Problem pri pravljenju pdf fajla

Atomic™

Srebrna tastatura
Poruka
226.752
Pozdrav narode.

Oduvek koristim novaPDF software za pravljenje pdf fajla.
Naime kada oktucam tekst u Word-u ili note u programu Finale uvek koristeći navedeni program sačuvam fajl u pdf.
Čuvanje fajla u pdf formatu je uvek radilo ali od pre nekoliko sati...

Problem je u tome što iz nekog razloga to ne mogu više da uradim.
Naime, instalirao sam doPDF i PDF Crator i nikako ne mogu da sačuvam fajl.

U "Devices and printers" podesio sam default printer
cuX4ODt.png




i kada god u software-u Finale naredim print, software mi prikaže

u4e5rrl.png




Ljudi molim Vas da mi pomognete kako da rešim problem te da sačvuvam otkucane note kao pdf file.
 
Pozdrav narode.

Oduvek koristim novaPDF software za pravljenje pdf fajla.
Naime kada oktucam tekst u Word-u ili note u programu Finale uvek koristeći navedeni program sačuvam fajl u pdf.
Čuvanje fajla u pdf formatu je uvek radilo ali od pre nekoliko sati...

Problem je u tome što iz nekog razloga to ne mogu više da uradim.
Naime, instalirao sam doPDF i PDF Crator i nikako ne mogu da sačuvam fajl.

U "Devices and printers" podesio sam default printer
cuX4ODt.png




i kada god u software-u Finale naredim print, software mi prikaže

u4e5rrl.png




Ljudi molim Vas da mi pomognete kako da rešim problem te da sačvuvam otkucane note kao pdf file.
Probaj ugasi komp ili Lap sta ti je vec,ugasi,pa kad se masina ugadi iskljuci samo USB kabl za printer.Ukljuci masinu bez printera,kada se OS podigne komplet.Ugasi ga ponovo,pa prikljuci printer.Ponovo upali masinu i trebalo bi da ti prikaze u Task baru novi hardver,klikni na taj balon gdepise novi hardver i otvorice ti se novi prozor.sacekaj da sve odradi,ako je sve u redu trebalo bi da se pokazu zelene kvacice i da te obavesti da je printer spreman za rad.Udji ponovo u podesavanja i proveri dal su komande namestene kao tije bilo,ako nisu podesi sve sto treba u vezi prebacivanja iz Worda u PDF.
 
Za pretvaranje Word fajlova u PDF koristi Save as PDF umesto virtuelnog štampača.
Za Finale... možda je došlo do nekog konflikta između drajvera za pravi i virtuelni štampač, možda da probaš reinstalaciju virtuelnog ako pravi štampa bez problema. Možda ako si ti (ili se program automatski) apdejtovao, pa pobrljavilo.


Dodatak: sad sam pogledao taj novaPDF, pošto ga nisam koristio. Koliko vidim, u pitanju je komercijalni program, dakle, možda ti je istekao trial period (ako ga nisi kupio ili "kupio" :per:). Probaj bullzip koji je preporučio snejks.
 
Poslednja izmena:
"Залуђеник": "Za pretvaranje Word fajlova u PDF koristi Save as PDF umesto virtuelnog štampača."
Ја користим, Акробат и изгледа ми сасвим ОК. Знам да није добра варијанта то са опцијом штампача. Дешавало се да некој копирници где штампам понешто, пошаљем Ворд фајл, они га претворе у пдф, али дође умањено, зум-аут готово 25%.
Е сад, не знам разлику у квалитетеу када правим са Акробатом, у односу на Нитро или Фоксит.
 
"Залуђеник": "Za pretvaranje Word fajlova u PDF koristi Save as PDF umesto virtuelnog štampača."
Ја користим, Акробат и изгледа ми сасвим ОК. Знам да није добра варијанта то са опцијом штампача. Дешавало се да некој копирници где штампам понешто, пошаљем Ворд фајл, они га претворе у пдф, али дође умањено, зум-аут готово 25%.
Е сад, не знам разлику у квалитетеу када правим са Акробатом, у односу на Нитро или Фоксит.

Nemoj da ostavljaš kopirnici da ti pretvara iz docx u PDF, jer je verovatnoća 100% da o tome nemaju pojma (uglavnom tu rade neke lepe seke, i to im je otprilike jedini kvalitet, da su lepe).
Problem je verovatno u tome što su im podešene (pre)velike margine u podešavanjima štampača, pa kad se na to dodaju i margine koje si ti podesio u dokumentu, ispadne kao A5 odštmpan po sredini lista A4. A njima ne pada na pamet (ili verovatnije ne znaju) da to isprave.
Što se tiče SaveAsPDF, predložio sam ga jer je Microsoftov i znači da će dokument u PDF izgledati identično onome što si uradio u Word-u. Naravno da možeš da koristiš Acrobat, Nitro ili Foksit, jako su slični, i ako znaš sve njihove cake, dobićeš dobar PDF. Stvar navike i toga šta ti je prvo palo pod ruku (u tvom slučaju Acrobat).
 
Цитат: Stvar navike i toga šta ti je prvo palo pod ruku (u tvom slučaju Acrobat).
Апсолутно тачно. Мада, пробао сам пар пута са Нитро, и он је смањивао све.
Када сам једно време имао портабл Офис 10, па њиме снимао као пдф на доста места је раздвајао слова. Као када идеш на сетинг па ставиш "експандед".
А једном, док ми је радила хајфенизација (сад не ради) пошаљем Ворд фајл у копирницу они претворе у пдф, не гледају и добију хајфебизован цео фајл. Свака реч исечена на слогове.

Има и Акробат рубрику preferences.

Него, кад смо код тога, пошаље ми пријатељ један фајл у пдф, да му конвертујем у Ворд. Одмах видиш да није скенирано него куцано у Ворду па снимљен пдф. Одлично, помислим, све ће испасти ОК, нема опасности да он нешто лоше прочита (често латинично r n прочита као m).
Али авај! Само добије параграфе и виолинијске кључе,. Пробам са Нитро, АбиФајнРидер, не да се.

Значи, заштићено. Онда ја пробам да тако заштитим, октуцам било шта и снимам пдф. Али не иде. Могу само да га "енкрипт" лозинком.
Како се то ради?
*
Међутим, доскочио сам му. не могу они са мном. Са дивним програмчићем Фаст Стоне снимим екран, као пдф и онда без проблема конвертујем.
позз
Али, када га Акробат пребаци.

А глупа Виондоус 8.1. на коју сам се већ жалио, зеза ме када снимам видеоклип са Фаст Стоне...
 

Back
Top