Rat u Siriji i Iraku - vesti i analize (2)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Aha.
Vidim donosi samostalne odluke u Siriji.
Ušla je u NATO pedesetih kada se Staljin setio da se SSSR previše isprsio mirom u Karsu.

Ljudi, stvar je prosta.
Mi Rusima nismo saveznici.
Ne zato što to Srbija neće, nego zato što mi Rusima ne trebamo
Mark my words: "NE TREBAMO IM".
Rusi bi dali 10 Srbija za 1 Bugarsku. Uvek bilo i ostalo.
A TRUMPili bi 100 Srbija i 10 Bugarski za 1 Grčku.
То је у потпуној супротности са здравим разумом. Испада да све што Русија пожели, то и добија; а што не добије, није ни хтела, тј. није јој требало. По тој логици, ми (тачније, држава Србија) бисмо били савезници Русије да Русија то 'стварно' жели - тј. да јој требамо - што је потпуно апсурдно.

Србија није савезник Русије зато што су на њеном челу западњачки послушници и плаћеници. Можеш тврдити да Русија није урадила довољно да би нас придобила као савезника, и то је можда тачно, али шта је то могла да уради што би знатно променило ствари? Не би ли сваки додатни напор био само пуко трошење енергије и ресурса?

Када кажеш да ми Русији не требамо, донекле си у праву, јер ми Русији свакако нисмо неопходни, али нетачно је рећи да би им наше савезништво било на одмет, још мање непожељно. Није ли све што се дешавало на овим просторима у протекле две и по деценије доказ стратешке важности овог региона? Ако је овај регион важан за њихове непријатеље, како може бити неважан за њих? Да, Грча и Бугарска би им били од велике користи. Да су придобили Бугарску, пројекат 'Јужни ток' би био у завршној фази изградње. Чак и са овим издајницима на челу, ми бисмо вероватно испоштовали договор (што опет говори нешто о разлици у односу нас и Руса с једне, и Руса и Бугара с друге стране), али не може се до Србије а да се не пређе преко тла једног од наших бајних суседа.
 
Poslednja izmena:
То је у потпуној супротности са здравим разумом. Испада да све што Русија пожели, то и добија; а што не добије, није ни хтела, тј. није јој требало. По тој логици, ми (тачније, држава Србија) бисмо били савезници Русије да Русија то 'стварно' жели - тј. да јој требамо - што је потпуно апсурдно.

Србија није савезник Русије зато што су на њеном челу западњачки послушници и плаћеници. Можеш тврдити да Русија није урадила довољно да би нас придобила као савезника, и то је можда тачно, али шта је то могла да уради што би знатно променило ствари? Не би ли сваки додатни напор био само пуко трошење енергије и ресурса?

Када кажеш да ми Русији не требамо, донекле си у праву, јер ми Русији свакако нисмо неопходни, али нетачно је рећи да би им наше савезништво било на одмет, још мање непожељно. Није ли све што се дешавало на овим просторима у протекле две и по деценије доказ стратешке важности овог региона? Ако је овај регион важан за њихове непријатеље, како може бити неважан за њих? Да, Грча и Бугарска би им били од велике користи. Да су придобили Бугарску, пројекат 'Јужни ток' би био у завршној фази изградње. Чак и са овим издајницима на челу, ми бисмо вероватно испоштовали договор (што опет говори нешто о разлици у односу нас и Руса с једне, и Руса и Бугара с друге стране), али не може се до Србије а да се не пређе преко тла једног од наших бајних суседа.

Totalno je u suprotnosti s zdravim razumom način na koji koristiš straw man pristup.
Ostalo je najvećim delom ista ''nismo dostojni Rusa '' škola.

I onda dve istine

Prva, delimična
нетачно је рећи да би им наше савезништво било на одмет, још мање непожељно.
Jer ja nisam ni rekao da je naše savezništvo Rusima nepoželjno, već u kategoriji apsolutno neprioritetnih.
Da, zaista bi im ne bi bilo ''na odmet'' da im Srbija bude saveznik. A tek što im na odmet ne bi bilo da im, recimo, Nemačka, Italija, Francuska, Španija postanu saveznik, to da ti ne pričam.

али не може се до Србије а да се не пређе преко тла једног од наших бајних суседа.
Priča o našem ''opredeljivanju'' bila je završena trenutkom prijema Bugarske i Rumunije u NATO.
Nego, mi to ne shvatamo.
Mi pred svake bugarske izbore gajimo nadu da će pobediti neki Zaporoški Kozak.
A u međuvremenu, najnovija vest, da SRPSKA SPARTA, drugo oko u nekada razrokoj glavi postade deo NATO soldateske.
A ovde se misli da je problem to što srce i duša Srba nisu locirani na pitkoj vodi Bajkala i nisu dostojni da je piju ...

- - - - - - - - - -

Koridor za Alepo, Hanaser


attachment.php
 
Poslednja izmena:
Totalno je u suprotnosti s zdravim razumom način na koji koristiš straw man pristup.
Ostalo je najvećim delom ista ''nismo dostojni Rusa '' škola.

