Kupovina stana za izdavanje

sbanja

Početnik
Poruka
6
Poštovanje svima!
Molim vas za savet...Supruga i ja zivimo u jednom manjem mestu na severu Vojvodine, ja imam 31 godinu a supruga 28. Na selu smo stambeno situirani ali naravno, kao mladi ljudi pred kojim je radni vek, imamo plan da i dalje napredujemo...Posto na selu imamo uglavnom sve sto nam treba za pristojan zivot a svesni smo da ulaganje u selu nije bas isplativo, hteli bi da kupimo nekretninu (stan) u gradu (Novi Sad) koju bi, danas-sutra ostavili nasoj deci. Znaci, mi ne bi kupili stan za nas da u njemu zivimo, vec bi ga kroz izdavanje isplacivali. E sad, posto naravno nemamo sav potreban novac da kupimo stan, razmisljali smo da li je pametno da podignemo stambeni kredit na jedno 20-25 god uz nase ucesce od recimo 10-15.000 eur kako bi spustili mesecnu ratu na recimo 100-150 eur koju bi mogli kroz izdavanje stana isplacivati.
Takodje, ne bi da kredit vezemo za platu, posto znamo da ni jedan posao nije siguran, vec bi stan stavili pod hipoteku a kroz rate za stanarinu bi isplacivali rate za kredit..
E sad, znam da je sve to veliki rizik...da li cu imati stanare, da li cu stanarinom pokriti ratu za kredit, da li ce se rata povecati ali covek, da bi nesto stekao nekada mora i da rizikuje.. Ukoliko u nekom trenutku u zivotu ne bi mogao vise placati rate, ili bih usao u neke finansijske probleme, mogao bih prodati stan, isplatiti kredit i mozda biti na pozitivnoj nuli... Svaki savet je dobrodosao...hvala unapred!
 
Ako to gledas kao ljudsku investiciju, onda je opravdano...
Dete ce mnogo vise da se pati ako stanuje kod drugih...

A ako gledas kao novcanu investiciju, e onda uvek ima sivih ulaganja koja se vise isplate....

Meni se cini da je prilaz ovaj prvi , zato je odgovor DA, znaci takva investicija je, cim vam je pala na pamet, vama jako prihvatljiva...

- - - - - - - - - -

Naravno da moras da racunas da imas rezervu 2,3 stanarine godisnje, tj da ce toliki da ti bude trosak oko stana...ili oko praznog stana...
 
Nije ti losa ideja.Ali sve to bi morao da predocis i banci od koje dizes kredit.Jer ti ga drugacije nece odobriti.Mozda ne bi bilo lose da se raspitas i u ovim mikrokreditnim organizacijama ili da imas nesto gotovine za pocetak.Jer mislim da banke traze duplu garanciju......
 
Реална вредност стана у земљи Србији може са оваквом економијом и старосном структуром становништва само да пада, поготово кад дође крај монополу Београда и Новог Сада, стан, то су 4 зида, вредност тих зидова, поготово на дуже стазе зависи од фактора који сви редом говоре да ће та вредност ићи низбрдо.
Купи обрадиву земљу, пусти станове и шарене лаже.

И да, пружи се онолико колико ти је ћебе дугачко, кредити су мамац лупежа и превараната, а поготово су неивесни ти дугорочни.
 
Poštovanje svima!
Molim vas za savet...Supruga i ja zivimo u jednom manjem mestu na severu Vojvodine, ja imam 31 godinu a supruga 28. Na selu smo stambeno situirani ali naravno, kao mladi ljudi pred kojim je radni vek, imamo plan da i dalje napredujemo...Posto na selu imamo uglavnom sve sto nam treba za pristojan zivot a svesni smo da ulaganje u selu nije bas isplativo, hteli bi da kupimo nekretninu (stan) u gradu (Novi Sad) koju bi, danas-sutra ostavili nasoj deci. Znaci, mi ne bi kupili stan za nas da u njemu zivimo, vec bi ga kroz izdavanje isplacivali. E sad, posto naravno nemamo sav potreban novac da kupimo stan, razmisljali smo da li je pametno da podignemo stambeni kredit na jedno 20-25 god uz nase ucesce od recimo 10-15.000 eur kako bi spustili mesecnu ratu na recimo 100-150 eur koju bi mogli kroz izdavanje stana isplacivati.
Takodje, ne bi da kredit vezemo za platu, posto znamo da ni jedan posao nije siguran, vec bi stan stavili pod hipoteku a kroz rate za stanarinu bi isplacivali rate za kredit..
E sad, znam da je sve to veliki rizik...da li cu imati stanare, da li cu stanarinom pokriti ratu za kredit, da li ce se rata povecati ali covek, da bi nesto stekao nekada mora i da rizikuje.. Ukoliko u nekom trenutku u zivotu ne bi mogao vise placati rate, ili bih usao u neke finansijske probleme, mogao bih prodati stan, isplatiti kredit i mozda biti na pozitivnoj nuli... Svaki savet je dobrodosao...hvala unapred!

ti bi da se ****** a da ti ne udje... mada mnogi tako zive, stavise, zive lepo :kafa:
 
Samo napred, u životu il sve što zaradiš proguraš kroz crevao u septičku il nešto stvaraš da ostaviš sledećoj generaciji.

To je odličan plan koji može da kvari samo loš stanar neplatiša.

Doduše, uvek postoji i mogućnost da ova država oporezuje višak stambenog prostora to jest stan u kom nemaš prijavu boravka kao luksuz, pa da te porez košta ko kirija.

Tad imaš opciju da se prijaviš tamo ili da prijaviš suprugu i slične cake, al daleko je još to.

U svakom slučaju, ko ne krene, taj ni ne stigne nigde.
 

Back
Top