. iluminat Čarls Tejz Rasel, po nalogu iluminata, da ispuni jedno od “proročanstava” iz “Otkrovenja” gde se kaže da će se pre Armagedona reč božja (misli se na Bibliju) propovedati svim narodima. Oni danas idu čak i kajacima do nekih nedostupnih predela na Grenlandu da bi Eskimima propovedali svoju religiju i tako ispunili proročanstvo. E, sad, oni imaju interesantnu priču koja ih dovodi u “tačnu godinu” koju je Isus “prorekao” svojom “čuvenom rečenicom” da će “ovaj svet postojati 1000 i nešto godina” – 1914. Kad su Vavilonci 607. godine pre nove ere razorili Jerusalim, prorok Danilo rekao je da počinju takozvana “vremena paganaca” koja treba da traju “sedam vremena”, što iznosi 2520 dana. 1260 dana jesu “tri i po vremena” i taj se podatak nalazi u dvanaestom poglavlju “Otkrovenja”, u četrnaestom stihu. Za toliko malo vremena ništa se značajno nije dogodilo i bilo je jasno da je značenje Danilovog proročanstva simbolično i da se zapravo misli na 2520 godina. Toliko godina nakon 607. godine pre naše ere pada u godinu 1914, kada je počeo Prvi svetski rat. Armagedon je trebalo da nastupi kad izumru svi oni ljudi koji su videli događaje iz te godine ili u najmanju ruku generacija rođena 1914. U Bosni je 1914. sve i počelo: atentat u Sarajevu, pa Prvi svetski rat... Znamo da je svet počeo naglo da se razvija i napreduje posle tog rata: nauka i tehnologija; broj stanovnika se za tri decenije gotovo udvostručio; pa Drugi svetski rat i nuklearna era; pa kosmičko doba i čovek u svemiru; pa skoro pet i po milijardi stanovnika na našoj planeti kad je okončan rat u Bosni... Krug je bio zatvoren: tamo gde je počelo, tamo se i završilo. Njihovi časopisi su decenijama dizali galamu kako će se Armagedon dogoditi:

1. pre nego što izumre generacija ljudi koja je videla događaje iz 1914. godine;

2. pre nego što izumre generacija ljudi koja je rođena 1914. godine;

3. od 1995. godine, kada se završio rat u Bosni, jer kako su oni mislili da se krug zatvara i da se završava tamo gde je i počelo 1914, kažu da samo što nije nastupio.

Ali ništa se nije dogodilo (niti će se dogoditi).

Meni kao nehrišćaninu, ujedno čoveku koji istražuje religiju, a bez namere da ikoga uvredim, nije jasno koga sve te crkve rade i prave budalama. Da li ljudi koji vode crkve misle, i računaju na to, da su njihovi vernici kratkovidi ljudi slabog pamćenja? Jedan sam od onih koji ne veruje ni u šta, jer pouzdano znam neke stvari, ali smatram da čovek koji veruje, i čije verovanje mogu da uvažavam, treba ipak da uvidi ovakve stvari; jer biti vernik nije isto što i biti lakoveran.

Čovečanstvo je ušlo u novi milenijum sa desetinama hrišćanskih crkava i jakom tendencijom dalje podele. Hrišćanski kalendar i pagansko sujeverje nemaju sa prirodom i prirodnim zakonima ama baš nikakve veze.

Godine 2001. ili 2002. pročitao sam u “Svetosavskom zvoncu”, časopisu koji izdaje Srpska pravoslavna crkva, da će “se Isus Hrist pojaviti negde pred kraj 2999. godine”. (!!!) Odlično se sećam da je moja baba Crnogorka dok je bila živa redovno čitala taj časopis 70-tih i 80-tih godina prošlog veka i još bolje se sećam da sam u mnogim brojevima tog časopisa pročitao da će se to dogoditi negde pred kraj 1999. godine. (!!!) Šta sve ovo znači?!

Zbog vremena i prostora ne bih komentarisao katoličke i protestantske časopise slične sadržine, na koje sam takođe naišao.

Sada se samo po sebi nameće sledeće racionalno pitanje: da li sve hrišćanske crkve, po dogovoru, svesno pomeraju Isusov ponovni dolazak sa 1999. na 2999. godinu samo zato da bi jadni ljudski rod (odnosno jedan njegov deo) još hiljadu godina verovao u Isusa Hrista?! Mnogo Amerikanaca i stanovnika Zapadne Evrope ispisalo se iz svojih crkava upravo iz ovih razloga negde na prelazu milenijuma. Zašto bi pametni ljudi plaćali članarinu nekoj hrišćanskoj crkvi i redovno joj slali dobrovoljne priloge (od čega sveštenici i propovednici sasvim solidno mogu da žive), ako im ta crkva ništa ne znači – i još ih namerno laže?

Nedavno sam na kanalu National geographic gledao jednu naučnu emisiju o trudnoćama i porođajima kod ljudi i ostalih sisara, i prvi put u životu video kako se žena porađa. Verujte mi da sam se zgrozio i da od tada ne vidim ništa sveto u činu rađanja. Objektivno, može se videti samo prljavština, bez izuzetka, i kod ljudi (kao primate iz reda sisara, a svi primate i sisari su životinje) i kod ostalih životinja sličnih ljudima.

Isus Hrist je na ovaj svet došao iz majčine utrobe, baš kao i svako od nas, živeo je negde između 2. godine pre naše ere i 33. godine naše ere, i budite sigurni (osim što se od tada mogao više puta reinkarnirati, i bez sumnje i jeste) da pošto nije ponovo došao među ljude 999. i 1999. godine, neće doći ni 2999. niti ikada više...

Bogu svaka čast. A bogoborno i bogohulno obrezanim božjim protivnicima, kao i onima koji ih slede u svom neznanju, sve najgore. Kad god kažeš “Amen” ili “Amin”, seti se staroegipatskog boga Amona Ra. Kad god upališ sveću, seti se Lučonoše. Ojha. Ende.


Nadrobi ti svega i svacega ovdje kao masina za reciklazu...pa si strpao sve u isti kos. Ne mozes o Bogu donositi zakljucke na osnovu ovog palog svijeta koji je podlozan umiranju. Uopste ti si promasio koncept zivotne filozofije jer je za tebe grijeh ne postoji, a Boga dozivljavas kao neku apstraktnu energiju a ne bice koje je umrlo vjecnom smrcu (Isus Hirstos kroz kojeg je Bog stvorio sve) da bi postao savrseni covjek i mogao nas ponovo stvoriti u toj istoj novoj vrsti covjeka.

Sjeti se kad budes dosao pred kraj svog zivota da TI SAMO VJERUJES da ces se reinkarnirati, ali ne znas sa sigurnoscu da li ces ili neces.

To kada ce Isus doci manje vise ljudima koji znaju tu pricu a odbacuju je, je svejedno jer su odbacili Duha koji ih osvjedocava. Nama kojima vjerujemo i sigurni smo u Njegov povratak ostavio je prvo u Bibliji izjavu

1. Da ce doci ponovo da uzme spasene k sebi na nebo gdje ce tamo biti 1000 godina i gledati na koji nacin su oni sami spaseni i svakako na koji nacin i zasto neki nasi bliznji nisu spaseni.
2. Dao je znake po kojima cemo prepoznati da je Njegov dolazak blizu

Prema tome ja necu da licitiram godinu jer je Isus rekao da to niko ne zna pa ni On sam nego Bog Otac, jer Bog gleda da svi promjenimo karaker i preobrazimo se Njegovim Duhom u Hristov karakter da bi bili spaseni. Ko zna koliko je puta Bog odlagao Hristov povratak jer jos uvjek ima ljudi koji se kolebaju, koji traze Boga, koji imaju sanse.

Za mene licno Isus ce doci za 35-45 godina najkasnije (racunam da necu duze ni zivjeti). Dakle kada umerm sa ovom vjerom u Njega, sledeci svjesni momenat ce biti moje vaskrsnuce i gledacu u Hrista kako dolazi. A da li ce prije toga doci ne znam, kada vidim sve sta se svijetu sprema (novi globalni rat, ekonomska kriza, glad, zagadjenje svega) sasvim je iznvjesno da hoce. Jer mora tako, zlo isklijava i pokazuje se pred cjelim univerzumom sta je.

Zato ja ne polazem nade u palo tijelo nego u ovo poklonjeno vrijeme milosti koje svaki covjek treba da iskoristi da upozna Boga, upozna Njegovu ljubav i preda svoj zivot Bogu jer On spasava. Fizicki vodim uredan zivot u skladu sa materijalnim sredstvima koje imam, trudim se da ne jedem i ne pijem svasta, pa cak i kad bi bio bice koje nikada nije okusilo nista osim sirove hrane biljnog porekla, ne postoji zdrav razum da se uzdam u neku svoju cistocu i oholo kazem ja sam bez Boga savrsen. To bi bila za mene najveca hula na Boga.

Ko hoce da zivi bez Boga nek mu je sa srecom imace se kad kajati. Ja ne mogu.

Zar vi mislite da je Adam vjerovao u Boga ovako kao mi? Ne, on je hodio sa Bogom i pricao sa njim do momenta pada. Ovo je faza kada bez vjere nije moguce ugoditi Bogu (ne govorim o deklaraciji vjere nego o vjeri kakvu je Isus imao dok je hodio zemljom). Kada budemo spaseni hocemo li isto vjerovati kao sada? Naravno da ne. Tada se ponovo vracamo u drugaciji odnos sa Bogom, vecim i uzvisenijim od odnog sto je Adam imao sa Njim jer smo bogati za iskustvo grijeha. I bicemo vjecni sjvedoci svim kasnijim bicima sta je grijeh. Bicemo zivi spomenik ovog mracnog poglavlja od min 6000 godina u kojoj je Isusu Hristos predstavljao jedinu svijelu tacku.
 
Poslednja izmena:
Nadrobi ti svega i svacega ovdje kao masina za reciklazu...pa si strpao sve u isti kos. Ne mozes o Bogu donositi zakljucke na osnovu ovog palog svijeta koji je podlozan umiranju. Uopste ti si promasio koncept zivotne filozofije jer je za tebe grijeh ne postoji, a Boga dozivljavas kao neku apstraktnu energiju a ne bice koje je umrlo vjecnom smrcu (Isus Hirstos kroz kojeg je Bog stvorio sve) da bi postao savrseni covjek i mogao nas ponovo stvoriti u toj istoj novoj vrsti covjeka.

Sjeti se kad budes dosao pred kraj svog zivota da TI SAMO VJERUJES da ces se reinkarnirati, ali ne znas sa sigurnoscu da li ces ili neces.

To kada ce Isus doci manje vise ljudima koji znaju tu pricu a odbacuju je, je svejedno jer su odbacili Duha koji ih osvjedocava. Nama kojima vjerujemo i sigurni smo u Njegov povratak ostavio je prvo u Bibliji izjavu

1. Da ce doci ponovo da uzme spasene k sebi na nebo gdje ce tamo biti 1000 godina i gledati na koji nacin su oni sami spaseni i svakako na koji nacin i zasto neki nasi bliznji nisu spaseni.
2. Dao je znake po kojima cemo prepoznati da je Njegov dolazak blizu

Prema tome ja necu da licitiram godinu jer je Isus rekao da to niko ne zna pa ni On sam nego Bog Otac, jer Bog gleda da svi promjenimo karaker i preobrazimo se Njegovim Duhom u Hristov karakter da bi bili spaseni. Ko zna koliko je puta Bog odlagao Hristov povratak jer jos uvjek ima ljudi koji se kolebaju, koji traze Boga, koji imaju sanse.

Za mene licno Isus ce doci za 35-45 godina najkasnije (racunam da necu duze ni zivjeti). Dakle kada umerm sa ovom vjerom u Njega, sledeci svjesni momenat ce biti moje vaskrsnuce i gledacu u Hrista kako dolazi. A da li ce prije toga doci ne znam, kada vidim sve sta se svijetu sprema (novi globalni rat, ekonomska kriza, glad, zagadjenje svega) sasvim je iznvjesno da hoce. Jer mora tako, zlo isklijava i pokazuje se pred cjelim univerzumom sta je.

