najjeftinija radna snaga i posledice

Evo juce je na nekom sajmu robota u nenackoj ne znam jeste gledali (rts 1) bila ozbiljna rasprava o tome da li ce roboti obavljati poslove koje u stanju vise nece biti potrebe da obavlja covek, d ce zameniti.

Cim se dotakne nekakva "koza" od robota robot prestaje da radi, tako da nema opasnosti ko uspe da je dodirne.
Robot koji igra stoni tenis protiv coveka predstavljen.
Robotika doba interneta se integretise u to.

Sta nam dolazi posle toga?
 
Evo juce je na nekom sajmu robota u nenackoj ne znam jeste gledali (rts 1) bila ozbiljna rasprava o tome da li ce roboti obavljati poslove koje u stanju vise nece biti potrebe da obavlja covek, d ce zameniti.

Cim se dotakne nekakva "koza" od robota robot prestaje da radi, tako da nema opasnosti ko uspe da je dodirne.
Robot koji igra stoni tenis protiv coveka predstavljen.
Robotika doba interneta se integretise u to.

Sta nam dolazi posle toga?
Vec sad postoje roboti koji rade operacije na ljudima pod nadzorom lekara.Mislim da ce se robotima kao radnom snagom posluziti najbogatije zemlje,a ovakve kao nasa kasnice debelo za njima.
 
Vec sad postoje roboti koji rade operacije na ljudima pod nadzorom lekara.Mislim da ce se robotima kao radnom snagom posluziti najbogatije zemlje,a ovakve kao nasa kasnice debelo za njima.

A šta mislite koje su to zemlje bogate? Ja mislim one koje uvoze stručnu-radnu snagu.To je ono što fali Srbiji,da čak i običnu čistačicu NSZ ne dozvoljava da zaradi neku paru kada je prilika.
 
U nekim bankama u upravi imaju po 10.000 evra neto prihoda mesečno (plata, naknade, dnevnice, bonusi, ...) Ima ovo gore napisano smisla.
Zoran Tasic(imate njegove objave na YT) je pod punom odgovornoscu izneo podatke iz svog inspekcijskog rada da su strane banke od dolaska u Srbiju do danas iznele napolje iz zemlje 62 milijarde eura.U trenutku kada se po medijima pocelo traziti od njih da vrate taj ovac nazad,oni su poceli da beze iz zemlje prodavajuci banke srpskim tajkunima.Razlog bezanije je navodno slab rad na nasem trzistu,sto je naravno bestidna laz.Sve te kredite koje su izdale fizickim i pravnim licima banke su uradile na nezakonit nacin,prakticno pljackajuci gradjane i preduzeca.Odatle su ta primanja.

A šta mislite koje su to zemlje bogate? Ja mislim one koje uvoze stručnu-radnu snagu.To je ono što fali Srbiji,da čak i običnu čistačicu NSZ ne dozvoljava da zaradi neku paru kada je prilika.
Imamo danas zemlje koje itekako ulazu u znanje,a ako ne ulazu onda uvoze ljude sa znanjem,svesni da znanje donosi progres.To su bogate zemlje,a posto mi ne ulazemo u nista-onda je logicno i da ne dobijamo zauzvrat nista.

jedino šta radnika može da zaštiti trenutno je tržište tj kad se nezaposlenost smanji na minimum ni poslodavci više neće moći da nude platu 25 000 jer niko neće hteti da radi za te pare
Radnik mora da radi i to sve vlasti na ovome svetu znaju;od onih koji savesno sluze svojoj drzavi do onih koji se ponasaju gore nego okupatori.Moramo da prezivimo,da zaradimo za svakodnevne troskove nas i clanova nasih obitelji.Dali ce Zakonom biti propisano 25000 ili 40000dinara,to nas prakticno i ne zanima,jer mi danas MORAMO da zaradimo za zivot.Drzava je ta koja bi trebala stititi radnike,kao i poslodavce.Ona uzima porez,prema tome ima ocigledan interes da nesto pametno i preduzme.Vlasti medjutim jako dobro znaju da mi moramo da radimo,legalno ili nelegalno,a to nije slucaj samo kod nas-tako je svuda u svetu.Zasto USA drzi 40 miliona ljudi u svojim granicama nelegalno??Zato sto velika vecina njih radi poslove koji nisu atraktivni,za koje je potrebno radne snage i zato sto onda neko akumulira svoje bogatstvo na konto mizernih dnevnica,bez obzira sto drzava od takvih nema prihode.Sve je to deo komplikovane mreze sacinjene od nasih trenutnih potreba,aktivnosti i licnih ciljeva,a zove se trziste.Svaka ce drzava javno tvrditi daje protiv rada na crno,ali nece se polomiti da taj radi iskorene.Tako je i sa garantujucim zaradama.Drzava tu prakticno ne moze nista.Postoje poslovi koji su na granici mesecne likvidnosti i ako bi placali porez-ostali bi i bez to malo posla koji im omogucava da prezive.Toje narocito kod nas slucaj,gde je trziste slabo,gde narod nema para i svako oslobadjanje od poreza spusta cenu robe ili usluga.
 
ako sam te nešto razumeo grom me ubio

to znači radiš radno vreme i posle posla gazda dovede nekog iskusnog majstora da vam pokaže neke stvari kako se rade i tako svaki dan

Hajde malo na praktičnom primeru.Majstor uvodio struju u štali.Da dodam majstor sa školom radi duže i sve je O.K. šovek se služi sa štalom a i struja radi.
Jednog dana na tavanu se upali seno u štali.Šta mislite gde li je tu greška a nikakve nauke nema,prosto ko pasulj?
 
Hajde malo na praktičnom primeru.Majstor uvodio struju u štali.Da dodam majstor sa školom radi duže i sve je O.K. šovek se služi sa štalom a i struja radi.
Jednog dana na tavanu se upali seno u štali.Šta mislite gde li je tu greška a nikakve nauke nema,prosto ko pasulj?

može biti greška majstora a i ne mora, morao bi da izađe forenzički tim da napravi uviđaj šta je bio uzrok izbijanja požara
 
može biti greška majstora a i ne mora, morao bi da izađe forenzički tim da napravi uviđaj šta je bio uzrok izbijanja požara

Tako je razmišljanje naših ljudi važno da radi i onda je to "veliki majstor" Ja posmatram to kao "prost čovek".Kada se struja instalira protiv sam da se samo kabli postave
umesto cevi jer je to "navodno bolje"Što je još gore "majstor"postavio na tavanu kabli umesto cevi i žicu.Jednog dana dosele se miši lepo im je u senu i sitne kabl dok
ne dođu do žice ali je dovoljno da izazovu kratki spoj i upale seno.Tome treba oduzeti licencu da ne barata više sa strujom.
 

Back
Top