Nepoverenje

Petar_Pan

Iskusan
Poruka
6.907
Npr. klasicni slucajevi kad se upoznaju i neko nekog gleda sve ispod oka... ma mora da je neki kreten/ka, a mozda je neki manijak/qurva, a mozda je neka luda/k...

Ja na primer pricam sa jednom nesto o poslu(kako se nesto radi)... i ona meni kaze- ne verujem ti... i sta sad ja dalje sa njom onda da pricam kad mi ona ne veruje da je mleko belo... I kakavo muvanje onda... Zasto neko da se petlja sa nekim ako ti u startu nista ne veruje....

Koliko ovo nepoverenje utice na ljubavne zivote... i ne samo na ljubavne nego i na drugarstvo... npr dodje mi drug i kaze "nisam poveo ovu moju novu ti bi mi je preoteo" :shock:

Da li danas svako svakog gleda kao kretena(u startu)... Da li je danas dati poverenje mnogo teze nego ranije... Da li je i ovo jos jedan aspekt socijalne krize u koju ulazimo....
 
Petar_Pan:
Koliko ovo nepoverenje utice na ljubavne zivote... i ne samo na ljubavne nego i na drugarstvo... npr dodje mi drug i kaze "nisam poveo ovu moju novu ti bi mi je preoteo" :shock:

Da li danas svako svakog gleda kao kretena(u startu)... Da li je danas dati poverenje mnogo teze nego ranije... Da li je i ovo jos jedan aspekt socijalne krize u koju ulazimo....


ne nikada nikoga ne gledam kao kretena u samom startu doduse nikada tako ne mislim o sobama :p
ali kad pocnem pricu onda je i pocnem, obratim paznju i dajem cela sebe za tih par minuta
a sa dobijem
nista
samo zajebanciju

nije to bas tako kako si rekao
ima nas svakakvih
 
Petar_Pan:
Npr. klasicni slucajevi kad se upoznaju i neko nekog gleda sve ispod oka... ma mora da je neki kreten/ka, a mozda je neki manijak/qurva, a mozda je neka luda/k...

Ja na primer pricam sa jednom nesto o poslu(kako se nesto radi)... i ona meni kaze- ne verujem ti... i sta sad ja dalje sa njom onda da pricam kad mi ona ne veruje da je mleko belo... I kakavo muvanje onda... Zasto neko da se petlja sa nekim ako ti u startu nista ne veruje....

Koliko ovo nepoverenje utice na ljubavne zivote... i ne samo na ljubavne nego i na drugarstvo... npr dodje mi drug i kaze "nisam poveo ovu moju novu ti bi mi je preoteo" :shock:

Da li danas svako svakog gleda kao kretena(u startu)... Da li je danas dati poverenje mnogo teze nego ranije... Da li je i ovo jos jedan aspekt socijalne krize u koju ulazimo....

Pa, svaku novu osobu dozivljavamo uglavnom dvodimenzionalno, fali dubina, ne znamo nishta o njoj, a po mom skromnom mishljenju zivotarimo u jednom prilichno sjebanom drushtvu, tako da nikakvo chudo nije ukoliko za nekog prvo pomislimo da je kreten, pa se onda polako uveravamo u suprotno
 
morphea:
kriv je tu prvi utisak, o osobi koju tek upoznajesh ne znash zapravo nishta, jer ovo je uglavnom svet glume, uglavnom...
to sa glumom choveku stvarno moze ici na zivce. Potreban je dug i uporan rad dok neko ne odbaci masku, samo shto se chesce nema vremena za takvo nesto, ili je maska toliko uverljiva da se i ne upushtamo.
 
optimista sigurno, ja na primer uopshte ne pokushavam da otkrijem shta se krije iza maski koje ljudi oko mene nose, oni koji stvarno neshto vrede, i gde su velike shanse da budemo bliski, pravi prijatelji, sami skidaju vremenom te maske, uopshte ih ne optuzhujem..
 
