ACA LUKAS UHAPŠEN

Andrija28

Ističe se
Banovan
Poruka
2.256
Folk pevač Aca Lukas danas je ispred svoje kuće drvenom palicom prebio fotoreportera "Srpskog telegrafa" Milana Lučića i naneo mu telesne povrede.




Fotoreporet Milan Lučić bio je na zadatku sa kolegom, novinarom Markom Pantićem ispred kuće Ace Lukasa. Lukas je primetio da fotografišu i vidno iznerviran, istrčao je sa drvenom palicom i narsnuo na fotreportera Milana Lučića. Naneo mu je povrede, pocepao mu majicu i razbio fotoaparat.




Milan Lučić, fotograf "Srpskog telegrafa" koji je prebijen je rekao za "Blic":

- Napao me je samo jer sam radio svoj posao. Čekao sam da ga slikam na javnom mestu na ulici. Prišao mi je i krenuo da galami. Pokušao je da mi otme aparat. Nisam dao. Onda me je udario jednom, pa mi je krenuo da cepa majicu. Onda je uzeo motku drvenu i udario me u potiljak i nekoliko puta po glavi. Pao sam. Nije prestajao da urla. Okrenuo se i rekao: "Idem kući po pištolj da vas pobijem." Uplašio sam se za svoj život jer znam da je poznat i moćan. Smirio sam se tek kad su došli policija i hitna pomoc. Ostao sam u bolnici gde mi ukazuju pomoć i moram da ostanem na detaljnijim pregledima - rekao je povređeni fotoreporter.



– Novinari su mu rekli: “Dobar dan!”, na šta im je on odgovorio: “Je*** vam mater, šta slikate?!” Krenuo je da otima fotoaparat od reportera, a kad je predstavnik redakcije Srpskog telegrafa, Milan Lučić, odbio da da, Lukas ga je udario pesnicom. Kasnije je našao neku letvu u blizini i udario ga je po glavi. Pocepao mu je majicu, kako se i može videti na slikama, pa ga je oborio na zemlju. Zatim je rekao: “Idem po pištolj, sad ću da vas pobijem!” – prepričao je Lađević.

Aca Lukas se još nije oglasio ovim povodom.





http://www.blic.rs/vesti/hronika/uz...orter-kojeg-je-drvenom-palicom-prebio/ze8gt6p
 
Da je mesto normalno Lukas bi ih odrao na sudu.Primer u Nemačkoj:

You need to get a permission (preferable a written one, but an oral agreement would do too) by the person pictured if you want to publish the pictures. If you do not ask you are only allowed to use the pictures privatly. If you plan to exhibit them you need to have a permission (that includes books, exhibits and any kind of internet presentation) and people usually do not like to sign stuff on the streets.
 
Године 2003. Аца Лукас је ухапшен и осуђен на 4 месеца затвора у склопу полицијске операције „Сабља“ јер је неовлашћено посједовао пиштољ


Такође је имао проблема са коцком[2] и дрогама[3] што га је уклонило са сцене наредне двије године.

Дана 3. фебруара 2009. у Београду, Аца Лукас је рањен са два хица из ватреног оружја.[4] На њега је пуцано док је на паркингу у Гандијевој улици на Новом Београду улазио у аутомобил. Погођен у десну натколеницу и ван животне опасности, пребачен је у ургентни центар.[4]
 
Pojacano u zadnje vreme, skoro je i Marinko Rokvic nasrnuo na ljude.



Pojačano bogami





Danijela je pre dva meseca sela za volan u alkoholisanom stanju, pri čemu je vozila u suprotnom smeru. Kada ju je policajac zaustavio i zatražio dokumenta, ona je dodala gas i projurila pored njega. Nakon jurnjave za pevačicom, ona se zaustavila na semaforu, nakon čega joj je policijac prišao i pokušao da je izvede iz automobila. Međutim, Vranićeva se opirala i u jednom trenutku mu pocepala je džep na uniformi. Revoltirana zbog svega što se dogodilo, nakon alko-testiranja, Danijela je rekla policajcu da je „on suviše mali za nju“ i pozivala se na svoje navodne prijatelje u policiji. Testiranjem je utvrđeno da je pevačica imala 1,85 promila alkohola u krvi i tada je policijskim vozilom prevezena u policijsku stanicu Stari grad na trežnjenje. Policija je pokušala da je sasluša, ali pevačica ništa nije govorila.
 
Ne znam o kojoj dami je rec, poznato mi je prezime. Ako nije Dara Bubamara jos gore, jer i ona ima problema sa voznjom, vozi divlje na relaciji Beograd Novi Sad.

Jos je neka histerisala na sluzbeno lice sa pricom "da li znas ko sam ja", tu je i Verica Rakocevic, Kalinic i.... ima ih mali milion.
 
Mislim da su mnogi reporteri i novinari, najobicniji poluskolovani lesinari koji bi i od svake wc solje poznatih napravili "javno mesto". Pocetak ulice je takodje javno mesto a i dve ulice dalje.
Zasto ga nisu cekali na tim javnim mestima nego bas ispred kuce na "javnom mestu"..Ne mislim pravdati nasilje ali mogu razumeti da nepostovanje osnovnih granica u remecenju necijeg licnog mira i privatnosti od jednog kvazi reportera, moze coveka naterati da takodje predje osnovne granice ponasanja.
 
Poslednja izmena:
Folk pevač Aca Lukas
danas je ispred svoje kuće drvenom palicom
prebio fotoreportera "Srpskog telegrafa" Milana Lučića
i naneo mu telesne povrede.
...

Isti slucaj kao kod Maradone, stim da je Maradona istrcao iz kuce i pucao na novinara iz puske, a ovaj nasrnuo palicom.


Ovakve vesti ćemo moći da shvatimo i komentarišemo
tek kada budemo Ace, Maradone i slični !
 

Back
Top