Mobilna telefonija kriva za kolaps javnog zdravlja

Prednost SMS poruke je što ima kratkotrajan signal, ali to je tako kada se šalje jedna, dve. Prosečno potrošacko govedo se toliko ispraksiralo da mu prsti rade brže od svetlosti, pa kada krene da se dopisuje ne samo da se signal ne prekida nego dolazi i do interferencije...
Čoveku se tokom tehnološke (r)evolucije desilo isto što i vepru, od žive i razdragane divlje zverke pretovorio se u domaću, pitomu, kojoj su pomije sveto pismo a dobar obor jedina zvezda na nebu.

Kao posledica navike da se modeli menjaju na svake dve godine, mobilna telefonija ima sve veći uticaj i na hemijsko zagađenje životne sredine: http://www.politika.rs/scc/clanak/388829/Pametni-telefoni-ugrozavaju-zivotnu-sredinu

Паметни телефони, због сувише честог унапређења и замене модела, а недовољног рециклирања, све више утичу на животну околину, посебно у фази производње, показује студија Француске агенције за животну околину (Адеме) и невладине организације Франс Натир Анвиронман (ФНЕ).

Од 2007. године и изласка првог „ајфона”, седам милијарди „паметних телефона” продато је у свету и продаја расте – 139 милиона апарата продато је 2008, више од милијарду 2013. и готово 1,5 милијарди 2016, наводи ова студија, преноси Бета. Последице по околину расту сваки пут када се повећа екран или се побољша квалитет фото-апарата, наводи студија.

У просеку педесетак врста метала је у саставу једног „паметног телефона” – два пута више него за мобилне телефоне старе генерације, и често је тешко да се рециклирају јер се ради о легурама.


Такође, вађење руде у те сврхе представља посебан проблем у земљама где се то ради, наводе ове две француске организације које су урадиле студију. Од загађења неодијумом у Кини, до изазивања политичких немира или оружаних сукоба као у Демократској Републици Конго око експлоатације тантала.

images
 
Poslednja izmena:
U zonama koje se nalaze u blizni baznih stanica ne samo svi tehnicki uredjaji i instalacije vec i bilo kakvi metalni predmeti postaju izvor dodatnog radiofrekventnog zracenja jer funkcionisu kao antene. Obicno se kaze da krevet ne treba da sadrzi metalne delove ali to vazi i za ceo stan.

Metalno posudje zbog ovog procesa postaje jednako stetno kao i plasticno, zato treba izbaciti iz upotrebe metalne posluzavnike i koristiti samo staklene.
 
U zonama koje se nalaze u blizni baznih stanica ne samo svi tehnicki uredjaji i instalacije vec i bilo kakvi metalni predmeti postaju izvor dodatnog radiofrekventnog zracenja jer funkcionisu kao antene. Obicno se kaze da krevet ne treba da sadrzi metalne delove ali to vazi i za ceo stan.

Metalno posudje zbog ovog procesa postaje jednako stetno kao i plasticno, zato treba izbaciti iz upotrebe metalne posluzavnike i koristiti samo staklene.

ala ti lupetaš za zlatnu medalju :lol:
 
Detektor jasno pokazuje da ne zrace samo metalni predmeti vec i ljudi, signalizira na rastojanju 10 cm od coveka...To vise nisu ljudska bica nego muzicke kutije u harmonicnoj rezonanciji sa kosmosom, bas kao sto je Nikola Tesla vizionarski zamislio :zcool:

jel švedski detektor? čoveče, nemaš pojma o rf tehnici ali ti to ne smeta da se prolupavaš
 
Ne, izraelski. A ti rf detektore nikad nisi ni video ali ti to ne smeta da komentarises jos nevidljivije pojave - mogu jasno da se detektuju rf anomalije u prostoru, kao luk iznad kreveta o kome pise Jordovic na sajtu. Ali on je klasican radiestezista i odbija da koristi dektektore sto ga diskvalifiikuje za ovu temu...
Nece da ih koristi zato sto bi pokazali da oni njegovi apsorberi nista ne apsorbuju, drugim recima jedina efikasna zastita od zracenja je da se mobilni telefoni skroz zabrane, sto je najlakse postici zabranom rada baznim stanicama.
 
