Genocid nad Bošnjacima Srebrenice!

Abdurrahman

Primećen član
Banovan
Poruka
953
Ubijanje bošnjacke djece:

"Zaklanu glavu moga Muje drzala sam u rukama"!!!

U selo Kutuzero, u brdima iznad Srebrenice putuje se dobrih sat vremena. Pola asfaltom pola seoskim makadamskim putem. Iz Kutuzera se, zbog price 54-godisnje Ramize Ajsic , koju do sada, cini se, ni mocna literatura nije zabiljezila, vraca ”nikuda”, u ljudsku nestvarnost.

Moj Amir poginu 1992. godine. Ukopali ga ovdje u selu. Boli dusa. Dodje juli 1995., kazu valja bjezati. Ja u Potocare sa zenskom celjadi i djecom, a moji blizanci Mujo i Halil sa ocem Camilom odose sumom. Stigli mi u Potocare, kad se moji blizanci pomolise. Rekli im, idite vi u Potocare, vi ste djeca, nece vam niko nista – zapocinje svoju pricu Ramiza.

Prica tecno, sabrano, kao da se njena tragedija desila nekom drugom. Doduse, usporeno podize ruke, glavu rijetko okrece. Cista zena. Lice tamno, poput orahova drveta i na njemu samo povremeno poneki damar zaigra. Glas jednolican…

U Potocarima sve dusa na dusu, a meni moj Mujo nosi deku, kaze.:”Hladno ti je, mati, pokrij se!” Sutradan krenu konvoj prema Tuzli. Ode snaha sa djecom, odose i njih dvojica. Negdje oko podne, eto ti mog Muje, nisu mu dali u konvoj, a Halila pustili. Nosi baloncic za vodu, veli :” Odoh ja, mati, donijeti vodu.”

”Ne, Mujo!” ja cu ti njemu, ”Znam da kolju gore u kuci Mehana konduktera, ” a on kaze da nece tamo ici, vec ce iz rijeke donijeti.

Kakve rijeke, kad je sva krvava kao da je neko obojio,u nju bacaju zaklane ljude. Jok, ode dijete, prica Ramiza.

Ne place. Bolesna je, veli, na srcu, ali pricu o smrti svog Muje, kaze, mora pricati, neka narod zna. Izadjose cetvorica iz Mehanove kuce, vidim idu prema Muji. Ja utrnula. Ne mogu da pomjerim… Strepim.. Krenu jedna zena po vodu, velim joj:”De, zeno, vidi ima li mi djeteta.” Koliki je, pita ona mene, a ja velim da mu je 14-ta godina. Kad se vratila nudi mivode da pijem, da se umijem... Cucnu pored mene i kaze da mi je dijete zaklano pred Mehanovom kucom.

Aaaaa, zapomagah ja, trcim. Ne znam kuda, znam da nisam putem. Dodjoh gore. Pred kucom vidim, moje dijete, ali samo glava. Zgrabim mu glavu u svoje ruke, jos vruca, poneki damar se osjeti, oci, valjda kako je u njih pogledao, kao da su zive… kazuje Ramiza.

Ono cega se jos sjeca jeste covjek, ogroman, ili joj se tako ucinio, koji je pred nju ”izasao iz Mehanove kuce.”

Na njemu kecelja, krvava sva, kao u mesara. On je klao, a druga dvojica sum u dovodila na klanje. Ja i dalje drzim onu Mujinu glavu, a on mi govori:”Puscaj tu glavu!” Velim necu, zakoljite i mene. Sta je kasnije bilo ne znam. Sjecam se samo da sam, kad sam se otrijeznila, bila sva mokra, krvava. A u Mehanovoj kuci bilo je glava do vrata. Prije mog djeteta, zaklano je Bog zna koliko ljudi, govori Ramiza.

Izvor
http://www.most-bro.dk/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=4[/colo r]
 
DEFINICIJA GENOCIDA:Sistematsko fizicko unistavanje etnicke grupe.

Sada ti meni objasni,o kakvom genocidu je rec,ako zene i deca nisu ubijani,ako je vojska obezbedila autobuse za prevoz civilima na muslimansku teritoriju?Koliko zena je ubijeno?Koliko dece?
A plus, navjeci broj stradalih bili su pripadnici 28. muslimanske divizije u toku proboja.
 
urospo:
DEFINICIJA GENOCIDA:Sistematsko fizicko unistavanje etnicke grupe.

Sada ti meni objasni,o kakvom genocidu je rec,ako zene i deca nisu ubijani,ako je vojska obezbedila autobuse za prevoz civilima na muslimansku teritoriju?Koliko zena je ubijeno?Koliko dece?
A plus, navjeci broj stradalih bili su pripadnici 28. muslimanske divizije u toku proboja.