Zato ja ne polazem nade u palo tijelo nego u ovo poklonjeno vrijeme milosti koje svaki covjek treba da iskoristi da upozna Boga, upozna Njegovu ljubav i preda svoj zivot Bogu jer On spasava. Fizicki vodim uredan zivot u skladu sa materijalnim sredstvima koje imam, trudim se da ne jedem i ne pijem svasta, pa cak i kad bi bio bice koje nikada nije okusilo nista osim sirove hrane biljnog porekla, ne postoji zdrav razum da se uzdam u neku svoju cistocu i oholo kazem ja sam bez Boga savrsen. To bi bila za mene najveca hula na Boga.

Ko hoce da zivi bez Boga nek mu je sa srecom imace se kad kajati. Ja ne mogu.

Zar vi mislite da je Adam vjerovao u Boga ovako kao mi? Ne, on je hodio sa Bogom i pricao sa njim do momenta pada. Ovo je faza kada bez vjere nije moguce ugoditi Bogu (ne govorim o deklaraciji vjere nego o vjeri kakvu je Isus imao dok je hodio zemljom). Kada budemo spaseni hocemo li isto vjerovati kao sada? Naravno da ne. Tada se ponovo vracamo u drugaciji odnos sa Bogom, vecim i uzvisenijim od odnog sto je Adam imao sa Njim jer smo bogati za iskustvo grijeha. I bicemo vjecni sjvedoci svim kasnijim bicima sta je grijeh. Bicemo zivi spomenik ovog mracnog poglavlja od min 6000 godina u kojoj je Isusu Hristos predstavljao jedinu svijelu tacku.

Šta si nadrobio? Zašto si nadrobio? Ja sam lepo napisao, i sve detaljno opisao, onako kako jeste. Možeš šta god hoćeš, jer si slobodan. Ne postoji nikakav žandarm koji bi te sprečavao da činiš bilo šta. Zato ne treba da počinješ rečenicu sa “ne možeš”. Meni nećeš nametnuti tako nešto. Više se razumem u pobunu i pâd, a samim tim i posledice pada, nego ti i svi vi koji verujete u spasenje preko nečije krvi. Zašto si promašio koncept životne filozofije? Zato što slediš drugo ljudsko biće, od koga, realno, možeš da budeš i bolji, samo ako to hoćeš da vidiš, jer ako jedeš samo voće i povrće, zašto bi sledio nekoga ko jede meso, mleko i jaja? Ako nisi bogoborno i bogohulno obrezan, zašto bi sledio obrezanog čoveka, za koga je neko izmislio da je božji sin ili čak i bog? Greh kao promašaj u savršenom služenju bogu? Ne odbacujem ga, ali se ne bavim nešto mnogo time. Nisam hrišćanin, nikada neću biti, vegan sam, jedem voće i povrće, nisam obrezan, i ne zanima me nikakav Isus koji je bio obrezan, jeo meso, mleko i jaja. Moja krv je čista i ne treba mi njegova krv, puna mesa, mleka i jaja. Baš me briga za sve ovo što si napisao, jer nema veze sa životom. Ti si samo naseo na ovu izmišljenu priču. Bog ne može sići u telo, jer bi doživeo pâd iz duha u telo, i samim tim više ne bi bio bog. Savršeni čovek ne postoji, niti će ikada postojati, naročito ako je bio protivpriorodno oskrnavljen (obrezan) i ako je jeo meso, mleko i jaja.

Ne pecam se na strahove tipa - “Sjeti se kad budes dosao pred kraj svog zivota” - i ostale “tra la la” pričice, zasnovane na strahu, i strahovima, jer ne jedem meso i ne unosim u sebe životinjske strahove. Ja sam svakodnevno svestan toga da se sve vrti u krug, i da nema pravolinijskog kretanja, pa samim tim ni uskrsnuća, te da je potpuno prirodno i normalno da se svi reinkarniramo. Ja ne verujem ni u šta, zato što znam. U šta može da veruje onaj ko zna? Ja neću reći - “Verujem da će sutra svanuti dan” - zato što znam da će svanuti. Ja znam da postoji bog i nalazim se na višem duhovnom nivou. Ti veruješ, verovatno jedeš meso, mleko i jaja, puniš se životinjskim strahovima, jer nisi siguran postoji li. Čoveče, oslobodi se strahova.

Nikakav obrezani Isus, koji je jeo meso, mleko i jaja, i bio preplašen kao zec (kad su ga pitali da li je kralj, on je odgovorio “ti kažeš da sam kralj”) neće ponovo doći, jer je odavno živeo. Pošto se u međuvremenu ko zna koliko puta reinkarnirao, taj život koji je živeo je potpuno beznačajan. Ala si se raspisao, a ni ne pratiš šta pišeš. Vi koji verujete - verujete samo zato što niste sigurni postoji li to u šta verujete. Ja znam i zato sam iznad vas. Majstore, tu gde si ti - ja sam odavno bio; ovde gde sam ja - ti nikada nećeš doći. Ne zato što ne možeš, već zato što nećeš. E, žalosti.

Oba ova stavka, i pod brojem 1 i pod brojem 2, izmislili su masoni, i oba nemaju nikakve veze sa životom. Sve su ovo mentalni program ii konstrukcije. I ne zanimaju nas, slobodne ljude.

Prema tome ti radi šta god hoćeš, koga je briga. Ja sam lepo objasnio da nema nikakvog drugog dolaska Isusa Hrista, jer su i najveće crkve to potvrdile: pomerile su Isusov ponovni dolazak sa 1999. na 2999. godinu. Strašno.

Za tebe lično? Kad kažeš za mene, nema šta da vičeš lično. Pravopis ti nije jača strana. Kako neko ko je polupismen može da se bavi duhovnošću? Nema logike. Nema nikakvog uskrsnuća, jer nema pravolinijskog kretanja. Prva scena koje ćeš se sećati nakon smrti u ovom životu biće prva scena koje se sećaš u sledećem životu. Možeš verovati da stolica koja ima 4 noge ima 3 noge, ali ona će i dalje imati 4 noge. Reinkarniraćeš se, i ti i svi mi, jer se sve vrti u krug. Nema nikakve potrebe da neko sledi gore god sebe. Opet širenje strahova - ratovi, krize, glad, zagađenje - i tako to... ovim ništa nećeš ni postići niti dokazati. Zlo mora postojati, da bi se znalo šta je dobro. Imate ljude koji vas teraju u zlo i negativnost, i one koji vas teraju u ljubav i dobrotu... Ali nigde nemate one koji vas uče balansu, koji je potpuno prirodan za celokupnu kreaciju, pa i za nas, već vam odvlače pažnju na to da je balans beskrajna ljubav i samo ljubav, što nikako nije tačno. Kraće rečeno, mnogo ste polarizovani. Mrzeti zlo u sebi znači mrzeti polovinu sebe samoga... totalno pogrešno.

Ne polažem ni ja nade u palo telo, zato i ne jedem meso, mleko i jaja, i ne sledim ljude koji su sve to jeli. Znači bolji sam od tebe. Gledam u Sunce (solarna joga) - jedini prozor ka bogu na našoj planeti. Meni prozor ka bogu nije krv bogoborno i bogohulno obrezanog človeka, koja je bila puna mesa, mleka i jaja. Šta će mi? Ko je rekao da je savršen? Ti si pominjao neko savršenstvo za neke žderače mesa, mleka i jaja. Fuj. Bogu svaka čast, a protivprirodno obrezanim bogohulnicima i njihovim robovski obeleženim (tetoviranim i pirsingovanim) robovima, sve najgore.

Ko veruje u spasenje preko krvi i konzumira krv, makar iz industrijskog mleka, on živi bez boga. Ma koliko se busao u grudi da je božji sluga. Dno dna.

Adam je posebna priča. Niko od nas ga nije poznavao. A ja ne verujem u nečije pričice. Sve sam lepo objasnio. Nema nikakvih 6000 godina, ljudski rod je daleko stariji. Oslobodi se od mentalnih programa i tih ogavnih strahova.

Bog, naravno, postoji. Razmera i potpun sklad svih stvari koje nas okružuju ukazuje na to. I nema potrebe verovati u postojanje boga kad je to očigledno. Ali najuzvišenije biće u svim svetovima apsolutno ne interesuje ova mala, svađalački raspoložena i krvožedna ljudska rasa. Neki su naučnici procenili da u svemiru ima više zvezda nego što na Zemlji ima zrna peska. I sad zamislite da su se na tom jednom zrncu peska dve bakterije uhvatile za vratove i očekuju da bog presudi čija je religija prava. A bog se bavi sudarima galaksija...
 
Šta si nadrobio? Zašto si nadrobio? Ja sam lepo napisao, i sve detaljno opisao, onako kako jeste. Možeš šta god hoćeš, jer si slobodan. Ne postoji nikakav žandarm koji bi te sprečavao da činiš bilo šta. Zato ne treba da počinješ rečenicu sa “ne možeš”. Meni nećeš nametnuti tako nešto. Više se razumem u pobunu i pâd, a samim tim i posledice pada, nego ti i svi vi koji verujete u spasenje preko nečije krvi. Zašto si promašio koncept životne filozofije? Zato što slediš drugo ljudsko biće, od koga, realno, možeš da budeš i bolji, samo ako to hoćeš da vidiš, jer ako jedeš samo voće i povrće, zašto bi sledio nekoga ko jede meso, mleko i jaja? Ako nisi bogoborno i bogohulno obrezan, zašto bi sledio obrezanog čoveka, za koga je neko izmislio da je božji sin ili čak i bog? Greh kao promašaj u savršenom služenju bogu? Ne odbacujem ga, ali se ne bavim nešto mnogo time. Nisam hrišćanin, nikada neću biti, vegan sam, jedem voće i povrće, nisam obrezan, i ne zanima me nikakav Isus koji je bio obrezan, jeo meso, mleko i jaja. Moja krv je čista i ne treba mi njegova krv, puna mesa, mleka i jaja. Baš me briga za sve ovo što si napisao, jer nema veze sa životom. Ti si samo naseo na ovu izmišljenu priču. Bog ne može sići u telo, jer bi doživeo pâd iz duha u telo, i samim tim više ne bi bio bog. Savršeni čovek ne postoji, niti će ikada postojati, naročito ako je bio protivpriorodno oskrnavljen (obrezan) i ako je jeo meso, mleko i jaja.

Ne pecam se na strahove tipa - “Sjeti se kad budes dosao pred kraj svog zivota” - i ostale “tra la la” pričice, zasnovane na strahu, i strahovima, jer ne jedem meso i ne unosim u sebe životinjske strahove. Ja sam svakodnevno svestan toga da se sve vrti u krug, i da nema pravolinijskog kretanja, pa samim tim ni uskrsnuća, te da je potpuno prirodno i normalno da se svi reinkarniramo. Ja ne verujem ni u šta, zato što znam. U šta može da veruje onaj ko zna? Ja neću reći - “Verujem da će sutra svanuti dan” - zato što znam da će svanuti. Ja znam da postoji bog i nalazim se na višem duhovnom nivou. Ti veruješ, verovatno jedeš meso, mleko i jaja, puniš se životinjskim strahovima, jer nisi siguran postoji li. Čoveče, oslobodi se strahova.

Nikakav obrezani Isus, koji je jeo meso, mleko i jaja, i bio preplašen kao zec (kad su ga pitali da li je kralj, on je odgovorio “ti kažeš da sam kralj”) neće ponovo doći, jer je odavno živeo. Pošto se u međuvremenu ko zna koliko puta reinkarnirao, taj život koji je živeo je potpuno beznačajan. Ala si se raspisao, a ni ne pratiš šta pišeš. Vi koji verujete - verujete samo zato što niste sigurni postoji li to u šta verujete. Ja znam i zato sam iznad vas. Majstore, tu gde si ti - ja sam odavno bio; ovde gde sam ja - ti nikada nećeš doći. Ne zato što ne možeš, već zato što nećeš. E, žalosti.

Oba ova stavka, i pod brojem 1 i pod brojem 2, izmislili su masoni, i oba nemaju nikakve veze sa životom. Sve su ovo mentalni program ii konstrukcije. I ne zanimaju nas, slobodne ljude.

Prema tome ti radi šta god hoćeš, koga je briga. Ja sam lepo objasnio da nema nikakvog drugog dolaska Isusa Hrista, jer su i najveće crkve to potvrdile: pomerile su Isusov ponovni dolazak sa 1999. na 2999. godinu. Strašno.