Poslednja izmena:
Ne, izraelski. A ti rf detektore nikad nisi ni video ali ti to ne smeta da komentarises jos nevidljivije pojave - mogu jasno da se detektuju rf anomalije u prostoru, kao luk iznad kreveta o kome pise Jordovic na sajtu. Ali on je klasican radiestezista i odbija da koristi dektektore sto ga diskvalifiikuje za ovu temu...
Nece da ih koristi zato sto bi pokazali da oni njegovi apsorberi nista ne apsorbuju, drugim recima jedina efikasna zastita od zracenja je da se mobilni telefoni skroz zabrane, sto je najlakse postici zabranom rada baznim stanicama.

jedina nevidljiva pojava je u tvojoj glavi-- a rf polje je itekako vidljivo ako imaš čime da ga posmatraš. a ja imam opremu jer 20 godina radim taj posao. zato ti i kažem da prestaneš da se proseravaš o stvarima o kojima nemaš blage veze
 
Dobro ako je vidljivo zasto onda svi elektroinzenjeri imaju razlicito shvatanje o tome kako se tacno prostire?

Microwave, kako se bavis tim poslom, tj. za tacno koga radis? z:lol:

Svuda u literaturi se moze naci da metalne instalacije funkcionisu kao antene, a isto rade i obicni metalni predmeti, pa i ljudi, sto detektor jasno pokazuje. Ne mozes me ubediti da ne pokazuje kad pokazuje, tj. vidi se na delu.

Oces da izadjemo negde u grad i da merimo?

Jordovic inace smatra da je glavni problem upravo sto se frekvencija 900 MHz uvukla u sve instalacije, a ne 50 Hz (o 50 Hz ne zna nista i tu gresi radikalno).

I zaboravio sam - sta je sa cestim savetom lekara da krevet ne treba da sadrzi metalne delove? To je primer kako su metali koji nisu deo instalacija u rezonanciji sa protokom telekomunikacione energije!

Zakljucak je jasan - potpuna zabrana!
 
Poslednja izmena:
Dobro ako je vidljivo zasto onda svi elektroinzenjeri imaju razlicito shvatanje o tome kako se tacno prostire?

Microwave, kako se bavis tim poslom, tj. za tacno koga radis? z:lol:

Svuda u literaturi se moze naci da metalne instalacije funkcionisu kao antene, a isto rade i obicni metalni predmeti, pa i ljudi, sto detektor jasno pokazuje. Ne mozes me ubediti da ne pokazuje kad pokazuje, tj. vidi se na delu.

Oces da izadjemo negde u grad i da merimo?

Jordovic inace smatra da je glavni problem upravo sto se frekvencija 900 MHz uvukla u sve instalacije, a ne 50 Hz (o 50 Hz ne zna nista i tu gresi radikalno).

I zaboravio sam - sta je sa cestim savetom lekara da krevet ne treba da sadrzi metalne delove? To je primer kako su metali koji nisu deo instalacija u rezonanciji sa protokom telekomunikacione energije!

Zakljucak je jasan - potpuna zabrana!

ne radim z mobilne operatere ako ti je to cilj. a sam tvoj stil pisanja tj terminologija jasno pokazuje da pričaš nešto o čemu nemaš pojma. a i taj tvoj Jordović je stručnjak u pm ako je tačno to da je njegova izjava
 
Pa dobro jesu li metali antene ili nisu, izjasni se jasno ekspertu?

Primetio sam da detektor reaguje na njihovu blizinu, pa me zanima zasto se to desava? z:mrgreen:

Meris 20 godina i jos nisi cuo da je lose ako krevet ima metalne delove?

ne radim z mobilne operatere ako ti je to cilj.

Primetio sam da se na ovakvim temama iz nekog razloga javljaju samo zaposleni u Telenoru i Telekomu, dobar primer je bio Rigel, a tu su i programeri. Ima li neki medicinar nesto da izjavi?
 
Poslednja izmena:
Pa dobro jesu li metali antene ili nisu, izjasni se jasno ekspertu?

Primetio sam da detektor reaguje na njihovu blizinu, pa me zanima zasto se to desava? z:mrgreen:

Meris 20 godina i jos nisi cuo da je lose ako krevet ima metalne delove?



Primetio sam da se na ovakvim temama iz nekog razloga javljaju samo zaposleni u Telenoru i Telekomu, dobar primer je bio Rigel, a tu su i programeri. Ima li neki medicinar nesto da izjavi?

metalni predmeti ne mogu da budu antene a najčešće predstavljaju ozbiljnu prepreku za prostiranje rf talasa. prost primer ti je da u prostorijama sa armaturom nemaš signal mobilne telefonije ili prijem radio stanica. da bi neka metalna šipka postala antena mora da ima dužinu koja odgovara talasnoj dužini signala koji želiš da hvataš. da može svaka šerpa da bude antena onda silni emiteri ne bi trošili velike pare na antene nego bi kačili kinesko posuđe.
loše je da krevet ima metalne konstrukcije jer mnogo krcka kad u njemu yebeš pa ceo komšiluk zna šta radiš
 
Pa dobro jesu li metali antene ili nisu, izjasni se jasno ekspertu?

