Rođaci

imam i ja takve naslednike koji su jedva cekali da odu deda i baba,iako im nije prepisano misle du su ispred svih zasluzili da dobiju,posto nece da se dogovore otkupe ili prodaju nek stoji i propada,k ce od mene dobiti pored 2 kuce i 2 stana sto imaju
 
svi imamo bar po jednog alavog rodjaka, ali to nije razlog da i mi postanemo losi!
ja imam rodjake koji su, da kazem bili normalni dok nisu dosli do nekog novca, a sada misle da ih svi mrze i da vise niko nece da se druzi sa njima zbog ljubomore ili sta znam cega. istina je da su se oni udaljili i sve gledaju sa visine. sto se mene tice - njihova stvar sve dok ne ugrozavaju druge! odem kod njih kad imam vremena, jer mislim da ljudima trebaju, pored nvca, i drugi ljudi :)
 
pa ne znam zaista kako vecina nije primetila da nema rodjake prijatelje i komsije i da se ne moze ni ne koga racunati,neki ususkani kad se malo trznu i pojasnis im neke stvari kroz primere i postupke opasulje se,nema veceg neprijatelja od bliskih dostupnih ljudi na koje racunas ceo zivot a pokazu se na sitnicama,neko na koga najmanje racunamo ispadne covek

....slazem se....
....meni je uvek radje pomogao neko da kazem tudji, nego neko ko bi trebao da bude moj, bar po krvnoj vezi, a nije.....ljudi su se prozlili i postali toliko samozivi da je
to bolesno....ajde i rodjaci, ali ta baka je imala nedaleko u selu dve cerke, i da ni jedna nije dosla 3 nedelje da je obidje e to mi je strasno....moja majka zivi na 100km
do mene i ako kao sad ne mogu da odem da je vidim cujem je svakodnevno po nekoliko puta, i angazujem sve zive da uskoce, samo da joj sta ne fali, a ima i Aksa
koja odradi deo posla....
 
Pre par dana je bila vest da je dvoje ljudi preminulo u svojoj kuci od posledica smrzavanja.
Ono što meni ne da mira je činjenica da su ti ljudi imali rođake, koji su znali da je nesrećnim ljudima isključena struja pre više godina; da nemaju nikakva primanja, da ne mogu prezimiti zimu... Ali rođaka nigde nije bilo...
Šta nam se to desilo da smo zaboravili da budemo ljudi?
Šta treba da se desi pa da pogledamo ljude oko sebe - rodjake i komšije?
Brinete li o svojim rođacima?

Izgleda da o svima brinem. Najmanje o sebi....
Gledaj sebe decu muza, koji rodjaci?
 
U ovakvim situacijama kad pročitam sličnu vest,
uvek se pre zapitam gde je država bila da dozvoli ovako nešto
jer uvek verujem da čovek od 50 godina nije mogao da radi, a ne da nije hteo...

a zašto komšije i rođaci nisu pomogli..a ko zna? možda ovi nisu ni hteli da prime pomoć iz nekog dostojanstva
možda pomoć koju su ljudi godinama ranije pružalu nije bila dovoljna...
informacije koje dobijemo iz novina su često šture i iskrivljene.
jedno je pomoci, a drugo brinuti se o celoj porodici
ovim jadnim ljudima nije moglo biti dovoljno da im neko povremeno pomogne
 
Nema vise rodbine,ni komsija,ni nicega...Sve to gleda samo da te iskoristi,ako ikako moze,cim vidi da nema vajde,pravi se da te ne poznaje.Naravno,ima izuzetaka,ali su retki.Ispasce da sebe nesto hvalim i uzdizem,ali ja bih stvarno svakom pomogla,svakog mi je zao,pogotovu ljudi koje poznajem,a recimo potrebna im je neka pomoc.Zato sam mnogo puta ispala naivna,i mnogo puta povredjena.Najvise kad su komsije u pitanju.Moja komsinica danas sa bratanicom prolazi pored mene,bukvalno pored,okrenula glavu na drugu stranu,ni da se javi,a kamoli nesto drugo.Sta da ocekujes sutra od nje?
 
