Nova istorija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gholub

Ističe se
Poruka
2.410
Slusham neke intervjue raznih ljudi .
Neki ochito pametni i sa doktoratima , radili i u inostvanstvu , bla bla , . .
Ne mislim da je to kljuchno , i pretrano bitno , nego . . . ono . . ,
Prichaju neke , ne potpuno iste svari ,
Srbi prvi sloveni, Srbi najstariji ,jedni od nastarijih naroda .
I naravno medju tim ljudima nije retaradirani imbecil deretic , da odma' kazem .
Spominje se i neki , arheolog Djordje Jankovic , koji je iskopao ,shta vec , donekle dokazao da se jezik shirio s juga na sever ?
Da Vatikan lazira istoriju , skriva je , dobro u to veruejm .:D :lol:
Shto se ostalih stvari tiche , ne znam shta da mislim .
Kapiram da nisam nabrojao nishta , niti dao linkove .
{ jutjub balkan info , pa cheprkajte , i josh po negde . }
Shvatam da kad dovedesh malo frcoklave u psihu ljude , sa apsolutnom slobodom , moze krenuti svahsta da se pricha .:lol:
Al opet .
Ima u najmanju ruku zanimljivih stvari .
Recimo da staroruski vishe lichi na srspki .
Generalno ne verujem u to , mi najstariji narod , najstarij isloveni i nekako , na silu , al da vas pitam shta mislite ?
Ako neko ima nekp znanje shto se toga tiche da udeli drugima , recimo ovde . :D

- - - - - - - - - -

Naziv teme je kao , u smislu , nova kao nova , ne ona shto se ranije uchila istorija . :lol:
 
Секвенцирањем ДНК утврђено је да су аустралијски урођеници најсличнији са племенима полинежанских острва, а старост њихове културе процењује се и пре тог истраживања на око 50.000 година.

Тако да Срби сигурно нису најстарије племе на целом свету, евентуално најстарије бело племе.
 
Slusham neke intervjue raznih ljudi .
Neki ochito pametni i sa doktoratima , radili i u inostvanstvu , bla bla , . .
Ne mislim da je to kljuchno , i pretrano bitno , nego . . . ono . . ,
Prichaju neke , ne potpuno iste svari ,
Srbi prvi sloveni, Srbi najstariji ,jedni od nastarijih naroda .
I naravno medju tim ljudima nije retaradirani imbecil deretic , da odma' kazem .
Spominje se i neki , arheolog Djordje Jankovic , koji je iskopao ,shta vec , donekle dokazao da se jezik shirio s juga na sever ?
Da Vatikan lazira istoriju , skriva je , dobro u to veruejm .:D :lol:
Shto se ostalih stvari tiche , ne znam shta da mislim .
Kapiram da nisam nabrojao nishta , niti dao linkove .
{ jutjub balkan info , pa cheprkajte , i josh po negde . }
Shvatam da kad dovedesh malo frcoklave u psihu ljude , sa apsolutnom slobodom , moze krenuti svahsta da se pricha .:lol:
Al opet .
Ima u najmanju ruku zanimljivih stvari .
Recimo da staroruski vishe lichi na srspki .
Generalno ne verujem u to , mi najstariji narod , najstarij isloveni i nekako , na silu , al da vas pitam shta mislite ?
Ako neko ima nekp znanje shto se toga tiche da udeli drugima , recimo ovde . :D

- - - - - - - - - -

Naziv teme je kao , u smislu , nova kao nova , ne ona shto se ranije uchila istorija . :lol:

Janković je domaći čojek; nije on stekao obrazovanje u inostranstvu.

I nije iskopao baš ništa slično. Samo je govorio o nekim razmišljanjima, koje je ostavio budućim arheolozima, istoričarima i drugima da dokažu ili opovrgnu.
 
Nisam za Jankovica ni rekao da je stekao bilo shta u inozemstvu .
Vec za neke ljude koji su o njemu prichali .
Vrlo verovatno ne bahs tachne stvari . :lol:
Pitam .
Ne tvrdim nishta .
Mislim , tvrdim da Srbi sigurno nisu najstariji narod . :lol:
A ni prvi sloveni .
I Slavene koja su mishljenja , razmishljanja Jankovica bila ?
 
Nisam za Jankovica ni rekao da je stekao bilo shta u inozemstvu .
Vec za neke ljude koji su o njemu prichali .
Vrlo verovatno ne bahs tachne stvari . :lol:
Pitam .
Ne tvrdim nishta .
Mislim , tvrdim da Srbi sigurno nisu najstariji narod . :lol:
A ni prvi sloveni .
I Slavene koja su mishljenja , razmishljanja Jankovica bila ?