Za tebe lično? Kad kažeš za mene, nema šta da vičeš lično. Pravopis ti nije jača strana. Kako neko ko je polupismen može da se bavi duhovnošću? Nema logike. Nema nikakvog uskrsnuća, jer nema pravolinijskog kretanja. Prva scena koje ćeš se sećati nakon smrti u ovom životu biće prva scena koje se sećaš u sledećem životu. Možeš verovati da stolica koja ima 4 noge ima 3 noge, ali ona će i dalje imati 4 noge. Reinkarniraćeš se, i ti i svi mi, jer se sve vrti u krug. Nema nikakve potrebe da neko sledi gore god sebe. Opet širenje strahova - ratovi, krize, glad, zagađenje - i tako to... ovim ništa nećeš ni postići niti dokazati. Zlo mora postojati, da bi se znalo šta je dobro. Imate ljude koji vas teraju u zlo i negativnost, i one koji vas teraju u ljubav i dobrotu... Ali nigde nemate one koji vas uče balansu, koji je potpuno prirodan za celokupnu kreaciju, pa i za nas, već vam odvlače pažnju na to da je balans beskrajna ljubav i samo ljubav, što nikako nije tačno. Kraće rečeno, mnogo ste polarizovani. Mrzeti zlo u sebi znači mrzeti polovinu sebe samoga... totalno pogrešno.

Ne polažem ni ja nade u palo telo, zato i ne jedem meso, mleko i jaja, i ne sledim ljude koji su sve to jeli. Znači bolji sam od tebe. Gledam u Sunce (solarna joga) - jedini prozor ka bogu na našoj planeti. Meni prozor ka bogu nije krv bogoborno i bogohulno obrezanog človeka, koja je bila puna mesa, mleka i jaja. Šta će mi? Ko je rekao da je savršen? Ti si pominjao neko savršenstvo za neke žderače mesa, mleka i jaja. Fuj. Bogu svaka čast, a protivprirodno obrezanim bogohulnicima i njihovim robovski obeleženim (tetoviranim i pirsingovanim) robovima, sve najgore.

Ko veruje u spasenje preko krvi i konzumira krv, makar iz industrijskog mleka, on živi bez boga. Ma koliko se busao u grudi da je božji sluga. Dno dna.

Adam je posebna priča. Niko od nas ga nije poznavao. A ja ne verujem u nečije pričice. Sve sam lepo objasnio. Nema nikakvih 6000 godina, ljudski rod je daleko stariji. Oslobodi se od mentalnih programa i tih ogavnih strahova.

Bog, naravno, postoji. Razmera i potpun sklad svih stvari koje nas okružuju ukazuje na to. I nema potrebe verovati u postojanje boga kad je to očigledno. Ali najuzvišenije biće u svim svetovima apsolutno ne interesuje ova mala, svađalački raspoložena i krvožedna ljudska rasa. Neki su naučnici procenili da u svemiru ima više zvezda nego što na Zemlji ima zrna peska. I sad zamislite da su se na tom jednom zrncu peska dve bakterije uhvatile za vratove i očekuju da bog presudi čija je religija prava. A bog se bavi sudarima galaksija...

Jov prijatelju, ti i ja se razlikujemo i to je ocigledno. Ja u Hrista vjerujem i on je moja jedina nada za spasenje i hvala Bogu sto je tako. I hvala Bogu sto je Biblija puna citata o prvom, drugom i trecem Hristovom dolasku.

Ja ti necu postavljati linkove u kojima mozes procitati iskustva ljudi sa solarnom jogom i kakav je to opasan kanal za djelovanje sotone. Necu iz razloga jer to neces ni procitati a ni pogledati a ne zelim ni zbog moderatora.

Tvoj osnovni problem su tvoje zablude da je zlo vjecna kategorija i da je grijeh nesto relativno. Otuda kod tebe prizilaze sve druge zablude ne samo reinkarnacija koja relativizira grijeh i covjeka pumpa legalizmom, nego ga uzdize na nivo Boga sto je opet razlog zasto se nalazimo u ovom stanju jos od Adama.

Ti uporno govoris da se ne uzdas u ovo tijelo, i uporno spominjes mlijeko, meso i jaja kao da je to glavni razlog zasto umiremo. Jeo ti druze svaki dan najsvjezije biljke iz netaknutog rezervata ti ces opet umrijeti kad tad.

Ako znas o Bibliji dosta onda znas da je Adam stvoren kao savrseno bice sa tjelom koje je projektovano da zivi vjecno (njegovo tijelo je bilo sposobno za samoregeneraciju). Dakel on je projekotvan da vjecno zivi u prisustvu Boga koji ga je stvorio. Nigdje ne pise da je trebao da umre i da se reinkarnira. To su teske nebuloze. Dalje, kada je Adam posumnjao u Boga i njegovu ljubav, pravednost i dobrotu on je nakon toga bio lisen Bozije prisutnosti, ne zato sto se Bog kao nesto naljutio nego sto grijeh ne moze biti blizu Boga. To je kao zakon gravitacije, ne mozes doci na vrh zgrade i ajde da izglasamo da gravitacija vise ne vazi. Tako je i sa Bozijim karakterom, ne mozes gresiti i biti u blizini Boga. Adam i svi ostali ljudi koji su posle zivjeli imali su grenu prirodu, podloznu porpadanju jer su se odvojili od IZVORA ZIVOTA. Kao tranzistor sa baterijom koji je ukljucen u struju pa kad ga iskljucis ne ugasi se sam , nego zbog baterije traje jos 4-5 minuta i iskljuci se.

Prvo da bi nastavili bilo kakvu dalju disukusiju moramo da rijesimo samo pojam grijeha. Grijeh nije nesto sto je predoredjeno da vjecno postoji u univrezumu. Kada je Bog stvorio ljude stvorio ih je sa slobodnom voljom a to podrazumjeva da mu stvorena bica mogu reci ne. Ovaj zivot je faza linearna faza vremena u univrezumu u kojoj se rjesava svako pitanje grijeha i cijeli univerzum preko nas ljudi uvidja sta je grijeh i kakvu je Bog platio cijenu da nam pokaze svoju ljubav i pravednost.

Svako ko ne osjeca potrebu za Hristom (kao ti i mnogi) osudjen je da ide za sotonskim naukama i trazi alternativu za svoje spasenje koje nema osim u Hristu. Cak i to dobro sto sad cinis u zivotu nije od tebe niti iz tebe, to Isus preko svog Duha cini u tebi i u svima nama. Sta mi radimo sa tim Duhom? Mnogi ga odbaciju konstantno iz dana u dan. Doci ce dan kada ce Bog povuci svog odnosno Hristovog Duha sa zemlje, kada ce se svaki covjek odluciti ili za Boga ili za sotonu, to ce biti onaj dan kada ce se vrijeme milosti zavrsiti. Vidjeces na sta ce ljudi koji nisu zapecaceni Bozijim Duhom, liciti, to ce biti bukvalno evo tvojim rijecnikom da se izrazim ORGINALNE REINKARNACIJE DJAVOLA koji ce bukvalno kidisati na sve sto nije po njihovoj volji.
 
Poslednja izmena:
Ljudi robovi, setite se samo, ukoliko znate, ili mislite da znate, da je Isusovo začeće i rođenje u celosti prepisano iz pali kanona „Jataka“ i „Buddha charita“, a da je prikazano i u obliku reljefa na zidovima mnogih starih budističkih hramova, od kojih je najpoznatiji onaj u Gandari, u današnjem Pakistanu, gde se nalazi priča o “božanskom”, odnosno “bespolnom” začeću i rođenju Sidarte Gotame, poznatog kao Buda. Po toj priči, starijoj od Isusa Hrista preko 450 godina, Budinu majku, kraljicu Maha-Maju, u snu “oplođuje” bog, manifestovan u obliku slona, koji joj “ulazi” u stomak, sa boka:


Ko može u XXI veku da veruje da je Isus Hrist (ili bilo ko, recimo Muhamed), na kraju svoje „misije“ na Zemlji, ili egzistencije, svejedno, odleteo u nebo? Gde je odleteo? Nije li jedna od najvećih verskih zabluda to da „bog ima presto nad krugom od Zemlje“? Krug od Zemlje - 2D ploča, dakle Zemlja kao ravna ploča - ideja očuvana sve do XVI veka i Nikole Kopernika, mada i danas ima neukih budala koje nikada nisu letele avionom i baš zato zastupaju taj koncept. Mada jedini argument kreacionista da je Zemlja okrugla - ipak je mizeran argument, jer planeta je lopta a ne krug. Dalje, nije li priča kako se Isus diže u nebo (leti uvis, iako nema krila, možda u svemirskom brodu) učinila to da se „božji presto“ u crkvama prikazuje kako se nalazi na oblacima. Onda su ljudi u prvoj polovini XX veka leteli do oblaka, u avionima, a u drugoj polovini XX veka i u orbitu planete, i nisu videli ništa, ni na oblacima ni u orbiti. I gde je onda to Isus Hrist mogao odleteti? Živo me zanima. I voleo bih da vidim taj prizor, mislim to da čovek leti...

Pazi na svoje misli, one postaju reči. Pazi na svoje reči, one postaju dela. Pazi na svoja dela, ona postaju navika. Pazi na svoje navike, one postaju karakterne osobine. Pazi na svoj karakter, on postaje tvoja sudbina.

Jedan poznati pravoslavac ima lek za to vaše duhovno stanje; citiraću ga:

„Reći za jednu veru ili jednu filozofiju da sadrži svu istinu isto je što i reći da sve druge vere i filozofije sadrže sve zablude. Od ove brutalnosti retko je kad slobodna velika masa ljudi. A zadobiti ovu slobodu znači učiniti jedan divovski korak ka veličini, ka božanstvu.“

Vladika Nikolaj Velimirović

A vi sada izvolite pa se raspravljajte sa vladikom.

Dakle, bolje je uzeti sve što valja iz svih religija, a sve što ne valja odbaciti.

A kako možete reći da je to što piše u pali kanonu „Jataka“, da budistički sveštenik koji se sprema da zakolje (žrtvuje) kozu na oltaru (a da li sotoni kao vaš jevrejski satanista Mojsije, boginji Kali Ma ili nekoj drugoj spodobi) doživi da mu se koza nasmeje. A on je pita što se smeje. A ona mu veli da je ona u prošlom životu bila sveštenik i klala koze. I tada sveštenik baci bodež i nikada više nije žrtvovao nijednu kozu. A po čemu je to glupost? A po čemu nije glupost ono što piše u Brojevi 22:21-35, gde “bog govori kroz magaricu”? A je li, bogoti, kako vi to odlučujete šta je glupost a šta nije? Ili su obe stvari glupost? Za mene su obe. A kako nije glupost to što Isus pretvara vodu u vino, a jeste glupost to što iz Budinih stopala, kad korakne, momentalno niču lotosovi cvetovi? A je li, bogoti, kako vi to odlučujete šta je glupost a šta nije? Ili su obe stvari glupost? Za mene su obe. A je li, bogoti, kakvu ti, kao hrišćanin, obavezu imaš prema budizmu, a budista prema hrišćanstvu? Takvu ja obavezu imam i prema budizmu i prema hrišćanstvu.

Da, jeste opsednuti, i to mentalnim programom, koga je napravila crkva, da bi vas držala ovde, na Zemlji, da se rađate i umirete, u milione reinkarnacija, u beskraj, dok verujete u nebuloze u smislu da ćete živeti večno. Nema večnog života, jer ne postoji fizičko telo koje može savladati četiri parametra koja ograničavaju materijalnu egzistenciju: rođenje, starost, bolest i smrt. Svako telo koje ima polne organe služi za razmnožavanje (da ne kažem rasplodnju) i ima tačku A i tačku B. I to je to. Imaš samo krug po kome se sve kreće. Bog nije on, jer nije muškarac.

Lako je citirati neke tamo knjige. Šta imate vi da kažete iz svoje glave? I, da, ja bolje od vas poznajem i tu vašu religiju, jer sam pročitao i ta “nekanonska” jevanđelja... Ruganjem onome što ne razumete dokazujete svoje neznanje; i, što je najgore, ponosite se neznanjem. Čovek koji se valja sa tuđim ženama, veruje u spasenje preko nečije krvi, ždere meso, mleko i jaja, pije alkohol, zbog glavobolje i raznih bolešćina izazvanih nezdravim, protivprirodnim i nemoralnim načinom življenja ruga se prani, solarnoj jogi i prosvetljenju. Jadno, mizerno i krajnje bedno; ma dno dna.

