... и мене боли...

Moghrion

Veoma poznat
Poruka
12.703
Сад сам листао ове старе теме и нисам успео да нађем ништа слично, па, ето, да начнем и ја једну... још једну, тј...
јуче сам косио и кад сам био негде око кошница, убоде ме пчела ... што што и није необично, чак би могли да сматрамо то и за очекивано, јел'...

Но, оно што ми се први пут десило је да тај убод буде испод нокта... тј, између нокта и прста, на отвореном крјау плоче...
и добро је болело... онако, баш како може да се очекује... но, бол, свраб, оток, црвенило... стандардно... Где је била жаока, прво је била бела тачкица, али сад добија неки тамнији тон испод... али ситно... оно што ме брине је што оток не попушта а и чини ми се да ми је лимфни чвор изнад лакта те руке... као и упаљен... тврд је и натечен,( с опроштењем:mrgreen:), кожа изнад њега ме сврбуцка и топла је на додир, а прст и даље добро отечен, можда чак и мало више него јуче, па је почео и да црвени око онокта, тај први сегмент бар...
НИ на шта нисам алергичан нити ми се до сад десило овакво шта, па само да питам, треба ли да бринем због те гуке изнад лакта или да применим уобичајену -ће да прође- дијагнозу?
 
Zanimljivo je da imam isto to na palcu leve ruke,
Baš kako opisuješ.
Gde prestaje nokat i počinje tkivo...
Simptomi potpuno isti.
Ali, bez promena na limfnoj žlezdi i nije me ujela pčela.
Ne znam šta se desilo, možda ujed pauka u snu, nisam pametan.
Evo, već više od 10 - tak dana.
Crvenilo, blagi otok, naizmenično svrab i bol, "kljucanje"...
Nanosio sam razblaženu sodu bikarbonu, limunov sok, mast "Apivis" (na bazi propolisa),
za opekotine, gljivice, čireve, herpes, površinskih rana, zapaljenskih promena na koži, ekcema...
Ma, čudo od masti, efikasno leči mnoge promene na koži...
I, ništa.
Mesto je blago nateklo, primećuje se kao neki centar začetka promene i "miriše" na zagnojavanje...
Lekaru nisam išao i takođe čekam da se povuče samo od sebe,
posebno što ne nanosi neke veće probleme.
Videćemo.
Najviše intrigira to što ne znam uzrok...
 
Poslednja izmena:
Ма ја сам одмах извадио жаоку добро охладио...
ево и нека слика...
од тог дана

CFcJoTC.jpg


yFqLWyJ.jpg


и од јуче

yC0YNbu.jpg


а...
синоћ је прст баш био отекао, па сам изео једну иглицу и избушио низ рупица, на јагодици и одозго, где је тај набор изнад нокта...
то на јагодици је било... ништа... само крв, можда мало... ређа, а изнад нокта сам баш доста лимфе источио...међутим, брзо сам зажалио јер се оток брзо повратио а сад је и био додатно болнији због гњецања ткива да би се што више течности исцедило...
па сам то све лепо опрао и оставио да преноћи...
Јутрос је то било много другачије... нема црвенила, оток је мањи, прст скоро да могу да савиме без проблема,та гука изнад лакта... и даље мало болуцка на притисак, али је мања..као зрно пасуља можда...
кожа прста ид аље сврбуцка и бриди, али је ситуација доста боља...
 
Zanimljivo je da imam isto to na palcu leve ruke,
Baš kako opisuješ.
Gde prestaje nokat i počinje tkivo...
Simptomi potpuno isti.
Ali, bez promena na limfnoj žlezdi i nije me ujela pčela.
Ne znam šta se desilo, možda ujed pauka u snu, nisam pametan.
Evo, već više od 10 - tak dana.
Crvenilo, blagi otok, naizmenično svrab i bol, "kljucanje"...
Nanosio sam razblaženu sodu bikarbonu, limunov sok, mast "Apivis" (na bazi propolisa),
za opekotine, gljivice, čireve, herpes, površinskih rana, zapaljenskih promena na koži, ekcema...
Ma, čudo od masti, efikasno leči mnoge promene na koži...
I, ništa.
Mesto je blago nateklo, primećuje se kao neki centar začetka promene i "miriše" na zagnojavanje...
Lekaru nisam išao i takođe čekam da se povuče samo od sebe,
posebno što ne nanosi neke veće probleme.
Videćemo.
Najviše intrigira to što ne znam uzrok...


