ATEIZAM I SEKULARNA DRZAVA

Pa, zar ne vidis da se on s tobom igra pokvarenog telefona. Totalan dembelan, koji ovde provodi od jutra do mraka, pa i tokom noci, ne moze da razume sta je to raditi. On zivi od komunisticke penizje, od nje je kjpio PC i od nje placa provajdera da bi mogao ovde da prodaje jeftine stosove. Ako nije penzioner, onda su mu roditelji penzioneri sto je jos gore i crnje. Oni ga izdrzavaju, placaju mu PC i provajdera, hrane oblace, a on ovde prodaje svilu, ili sto bi njegovi drugari rekli: nudi muda za bubrege.

Ajde da odgovorim.:lol:

1) Okej neka bude da sam nezaposlen - sredi mi ti neki posao sa srpom i cekicem posto od kompjutera nema nista.;) Preko veze u komuni.:lol:
2) Nije bitno kakav sam ja vec za sta se zalazem - a po svemu sto sam napisao vidi se da sam za podsticanje preduzetnistva umesto za zaposljavanje preko veze u drzavnoj sluzbi ili javnom sektoru, jel tako?;)

Doduse, za to oko poreza se slazem sa tobom da ne treba izdvajati porez za popove i crkve i da cak treba zabraniti gradnju novih crkava i verskih objekata i pred zakonom ih tretirati kao muzeje itd.
 
Ajde da odgovorim.:lol:

1) Okej neka bude da sam nezaposlen - sredi mi ti neki posao sa srpom i cekicem posto od kompjutera nema nista.;) Preko veze u komuni.:lol:
2) Nije bitno kakav sam ja vec za sta se zalazem - a po svemu sto sam napisao vidi se da sam za podsticanje preduzetnistva umesto za zaposljavanje preko veze u drzavnoj sluzbi ili javnom sektoru, jel tako?;)

Doduse, za to oko poreza se slazem sa tobom da ne treba izdvajati porez za popove i crkve i da cak treba zabraniti gradnju novih crkava i verskih objekata i pred zakonom ih tretirati kao muzeje itd.

У том случају дајем ти рок од годину дана да током свог рада и даље останеш при својим ставовима, под условом да не радиш код маме и тате у фирми.
 
Радници су били менаџери, то се звало радничко самоуправљање.

I videli smo kako je super proslo.;)

- - - - - - - - - -

У том случају дајем ти рок од годину дана да током свог рада и даље останеш при својим ставовима, под условом да не радиш код маме и тате у фирми.

Radim kod cala u njegovoj IT firmi. Procitao sam oko 100 e-knjiga iz IT oblasti posto mi znanje sa komunjarskog faxa nije bilo dovoljno. Jeste da se cale jedva snalazi u Wordu i Excelu, ali bez roditelja se ne moze otvoriti firma niti se zaposliti.
Ne daju komunjare.:evil:

P.S. I to sto sam ovde u 4 ujutro to je zato sto sam dembel, a ne zato sto u pauzama svratim malo na Krstu da ostavim koji komentar.
Da ne dolazim uopste na Krstu bio bih vredan pa makar radio na gradjevini ili gluvario na ulici.
 
Poslednja izmena:
I videli smo kako je super proslo.;)

- - - - - - - - - -



Radim kod cala u njegovoj IT firmi. Procitao sam oko 100 e-knjiga iz IT oblasti posto mi znanje sa komunjarskog faxa nije bilo dovoljno. Jeste da se cale jedva snalazi u Wordu i Excelu, ali bez roditelja se ne moze otvoriti firma niti se zaposliti.
Ne daju komunjare.:evil:

P.S. I to sto sam ovde u 4 ujutro to je zato sto sam dembel, a ne zato sto u pauzama svratim malo na Krstu da ostavim koji komentar.
Da ne dolazim uopste na Krstu bio bi vredan pa makar radio na gradjevini ili gluvario na ulici.

Јасно ми је све
 
Sta ti je jasno?:)

- - - - - - - - - -

Reci naglas.:mrgreen:

Ето знао сам тако једног, његови држали кафиће, један медиј, бавили се политиком а он ми причао како треба све да буде приватизовано и како свако треба сам да се избори за себе итд. Политички ставови као да је Роналд Реган оплодио Маргарет Тачер па дали дете да га Ајн Ранд васпитава.
Наравно његови га финансирали, а он шатро радио за њих итд. Личне способности су му биле такве да му није њих умро би за 2 дана.
 
Ето знао сам тако једног, његови држали кафиће, један медиј, бавили се политиком а он ми причао како треба све да буде приватизовано и како свако треба сам да се избори за себе итд. Политички ставови као да је Роналд Реган оплодио Маргарет Тачер па дали дете да га Ајн Ранд васпитава.
Наравно његови га финансирали, а он шатро радио за њих итд. Личне способности су му биле такве да му није њих умро би за 2 дана.