Za kraj, Isus nikada i nigde nije rekao da je bog, već da je božji sin (a ni to nije tačno). Kasnije su, glasanjem na saboru u Nikeji, nadglasavanjem, sa jednim glasom više, vrhovni sveštenici uveli u upotrebu trojstvo, po ugledu na egipatske trijade bogova, a Isusa proglasili za 1/3 boga, jedan deo trojedne božanske ličnosti... Koja je to papazjanija. I, da, kad god izgovorite reč “Amen” i/ili “Amin” - setite se egipatskog boga Amona Ra. Namaste.
 
A zašto biste vi, kao vernici, verovali da će neko ponovo doći 2999. godine, kako je to objavila SPC u Svetosavskom zvoncu, ako se to nije dogodilo 1999. godine? A nije se dogodilo ni 999. godine, u X veku. Zašto dozvoljavate da vas neko vuče za nos na tako providan i glup način? Sidarta Gotama je živeo 450 godina pre Hrista. Svi detalji iz njegovog života prepisani su i dati Isusu, za koga se ne zna ni da li je postojao, jer nema nikakvih dokaza, a kamoli da se "digao iz mrtvih", odnosno uskrsnuo. Niko i nikada. E, žalosti...
 
Odgovor na ovaj post (predugačak je pa da ga ne citiram, ostavljam link):
https://forum.krstarica.com/showthr...-2-dolaska?p=34447905&viewfull=1#post34447905

Već sam ti odgovorio ovde na ovo, ali ti ponovo isto pitaš. Ti kažeš: „Evo ti još materijala, pa piši do iznemoglosti...“, a ja ti kažem: „evo ti brdo hrišćanskog materijala o Potopu, pa čitaj do iznemoglosti :)“:
http://www.godandscience.org/apologetics/localflood.html
Potop je bio 2239. godine p.n.e., tako da je Ep o Gilgamešu koji je, kako kažeš, napisan oko 1700 p.n.e. napisan na osnovu predanja o Potopu koja su predavana s kolena na kolena, a koja su zabeležena i u nekim drugim nebiblijskim knjigama. Ali, dok je u Epu o Gilgamešu i drugim vanbiblijskim knjigama pored mnogih tačnosti dosta toga i netačno napisano o Potopu, dotle je u Svetom Pismu sve tačno i verno napisano onako kako se Potop i odigrao, jer je napisano po Božijem nadahnuću.
Zemlja se ne kreće nego se Sunce i ostale zvezde kreću oko Zemlje. O tome je govorio i naučno dokazao Tiho Brahe. A što je još važnije, o tome govori i Otkrivenje Božije -- Sveto Pismo. Zemlja je u centru Božije pažnje i brige... Govoriš da ne treba biti naivan, da ne treba nikom slepo verovati, a ti slepo veruješ u Kopernikovu teoriju. Uporedi to sa sa drugačijim gledištem, a posebno sa Svetim Pismom i doći ćeš do istine. Gospod kaže: „Čuvaj se da vas ko ne prevari“, „Budite mudri kao zmije, a bezazleni kao golubovi“. Da si Hrišćanin poslušao bi Gospoda i ne bi bio prevaren.
Inače, tu i na drugim mestima si rekao da pišem duge postove (mada ja mislim da ti pišeš duže, ali većinom nažalost neargumentovano, nekulturno, bogohulno, uz ponavljanje istih teza na koje sam ti već odgovorio), a ovde i na drugim mestima kažeš da si napisao mnogo opšrinije:
Ja sam tebi za “B'Nai B'Rith” napisao mnogo bolje i opširnije.
Odluči se ko je pisao opširnije :), a ko je bolje napisao čitaoci će najbolje da prosude. A tek nepogrešivi Gospod :) ...

- - - - - - - - - -

Iz njihove kuhinje su izašle sve opačine. Ne postoje “lažna proroštva” i “istinska proroštva”. Sve je to ista podvala. Objasnio sam detaljno kako i zašto. Nema šanse da se ponavljam. Naravno da iskaz 1 pobija iskaz 2. Ako je tačno to što si naveo, onda znači da je život tog čoveka, izdajnika, programiran do detalja, kao da je robot, odnosno kao da nema slobodnu volju. U tom slučaju on je mentalni program, ili robot, a ne slobodno biće. Slobodna volja isključuje mogućnost da bilo ko zna šta će neko učiniti. Ako se zna, onda taj neko ne snosi nikakvu krivicu. Presmešno je reći da neko zna šta će neko učiniti, i još će to “proreći”, a onda da napada tog nekoga i tvrdi da je kriv. I još tvrditi da je to nekakav božji rezon. Pa većina ljudi ima daleko viša moralna načela od takvog boga. Još jedno ponižavanje boga. Teška smejurija. Očekivao sam malo logičniji zaključak iz tvog mozga. Ovo je smešno kao crtani film. Kakve gluposti pišeš, i u šta veruješ, pa to je strašno. Ovo je dno dna.
Kad Bog ne bi znao sve onda On ne bi bio Bog. Iako On zna naš izbor to ne znači da smo roboti. Mi slobodno možemo izabrati dobro ili zlo. Kad bismo svi slobodno izabrali dobro, tj. pokajali se za zlo i živeli dobro svi bismo išli u Raj. Pošto neki ipak slobodno biraju da ostanu zli, onda idu u Pakao po sopstvenom izboru. „Šta ko poseje ono će i požnjeti.“ Dakle, Božije sveznanje ne prinuđava nas da činimo dobro ili zlo. On bi mogao svojim svemogućstvom da nas natera na to, ali On to po svojoj premudrosti neće, jer tada bismo bili mašine, roboti, a On nas je stvorio kao slobodna bića koja mogu da izaberu dobro ili zlo, život ili smrt.

- - - - - - - - - -

Da ponovim još jednom, pošto i ti ponavljaš sve i svašta...
Nisam nešto primetio da ponavljam sve i svašta. :) Ja to primećujem kod tebe. U to razumni čitaoci lako mogu da se uvere.
Inače, pitao sam šta sam pitao. Šta si navalio samo na mene, kao mutav na telefon?
Nisam navalio na tebe, već ti samo dalje odgovaram na ono što ti meni odgovaraš. A rado bih i prekinuo dalju prepisku, jer vidim da ti ne vredi dalje pisati, a to ću sad i učiniti. Ovo što ti sad napišem, to je to najverovatnije. Dovoljno sam ti sve odgovorio, čitaoci mogu da vide da sam argumentovano pobio tvoje teze, a ti ako opet nastaviš da pišeš isto iako sam ti već odgovorio ne vredi dalje pisati. Mogu ti pisati jedino ako se pokaješ, npr. da kažeš pred svima da se kaješ što si govorio da je Isus jeo i drugo meso osim ribe, kao i mleko i jaja iako nemaš nigde argumente da je to jeo. Da se pokaješ što si ismevao hrišćansko učenje o Potopu iako postoji utemeljeno učenje o tome kao npr. na tom linku što sam ti ostavio: http://www.godandscience.org/apologetics/localflood.html Da se pokaješ što huliš na Gospoda Isusa Hrista, Tvorca neba i zemlje, Boga koji je za nas stradao i koji će opet doći da sudi živima i mrtvima, itd.
Kakvu god nebulozu mi napisao, sve ću ih razbiti argumentima, kao staru kantu.
Ko piše nebuloze, a ko argumente, opet svako može lako da se uveri kad uporedi moje i tvoje pisanje.
Nisi moj nivo, žao mi je.
Meni nije žao nego mi je drago zbog mene. Ne dao Gospod nikom da bude na tvom nivou gde govoriš takve sramotne reči o Gospodu Isusu Hristu, a za svaku reč ćemo dati odgovor na Strašnom Sudu, reče On sam. Mada mi jeste žao zbog tebe ako ima još nade za tvoje pokajanje, a ne želiš da se pokaješ. A ako nema nade, onda takvima posle smrti neće više ni Bog žaliti. Voleo bih da si među onima za koje još ima nade.
 
Tu gde si ti - ja sam odavno bio. Ovde gde sam ja - ti nikada nećeš biti.
Da da Gospod da ne budem ni ja ni bilo ko drugi tu gde si ti. Nisi ni svestan da si postao igračka u rukama demona i da uglavnom oni kroz tebe govore. Treba da se pokaješ, da odeš kod nekog na egzorcizam, jer kad čovek posti, a ne moli se Hristu već Ga negira, onda demoni ulaze u njega, jer demoni čak i ne jedu i ne piju, ali su demoni. Hrišćani treba da poste i da se mole, jer Gospod reče: „Ovaj se rod (demonski) izgoni samo postom i molitvom“, a ne samo da poste telesno, a duhovno da „mrse“, tj. da se hrane svim đavoljim prevarama. Isti Gospod o kome ti govoriš bez argumenata da je jeo drugo meso osim ribe i da je konzumirao mleko i jaja osim zapovesti o postu i molitvi, rekao je da će Njegovi učenici da poste, a sam se u pustinji molio i postio ne jedući i ne pijući ništa 40 dana i pobedio je đavola koji Ga je 3 puta kušao. I neka da Gospod da odeš odatle gde si sad i dođeš na put spasenja i da se nikad više ne vratiš u tu demonsku zamku. Pomislio si da si „slobodan“ od Boga, a postao si rob đavolji. A prava je sloboda i radost i život u slušanju sveblagog i svemudrog Gospoda i Boga Spasa našega Isusa Hrista.
Reč “hrišćanima” piše se malim slovom “H”.
I „hrišćani“ se,kao i „pravoslavlje“ može pisati i velikim i malim slovima. Velikim kad se želi naglasiti svetost hrišćanstva odnosno pravoslavlja, uzvišenost hrišćanskog poziva. A istinski Bog se uvek piše velikim slovom.
Kome god da si odgovorio - nisi odgovorio na ovaj post - https://forum.krstarica.com/showthre...1#post34407239 - i to je simptomatično. Vrtiš se u krug, oko svega i svačega, a ovo zaobilaziš. Pa nije niko naivan da to ne vidi. O svemu pišeš, samo to zaobilaziš. Hoćeš da mi pariraš, a ne umeš.
Nije niko naivan pa da ne vidi da ponavljaš neistinu koju si i juče izneo. Tvrdiš da ti nisam odgovorio na taj post, a ja sam ti o proroštvima detaljno odgovorio ovde:
https://forum.krstarica.com/showthr...-2-dolaska?p=34447222&viewfull=1#post34447222
https://forum.krstarica.com/showthr...-2-dolaska?p=34447243&viewfull=1#post34447243
U tom tvom postu koji i ovde nepotrebno ponovo citiraš iako sam ti već odgovorio pominješ Jehovine svedoke i njihova proroštva iako sam ti već napisao da su Jehovini svedoci lažni proroci. Pominješ tu i SPC i „Svetosavsko zvonce“, a i oni spadaju u lažne hrišćane, jer su ekumenisti. Od 20. veka SPC više nije pravoslavna iako se i tu i dalje propovedaju neke istine hrišćanstva, ali ta crkva nije spasonosna, jer uči ekumenističku jeres. To što ti ne znaš da je SPC lažna ne znači da ti i to moram objašnjavati. Dovoljno je što sam rekao da će mnogi lažni proroci se pojaviti, da je to Gospod prorekao, i da pojava lažnih proroka i proroštava ne znači da se istinska proroštva neće ispuniti. Naprotiv! Pojava takvih lažnih proroka je već jedno ispunjenje od mnogih istinskih proroštava. A ja sam ti već među lažnim prorocima pomenuo Jehovine svedoke kojima ovde u tom postu koji si citirao najviše i posvećuješ vreme. A današnja SPC i adventisti koje takođe pominješ su takođe lažni učitelji i lažni proroci (iako iznose i dosta istina, ali pomešane sa laži). Ja sam ti već rekao da lažni proroci ne mogu poreći istinske. To je dovoljno. To je odgovor na tvoje pitanje. Ne moram ti nabrojati sve lažne proroke. Tvoje je da istražuješ koji su to sve lažni proroci ako si Hrišćanin. Ali, pošto nažalost nisi, onda je tvoj cilj da pošto poto pobiješ istinu ignorišući argumente koje ti već navedoh i postavljajući opet ista pitanja. Ja sam ti i ovde pomogao, pa ti skratio učenje o hrišćanstvu rekavši da su i današnja SPC i adventisti lažni. Kažeš da dobro poznaješ i hrišćanstvo i druge religije, a ne poznaješ neke elementarne stvari o hrišćanstvu. A ne poznaješ, jer se ne interesuješ za to. Moguće da si se i razočarao u te mnoge lažne hrišćane na koje si naišao, pa sad odbacuješ i istinske misleći da su i oni lažni, da se samo pretvaraju, da su svi isti. Ali, nisu svi isti i ostaće istinskih do kraja sveta i veka, jer Gospod reče: „Ne boj se malo stado, evo Ja sam sa vama u sve dane do kraja sveta (i veka)“ i još „Sazidaću Crkvu svoju, ni vrata pakla neće je nadvladati“.