pa to zna da potraje... Ja sam spreman da uchinim prvi korak, i da se potrudim, ako na osnovu svojih iskustava neku osobu procenim da na kraju priche (kada se konachno otkravi) moze biti sasvim OK. Prijatelje treba i zasluziti.
 
nisam bas sigurna

ali meni muskraci ipak deluju otvorenije od zena

uh kako mi umemo da budemo samo prefrigane i gadne

ne sigurno ne
to muski ne mogu
za tu osobinu su uskraceni
 
mislish? imala sam tu nesrecju da se zaljubim u masku mislecji da je iskrena, na kraju mi se to tako obilo o glavu
ma oni ih nose bash zbog nekih svojih strahova, strah od osecjajnosti na primer, mada chast izuzecima
 
bobba:
nisam bas sigurna

ali meni muskraci ipak deluju otvorenije od zena

uh kako mi umemo da budemo samo prefrigane i gadne

ne sigurno ne
to muski ne mogu
za tu osobinu su uskraceni
za zene se kaze da su sposobne samo za ljubav (materinsku ili prema partneru) ali ne i za prijateljstvo. Verovatno ima veze sa takvim psiholoshkim profilom, pogotovo ukoliko prema nekome ne osecaju ni jednu od navedenih (vrsta) ljubavi. Mushkarci su sposobni i za prijateljstvo, razlichitog intenziteta , i verovatno ih to i sprechava da budu prefrigani i gadni u meri u kojoj to mogu zene.
 
Mene jako iritira i jede kad mi neko ne veruje. Onda sam ja kao stavljen u neku poziciju da moram nesto da se dokazujem i pokazujem. Ma mrzi me bre da se dokazujem, kome sam dobar ok, ko mi ne veruje nek putuje Nepal, Indija. Sta ja ima tu da nekome dokazujem nesto. U tom dokazivanju uvek moze biti i nekih nesporazuma, nesto ne bas idealno i skroz razumljivo receno. Uvek moras paziti sta ces reci onda... sledi neopustenost. To je tako na staklenim nogama kad nema poverenja.
Zato smatram da je bolje dati nekom poverenje u startu... pa dok se ne dokaze suprotno...
 
Petar_Pan:
Mene jako iritira i jede kad mi neko ne veruje. Onda sam ja kao stavljen u neku poziciju da moram nesto da se dokazujem i pokazujem. Ma mrzi me bre da se dokazujem, kome sam dobar ok, ko mi ne veruje nek putuje Nepal, Indija. Sta ja ima tu da nekome dokazujem nesto. U tom dokazivanju uvek moze biti i nekih nesporazuma, nesto ne bas idealno i skroz razumljivo receno. Uvek moras paziti sta ces reci onda... sledi neopustenost. To je tako na staklenim nogama kad nema poverenja.
Zato smatram da je bolje dati nekom poverenje u startu... pa dok se ne dokaze suprotno...
Tako je bata Pero.
 
Lucky Luck:
za zene se kaze da su sposobne samo za ljubav (materinsku ili prema partneru) ali ne i za prijateljstvo. Verovatno ima veze sa takvim psiholoshkim profilom, pogotovo ukoliko prema nekome ne osecaju ni jednu od navedenih (vrsta) ljubavi. Mushkarci su sposobni i za prijateljstvo, razlichitog intenziteta , i verovatno ih to i sprechava da budu prefrigani i gadni u meri u kojoj to mogu zene.

