Baterija 2700 mAh - vek trajanja na Nexus 5x

kicha1

Obećava
Poruka
55
Pitanje vezano za to koliko drzi baterija. Posebno za one koji imaju Nexus 5x ili slicni. Koliko je prosecno trajanje baterije? Primer: skinete ga napunjenog ujutro sa punjaca u 8h da li izgura uvece do 10h pred spavanje pa ga punite svaku noc ili izdrzi do sledeceg dana uvece tj. celih 24h?

Citam neke komentare kako im Samsung izdrzi cela 2 ili 4 dana po meni je to cudno. To znaci da je ukljucen preko 48h tj. najmanje 2 dana i 2 noci. Ili je meni baterija losa ili ti likovi ne koriste telefon uopste pa je u standby-u.

Kad kazem prosecna upotreba pod tim mislim, internet (wifi, 4g), viber, pozivi, sms, mail sync, muzika preko sluski, slikanje, navigacija po potrebi i snimanje kamerom par slika i par minuta videa i sl.

Hvala
 
Svaku vrstu punjivih baterija (i UPS)
treba pustati da se potpuno (ili bar 90%) isprazne.

Ako je stalno na punjaču napravi se neka vrsta skrame
(pri vrhu) i uredjaj posle nezna koliki je kapacitet.
Neki tvrde da se baterija oporavi ako je 24 sata stavite i zamrzivač
pa pustite da se "povrati" na sobnoj temperaturi.

Žena im nešto slično, drži po 2-3 dana
 
Pitanje vezano za to koliko drzi baterija. Posebno za one koji imaju Nexus 5x ili slicni. Koliko je prosecno trajanje baterije? Primer: skinete ga napunjenog ujutro sa punjaca u 8h da li izgura uvece do 10h pred spavanje pa ga punite svaku noc ili izdrzi do sledeceg dana uvece tj. celih 24h?

Citam neke komentare kako im Samsung izdrzi cela 2 ili 4 dana po meni je to cudno. To znaci da je ukljucen preko 48h tj. najmanje 2 dana i 2 noci. Ili je meni baterija losa ili ti likovi ne koriste telefon uopste pa je u standby-u.

Kad kazem prosecna upotreba pod tim mislim, internet (wifi, 4g), viber, pozivi, sms, mail sync, muzika preko sluski, slikanje, navigacija po potrebi i snimanje kamerom par slika i par minuta videa i sl.

Hvala

Kod mene je isti model pravi iste probleme.Menjao sam bateriju i opet isto.Onda sam stavio telefon u mikrotalasnu dva minuta i sve se sredilo .Posle toga baterija drzi 48 sati sve funkcije ukljucene
 
Pa bre ako se baš divlja na telefonu, ne može tu ni Samsung dva dana?
Meni je u principu dosta, da kad divljam, da je ceo dan i retko mi se dasi da dođe do ispod 10%.
Ova galaksija S7 to i može, a što za S8 mislim da neće moći!

I naravno, ovi telefoni se ni ne prave da mogu da drže bateriju po par dana. To jedino ako ga ne koristiš, ili možda samo za razgovore.
 
Pitanje vezano za to koliko drzi baterija. Posebno za one koji imaju Nexus 5x ili slicni. Koliko je prosecno trajanje baterije? Primer: skinete ga napunjenog ujutro sa punjaca u 8h da li izgura uvece do 10h pred spavanje pa ga punite svaku noc ili izdrzi do sledeceg dana uvece tj. celih 24h?

Citam neke komentare kako im Samsung izdrzi cela 2 ili 4 dana po meni je to cudno. To znaci da je ukljucen preko 48h tj. najmanje 2 dana i 2 noci. Ili je meni baterija losa ili ti likovi ne koriste telefon uopste pa je u standby-u.

Kad kazem prosecna upotreba pod tim mislim, internet (wifi, 4g), viber, pozivi, sms, mail sync, muzika preko sluski, slikanje, navigacija po potrebi i snimanje kamerom par slika i par minuta videa i sl.

Hvala
Jedino SONY pravi baterije koje rade po specifikaciji. Kako je i napisano. Sve zavisi kako se koristi telefon i koje aplikaceje se koriste u svakdonevnom radu mobilnog telefona. Ima modela koji reklamiraju baterije od 5000 mAh, medjutim te baterije su slabije od SONY-jeve 2700. SAMSUNG je povlačio NOTE, zbog gorenja baterije, sada SAMSUNG ubacuje u novu SAMSUNG 8 upravo tu SONY-jevu bateriju od 2700mAh.


Što se tiče SAMSUNG-a, koristim nihov telefon koji sam platio papreno, koji mi se pokvario, otišao displej...itd. Koliko vidim po netu, svi koirsnici SAMSUNG-a imaju manje više slične probleme, displej, lako se lupaju...itd. Što se mene tiče ne verujem da ću kupovati SAMSUNG-a više uopšte. Jer odnos cena, kvalitet,, je užasan. Njihovi telefoni uopšte ne vrede te pare koje se daju za njih. Patim za NOKIA-om, a sada mi stiže SONY XA1 ULTRA, koji ima upravo tu bateriju od 2700mAh.Pa ćemo videti kakav je to telefon.
 

Back
Top