- - - - - - - - - -

Šta god da napišeš nećeš me naterati da postanem hrišćanin. Slobodna volja funkcioniše kod svakog zdravog živog bića. Pravo me uopšte ne zanima, na pravo se pozivaju oni koji nisu u pravu. Ja sam spoznao istinu u dobroj meri. Ti je očito nisi spoznao. Po tim pitanjima po kojima si ti pisao o “istini” ne želim da spoznam tu i takvu “istinu”, taman da treba da poginem. Ma nema šanse. Nikad neću prihvatiti Isusovu krv, punu mesa, mleka i jaja, jer je moja krv čista, pošto jedem samo voće i povrće. Nikada neću slediti nijednog obrezanog čoveka, niti bilo koje ljudsko biće. Ja poznajem sve religije, a ti si zapeo za nešto što sam prvo upoznao, kao najprizemnije. I još si se drznuo da napišeš ovo: “Ako ovo prihvatiš, uvideću da ti vredi dalje pisati, ako ne, onda ne želiš istinu i ne vredi ti dalje pisati.” Ovo je dno dna. Ovim si otkrio razlog što se u zadnjih godinu dana obraćaš samo meni. Dalje, u ovome što pišeš nema ni “I” od istine. E, žalosti. Raspravljaj o tim otužnim temama sa svojim kolegama, i oni su zastranili u nebuloze, kao i ti. Možda upoznaš nekog “proroka”, odnosno nekoga ko je umislio da je prorok, baš kao i ti. Koja smejurija. Ja da prihvatim gluposti. O tempora O mores. Reč pravoslavlje se piše malim slovom “P”. Nikad i nigde velikim. Isto važi i za katoličanstvo i za hrišćanstvo. Reč bog piše se malim slovom “B”, jer se radi o tituli a ne vlastitom imenu. Nemaš ti šta da pišeš “zbog mene”. Sve gluposti koje napišeš ja ću razbiti argumentima. Nezgodan sam diskutant, upoznat sa svim religijama, upućen u duhovnost, proputovao više od pola sveta, imam dosta životnog iskustva. Mene ne mogu preraditi profesionalni propovdenici, pa pazi da nećeš ni ti.

Nema potrebe da ti meni iznosiš teške zablude u koje si se upecao, pošto se nikada neću moći upecati, jer sam jači igrač od tebe. Bolje se ti druži sa svojim istomišljenicima, jer oni neće učiniti da ispadneš smešan... za razliku od mene... ja hoću...
I ja poznajem razne religije, ali prihvatam samo realno otkrivenje realnog Boga Isusa Hrista, Stvoritelja neba i zemlje, a ne učenja raznih idola i lažnih učitelja. To što pominješ egipatske bogove i druge kako je navodno Novi Zavet prepisao rođenje Isusa od Marije, Trojstvo i sl. od njih je smešno, jer su naprotiv lažne religije u svoja lažna učenja unosile razne istine iz proroštava Starog Zaveta o budućem rođenju Spasitelja i sl. Niko te ne tera da postaneš Hrišćanin. Ja samo odgovaram na tvoje poruke u ovom forumu da bi čitaoci (a ako hoćeš i ti) videli šta je istina što i jeste cilj svake diskusije. Kažeš da je dno dna što kažem da ti neću pisati dalje ukoliko ne prihvatiš istinu, jer ne vredi dalje. Naravno da to nije „dno dna“ već nešto sasvim normalno, jer zaista ne vredi dalje pisati ako nekom dva ili tri puta izneseš argumente, a on opet isto pitanje (već odgovoreno) postavlja. Znači da se protivi istini. Tako da do tebe je kako ćeš dalje, ja sam dovoljno rekao. Ako vidim nešto zbog čitalaca da treba da odgovorim pisaću, zbog tebe dalje ne vredi dok se iskreno ne pokaješ.
Kažeš: „Ovim si otkrio razlog što se u zadnjih godinu dana obraćaš samo meni“. Pomešao si me sa nekim. Ja sam se tebi prvi put u životu obratio pre 8 dana ovde na ovoj temi: https://forum.krstarica.com/showthr...-2-dolaska?p=34420714&viewfull=1#post34420714 i na toj temi sam ti jedino i pisao...
Bogu slava za sve!
 
Da poklopimo ovog samozvanog „proroka“, i očiglednog „ravnozemljaša“, argumentima, pošto je tvrdio da se Sunce kreće oko Zemlje, prema čemu je i „Zemlja ravna ploča“, koji tvrdi da će Isus doći između 2029. i 2036. godine, izvan svih crkava... kakav „preuzvišeni um“... dakle...

Ja ću da postanem glavni ravnozemljaš na svetu ako budem video sazvežđe Južni Krst iz Evrope. Da smo na ploči, jelte, svi bismo videli iste zvezde i sazvežđa. Dajem ti priliku da me preobratiš... i zaradiš na tome...

Dakle...

Kad je na severnom polu dan na južnom je noć, i obrnuto, dok na ekvatoru u toku cele godine dan i noć traju skoro tačno po 12 sati. To je nemoguće na ravnoj ploči, već je moguće samo na lopti. Tačka.

Kad mi budeš pokazao tačku iz Evrope sa koje se može videti sazvežđe Južni Krst, em što ću ti dati 5000 €, em što ćeš me ubediti da je Zemlja ravna ploča, jer da jeste, jelte, svi bismo videli iste zvezde i sazvežđa, ne bismo imali polove, ekvator i godišnja doba. Dakle? Ti si na potezu.

U čemu je problem? Đe ba zapelo?

Pošto je ovde od strane protivnika zdravog razuma i logike pomenuta logika...

Svi vrlo dobro znamo da Sunce ovako zalazi...

Anatomy of a Sunset.jpg


Ako bismo bili na ploči - kad jednom zađe Sunce cela “ploča” bila bi u mraku. :hahaha:

Svi vrlo dobro znamo da nije tako, već da imamo časovne zone. Čista logika.

Jadni ravnozemljaši (ali “ravnozemljaši, aha ha ha ha ha ha ha, kako neko sam sebe može tako da nazove), izmislili su kako je profesor i doktor fizike Božidar Nikolić ravnozemljaš... pa kad je jadni profa saznao za to morao je da ih demantuje...


Ravnozemljaši, razbio vas Kale kao staru kantu. :lol:

Pre malo više od pola godine, tačnije 22. decembra, u Evropi je počela zima i najkraći je dan u godini, a na severnom polu je noć, u Australiji je počelo leto i najduži je dan u godini, a na južnom polu je dan, a za sve to vreme na ekvatoru dan i noć traju skoro tačno po 12 sati (uz mala odstupanja) u toku cele godine. To je nemoguće na ravnoj ploči. Tačka.

Ako je tačno to da je Zemlja ravna ploča, to znači da ja uz pomoć teleskopa koji je dovoljno jak za amaterske upotrebe, kojim posmatram Mesec, mogu sa Tajvana da vidim Kaliforniju, preko Tihog okeana; ili sa Gibraltara da vidim Bahame, preko Atlanskog okeana; ili sa Grenlanda da vidim Južni pol, preko Atlanskog okeana... Nešto ne verujem da sa druge strane, pošto je Zemlja ravna, a voda apsolutno ravna, ne postoje plime niti oseke. Koja budala može da poveruje u tako nešto?
 
Fotografija Čikaga, viđenog preko jezera Mičigen, sa 85km udaljenosti:

chicag10.jpg


Na ovoj slici se jasno vidi da fali donji deo zgrada.

Na primer, leva visoka zgrada je Willis tower, najviša zgrada u Čikagu, koja ima tri jasne sekcije, kao na ovoj slici ispod:

chicag11.jpg


Znači, sa prethodne slike je jasno da toj zgradi fali cela donja sekcija od 200 metara.

To može da znači dve stvari:

1. na jezeru su bili talasi visoki 200 metara;

2. planeta Zemlja je zakrivljena.

Trećeg nema.

Zaključite sami.

Takođe, upravo mi je pao na pamet i elementarno jednostavan način za dokazivanje da je Zemlja lopta, preko koordinata, geografske širine i dužine, i fizičke udaljenosti dve tačke izrađene u stepenima LAT i LON. Razmisli kako bi se kretala vrednost fizičke udaljenosti (u metrima) između dve tačke ugaonog rastojanja od recimo jednog stepena?

Na loptastoj Zemlji je ta vrednost najveća na ekvatoru, a severno i južno se smanjuje, dok bi se na “palačinka-Zemlji” povećavao konstantno od severnog pola do ruba. Svako ko ima GPS i dva grama mozga u glavi bi to lako mogao proveriti upoređivanjem sa mapom i fizičkim merenjem rastojanja. Geometri na južnoj hemisferi bi imali mnoogo više posla. Piloti ne bi mogli da lete, i ceo sistem koordinata bi bio neodrživ.

Prevara bi, naravno, odmah bila primećena od strane geodeta, pilota, geografa, i običnih ljudi koji imaju GPS i kalkulator.

Kako to da su sva nebeska tela, sve zvezde i sve planete u svemiru, loptastog oblika? Zato što se sva materija u svemiru zbija u gomilu, formira loptu i stvara gravitaciju. Ista ona nauka koju ravnozemljaši mrze, pošto je ne razumeju. Ista ona nauka uz pomoć koje je danski fizičar i astronom Ole Kristensen Remer 1692. godine, dakle krajem XVII veka (možda bi oni videvši ovu godinu rekli krajem XVI veka, ha ha ha) izmerio brzinu svetlosti uz pomoć 9 sveća i 9 ogledala, i njegovo merenje se malo razlikuje od merenja brzine svetlosti koja se obavljaju laserima u naše vreme. Sve sam rekao. Pametnom dosta.

Dakle, nauka je egzaktna stvar, a nebuloze koje ravnozemljaši skidaju sa YouTube ne vrede ni pet para i treba im se rugati. I kada kuvate čaj (ne ono GMO smeće u kesicama, kojim se razvaljuju ravnozemljaši, već prirodni sitno seckani čaj), i kad ga procedite, u šerpi se iskorišćeni listići skupe na dnu šerpe u pravilan krug - dvodimenzionalno telo, a u svemiru bi se skupili u loptu. Dakle, nijedno nebesko telo ne može da postane ploča.

Dalje, objasnite vi nama kako je sada, dok je kod nas jesen, u Južnoj Americi, Južnoj Africi i Australiji proleće, ako je Zemlja ravna ploča? Aha ha ha ha ha ha ha. Da je ravna ploča svi bismo imali istu klimu, odnosno samo jedno godišnje doba. Dalje, objasnite vi nama kako to da mi na severnoj hemisferi ne vidimo sazvežđe Južni Krst, dok ljudi na južnoj hemisferi ne vide sazvežđa Veliki i Mali Medved, kao ni Zvezdu Severnjaču. Aha ha ha ha ha ha ha. Da je Zemlja ravna ploča svi bismo videli isto nebo nad nama, odnosno ne bismo imali takozvane karte severnog i južnog neba. Dalje, objasnite nam kako niko ko je išao avionom ili brodom na put oko sveta nije udario avionom ili brodom ni u kakav “zid”, niti došao do “kraja ploče”, već se vratio na istu tačku sa koje je pošao. Aha ha ha ha ha ha ha. Možda ne možete zato što se nikada u životu niste vozili brodom i avionom. Štaš. Dalje, objasnite nam kako to da imamo časovne zone, jer da je Zemlja ravna ploča svi bismo imali jednu časovnu zonu. Aha ha ha ha ha ha ha. Ali objasnite svojim rečima, bez postavljanja besmislenih video klipova sa YouTube.

Ne znam kome terate inat ovim pričama. Samo nastavite da se ponižavate i da pravite budale od sebe.

Da je Zemlja ravna ploča ne bismo imali solsticije...