I onda dve istine

Prva, delimična

Jer ja nisam ni rekao da je naše savezništvo Rusima nepoželjno, već u kategoriji apsolutno neprioritetnih.
Da, zaista bi im ne bi bilo ''na odmet'' da im Srbija bude saveznik. A tek što im na odmet ne bi bilo da im, recimo, Nemačka, Italija, Francuska, Španija postanu saveznik, to da ti ne pričam.


Priča o našem ''opredeljivanju'' bila je završena trenutkom prijema Bugarske i Rumunije u NATO.
Nego, mi to ne shvatamo.
Mi pred svake bugarske izbore gajimo nadu da će pobediti neki Zaporoški Kozak.
A u međuvremenu, najnovija vest, da SRPSKA SPARTA, drugo oko u nekada razrokoj glavi postade deo NATO soldateske.
A ovde se misli da je problem to što srce i duša Srba nisu locirani na pitkoj vodi Bajkala i nisu dostojni da je piju ...

Не разумем те. Уопште. Каква је то сад прича да би више волели да им је Немачка или Шпанија савезник? Какве то има везе с овом причом? Замењујеш тезе. Немој о овоме више, молим те, само губиш углед овде.
 
Не разумем те. Уопште. Каква је то сад прича да би више волели да им је Немачка или Шпанија савезник? Какве то има везе с овом причом? Замењујеш тезе. Немој о овоме више, молим те, само губиш углед овде.

Ja ponekad pričam komprimovano, možda zbog toga.
Elem, da završim, problem je srpsko rusofilstvo čija je infantilnost epskih razmera.

~~~~~~~~~~~~
Damask, Kabun

Only ~600 meters seperate the #SAA units in #Qaboun after the liberation of electric company+surroundings #Damascus https://t.co/T48CYXvIqw

- - - - - - - - - -

attachment.php
 
Poslednja izmena:
Ja ponekad pričam komprimovano, možda zbog toga.
Elem, da završim, problem je srpsko rusofilstvo čija je infantilnost epskih razmera.

Моје русофилство не утиче на моју објективност. Можда кад је реч о књижевности, али не и о међународним односима.

Али ОК, свако има право на своје мишљење.
 
Među državama ne postoji prijateljstvo koju podrazumeva reč "prijateljstvo", postoji samo interes koji povezuje i stvara saveznike, interes za jednokratnu upotrebu i interes koji na strateškom planu može da traje u dužem vremenskom periodu ali ni to ne znači da su zemlje i narodi prijatelji.
Mi, to je očito ili nemamo šta da ponudimo potencijalnom savezniku (kada kažem saveznik mislim na nekog "mišićavog baju") ili naša politička elita ne zna ili se prodaje za siću raznim interesnim grupama.
Kako god bilo naša intelektualna i politička elita nikako ne zaslužuje prelaznu ocenu iz poteza bitnih za opstanak i napredak države i naroda, suviše je podaništva i bezuslovnih prihvatanja nametnutih rešenja a bez pokušaja da se ivuče makar kakav benefit. Čak tamo i gde po raznim međunarodnim ugovorima, sporazumima imamo neki da ga nazopvemo benefit naše vlasti ga se olako odreknu.
 
... drugo oko u nekada razrokoj glavi postade deo NATO soldateske.

Друго око је труло и није за ову главу. Може ова глава и са једним оком...и није то неки велики хендикеп.
Далтонизам је зajeбaн, и то онај тотални "црно - бело". Иначе, друго гњило око има патриотски наклоњене Србадије колико и болничка храна соли!

Imam Bukhari Battalion Leader Salahuddin Ozbeki Assassinated In #Idlib.

C-kaPe9U0AE2Ql-.jpg
 
Oslabljena zelena odbrana na krajnjem jugoistoku Gute

Rahman Corps units originally sent to Nashabiyah front to back up JaI against the Syrian Army have been sent back to their urban areas

- - - - - - - - - -

Takodje, Rahmani se povukli i iz Kabuna, jer kazu da puske ne pucaju bez metkova. Dzais al Islam preuzeo sve tunele izmedju Gute i Kabuna
 
Друго око је труло и није за ову главу. Може ова глава и са једним оком...и није то неки велики хендикеп.
Далтонизам је зajeбaн, и то онај тотални "црно - бело". Иначе, друго гњило око има патриотски наклоњене Србадије колико и болничка храна соли!

Imam Bukhari Battalion Leader Salahuddin Ozbeki Assassinated In #Idlib.

C-kaPe9U0AE2Ql-.jpg

Tata, pa to je gospodin Rajković. Šta mu je?
 
Не разумем те. Уопште. Каква је то сад прича да би више волели да им је Немачка или Шпанија савезник? Какве то има везе с овом причом? Замењујеш тезе. Немој о овоме више, молим те, само губиш углед овде.
Никакаве, баш као ни остатак његовог одговора. Криво тумачи оно што је написано, али добро. Нека сви мисли шта хоће.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top