Razmišljanja nisu bila uvek ista, malo su se kroz decenije i menjala, ali ako se skoncentrišem na ona finalna, to su da je Podunavlje drevna pradomovina slovenskih predaka, a da su Iliri bili u najdirektnijem etničkom srodstvu sa praslovenskim življem, iliti u prevodu na neki način upravo slovenski prethodnici. Razmišljao je o mogućnosti da je, uz rimsku ekspanziju u unutrašnjost balkanskog poluostrva, bilo došlo do emigracije starosedelačkog stanovništva na sever i severoistok, kako je i došlo do dodira tih 'Slovena' sa Baltima. Da preciziram, Balte mislim da nije nešto posebno pominjao, tako da ne verujem da je i njihovo praishodište video na južnim stranama. U tom smislu, slovenske seobe predstavljaju dolazak populacije sa ne preterano velikom etničkom distancom u odnosu na autohtono stanovništvo koje je preživelo romanizaciju, odnosno na njihove ostatke ostataka, uslovljenu nešto drugačijim političkim životom (pod Rimljanima / slobodno) i geoklimatskim razlikama u postojbinama.
Takođe jedan od osnovnih postulata mu je prilično rana hristijanizacija Slovena, koju smešta već u I vek naše ere (i vezuje za apostola Pavla).

Moglo bi se dodati samo da je slovensku najezdu pomerao u nešto ranija vremena nego što se u istoriografiji obično smatra. Vrlo je teško sažeti koja su bila preciznije njegova razmišljanja u nekom širem kontekstu, jer ih nikada nije uobličio i zaokružio. Nešto ranije imao je neka razmišljanja o drugačijoj hronologiji doseljavanja Hrvata i Srba, što je pokušao i arheološki nešto slobodnijim tumačenjima datacija potvrditi.

Ono što je bitno naglasiti jeste da su to, uglavno, filozofska razmatranja; on nije vršio neka istraživanja posebna, niti (uglavnom) govorio o arheološkim dokazima za ta određena svoja razmišljanja, već se pozivao na druge autore sličnih ili barem približno sličnih razmatranja. Kada govorimo o ovoj njegovoj finalnoj fazi, gde izlazi nešto otvorenije sa tim svojim određenim razmatranjima, zbog čega bi mnogi rekli da je zašao u pseudonaučne vode, mislim da je nešto najkonkretnije štо sam video to što pominje određene sličnosti na koje je fizička antropologija ukazala između ilirskih i staroslovenskih skeleta.
 
Oke , hvala na detaljnom odgovoru .
Nalupetao se svashta onaj istorichar , Radovan Damjanovic . :eek: :lol:
On je l . . . diletant ? :lol:

Nije. Mislim, da se razumemo, ne veruje on baš nešto preterano ozbiljno u te stvari...nije toliko ozbiljan, hoću reći. Jednim dobrim delom se zajebava.

On je strašno zanimljiv nastavnik i njegova deca se na takmičenjima iz istorije kotiraju dosta dobro.
Prodajući te knjige ima solidna primanja kojima može sebe i svoju porodicu obezbedi.

Da se razumemo, nikada ja ne podržavam mlaćenje prazne slame i onda profitiranje nad naivčinama (posebno kad neko se pomuči nekoliko godina radeći nešto, a Damjanović zaradi trostruko više za nebrojeno manje truda), jer to je zaista jedan vid greha, ali da se razumemo, mnogo mi je draže da je Srbija prepuna raznih Radovana Damjanovića, nego raznih Krasnićija i kojekakvih klanova, mafije i šta sve ne. Čovek se nikada nije bavio nikakvim kriminalnim delom i zaslužuje da mu se ruka stegne, zaista.

Da li je to diletant? Ne bih se tako baš izrazio.
 
Pa ne , nisam mislio u smislu diletant diletant .
Nego ono , lupa gluposti , shto ti kazesh zajebava se . :lol:
Zanimljivo pricha , nego krenuo malo da shevrda.
A vidi se da je rechit , uchen , kako god , vidi se da nije budala . :lol:
A shta on ima u tim knjigama , shta pishe ?
Je l se isto neshto . . . zajebava , il ozbiljnije stvari su ?
Mozda da nabavim koju , ako mozesh da preporuchish ?
 
Pa ne , nisam mislio u smislu diletant diletant .
Nego ono , lupa gluposti , shto ti kazesh zajebava se . :lol:
Zanimljivo pricha , nego krenuo malo da shevrda.
A vidi se da je rechit , uchen , kako god , vidi se da nije budala . :lol:
A shta on ima u tim knjigama , shta pishe ?
Je l se isto neshto . . . zajebava , il ozbiljnije stvari su ?
Mozda da nabavim koju , ako mozesh da preporuchish ?