Ko ne zna šta je Solsticij, evo mu objasnila WIKIpedia:

http://sr.wikipedia.org/wiki/Solsticij

Da je Zemlja ravna ploča, kako veli odvratna sekta “Flat Earth”, ne bismo imali Letnji solsticij 22. juna, kao ni Zimski solsticij 22. decembra. Pametnom dosta.

Kompas radi baš kako treba, jer je Zemlja sfera i ima dva magnetna pola čije linije sila se mogu dokazati.

A monopol je samo fantazija i to u fizici koja se bazira na sferičnom univerzumu i big bang teoriji...

https://en.wikipedia.org/wiki/Magnetic_monopole

Magnetno polje sferične Zemlje je proizvod njenog “dinama” (šta je proizvod kod “ravne Zemlje”?), takođe i lave i dijamanata. Zemljotresi su šta? Kako da jedni sve lepo kompaktno pokažu i dokažu, a drugi ništa?

Jednostavno, sferični univerzum sve dokazuje i svaki proces je pokazan i nadopunjuje drugi, dok je ravni samo jedna dogma u kojoj ništa ne može da se poveže. Ja nisam video ni jedan jedini obrazac iz prirode da su oni (“ravnozemljaši”) preveli u šablon, pa čak ne mogu da predvide ni tačno dan i noć, niti u kom gradu na planeti će kad da zađe ili izađe Sunce u narednih godinu dana... sve odgovori koje izbegavaju... dok mi njima sve objasnimo...

Ah, sad mi je sve jasno... Kad biste samo znali, “ravnozemljaši”, koliko netačnih, lažnih i pogrešnih izjava, tvrdnji, pretpostavki i naravno celog spiska postupaka ima u ovom videu uuvodnom, vi biste pocrveneli od sramote. Ne kažem da nemaš obraz, ali definitivno imaš manje znanja od tih ljudi sa videa, i još manje znanja ukupno, jer su ti ljudi velike, velike neznalice. Teško tebi...
 
Budući da ovaj “prorok” i “ravnozemljaš” avakum neće, ili ne ume, da odgovori na temu, nego hoće meni da propagira hriščanstvo, odnosno stvari koje razumem daleko bolje od njega, i da troši vreme na mene, ne znam radi čega, a sve bežeći od teme, pošto je uvreda za inteligenciju diskutovati sa nekim ko tvrdi da se Sunce kreće oko Zemlje, ja bih da se vratim na temu, a tema je “drugi Isusov dolazak”... u tom smislu... očekujem da neko odgovori na ovaj post...

Iz istorije znam da je hrišćanska crkva pred 1000. godinu naše ere širila masovnu histeriju kako se približava takozvani sudnji dan, odnosno novi Hristov dolazak, jer je tobože negde Isus Hrist rekao “kako će ovaj svet postojati 1000 godina”. Ljudi nisu znali 1000 godina od kada, pa su mislili na 1000. godinu, neki na 1033. itd. Ali ništa od toga. Ta godina je došla i prošla, a 1054. jedinstvena hrišćanska crkva se podelila.

Krajem 90-tih godina prošlog veka, pa i mnogo pre toga, imao sam prilike da u raznovrsnoj hrišćanskoj literaturi pročitam slične stvari. Ovaj put nije više bilo jedne crkve, već sve hrišćanske crkve zajedno širile su masovnu histeriju da će se baš 1999. godine dogoditi ponovni Hristov dolazak. U tome su najviše prednjačili protestanti, izdvojio bih adventiste (oni su govorili baš o 1999.) i Jehovine svedoke (oni su to propovedali malo prikrivenije), jer je tobože negde Isus Hrist rekao “kako će ovaj svet postojati 1000 i nešto godina”. Ušli smo u novi vek i novi milenijum i sve hrišćanske crkve ispale su smešne.

Da se osvrnem malo i na Jehovine svedoke. Tu judeohrišćansku jeres osnovao je 1879. iluminat Čarls Tejz Rasel, po nalogu iluminata, da ispuni jedno od “proročanstava” iz “Otkrovenja” gde se kaže da će se pre Armagedona reč božja (misli se na Bibliju) propovedati svim narodima. Oni danas idu čak i kajacima do nekih nedostupnih predela na Grenlandu da bi Eskimima propovedali svoju religiju i tako ispunili proročanstvo. E, sad, oni imaju interesantnu priču koja ih dovodi u “tačnu godinu” koju je Isus “prorekao” svojom “čuvenom rečenicom” da će “ovaj svet postojati 1000 i nešto godina” – 1914. Kad su Vavilonci 607. godine pre nove ere razorili Jerusalim, prorok Danilo rekao je da počinju takozvana “vremena paganaca” koja treba da traju “sedam vremena”, što iznosi 2520 dana. 1260 dana jesu “tri i po vremena” i taj se podatak nalazi u dvanaestom poglavlju “Otkrovenja”, u četrnaestom stihu. Za toliko malo vremena ništa se značajno nije dogodilo i bilo je jasno da je značenje Danilovog proročanstva simbolično i da se zapravo misli na 2520 godina. Toliko godina nakon 607. godine pre naše ere pada u godinu 1914, kada je počeo Prvi svetski rat. Armagedon je trebalo da nastupi kad izumru svi oni ljudi koji su videli događaje iz te godine ili u najmanju ruku generacija rođena 1914. U Bosni je 1914. sve i počelo: atentat u Sarajevu, pa Prvi svetski rat... Znamo da je svet počeo naglo da se razvija i napreduje posle tog rata: nauka i tehnologija; broj stanovnika se za tri decenije gotovo udvostručio; pa Drugi svetski rat i nuklearna era; pa kosmičko doba i čovek u svemiru; pa skoro pet i po milijardi stanovnika na našoj planeti kad je okončan rat u Bosni... Krug je bio zatvoren: tamo gde je počelo, tamo se i završilo. Njihovi časopisi su decenijama dizali galamu kako će se Armagedon dogoditi:

1. pre nego što izumre generacija ljudi koja je videla događaje iz 1914. godine;

2. pre nego što izumre generacija ljudi koja je rođena 1914. godine;

3. od 1995. godine, kada se završio rat u Bosni, jer kako su oni mislili da se krug zatvara i da se završava tamo gde je i počelo 1914, kažu da samo što nije nastupio.

Ali ništa se nije dogodilo (niti će se dogoditi).

Meni kao nehrišćaninu, ujedno čoveku koji istražuje religiju, a bez namere da ikoga uvredim, nije jasno koga sve te crkve rade i prave budalama. Da li ljudi koji vode crkve misle, i računaju na to, da su njihovi vernici kratkovidi ljudi slabog pamćenja? Jedan sam od onih koji ne veruje ni u šta, jer pouzdano znam neke stvari, ali smatram da čovek koji veruje, i čije verovanje mogu da uvažavam, treba ipak da uvidi ovakve stvari; jer biti vernik nije isto što i biti lakoveran.

Čovečanstvo je ušlo u novi milenijum sa desetinama hrišćanskih crkava i jakom tendencijom dalje podele. Hrišćanski kalendar i pagansko sujeverje nemaju sa prirodom i prirodnim zakonima ama baš nikakve veze.

Godine 2001. ili 2002. pročitao sam u “Svetosavskom zvoncu”, časopisu koji izdaje Srpska pravoslavna crkva, da će “se Isus Hrist pojaviti negde pred kraj 2999. godine”. (!!!) Odlično se sećam da je moja baba Crnogorka dok je bila živa redovno čitala taj časopis 70-tih i 80-tih godina prošlog veka i još bolje se sećam da sam u mnogim brojevima tog časopisa pročitao da će se to dogoditi negde pred kraj 1999. godine. (!!!) Šta sve ovo znači?!

Zbog vremena i prostora ne bih komentarisao katoličke i protestantske časopise slične sadržine, na koje sam takođe naišao.

Sada se samo po sebi nameće sledeće racionalno pitanje: da li sve hrišćanske crkve, po dogovoru, svesno pomeraju Isusov ponovni dolazak sa 1999. na 2999. godinu samo zato da bi jadni ljudski rod (odnosno jedan njegov deo) još hiljadu godina verovao u Isusa Hrista?! Mnogo Amerikanaca i stanovnika Zapadne Evrope ispisalo se iz svojih crkava upravo iz ovih razloga negde na prelazu milenijuma. Zašto bi pametni ljudi plaćali članarinu nekoj hrišćanskoj crkvi i redovno joj slali dobrovoljne priloge (od čega sveštenici i propovednici sasvim solidno mogu da žive), ako im ta crkva ništa ne znači – i još ih namerno laže?

Nedavno sam na kanalu National geographic gledao jednu naučnu emisiju o trudnoćama i porođajima kod ljudi i ostalih sisara, i prvi put u životu video kako se žena porađa. Verujte mi da sam se zgrozio i da od tada ne vidim ništa sveto u činu rađanja. Objektivno, može se videti samo prljavština, bez izuzetka, i kod ljudi (kao primate iz reda sisara, a svi primate i sisari su životinje) i kod ostalih životinja sličnih ljudima.

Isus Hrist je na ovaj svet došao iz majčine utrobe, baš kao i svako od nas, živeo je negde između 2. godine pre naše ere i 33. godine naše ere, i budite sigurni (osim što se od tada mogao više puta reinkarnirati, i bez sumnje i jeste) da pošto nije ponovo došao među ljude 999. i 1999. godine, neće doći ni 2999. niti ikada više...

Namaste.
 
Ja i tvrdim da je Potop bio lokalan, a ne globalan. O tome govori taj link što sam ostavio. To je upravo hrišćansko učenje. A ti i dalje tvrdiš da ja kažem da je bio globalan. Dakle, još jedan dokaz da ne vredi dalje govoriti. Ovo sam radi čitalaca rekao, radi tebe ne vredi, jer jedino možeš da se narugaš i kažeš: "Ovaj ludak što tvrdi da se Sunce okreće oko Zemlje i sl." Time si tako nazvao i Besmrtnog Autora Svetog Pisma koje isto to tvrdi. Ja sam miran na sve to što mi kažeš, jer Duh Istine je u meni, bitno je da sam radi čitalaca sve detaljno argumentovano izneo i dalje ću odgovarati samo ako me neko od njih bude nešto pitao. Ti dalje možeš da iznosiš klevete tipa da se predstavljam kao prorok koji govori da je poslednji period od 2029. do 2036. godine, a ja sam lepo u prvom postu napisao da je to samo rasuđivanje mene i mog brata u Hristu zasnovano na Svetom Pismu, na biblijskoj hronologiji, a ne da mi to proričemo. Ko se interesuje može pogledati detaljne argumente na linku koji sam tu ostavio, a ko služi đavolu neka i dalje huli. Ja znam da su se demoni u tebi uznemirili, jer ježe se na sam pomen Drugog dolaska, a pogotovu kad se kaže da je to toliko blisko, jer njihov vođa satana će nakon Armagedona biti svezan na hiljadu godina, a potom i bačen u jezero ognjeno. Kad je Gospod Isus Hristos došao prvi put demoni su rekli: "Zašto si došao pre vremena da nas mučiš", jer su se iznenadili i pomislili da neće već tad da ih pošalje na mučenje (jer znaju svoju zasluženu krajnju sudbu, ali žele pre isteka istorije da što više ljudi povuku za sobom u večnu propast). A sad osećaju da zaista dolazi drugi put da ih kazni, osećaju da je to blizu, zato su sve razjareniji i nanose ljudima sve više zla što će kulminirati u periodu od 2029. do 2036. godine i zato tako brekću na mene i druge Hrišćane i preko tebe. Ti ili izvrši egzorcizam ili ćeš zajedno s njima biti bačen u muku večnu. To su reči Gospodnje, ne moje. Ja ti to ne želim, a još manje sam Gospod koji je Ljubav, ali pošto je On i Istina i Pravda, On će ti morati presuditi po tvom izboru. Kao što će svima nama suditi po našem izboru. Toliko od mene. Kao što rekoh, od sad pišem samo drugima. Tebi ovde prestajem dalje da odgovaram, jer samo iznosiš neistine, etikete, izvrćeš moje reči, govoriš da nešto nisam odgovorio (i sad si to rekao), a jesam, itd.

Slava Svetoj Trojici za sve!
 
