Licenca Za Sluzbenika Obezbedjenja

Осам страна коментара - ништа корисно речено ?

Дај напишите где има школа за секјурити,
колико траје, кошта ...
Колико је тешка ?

Наведите фирме које се баве обезбеђењем,
какве су,
колико сигурне,
какве услове дају запосленима,
а какве фирмама које обезбеђују !?

Колико кошта сат обезбеђиваног,
а колико од тога добије службеник обезбеђења ?

Колико траје смена ?
Колико смена може имати службеник обезбеђења у току месеца ?
Има ли ограничења и да ли се поштује ?

Може ли службеник обезбеђења да буде непријављен - да нема уговор са послодавцем ?
Како у том случају добија плату ?

Какав џудо и карате, шта је вама ?
Пишите о реалним стварима !
 
obuka traje 2meseca, kosta oko 100-200 eura, uglavnom ako ides preko firme neke (sto je bilo pisano koje se firme bave tim) ima ih puno.
smena nije ista, kako gde.
ne moze ako nema ugovor.
od januara 2018 prema novom zakonu usvojeno je povecanje satnice na 140din.

sada mene zanima jedno veoma konkretno pitanje...
da li moze neko ovde da napise pitanja neka koja ce biti na polaganju, bar neka? i sta ce biti? koja je prolaznost? tesko?
 
Зашто сам не саставиш листу могућих питања ?

Рецимо читаш уџбеник и сваки став изокренеш у питање, па запишеш.
И тако 50 питања.

После пар дана узмеш па одговараш на та записана питања
и провераваш одговоре са другог папира
где си преписао правила из уџбеника.

У комбинацији са оним знањем о функционисању целог система
ово ти је најбољи пут да целом материјом овладаш
и једног дана компетентно отвориш своју фирму !
;)

Ко хоће да се запосли
увалиш му онај свој тест који си у међувремену штампао,
па ко положи
примиш га !

Ха !?

Или ако ниси пословно толико амбициозан
онда само штампаш питања и одговоре
и продајеш таквима као ти преко Нета.

Није ни то лоше.

Једино лоше је да к'о кретен
наставиш са тим твојим запиткивањем
слажеш се ?
 
Питању су различита од склапања и расклапања пиштоља до увиђаја како се врши шта прво урадиш а шта задње.


Кривично право

Прекорачење самоодбране услови за самоодбрану итд
 
sta je uvidjaj
kakvi pravni apsekti postoje
sta je nuzna odbrana
itd?

Sta je ... citaj malo zakon o privatnom obezbedjenju ... Jesi li sluzio vojsku redovnu , od cega imas fobiju *

Prosle godine sam polozio to sranje, bilo morona i debila na tone, sve neki polusvet, meni je to ko zna koja licenca, samo ih skupljam, jbg valja moze a koristi, danas moras znati stvari pa i to ...

opet ne postoji sindikat koji bi stitio prava radnika obezbedjenja ... rizican je to posao, nije bas ni sala kako ga neki dozivljavaju, a li realno daj boze da je i 50% tih sa licenzom za taj posao ... jednostavno je, ne moze to svako da radi kako treba... bilo da je banka, posta, cit , vip ...
 
Poslednja izmena:
Sta je ... citaj malo zakon o privatnom obezbedjenju ... Jesi li sluzio vojsku redovnu , od cega imas fobiju *

Prosle godine sam polozio to sranje, bilo morona i debila na tone, sve neki polusvet, meni je to ko zna koja licenca, samo ih skupljam, jbg valja moze a koristi, danas moras znati stvari pa i to ...

opet ne postoji sindikat koji bi stitio prava radnika obezbedjenja ... rizican je to posao, nije bas ni sala kako ga neki dozivljavaju, a li realno daj boze da je i 50% tih sa licenzom za taj posao ... jednostavno je, ne moze to svako da radi kako treba... bilo da je banka, posta, cit , vip ...





Vala bilo je raznih
 

Jel mup izdaje legitimacije... sta se ceka ., ja nisam video da neko ima ... svaki radnik u fto je imao karticu sa slikom, imenom i prezimenom kao i rednim brojem i to mu je firma u kojoj radi dala, tj naplatila 5-10e ...

- - - - - - - - - -

Синдикат је 0

Nema ga... :rtfm:

Ako vec ima ljudi sa licencom, sta se ceka, zasto plate nisu vece , zasto satnica nije bar za vecinu 150 , 160 din (to nije neka cifra, taj mucenik za 250 sati dobije oko 300e ... dodje kuci samo da prespava i tako skoro svaki dan)
 

Back
Top