DEFINICIJA GENOCIDA: http://www.bosnjaci.net/genocid.php

Ovdje se nije radilo o borbi izmedju dvaju vojski i sad pobjedili Srbi i tako nastradala bosnjacka vojska, nope, urospo, vec je oduzeto oruzje Bosnjacima, a nekolicina je imala oruzje jer da je imala vecina Bosnjaka oruzje Srebrenica nebi mogla pasti i nebi pala. Dakle, oduzeto oruzje, a onda hvatanje po sumama i ubijanje ljudi na najzvjerski nacin.

No, I izgleda da su za tebe svi vojno sposobni muskarci vojnici pa se i mogu kao takvi jednostavno likvidirati.

Procitaj intervij sa gospodinom Nuhanovicem, tema koju sam otvorio i koju je moderator bez razloga zatvorio.

Dakle, ovdje se radi o sistematskom ubijanju i zatiranju jednog naroda - muskog roda a bogami dobrim slucajem i zenskog. No, ostavimo da nema nikako zena medju zrtvama, tâ, pa opet je genocid kako god pogledas.

A mozda zaboravljas da je genocid pocinjen u Srebrenici od strane nelegalne para-vojske bosanskih Srba kao i MUP-a Srbije i specijalnih jedinica iz Nisa, dakle iz Srbije i dr. srbijanskih gradova, da je sve to priznala danasnja privremena manja bh. entitetska vlada na celu sa premijerom Perom Bukejlovicem i Draganom Cavicem, te Borisom Tadicem iz Srbije, i ostalih, i da cijeli svijet i sve drzave drze do toga da je pocinjen genocid.

Da li mislis da si ti i nekolicina vas koji mislite drukcije ili pola Srbije, da ste pametniji od cijelog svijeta ?

O navodnom 'genocidu' u Srebrenici nad Srbima moze se govoriti i dikutovati, a oko ovoga ne, jer je svijet stavio tacku na ovo, osim neke jos uvijek koje su bolesne dusevno a i fizicki osobe.

Eh, isto pitanje koje si gore postavio, postavi ga i na temu o 'genocidu' nad Srbima u Srebrenici.
 
GORKA ISTINA

Odakle poci da ne bude tuga
tema ista samo prica druga
Srebrenica dovoljno je reci
krivci isti ni manji ni veci.

Tu nepravdu svi vec dobro znaju
ali boli pa je i pricaju
zlocinci se na slobodi krecu
pa to cini nepravdu jos vecu.

Sta to prica Sadako Ogata
kad ja nemam ni oca ni brata
sve su lazi i djecije bajke
nemam nikog osim tuzne majke.

Moj je babo i moja dva brata
od pocetka ovog ruznog rata
htjeli samo da zastite svoje,
porodicu i djetinjstvo moje.

Zlocinci ih u tome sprijecise
vjecnu tugu nama ostavise
da patim do kraja zivota
Srebrenica svijetska je sramota.
 
Abdurrahman:
DEFINICIJA GENOCIDA: http://www.bosnjaci.net/genocid.php

Ovdje se nije radilo o borbi izmedju dvaju vojski i sad pobjedili Srbi i tako nastradala bosnjacka vojska, nope, urospo, vec je oduzeto oruzje Bosnjacima, a nekolicina je imala oruzje jer da je imala vecina Bosnjaka oruzje Srebrenica nebi mogla pasti i nebi pala. Dakle, oduzeto oruzje, a onda hvatanje po sumama i ubijanje ljudi na najzvjerski nacin..


Na ovo moram da reagujem...

- Kome oduzeto oruzje u Srebrenici... Pa to ni budala najveca me moze vise da povjeruje..

Vec sam pisao, da je rezolucijom OUN Srebrenica bila zasticena i demilitarizovana zona OUN koja je bila naoruzana nista manje nego sto je bila, cak i vise...

Od kud molim te da srbi osvajaju Srebrenicu nekoliko dana, da se niste tukli sa srpskom vojskom mozda sa drvenim tojagama ili mozda sa kostima slonova, sve je moguce i da ste to imali..

Prema tome, sto sto kazete da niste ima oruzja to je cista LAZ.
- Genocid, Hag, optuznice, smijesno... nacisto smijesno...

Svima iole pametnim i obrazovanim ljudima je jasno da je Srebrenica najnapuhanije i najnaduvenije mjesto u svijetu i kako rece lik negdje gore da se to zna da ko je stradao u Srebrenici je IMAO ORUZJE, znaci poginuo u borbi.. Prema tome o cemu se ovde prica...