Iz istorije znam da je hrišćanska crkva pred 1000. godinu naše ere širila masovnu histeriju kako se približava takozvani sudnji dan, odnosno novi Hristov dolazak, jer je tobože negde Isus Hrist rekao “kako će ovaj svet postojati 1000 godina”. Ljudi nisu znali 1000 godina od kada, pa su mislili na 1000. godinu, neki na 1033. itd. Ali ništa od toga. Ta godina je došla i prošla, a 1054. jedinstvena hrišćanska crkva se podelila.

Krajem 90-tih godina prošlog veka, pa i mnogo pre toga, imao sam prilike da u raznovrsnoj hrišćanskoj literaturi pročitam slične stvari. Ovaj put nije više bilo jedne crkve, već sve hrišćanske crkve zajedno širile su masovnu histeriju da će se baš 1999. godine dogoditi ponovni Hristov dolazak. U tome su najviše prednjačili protestanti, izdvojio bih adventiste (oni su govorili baš o 1999.) i Jehovine svedoke (oni su to propovedali malo prikrivenije), jer je tobože negde Isus Hrist rekao “kako će ovaj svet postojati 1000 i nešto godina”. Ušli smo u novi vek i novi milenijum i sve hrišćanske crkve ispale su smešne.

Da se osvrnem malo i na Jehovine svedoke. Tu judeohrišćansku jeres osnovao je 1879. iluminat Čarls Tejz Rasel, po nalogu iluminata, da ispuni jedno od “proročanstava” iz “Otkrovenja” gde se kaže da će se pre Armagedona reč božja (misli se na Bibliju) propovedati svim narodima. Oni danas idu čak i kajacima do nekih nedostupnih predela na Grenlandu da bi Eskimima propovedali svoju religiju i tako ispunili proročanstvo. E, sad, oni imaju interesantnu priču koja ih dovodi u “tačnu godinu” koju je Isus “prorekao” svojom “čuvenom rečenicom” da će “ovaj svet postojati 1000 i nešto godina” – 1914. Kad su Vavilonci 607. godine pre nove ere razorili Jerusalim, prorok Danilo rekao je da počinju takozvana “vremena paganaca” koja treba da traju “sedam vremena”, što iznosi 2520 dana. 1260 dana jesu “tri i po vremena” i taj se podatak nalazi u dvanaestom poglavlju “Otkrovenja”, u četrnaestom stihu. Za toliko malo vremena ništa se značajno nije dogodilo i bilo je jasno da je značenje Danilovog proročanstva simbolično i da se zapravo misli na 2520 godina. Toliko godina nakon 607. godine pre naše ere pada u godinu 1914, kada je počeo Prvi svetski rat. Armagedon je trebalo da nastupi kad izumru svi oni ljudi koji su videli događaje iz te godine ili u najmanju ruku generacija rođena 1914. U Bosni je 1914. sve i počelo: atentat u Sarajevu, pa Prvi svetski rat... Znamo da je svet počeo naglo da se razvija i napreduje posle tog rata: nauka i tehnologija; broj stanovnika se za tri decenije gotovo udvostručio; pa Drugi svetski rat i nuklearna era; pa kosmičko doba i čovek u svemiru; pa skoro pet i po milijardi stanovnika na našoj planeti kad je okončan rat u Bosni... Krug je bio zatvoren: tamo gde je počelo, tamo se i završilo. Njihovi časopisi su decenijama dizali galamu kako će se Armagedon dogoditi:

1. pre nego što izumre generacija ljudi koja je videla događaje iz 1914. godine;

2. pre nego što izumre generacija ljudi koja je rođena 1914. godine;

3. od 1995. godine, kada se završio rat u Bosni, jer kako su oni mislili da se krug zatvara i da se završava tamo gde je i počelo 1914, kažu da samo što nije nastupio.

Ali ništa se nije dogodilo (niti će se dogoditi).

Meni kao nehrišćaninu, ujedno čoveku koji istražuje religiju, a bez namere da ikoga uvredim, nije jasno koga sve te crkve rade i prave budalama. Da li ljudi koji vode crkve misle, i računaju na to, da su njihovi vernici kratkovidi ljudi slabog pamćenja? Jedan sam od onih koji ne veruje ni u šta, jer pouzdano znam neke stvari, ali smatram da čovek koji veruje, i čije verovanje mogu da uvažavam, treba ipak da uvidi ovakve stvari; jer biti vernik nije isto što i biti lakoveran.

Čovečanstvo je ušlo u novi milenijum sa desetinama hrišćanskih crkava i jakom tendencijom dalje podele. Hrišćanski kalendar i pagansko sujeverje nemaju sa prirodom i prirodnim zakonima ama baš nikakve veze.

Godine 2001. ili 2002. pročitao sam u “Svetosavskom zvoncu”, časopisu koji izdaje Srpska pravoslavna crkva, da će “se Isus Hrist pojaviti negde pred kraj 2999. godine”. (!!!) Odlično se sećam da je moja baba Crnogorka dok je bila živa redovno čitala taj časopis 70-tih i 80-tih godina prošlog veka i još bolje se sećam da sam u mnogim brojevima tog časopisa pročitao da će se to dogoditi negde pred kraj 1999. godine. (!!!) Šta sve ovo znači?!

Zbog vremena i prostora ne bih komentarisao katoličke i protestantske časopise slične sadržine, na koje sam takođe naišao.

Sada se samo po sebi nameće sledeće racionalno pitanje: da li sve hrišćanske crkve, po dogovoru, svesno pomeraju Isusov ponovni dolazak sa 1999. na 2999. godinu samo zato da bi jadni ljudski rod (odnosno jedan njegov deo) još hiljadu godina verovao u Isusa Hrista?! Mnogo Amerikanaca i stanovnika Zapadne Evrope ispisalo se iz svojih crkava upravo iz ovih razloga negde na prelazu milenijuma. Zašto bi pametni ljudi plaćali članarinu nekoj hrišćanskoj crkvi i redovno joj slali dobrovoljne priloge (od čega sveštenici i propovednici sasvim solidno mogu da žive), ako im ta crkva ništa ne znači – i još ih namerno laže?

Nedavno sam na kanalu National geographic gledao jednu naučnu emisiju o trudnoćama i porođajima kod ljudi i ostalih sisara, i prvi put u životu video kako se žena porađa. Verujte mi da sam se zgrozio i da od tada ne vidim ništa sveto u činu rađanja. Objektivno, može se videti samo prljavština, bez izuzetka, i kod ljudi (kao primate iz reda sisara, a svi primate i sisari su životinje) i kod ostalih životinja sličnih ljudima.

Isus Hrist je na ovaj svet došao iz majčine utrobe, baš kao i svako od nas, živeo je negde između 2. godine pre naše ere i 33. godine naše ere, i budite sigurni (osim što se od tada mogao više puta reinkarnirati, i bez sumnje i jeste) da pošto nije ponovo došao među ljude 999. i 1999. godine, neće doći ni 2999. niti ikada više...

Kada budu poceli da grade 3 hram u Jerusalimu ,brzo ce doci antihrist ,pa posle i Strasni Sud Hristov...Koliko nam je poznato nisu poceli jos da ga grade,,
 
Ja i tvrdim da je Potop bio lokalan, a ne globalan. O tome govori taj link što sam ostavio. To je upravo hrišćansko učenje. A ti i dalje tvrdiš da ja kažem da je bio globalan. Dakle, još jedan dokaz da ne vredi dalje govoriti. Ovo sam radi čitalaca rekao, radi tebe ne vredi, jer jedino možeš da se narugaš i kažeš: "Ovaj ludak što tvrdi da se Sunce okreće oko Zemlje i sl." Time si tako nazvao i Besmrtnog Autora Svetog Pisma koje isto to tvrdi. Ja sam miran na sve to što mi kažeš, jer Duh Istine je u meni, bitno je da sam radi čitalaca sve detaljno argumentovano izneo i dalje ću odgovarati samo ako me neko od njih bude nešto pitao. Ti dalje možeš da iznosiš klevete tipa da se predstavljam kao prorok koji govori da je poslednji period od 2029. do 2036. godine, a ja sam lepo u prvom postu napisao da je to samo rasuđivanje mene i mog brata u Hristu zasnovano na Svetom Pismu, na biblijskoj hronologiji, a ne da mi to proričemo. Ko se interesuje može pogledati detaljne argumente na linku koji sam tu ostavio, a ko služi đavolu neka i dalje huli. Ja znam da su se demoni u tebi uznemirili, jer ježe se na sam pomen Drugog dolaska, a pogotovu kad se kaže da je to toliko blisko, jer njihov vođa satana će nakon Armagedona biti svezan na hiljadu godina, a potom i bačen u jezero ognjeno. Kad je Gospod Isus Hristos došao prvi put demoni su rekli: "Zašto si došao pre vremena da nas mučiš", jer su se iznenadili i pomislili da neće već tad da ih pošalje na mučenje (jer znaju svoju zasluženu krajnju sudbu, ali žele pre isteka istorije da što više ljudi povuku za sobom u večnu propast). A sad osećaju da zaista dolazi drugi put da ih kazni, osećaju da je to blizu, zato su sve razjareniji i nanose ljudima sve više zla što će kulminirati u periodu od 2029. do 2036. godine i zato tako brekću na mene i druge Hrišćane i preko tebe. Ti ili izvrši egzorcizam ili ćeš zajedno s njima biti bačen u muku večnu. To su reči Gospodnje, ne moje. Ja ti to ne želim, a još manje sam Gospod koji je Ljubav, ali pošto je On i Istina i Pravda, On će ti morati presuditi po tvom izboru. Kao što će svima nama suditi po našem izboru. Toliko od mene. Kao što rekoh, od sad pišem samo drugima. Tebi ovde prestajem dalje da odgovaram, jer samo iznosiš neistine, etikete, izvrćeš moje reči, govoriš da nešto nisam odgovorio (i sad si to rekao), a jesam, itd.

Slava Svetoj Trojici za sve!

Ajd baš da vidim dokle ćeš se terati sa mnom i pisati mi stvari koje znam odavno, ali koje ne prihvatam. I dokle ćeš se terati samo i jedino sa mnom.

Baš me briga šta ti tvrdiš. Možeš da tvrdiš da stolica sa 4 noge ima 3 noge, ali ona će i dalje imati 4 noge. Znam ja sve ovo što si postovao, ali ne prihvatam ništa od toga, jer to su sve gluposti i nebuloze, kao ona izvala da se Sunce kreće oko Zemlje. Ja ne tzvrdim ništa. Ne zanima me nikakav potop. Ne vredi mi govoriti da se Sunce kreće oko Zemlje, jer nisam glup. Sve ove gluposti koje pišeš ne vrede ni pet para, jer se sve svodi na pretnje nekakvim uništenjem, paklom, večnim mukama i šta ti ja sve znam, a meni se od toga, evo, tresu gaće. Ti si nešto rekao radi čitalaca? Nema nikakvih čitalaca, vidiš da se sve svelo na nas dvojicu. Čitaoci kad vide da tvrdiš da se Sunce okreće oko Zemlje će ti se rugati svi do jednog. Da, samo budale i ludaci tvrde da se Sunce okreće oko Zemlje. Ako je neka neznalica, koja je pisala neku “svetu knjigu”, a nije znala za Severnu i Južnu Ameriku, Australiju i Antarktik, nije znala za pingvine i kengure, i nije ih utovarila u nekakvu barku, onda je i on ludak, ma kakvu knjigu napisao. Ti si miran zato što si neznalica i provokator. Nije te bilo godinu dana, a onda si došao na forum da pišeš jedino sa mnom. Ajde napiši nešto što ne znam. Sve ovo što si napisao su gluposti, i sve to znam, ali ne prihvatam. Pa nisam lud da verujem da se zvezde vrte i kreću oko planeta. Aha ha ha ha ha ha ha. Diskusija sa tobom je uvreda za inteligenciju. Mene zanima bog i božanska mudrost, a ne nikakvi bogoborno i bogohulno obrezani božji protivnici, čija je krv bila puna mesa, mleka i jaja. Meni ne trebaju, jer ja jedem samo voće i povrće, a i nisam obrezan. Ti kažeš da si napisao više istine od mene, ja kažem da sam ja napisao više istine od tebe, koliko je to moguće, pa kako ko od nas dvojice pravo govorio - tako mu bog dao pametio i zdravlja, i njemu i njegovoj porodici, i njemu i celoj njegovoj familiji, i njemu i celom njegovom potomstvu, a naročito potomstvu. Pošteno? Ne bojiš li se boga, u čije ime toliko gnusno lažeš? Strašno. Nikoga sve ovo što pišeš ne zanima. A i nesposoban si da odgovaraš na bilo šta što sam izneo. Tema je drugi Isusov dolazak, koga neće biti, promašeno je u X veku, tačnije 999. godine, zatim 1999. godine, i najzad sve je pomereno na 2999. godinu. Žalosno. Neko ko tvrdi da će Isus doći između 2029. i 2036. godine može samo da se nazove prorokom, tačnije da je umislio da je prorok. Teško tebi, tvom umu i tvojoj duši. Ko se interesuje za ovu temu može lako videti da si nesposoban da odgovoriš na ovo - https://forum.krstarica.com/showthr...-2-dolaska?p=34456989&viewfull=1#post34456989 - i ne samo ti, već i svi ostali diskutanti. Ovo je tema, a ne to da ti meni pišeš duge postove i iznosiš stvari koje odavno znam, ali koje ne prihvatam, jer nisam glup. Demoni su se uznemirili u tebi, jer ti jedeš ugušene ribe i njihovu ugrušanu krv, braniš prinošenje žrtava demonu kome je Moses klao volove, ovnove i golubove, prolivanje krvi u ime boga, obrezivanje, uzdanje u spasenje preko krvi obrezanog čoveka koja je bila puna mesa, mleka i jaja, i generalno u krv. Za tebe je krv prozor ka bogu, a Sunce prozor ka đavolu. A zapravo je obrnuto. Kao ono za tvrdnju da se Sunce okreće oko Zemlje. Strašno. Sve ti je izokrenuto. Niko neće biti bačen ni u kakvo ognjeno jezero, jer to jezero ne postoji. Takvim stvarima se danas ne mogu plašiti ni najmanja i najplašljivija deca. Dno dna. Neću ja izvršiti nikakav egzorcizam, šarlatanu jedan šarlatanski, jer nisam budala i ne dam novac šarlatanima kao što si ti. I nikada neću biti bačen ni u kakve muke večne. Kako je mudar taj tvoj demon, koji ti se predstavio kao bog, koji te je zaplašio nekakvim paklom i večnim mukama. E, žalosti.