tako nekako bi i ja to rekla

iako sam zensko nekada sam ipak zapanjena necim od nas


ne kaze se dzaba

da nema tako ruznog muskarca kao sto moze da bude ruzna zena/ ili tako nekako
 
Petar_Pan:
Mene jako iritira i jede kad mi neko ne veruje. Onda sam ja kao stavljen u neku poziciju da moram nesto da se dokazujem i pokazujem. Ma mrzi me bre da se dokazujem, kome sam dobar ok, ko mi ne veruje nek putuje Nepal, Indija. Sta ja ima tu da nekome dokazujem nesto. U tom dokazivanju uvek moze biti i nekih nesporazuma, nesto ne bas idealno i skroz razumljivo receno. Uvek moras paziti sta ces reci onda... sledi neopustenost. To je tako na staklenim nogama kad nema poverenja.
Zato smatram da je bolje dati nekom poverenje u startu... pa dok se ne dokaze suprotno...

da obo mene zeza isto
dam poverenje i onda dobijem "nada"
 
marlon:
Ma bobo, to je najpostenije, sto se kaze, neko ti izneveri poverenje samo jednom...vise ne moze, bolje u startu biti iskren i ne folirati se.
Da u pravu si da kad neko prokocka poverenje ili nesto... neka svadjica... Onda je tesko ponovo dati poverenje, ali sve zavisi i od osoba. Neke osobe ipak prastaju, pa daju poverenje i drugi i treci put... Ma sve zavisi kakvo misljenje imaju o tome kome daju poverenje...
Zavisi i kako je prokockano poverenje ali ako je neka manja svadjica... nesto bezveze cak i ja bi ga ponovo dao...
Ma gde bi vodilo da niko nikom ne daje poverenje... to je i sama tema...
 
Petar_Pan:
Da u pravu si da kad neko prokocka poverenje ili nesto... neka svadjica... Onda je tesko ponovo dati poverenje, ali sve zavisi i od osoba. Neke osobe ipak prastaju, pa daju poverenje i drugi i treci put... Ma sve zavisi kakvo misljenje imaju o tome kome daju poverenje...
Zavisi i kako je prokockano poverenje ali ako je neka manja svadjica... nesto bezveze cak i ja bi ga ponovo dao...
Ma gde bi vodilo da niko nikom ne daje poverenje... to je i sama tema...
Ma Pero, zna se na sta se misli kad je prokockano poverenje, najvise na laganje o paralelnoj vezi sa nekim drugim ili nesto tog tipa. Kakve svadje, to ima u svim odnosima od zabavljanja do braka. :lol:
 
marlon:
Ma Pero, zna se na sta se misli kad je prokockano poverenje, najvise na laganje o paralelnoj vezi sa nekim drugim ili nesto tog tipa. Kakve svadje, to ima u svim odnosima od zabavljanja do braka. :lol:
A dobro onda pricamo o razlicitim stvarima... Te paralelne veze su mi Azarbedzanski termini za mene... Ali to vec nije nepoverenje to je prevara... nije to tema...
 
Petar_Pan:
Da li danas svako svakog gleda kao kretena(u startu)... Da li je danas dati poverenje mnogo teze nego ranije... Da li je i ovo jos jedan aspekt socijalne krize u koju ulazimo....
1. Ne, jos uvek nismo svi tako zastranili, mada stvarno veliki broj ljudi formira prvi utisak na osnovu predrasuda. Jos gore je kad neko na osnovu predrasuda donosi neki zakljucak, pa to onda jos i namece drugima kao jedino tacno. Ja sam uvek za to da se svakome da sansa da se pokaze i dokaze i nikada ne donosim definitivan zakljucak o nekome dok god ne vidim kako se taj ponasa u razlicitim situacijama.
2. Moguce je da je danas teze dati poverenje nego ranije, ali samo zato sto je zivot postao suroviji. Prag tolerancije je pao, ljudi su postali osetljiviji i mogu da planu za sitnicu. Nepoverenje je uslo u sve aspekte zivota, a to vuce korene iz dugotrajne socijalno-ekonomske krize. To nepoverenje je narocito izrazeno kod novih poznanstava i ljubavi, zato sto ljudi generalizuju pojave.
3. Mi smo vec odavno u dubokoj socijalnoj krizi, samo sto je ovo nepoverenje vremenom postajalo sve intenzivnije.
 

Back
Top