Ma ljudi ne zele ni u sta da se mesaju...ne zanima ih ni kada su i oni na neki nacin ugrozeni,okrecu glavu ...evo,ispricacu vam sta se meni dogodilo pre sedam dana i dalje mi to ne da mira i ne znam koga da zovem i koje institucije ovog naseg sistema da obavestim,jer imamo problem u zgradi,od koga svi okrecu glavu...elem,u mojoj zgradi,u Beogradu,stan ispod mene zivi zena od 65g,bolesna fizicki a i mentalno,sa sinom koji je bio retardiran,oko 35g star i nije mogao samostalno da se brine o sebi,ni u kom pogledu,a mladji sin oko 30g je neki tip isto mentalne bolesti,ide ulicom,prica sa sobom,sa drvecem,vrsi veliku nuzdu u hodniku pa cela zgrada smrdi,a cula sam i da je napadao neke stanare ranije...njihov otac lezi u "Lazi Lazarevicu'....svake noci sam slusala krike iz tog stana,ne kupaju se,smrdi im trag kada prodju....jednom recju,drzava je sve trebala da ih smesti u razne ustanove,gde bi se obuceni ljudi brinuli o njima....kada sam par puta pitala na sastanku stanara sta se tu desava,njihov odgovor je bio da su mirni,nisu nasilni...mada ta njihova majka je bila u svadji sa svima u zgradi( ja tu zivim tek nekih 5-6g)......znaci,svi okrecu glavu,nece da se zamere i tako....pre dva meseca umro je taj sin sto je potpuno retardiran,ovu njihovu majku nisam videla da je izlazila od tada na ulicu a niko im ne dolazi,ni rodjaci,ni socijalni radnici ...niko....i on tako stoji u hodniku,sa onim ludackim pogledom i kada prodjete pored njega,nije vam svejedno....i tako je moja cerka,19g jedan dan silazila stepenicama,oko 14h,a on je stajao i kada je prosla,iz cista mira je pesnicom udario u glavu i poceo da vice :UBICO,UBICO!!!Ona je nekako uspela da se sabere,u soku,vristeci i dozivajuci u pomoc otrcala u nas stan....ja nisam bila kod kuce,i kada me je nazvala odmah sam pozvala policiju i dosli su za 20-tak.minuta...i ja sam dosla za 5min...verujte mi,da sam mislila da cu ga zubima preklati...pruzao je otpor pa je policija pozvala jos jednu patrolu i hitnu pa su ga odvezli u Lazu.....njegova majka im je rekla da i ona ima problema sa njim,on ne pije vise lekove...a stanari?!Niko nije ni izasao na hodnik da vidi sta se zbiva,a predsednik kucnog saveta nece da ima nista sa tim i nece da se zamera,jer su oni ludi??Ja kazem da mi svi imamo sad problem,sta ce biti kada ga puste iz Laze?Ne smemo da izadjemo iz stana...ja samo zahvaljujem Bogu sto nije imao noz,ili sto nije uzeo moju cerku(koja je mrsavica) i bacio je sa treceg sprata...kome sad ja da se obratim?Da li da zovem Sluzbu za socijalno pa da ih sve smeste negde,jer on je opasan po okolinu a ona moze tu i da umre,niko nece znati...jer nikome ne otkljucava,niti sa nekim komunicira....dete mi se jedva oporavilo od soka,a ja sad stalno strepim kad uvece dolazi da ga nisu slucajno pustili pa da je ne saceka negde na stepenistu....ovo sam vam napisala,da vidite kako ljudi zatvaraju oci pred problemom,kao nece da se mesaju,da se ne zamere a kad neki takav lik posle napravi masakr,onda znaju da daju izjave po novinama....ako neko ima neki savet,dobrodosao je,sve prihvatam...
 
Poslednja izmena:
...ja bih alarmirala sve od socijalnih radnika do policije i zdravstvenih ustanova.....ali ozbiljno, i ako ga puste opet bi trazila da bude pod nadzorom jer on nije za zivot u zajednici....nema tu
sta ti da se zameras ili ne ti si duzna da se zastitis i svoju porodicu, a oni neka se dure koliko hoce, pa sta treba da svi sedite u kuci ko u zatvoru zato sto je neko blestan van
ustanove u kojoj treba da bude.....
 
Ja bih se konsultovala sa nekim kompetentnim iz socijalnog,ili sa nekim iz sup-a(verovatno su imali slicne slucajeve,pa imaju vise iskustva ili znaju nacine kako da vam pomognu),mozda bi pomoglo da se napise neka molba ili zahtev ministarstvu.Na kraju bih se konsultovala i sa advokatom,mozda bi neka pretnja tuzbom protiv ustanove zaduzene za takve slucajeve,kao sto su vase komsije,naterala ovu neodgovornu vlast da nesto konkretno preduzme.Kao zadnji argument,novinari.
Ne bih zvala lokalnu policiju,jer oni tu nista dugorocno ne mogu da ucine(ako uopste i dodju),naprotiv,mogu samo da razbesne i majku i tog bolesnog mladica.Isto vazi i za socijalne radnike.
Po mom misljenju,najbolje bi bilo da ih oboje smeste u Lazu Lazarevica,bez mogucnosti da ikada vise izadju.Ali za to je sigurno potrebna gomila papira,odluka,resenja...tesko ce ici.
Mozda da razmislite o prodaji stana i preseljenju u drugu zgradu?
 
Pricamo o rodbini....pricamo o komsijama....sms-ovima lecimo decu, saniramo posledice poplava...i opet saniramo posledice.
A sta je sa uzrokom?
Hoce li nekada neko da se zapita sta je uzrok svega toga?
Ovo su retoricka pitanja....
 
Hvala na savetima....najradije bih se odselila ali to ne ide tako brzo...trenutno prikupljam informacije gde sve treba da idemo da to prijavimo i smestimo ih u Lazu...jer je to najbolje i za nas a i za njih...
 
i ja odavno zelim da se sklonim budala kocka se covek u blizini ljudi ,svako malo neko neko sranje napravi,a mi kao optimisti prelazimo preko svega i trazimo trunku ljubaznosti,ma ne treba mi samo nemoj niko da mi se obraca nikakvim povodom,jos jedna komsinica je umrla iole normalna je bila,pola zgrade je izdato,svaku noc iznad cujem retarda koji lupa necim,kao da pomera namestaj,skace nesto,tupi zvukovi
 

Back
Top