I mojne nam vise mazati oci kao da ne znamo sami.. Ratovali smo 4 godine i zasto:

ODGOVOR: NIZASTO:

Postignuto:

- Bosnjaci-muslimani..
Zamisao ideja:
- Islamska Bosna i Hercegovina sa Serijatskim zakonima / NE POSTOJI
- Zelena transferzala Sarajevo-Novi Pazar - Skoplje - Istanbul / NE POSTOJI, sem u svercerskim grugovima koji su oduvijek postojali..
- Etnicko ciscenje od srba i hrvata u navjecem mogucem obimu, preostalo prevesti na islam / NE OSTVARENO

Srbi...

Zamisao ideja:
- Stvaranje drzave srba na prostorima bivse Bosne i Hercegovine, prvo Srpska Republika Bosna i Hercegovina, sada Republika Srpska, OSTVARENO
- Prapajanje sa maticom Srbijom, NEOSTVARENO
- Teritoriju sto je moguce vise prilagoditi za zivljenje po srpskim obicajima i tradiciji: DJELIMICNO OSTVARENO
- Napraviti sve postulate drzave: DJELIMICNO OSTVARENO....

Prema tome.... gospodine, o kakvoj Republici BiH je rijec... Gdje postoji RBIH??? Nigdje sem u tvojoj glavi i tvom srcu i naravno zeljama, a Republika Srpska postoji, mada ne onakva kakvu su srbi zeljeli, ali postoji..

Ako se nadas u ukidanje RS-a onda ces da dozivis duboku starost i umres sa tom zeljom..

S toga ne muci se vise sa tim i takvim idejama gdje ima mnogo onih koji ce ti na mnogo toga reci NE, ako zelis da se malo vise ohrabris i da malo vise mastas posjeti neki muslimanski forum koji ce ti pisati ono sto zelis da cujes...

Pozdrav za komsiju...

" BOLJE JE ZIVJETI JEDAN PORED DRUGOG NEGO JEDAN SA DRUGIM'
 
mile kuronjic:
Ti mislis da su Bosnjaci nastali u toku ovog proteklog rata, e tu se varas bosnjaka je bilo i bice oni se ne mogu unistiti.Sto se tice zelene transferzale ona se nikada nece ukinuti i ona ce raditi uvijek.
I na kraju idi u pichku materinu.

Lepe slike. Za poturicku gamad kao ti (bice ponovo):
Pobijeni srbozderski mudzahedini :D . I bule koje ih oplakuju :-D .
srebrenica.jpg


http://vucjak.com/+filmovi+/veljko/2.wmv

Neuspješna akcija ustaša da probiju liniju na Vučijaku:
http://vucjak.com/+filmovi+/Neuspjesna akcija ustasa da probiju liniju na Vucijaku.wmv

Ostatci ustaša i mudžahedina na Vučijaku:
http://vucjak.com/+filmovi+/Ostatci ustasa i mudzahedina na Vucijaku.wmv
 
Šta reći?Osim da je grozno to što se desilo.Ako je do mene oprostite.Ali se isto tako nadam da će i izvinjenje doći i sa vaše strane.I odredjeni pripadnici vašeg naroda su činili zločine i u ovom ratu,a da ne govorim o pomaganju ustašama u II svetskom ratu.S druge strane hteli vi to ali ne krv nam je ista,a vera različita.Samim tim stvari čini samo gorim.
 
Ejpril:
Šta reći?Osim da je grozno to što se desilo.Ako je do mene oprostite.Ali se isto tako nadam da će i izvinjenje doći i sa vaše strane.I odredjeni pripadnici vašeg naroda su činili zločine i u ovom ratu,a da ne govorim o pomaganju ustašama u II svetskom ratu.S druge strane hteli vi to ali ne krv nam je ista,a vera različita.Samim tim stvari čini samo gorim.

Da se izvinjavam za pobijene srbozderske mudzahedine :lol: :lol: :lol:
Ili da se izvinem sto su poturice imali sa ustasama preko 500 konc logora u bosni za srbe. U kojima su svakodnevno silovani sve uzraste srpkinja, klani i zverski muceni srbi.
 
Најсуровије и највеће злочине у рату 1991-1996 починили су исламски фундаменталисти највише злогласна јединица ,,Ел-Муџахедин,, и за то имам доказе,филмове и слике.
 
Ejpril:
Ej Dimitrije naša je veličina u tome i ako smo grešili da to i priznamo.Jer mi takvi nikad bili nismo.A na njima je da se prema svojim zločinima opredele.Ako ne ima Onaj koji sve vidi.Pa svakome po zasluzi.Mada se ja nadam da se svojim neće dičiti.

Nije istina. Kao sto sam naveo. To sto su srbi njima ucnili nije nista u odnosu sto su oni pocinili srbima. A onda pricam samo o ovom ratu! Srbi ili oni, treceg nema. To je cinjenica.
Sreo sam puno hrvata, poturica i siptarije. Apsolutna vecina njih su srbozderi. To su dokazali dovoljno. Srbima nisu potrebne pizdetine.
 

Back
Top