IT je veoma isplativ u Srbiji sada.
Da su sve oblasti takve ne bi vazilo pravilo da omladinu finansiraju penzioneri.
 
Nema Hogariusa jer tema nije "Prepucavasnje" i trazi mnogo ozbiljniji pristup, a to s tosbom nije moguce.
:lol:

Eh, a tebe kako kazes vredjaju cak i ateisti :roll:, a ja mogu ozbiljno razgovaram skoro sa svima osim sa tobom i slicnim ;), jer po meni uvek gledas da ponizis sagovornika na licnom planu grubo zadiruci u njegov integritet.

Evo nek i Nenad iz Kragujevca kaze da se sa mnom ne moze ozbiljno razgovarati pa da ima bilo kakvog smisla to sto si napisao.:)
 
:lol:

Eh, a tebe kako kazes vredjaju cak i ateisti :roll:, a ja mogu ozbiljno razgovaram skoro sa svima osim sa tobom i slicnim ;), jer po meni uvek gledas da ponizis sagovornika na licnom planu grubo zadiruci u njegov integritet.

Evo nek i Nenad iz Kragujevca kaze da se sa mnom ne moze ozbiljno razgovarati pa da ima bilo kakvog smisla to sto si napisao.:)
Ako zelis da imam odgovorajuci stav u raspravi s tobom, morao bi jasno i suvislo da iznosis svoje stavove, ideje, i uvazavas sagovornika ili da argumentovano pobijas njegove iznete ideje, a ne da se stalno bavis mojim profilom, mojom licnoscu, jer drugacije i ne znas. Cenim to sto si ateista, ali to ne znaci da smo u istoj ravni, niti to mozemo biti - priroda je neke obdarila, a neke zaobisla. Pokusaj da se striktno pridrzavas zadate teme.
 
Ako zelis da imam odgovorajuci stav u raspravi s tobom, morao bi jasno i suvislo da iznosis svoje stavove, ideje, i uvazavas sagovornika ili da argumentovano pobijas njegove iznete ideje, a ne da se stalno bavis mojim profilom, mojom licnoscu, jer drugacije i ne znas. Cenim to sto si ateista, ali to ne znaci da smo u istoj ravni, niti to mozemo biti - priroda je neke obdarila, a neke zaobisla. Pokusaj da se striktno pridrzavas zadate teme.
A ja vise cenim mnoge pravoslavce od tebe, jer imaju nebrojeno mnogo vise zdravog razuma.

Mada U pravu si oko ovog crvenog.

Kada razgovaram se tobom i slicnima uvek se treba setiti Cercilovog citata i kad covek vas malo vise posmatra ne moze da se nacudi koliko je zapravo ova misao istinita.:eek:


Socijalizam je filozofija neuspeha, veroispovest neznanja i jevandjelje zavisti i kao svoju jedinu veliku vrednost nudi podjednaku raspodelu bede.
 
A ja vise cenim mnoge pravoslavce od tebe, jer imaju nebrojeno mnogo vise zdravog razuma.

Mada U pravu si oko ovog crvenog.

Kada razgovaram se tobom i slicnima uvek se treba setiti Cercilovog citata i kad covek vas malo vise posmatra ne moze da se nacudi koliko je zapravo ova misao istinita.:eek:


Socijalizam je filozofija neuspeha, veroispovest neznanja i jevandjelje zavisti i kao svoju jedinu veliku vrednost nudi podjednaku raspodelu bede.
Sam sebi gradis losu reputaciju. Ti nisi u stanju da se koncentrises na zadatu temu. Ti nemas ni prosecan kapacitet da ulazis u jednostavne rasprave sa sagovornicima. Ti moras da se svadjas, da se nasilno suprotstavljas bez obzira da li je to umesno ili ne, bez obzira da li je to u skladu sa temom ili ne.. Ti cak ne znas ni sta je tema. Kada bi moderacija bila alertna, svaki tvoj post bi bio brisan uz adekvatno obrazlozenje - spam..
 
Sustina je da ti nisi zasluzio da se sa tobom ozbiljno razgovara, a sve sam ti u mom drugom postu na ovoj temi da takav zakon vec postoji u Srbiji sto ce reci da si pogresno postavio temu...

Ti smatras da je sekularizam proterivanje vernika u pecine, a nije... to je vazilo u komunizmu...

Amerika je sekularna drzava.

Ali pogledaj.;)
in-god-we-trust.jpg

Najmocnija zemlja na svetu i kolevka svetske moderne civilizacije na svojim novcanicama ima ovako nesto.:)

Sta mislis o tome?
 
