PAL/NTSC

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

ddjokic

Početnik
Poruka
28
Pazario sam nov kompjuter i dok sam instalirao sve sto je potrebno, zayebah se i odabrah PAL umesto NTSC. Pošto ne mogu da se setim gde se nalazi to podešavanje, molim za pomoć. Unapred zahvalan...
 
Sucur:
Sto ce ti NTSC, kad je PAL evropski standard ?

A ***** li ga, i ja sam mislio da je PAL OK, ali su mi svi filmovi i clipovi na svim playerima nekako... zeleni. Nije problem u monitoru: slike, programi i ostalo su OK, ali filmovi... Uostalom, koje veze mi imamo sa Evropom i evropskim standardima???
 
Pazario sam nov kompjuter i dok sam instalirao sve sto je potrebno, zayebah se i odabrah PAL umesto NTSC.

Ko ovde govori o video sistemu?"instalirao sve sto je potrebno"
Niko ne kaze da si nepismen a dogadjaju se i lapsusi.(nekima_ ponekad)
A, uzgred ,o kom potrebnom programu se radi.
 
Da ne bude zabune..

Kako vec nego gore rece PAL je standard vecine zemalja evrope, SECAM je standard u Italiji i francuskoj.. Dakle sto se tice video signala potrebno je da podesis na PAL..

Sad ako ti izbacuje zelenu boju, tacno je da nesto nije podeseno, sad da se ne bi zamarao sa svim tim, pokusaj da posesis na AUTO jer svi uredjaji nove generacije imaju ovu opciju..

Sad nisi tacno naveo, sta, koji program, koja vrsta formata filma itd...
 
ddjokic:
Pazario sam nov kompjuter i dok sam instalirao sve sto je potrebno, zayebah se i odabrah PAL umesto NTSC. Pošto ne mogu da se setim gde se nalazi to podešavanje, molim za pomoć. Unapred zahvalan...
Ajde da si bar rekao koja je tv-kartica u pitanju, pa da se pomucimo da se setimo gde se nalazi to podesavanje, ali ovako....
Uopste mi nije jasno ni sta si to instalirao sto je potrebno, za koju radnju je potrebno, ni koji uredjaj je u pitanju....
ajde, potrudi se da preformulises pitanje i da das potrebne podatke>
-dali se uopste radi o prijemu tv signala ili o gledanju filmova DVD ili DVX kompresije
-koja je tv kartica u pitanju
-koji si program dobio uz tu karticu za gledanje, odnosno koji si to instalirao /npr-miro PCTV ili fly tv 200 ili sl/
-sta si to tacno uradio
-koji su simptomi kada koristis problematicni uredjaj i sl
Imam volje da ti pomognem i pomalo iskustva sa tim delikatnim podesavanjima, ali bez osnovnih podataka, nema sanse da donesem iole valjanu procenu.
 
ddjokic:
Pazario sam nov kompjuter i dok sam instalirao sve sto je potrebno, zayebah se i odabrah PAL umesto NTSC. Pošto ne mogu da se setim gde se nalazi to podešavanje, molim za pomoć. Unapred zahvalan...

ako si stavio disk tj. DVD sa NTSC standardom nesekiraj se. Svaki DVD citac moze da se promeni nekiliko puta, ali kada iskoristis bonus DVD ostaje zakljucan za dati TV sistem. Naravn da i to moze da se resi!:)):(( Ali usluge elektronicarara za resetovanje sistemskih cipova u uredjaju kostaju vise nego novi citac.
 
informaticaplus:
ako si stavio disk tj. DVD sa NTSC standardom nesekiraj se. Svaki DVD citac moze da se promeni nekiliko puta, ali kada iskoristis bonus DVD ostaje zakljucan za dati TV sistem. Naravn da i to moze da se resi!:)):(( Ali usluge elektronicarara za resetovanje sistemskih cipova u uredjaju kostaju vise nego novi citac.

Ti se josh nisi probudio.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top