vPAQTpi.jpg

Ево где је мени убод и како сад изгледа цела та дискусија...
а то што тебе мучи... знам за сличне муке код оних који грицкају нокте...и мени се по некад то деси кад нешто гадно рукама радим... с прљавом водом углавном... само добро натопи вату или папирну марамицу хидрогеном, увиј и остави да одстоји... то реши ту муку у 90% случајева...
 
Ма ја сам одмах извадио жаоку добро охладио...
ево и нека слика...
од тог дана

CFcJoTC.jpg


yFqLWyJ.jpg


и од јуче

yC0YNbu.jpg


а...
синоћ је прст баш био отекао, па сам изео једну иглицу и избушио низ рупица, на јагодици и одозго, где је тај набор изнад нокта...
то на јагодици је било... ништа... само крв, можда мало... ређа, а изнад нокта сам баш доста лимфе источио...међутим, брзо сам зажалио јер се оток брзо повратио а сад је и био додатно болнији због гњецања ткива да би се што више течности исцедило...
па сам то све лепо опрао и оставио да преноћи...
Јутрос је то било много другачије... нема црвенила, оток је мањи, прст скоро да могу да савиме без проблема,та гука изнад лакта... и даље мало болуцка на притисак, али је мања..као зрно пасуља можда...
кожа прста ид аље сврбуцка и бриди, али је ситуација доста боља...

Dobro je!:cmok2:
 
Цениш да ћу да претекнем?
да отказујем оркестар и сандук?
:mrgreen:

- - - - - - - - - -

Aaa, kod mene je otok puno veći.
I crvenilo !

мени рече један човек онај дан, што је био тамо кад ме та пчела убола - Ако те буде много болело, не брини, имам ја будак...-
:hahaha:
 
Цениш да ћу да претекнем?
да отказујем оркестар и сандук?
:mrgreen:

- - - - - - - - - -



мени рече један човек онај дан, што је био тамо кад ме та пчела убола - Ако те буде много болело, не брини, имам ја будак...-
:hahaha:

Preteci ces..:zcepanje: tu su nervni zavrseci pa zato tako boli i otice

- - - - - - - - - -

Aaa, kod mene je otok puno veći.
I crvenilo !

A tebi nema spasa...:rotf:

p.s salim se..proci ce ti..:lol:
 
Цениш да ћу да претекнем?
да отказујем оркестар и сандук?
:mrgreen:

- - - - - - - - - -
[/B]


мени рече један човек онај дан, што је био тамо кад ме та пчела убола - Ако те буде много болело, не брини, имам ја будак...-
:hahaha:
Može to brusilicom da se reši.
Ili, motornom testerom...
Ali, sačekati još malo.
Ne treba brzati.
 
Мене је пчела сасвим сигурно...
а за тебе не знам...
Но битно да је прошло, овај ми није вратио капару за сандук што сам дао, али не жалим...
:mrgreen:
 
ц..ц..ц.
Видиш ти како ове млађе генерације интерпретирају све кроз неке своје призме...

па пази кад сам помислила да ће да 'мреш по опису прста.
Гроф исто :lol:
мсм., спласнуо је прстић обојици, и ја смајлићима, како и приличи, исказах радост :D

а о чем' ти то сад :confused:
 
Bilo, prošlo i na humor izašlo
Zabrinula me malo ona limfna žlezda pa sam te zato slala kod čika doce

ма и ја му препоручила доцу, ал кад видех сличку-добро је што Гроф није поставио:lol:
помислих 'де ја млађана да га саветујем ....

све скупа добро им је прошло ;)
 

Back
Top