I ja se obraćam drugim diskutantima. Ti si se prvi obratio meni nebulozama, za koje ja znam, ali ih ne prihvatam, a ja te poklopio znanjem i argumentima.

A da ne govorimo o Vedama...

Bhagavad gita 8.16


ā-brahma-bhuvānal lokāh
punar āvartino ’rjuna
mām upetya tu kaunteya
punar yanma na vidyate


“Sve planete u materijalnom svetu, od najviše do najniže, mesta su patnje, na kojima se odvija uzastopno rađanje i umiranje. Ali onaj ko dostigne Moje prebivalište, o Kuntin sine, nikada se više ne vraća.”

Sve vrste yogija - karma, jnana, hatha - na kraju moraju dostići savršenstvo devocije u bhakti-yogi ili svesnosti Krišne, pre nego što mogu otići u Krišnino transcendentalno prebivalište, da se nikada više ne vrate. Oni koji dostignu najviše materijalne planete, planete polubogova, ponovo bivaju podvrgnuti uzastopnom rađanju i umiranju. Kao što se osobe sa Zemlje uzdižu na više planete, ljudi s viših planeta, kao što su Brahmaloka, Candraloka i Indraloka, padaju na Zemlju. Žrtvovanje zvano pancagni-vidya, preporučeno u Chandogya Upanisadi, omogućuje osobi dostizanje Brahmaloke, ali ako na Brahmaloki osoba ne neguje svesnost Krišne, mora se vratiti na Zemlju. Oni koji na višim planetama napreduju u svesnosti Krišne, postupno se uzdižu na još više planete i u trenutku kosmičkog uništenja bivaju preneti u večno duhovno carstvo.

U svom komentaru na Bhagavad-gitu, Sridhara Svami navodi sledeći stih:

brahmana saha te sarve samprapte pratisancare
parasyante krtatmanah pravisanti param padam

”Kada dođe do uništenja ovog materijalnog univerzuma, Brahma i njegove bhakte, koji su neprestano zaokupljeni svesnošću Krišne, bivaju preneti u duhovni univerzum, na duhovne planete, u skladu s njihovim željama.”

Ovo Vedsko znanje je, kao što i sami vidite, doktorat za Bibliju, Kuran, kao i sve ostale materijalističke knjige, zasnovane na kultu krvnih žrtava (Isusova otkupna žrtva, telo i krv) ili kultu svetih ratova (Muhamedov jihad). Ko razume razume. Ko ne razume neka i dalje prebiva u tami i nada se uskrsnuću i nekakvom raju u kome će “jesti zlatne jabuke”. Ha ha ha.

Eto, ovo su neki duhovni dokazi o tome da je bog biće koje je stvorilo (a ne stvorio, jer nije muškarac, kao što su slagali autori Biblije) svemir kao kuću sa mnogo soba (galaksija) u kojima će se živeti, a ne samo u jednoj sobi. To što su stanari jedne sobe primitivni, pa ne znaju za stanare druge, ne znači ništa.

Uostalom, za bilo kakve dokaze, potrebni su nam komplikovani matematički metodi, a fizika i matematika su egzaktne nauke, za šta ovde nema ni mesta ni vremena. A i nismo na podforumu.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Kada budu poceli da grade 3 hram u Jerusalimu ,brzo ce doci antihrist ,pa posle i Strasni Sud Hristov...Koliko nam je poznato nisu poceli jos da ga grade,,

To će da bude nikada. Znači opet neko ko ispunjava "proročanstva". Danas svaku budalu mogu da proglase za "antihrista", a svaka robovski obeležena (tetovirana i pirsingovana) budala će mu poverovati.

Prvo strasne muke, verovatno treci sv.rat pa gradnja hrama za laznog mesiju... Nacekacemo se ali ko doceka, tesko njemu!

Kakva "Božanska mudrost"... "strasne muke"... Da li "strašne" ili "strasne"? Nije isto. Šta je to "laznog mesiju? Postoje i "nelazne" mesije? Šta god to bilo. Bez uzvičnika - recidiva histerije (ženske bolesti).
 
Izvini, ali povraca mi se od ovoga sto pises.

Ali da se osvrnem na drugi deo posta i da odgovorim.

Istinski hrišćanin ne može postojati van Crkve. Apostol Pavle nas uči da je „Crkva Boga živoga, stub i tvrđava istine“ (1 Tim. 3:15), da je Glava Crkve Sam Hristos Spasitelj, Koga je Otac „postavio iznad svega za glavu Crkvi, Koja je tijelo njegovo, punoća Onoga koji sve ispunjava u svemu“ (Ef. 1:21-23). Iz Jevanđelja znamo za Spasiteljeve: „sazidaću Crkvu svoju, i vrata pakla neće je nadvladati“ (Mt. 16:18).

Јесте Цецо, али црква је заједница верујућих, Оних који верују у Христа и чине оно што је Он говорио да треба чинити а не нека заједница људи који раде како ко хоће и шта хоће и називају се црквом божијом.
 
To će da bude nikada. Znači opet neko ko ispunjava "proročanstva". Danas svaku budalu mogu da proglase za "antihrista", a svaka robovski obeležena (tetovirana i pirsingovana) budala će mu poverovati.



Kakva "Božanska mudrost"... "strasne muke"... Da li "strašne" ili "strasne"? Nije isto. Šta je to "laznog mesiju? Postoje i "nelazne" mesije? Šta god to bilo. Bez uzvičnika - recidiva histerije (ženske bolesti).

Nije vezano za temu ali sve mi se nesto cini, da ti je kolega ukrao posao i da ga prozivas po internetu :)
 
To će da bude nikada. Znači opet neko ko ispunjava "proročanstva". Danas svaku budalu mogu da proglase za "antihrista", a svaka robovski obeležena (tetovirana i pirsingovana) budala će mu poverovati.



Kakva "Božanska mudrost"... "strasne muke"... Da li "strašne" ili "strasne"? Nije isto. Šta je to "laznog mesiju? Postoje i "nelazne" mesije? Šta god to bilo. Bez uzvičnika - recidiva histerije (ženske bolesti).

A da li je tebi jasno da ce to Vatikan da uradi :?:
Pre par dana papa poziva na globalnu vladu,a za odredjeno vreme ce Vatikan u Jerusalimu ustoliciti antihrista, koji ce sebe predstaviti kao laznog mesiju.
 
A da li je tebi jasno da ce to Vatikan da uradi :?:
Pre par dana papa poziva na globalnu vladu,a za odredjeno vreme ce Vatikan u Jerusalimu ustoliciti antihrista, koji ce sebe predstaviti kao laznog mesiju.

Šta ja imam sa tim. Baš me briga. Ja koliko vidim muslimani se šire kao epidemija. Za manje od 30 godina cela Evropa će biti muslimanski kontinent. Pariz, Berlin i Beč su već arapski gradovi. Ceo svet će biti islamski. Baš mi je drago. U takvom svetu nema nikakvog mesta za tog papinog i tvog antihrista. Ne postoje "lažne" i "nelažne" mesije. Tačnije, ne postoje nikakve mesije. Tekbir! Allahu akbar!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Prema tome ja necu da licitiram godinu jer je Isus rekao da to niko ne zna pa ni On sam nego Bog Otac, jer Bog gleda da svi promjenimo karaker i preobrazimo se Njegovim Duhom u Hristov karakter da bi bili spaseni. Ko zna koliko je puta Bog odlagao Hristov povratak jer jos uvjek ima ljudi koji se kolebaju, koji traze Boga, koji imaju sanse.
Isus nije rekao da niko ne zna godinu dolaska već samo dan i čas dolaska. Godina se može saznati, kako smo pokazali i na onom linku što sam ostavio o biblijskoj hronologiji. Takođe, On je rekao da to ne zna po svojoj ljudskoj prirodi, a po Božanskoj naravno da Isus zna kada će doći drugi put, jer On je Bog kao i Otac i Duh Sveti. Zato i apostoli u Svetom Pismu kažu Jahošui (Isusu): "sada vidimo da znaš sve". Inače, Bog nije nikad odlagao svoj povratak već je još pre stvaranja sveta i čoveka u njemu odredio koliko će da traje u stanju pada, tj. 6000 godina. On nikako ne može doći posle isteka tih 6000 godina, može samo pre ili na samom kraju tih 6000 godina. A doći će tada, jer "da se ne skrate dani oni ne bi ostao niko, ali izabranih radi skratiće se dani oni". Znači, On je dopustio da u padu čovečanstvo prebiva najviše 6000 godina. Tada On mora doći da uspostavi svoju vladavinu, inače ne bi ostao niko. Isus kao sveznajući je znao sve to još pre nego što je sa Ocem i Duhom Svetim stvorio svet, predvideo je da će i deo anđela i svi ljudi (osim Bogorodice) sagrešiti i unapred odredio i kad će doći prvi put i kad će doći drugi put.
 
Poslednja izmena:
Isus nije rekao da niko ne zna godinu dolaska već samo dan i čas dolaska. Godina se može saznati, kako smo pokazali i na onom linku što sam ostavio o biblijskoj hronologiji. Takođe, On je rekao da to ne zna po svojoj ljudskoj prirodi, a po Božanskoj naravno da Isus zna kada će doći drugi put, jer On je Bog kao i Otac i Duh Sveti. Zato i apostoli u Svetom Pismu kažu Jahošui (Isusu): "sada vidimo da znaš sve". Inače, Bog nije nikad odlagao svoj povratak već je još pre stvaranja sveta i čoveka u njemu odredio koliko će da traje u stanju pada, tj. 6000 godina. On nikako ne može doći posle isteka tih 6000 godina, može samo pre ili na samom kraju tih 6000 godina. A doći će tada, jer "da se ne skrate dani oni ne bi ostao niko, ali izabranih radi skratiće se dani oni". Znači, On je dopustio da u padu čovečanstvo prebiva najviše 6000 godina. Tada On mora doći da uspostavi svoju vladavinu, inače ne bi ostao niko. Isus kao sveznajući je znao sve to još pre nego što je sa Ocem i Duhom Svetim stvorio svet, predvideo je da će i deo anđela i svi ljudi (osim Bogorodice) sagrešiti i unapred odredio i kad će doći prvi put i kad će doći drugi put.

Isus ce doci da sudi svima drugi put.
 

Back
Top