Primetio sam da detektor reaguje na njihovu blizinu, pa me zanima zasto se to desava? z:mrgreen:

Meris 20 godina i jos nisi cuo da je lose ako krevet ima metalne delove?



Primetio sam da se na ovakvim temama iz nekog razloga javljaju samo zaposleni u Telenoru i Telekomu, dobar primer je bio Rigel, a tu su i programeri. Ima li neki medicinar nesto da izjavi?

Ne brini se prate ovu temu i psihijatri. :zcool:

Posebno kada zapocne neko sa nekim uvidjanjem pracenja. :zcool: Ne prate te i ne napadaju mobilni operateri opusti se. Bas ce oni gubiti vreme na Krsti bezveze i barikadirati tvoju temu da "narod ne cuje pravu istinu". Da to rade, pre ce ti uvaljivati svoje kartice i reklamirati indirektno povoljnosti i bonuse poruka, minuta i sl, a ne ovo da rade...
 
metalni predmeti ne mogu da budu antene a najčešće predstavljaju ozbiljnu prepreku za prostiranje rf talasa. prost primer ti je da u prostorijama sa armaturom nemaš signal mobilne telefonije ili prijem radio stanica. da bi neka metalna šipka postala antena mora da ima dužinu koja odgovara talasnoj dužini signala koji želiš da hvataš. da može svaka šerpa da bude antena onda silni emiteri ne bi trošili velike pare na antene nego bi kačili kinesko posuđe.
loše je da krevet ima metalne konstrukcije jer mnogo krcka kad u njemu yebeš pa ceo komšiluk zna šta radiš

Metal blokira zracenje tako sto se u njemu indukuju struje koje stvaraju polje suprotnog smera i ponistavaju ono koje dolazi. Dakle blokira samo u tom pravcu u kome se prostire ali emituje na sve ostale strane, ako veci deo prostora nije obuhvacen njime kao faradejevim kavezom. Isto kao sto zidovi blokiraju svetlost u smeru u kom se prostire ali je i difuzno reflektuju na sve ostale strane!
Isto se desava i sa covekom, u njemu se indukuju struje i detektor to pokazuje.

Signalizira za metalne predmete koji su dimenzija vecih ili jednakih talasnoj duzini, ali i kod onih koji su velicine nekoliko cm! Kako to objasniti?
 
Poslednja izmena:
Kad nestane struje na duže vreme totalna psihička relaksacija.Utihnu radio talasi , utihnu impulsne digitalne smetnje
utihne mrezna indukcija, milina .A na kraju utihnu i reklame i stranke.

Nisi pomislio da je zato sto nemas sta da radis i u mraku si i luci ti se melatonin i smoris se i prispava ti se i padne pritisak i sl?

Nemoj nikako da je to slucajno sto sam napisao nego "iskljucili Haarp pa ti ne ometa vise misli".

Ljudi ja ne znam zasto vi svi niste po nekim sumama i planinama i slicno, nego svi visite na internetu i kuckate komentare po forumima, fejsbuk grupama, instagramu, tviteru i sl.
 
Kad nestane struje na duže vreme totalna psihička relaksacija.Utihnu radio talasi , utihnu impulsne digitalne smetnje
utihne mrezna indukcija, milina .A na kraju utihnu i reklame i stranke.

Ima nepopravljivih pacijenata,kaze jedna u gradu gde zivi i kad je vikend bez guzve cuje se neki sum,ode na selo i ne moze mirno da sedi u tisini,kaze oseca neku prazninu,takve osobe su opasne po drustvo
 
Organizam budale se lako navikne na zlo, nije to neki novi fenomen, nego postoji od kad je sveta i veka.

Narod je ista ona stoka koja se pre 1000 godina valjala u svinjskom izmetu i sirila kugu i koleru jer je to bio nacin zivota koji je htela. Sve ono sto izaziva zavisnost jos vise menja nacin na koji mozak dozivljav, recimo, mirise - dok normalnim ljudima duvanski dim smrdi zavisnici uzivaju u njemu...
 
Poslednja izmena:

Back
Top