Kada bi neke zemlje zapadne evrope uvele veronauku kao obavezan predmet u skolskoj ustanovi verovatno bi doslo do gradjanskog rata. Sa druge strane mnoga deca u Francuskoj pohadjaju sredom (dan kad se ne ide u skolu) veronauku u crkvenoj ustanovi. Zemlje zapadne evrope su prinudjene da u vecoj meri budu laicke (sekularne). I zato ce roditelje pitati da li im dete jede svinsko ali ce primese religijske kulture i dalje biti prisutni u skolstvu i ostalim drzavnim granama tako da ce recimo decu predskolskog uzrasta i dalje uciti bozicnim pesmicama i tu roditelje muslimanske dece nece nista pitati.

U Srbiji nije tako ekstremna situacija kao u Francuskoj tako da crkva i drzava koriste situaciju da bi se sto vise povezali. Opste je poznato da je religija jedan od vaznog politickog alata za odrzavanje i cuvanje jedne nacije.
 
Hvala Moco na ozbiljnom i sadrzajnom komentaru. Pored Nenada jos jedan zdrav glas razuma. Mozda bi mogao da nesto napises i o religizonosti Francuza. Opste je prihvaceno misljenje da su na visokom mestu po broiju ateista i agnostika. Uz to, u Francuskoj su stalno nasli svoje zivotno mesto broijni muslimani iz bivsih francuskih kolonija, kao i azilanti i jeftina radna snaga iz bivsih socijalistikih zemalja.
 
Sam sebi gradis losu reputaciju. Ti nisi u stanju da se koncentrises na zadatu temu. Ti nemas ni prosecan kapacitet da ulazis u jednostavne rasprave sa sagovornicima. Ti moras da se svadjas, da se nasilno suprotstavljas bez obzira da li je to umesno ili ne, bez obzira da li je to u skladu sa temom ili ne.. Ti cak ne znas ni sta je tema. Kada bi moderacija bila alertna, svaki tvoj post bi bio brisan uz adekvatno obrazlozenje - spam..

Ako ja krenem sve da proveravam tvoji postovi biće i brisani i kažnjavani uz obrazloženje vredjanje.
 
Izvesna Madlyn Murray O'Hair, deklarisana ateistkinja i predsednica lokalnog udruzenja ateista, podnela je 1959. tuzbu Vrhovnom sudu SAD proitv mesne skole. U tuzbi je navela da je njen sin bio maltretiran zbog odbijanja da prisustvuje nastavi o Bibliji. Predlozila je da se malitva i ucenje Biblije ukinu u državnim skolama. U uvodnom delu tuzbe navela je da je po ubeđenju ateist i svoje zivotno opredeljenje opisala je sledećim rečima:

„Ateist vole sebe i svoje sugradjane, a ne boga, jer isti ne postoji. Ateist misli da je Raj ono sto bi moralo da je sada, u ovom zivotu, ovde na zemlji i da svi ljudi u njemu za zivota uzivaju. Ateist ne ocekuje niti želi da dobije bilo kakvu duhovnu podrsku moleci se bogu. On zna da mora sam u sebi da izgradi unutrasnji mir i smogne snagu da se suoci sa zivotnim pitanjima, uhvati sa njima u kostac, da ih podcini sebi i konacno da u zuvotu mirno živi i koristi blagodeti svog rada. Ateist veruje da u sopstvenoj sposnaji i u spoznaja njegove okoline, može naći razumevanja i ispunjenje zivotnih stremljenja.

Ateista propagira i zahteva da se umesto crkve grade bolnice, da se obecanja moraju ispostovati, ... ne interesuje ga šta će se desavati posle smrti, itd.

On želi da se bolest iskoreni, eliminise siromastvo, obustave i zabrane ratovi. On želi da covek razume i voli coveka sugradjanina. On se zalaze za pridržavanje moralnih zivotnih nacela. Itd. itd.”

VRHOVNI SUD SAD JE DONEO ODLUKU da je uvodjenje obaveze molitve i unosenja Biblije u nastavni program javnih skola povreda Osnovne klauzule Prvog amandmana na Ustav SAD i doneo odgovarajucu naredbu o zabrani molitve i ucenja veronauke.

DA LI CENITE DA JE VRHOVNI SUD SAD DONEO PRAVILNU ODLUKU? Ako ste uvereni da nije, molim, obrazlozitge vas stav.

Sta bi se, po vasem misljenju, desilo da Vlada ili Ustavni sud Republike Srbije doinese slicnu odluku?
Smatram da je sud doneo pravilnu odluku jer se radi o javnoj skoli koju finansiraju svi. Iz istog razloga smatram da tako treba da bude i u Srbiji, bar u javnim skolama, a privatnici ako hoce da uvedu, to je njihova stvar. Zasto bi ateista finansirao veroucitelja ili s druge strane zbog cega vernik treba da finansira gradjansko?
Veronauka treba da bude u crkvama, pa ko voli - neka izvoli.
 

Back
Top