A ti si otvorio ovu temu da te neko ubedi - pošto očigledno ni ti nisi siguran u to što navodiš?
 
Ti ako otvarash teme da bi te neko ubedio u neshto , samo nastavi . :lol:
To ne chini druge poput tebe , slabim i glupim i povodljivim . :eek:
Temu sam otvorio da chujem od nekih upucenijih mishljenje .
 
Pa ne , nisam mislio u smislu diletant diletant .
Nego ono , lupa gluposti , shto ti kazesh zajebava se . :lol:
Zanimljivo pricha , nego krenuo malo da shevrda.
A vidi se da je rechit , uchen , kako god , vidi se da nije budala . :lol:
A shta on ima u tim knjigama , shta pishe ?
Je l se isto neshto . . . zajebava , il ozbiljnije stvari su ?
Mozda da nabavim koju , ako mozesh da preporuchish ?

Zafrkant je u verbalnoj komunikaciji; knjige mu ne provejavaju humorom, već pokušajem ozbiljnosti. Vidi se da su pisane za određenu ciljnu grupu, ali, što se tiče pisane reči, nedostaje određene epohalne rečničke konvencije kakvu imaju Deretić, Antić, Jarčević i drugi, tako da u tom smislu zaostaje za njima, zbog čega i nije toliko popularan i prodavan.

Nema on ničeg originalnog u svojim tvrdnjama; uglavnom je samo citirao Deretića i druge autore, ili barem prenosio njihove tvrdnje, ali u određenom primirenijem duhu - staloženije, i na nešto profesionalniji način (što je zapravo i za očekivati za nekoga ko istoričar zaista i jeste, za razliku od ovih drugih).

Ako želiš da se upoznaš sa sažeto stvarima koje je tvrdio, onda potraži Srpsko-srpski rečnik.

2eb0cec202908c1c7927e5342a329e5a.jpg


Kao što rekoh nema tu nečeg preterano novog, izuzev jedne stvari - Damjanović je poredio pojedine reči sa rečima iz srpskog jezika i pokušavao naći obrazloženja (grčke i raznorazne druge reči).

Dakle, knjige (po tekstualnoj sadržini) nemaju zafrkantski pristup (kao recimo Storija srpske književnosti od Petra Miloševića), već se trude da ozbiljno prikažu stavove pripadnika tzv. Srpske autohtonističke škole, prema kojoj je srpski narod bio nekada irzrazito ogroman, a ovo što imamo sada samo ostaci njegovih ostataka.
 
Poslednja izmena:
Aha, ti si otvorio ovu temu da ubediš sebe da nisi slab , glup i povodljiv :roll:

A ti j pishesh svakakve gluposti zato shto . . . ?
Uvek morash da odgovorish zato shto . . . ?
Rekao bi zato shto si iskompleksiran i tako neshto .
Prvi si pocheo inache .

- - - - - - - - - -

Zafrkant je u verbalnoj komunikaciji; knjige mu ne provejavaju humorom, već pokušajem ozbiljnosti. Vidi se da su pisane za određenu ciljnu grupu, ali, što se tiče pisane reči, nedostaje određene epohalne rečničke konvencije kakvu imaju Deretić, Antić, Jarčević i drugi, tako da u tom smislu zaostaje za njima, zbog čega i nije toliko popularan i prodavan.

Nema on ničeg originalnog u svojim tvrdnjama; uglavnom je samo citirao Deretića i druge autore, ili barem prenosio njihove tvrdnje, ali u određenom primirenijem duhu - staloženije, i na nešto profesionalniji način (što je zapravo i za očekivati za nekoga ko istoričar zaista i jeste, za razliku od ovih drugih).

Ako želiš da se upoznaš sa sažeto stvarima koje je tvrdio, onda potraži Srpsko-srpski rečnik.

Kao što rekoh nema tu nečeg preterano novog, izuzev jedne stvari - Damjanović je poredio pojedine reči sa rečima iz srpskog jezika i pokušavao naći obrazloženja (grčke i raznorazne druge reči).

Dakle, knjige (po tekstualnoj sadržini) nemaju zafrkantski pristup (kao recimo Storija srpske književnosti od Petra Miloševića), već se trude da ozbiljno prikažu stavove pripadnika tzv. Srpske autohtonističke škole, prema kojoj je srpski narod bio nekada irzrazito ogroman, a ovo što imamo sada samo ostaci njegovih ostataka.

Oke , hvala na preporuci .
Nego , Deretic ima koju rech da se citira ? :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top