Otkljucavanje dodatna 4 pipeline na ASUS Nv6200 GE

monte32:
Daj bre malo progooglaj!
Ima 1xxxxxxxxxxxxxx tema koje bi nasao. Idi na benchmark forum, pa tamo udari search. Ja zaista ne mogu da poverujem da nemate pojma gde sta da trazite!
I nemoze ti niko reci dali su pajpovi neispravni dok neprobas.
Sta bi sad, prvo kazes da neces nista da diras, al neda djavo mira!

Ako neces da pomognes onda nemoj da ostavljas takve poruke jer ja sam lepo pitao zna li neko...
 
monte32:
Ja bih ti pomogao, ali ti sam sa sobom razuci sta ces da radis!
Prvo nista ne diram, a onda kako se to radi!
Uostalom vec sam ti pomogao time sto sam te uputio na pravo mesto i rekao za pajpove, i nesvidja mi se sto si nezahvalan!

Kao prvo pre nego sto sam postavio post vec sam bio na benchmarku i nisam naso nista, takodje sam obisao prilican broj sajtova. Drugo rekao sam da necu da overklokujem tj. da podizem radni takt na ova postojeca 4 pipeline. Sto se tice otkljucavanja ova dodatna 4 , to mi je predlozio tip od koga sa kupio karticu jer mi rekao ako su eventualno ispravni mogu da dobijem 6600. Trece forum je mesto gde svako pokusava da naje odgovor na nesto sto ga muci ili pak da cuje tudje misljenje o necem. Sam tim sto postavljas takvu poruku na moj post ti pokazujes nevaspitanje, procitaja malo sta si napisao i shvatices ko je nevaspitan.Ako zelis da se s nekim raspravljas ti odi na postove koji su predvidjeni za to i gde se zahteva necije misljenje, meni nije trebalo misljenje vec informacija, osnovno je pravilo lepog ponasanja da je nekom prosledis ako je imas (i ako zelis), a ako ne zelis dovoljno je ignorisati post. Cetvrto ne zelim da se ovaj post pretvori u moju i tvoju raspravu, vec zelim da mi neku da pravu informaciju ako je ima. Racunaj da je ovo moj zadnji odgovor na bilo koji tvoj post ili odgovor.
 
prvo vas dvojca. Nema potrebe da se svadjate i prepucavate. Realno obojca ste u pravu. Monte je imao pravo da te malo zeza jer si sam napisao da ti to ne pada na pamet da radis a sad radis i u tome nema niceg zlonamernog (bar po mom misljenju)
Drugo ja jos nisam otkljuco karticu ali sam malo googlao da bi se sto bolje spremio i realno to si mogao i sam da uradis.
Trece evo ti link sa detaljnim step by step uputstvom kako se to radi.
Napomena tamo pise da je za model 6800 ali to ne treba da te sekira. Princip je isti, razlika je samo sto na 6200 otkljucavas sa 4 na 8 a na 6800 sa 12 na 16 (eeejjj koja je to karta, sto nemam love za nju?) :) Zamisli da furas na 16 piplinova :) i jos to ovrklokujes. Ama F.E>A>R. ima da radi na 10000000 rezoluciji u ultra high detaljima :) :) ;)
LInk
http://firingsquad.com/hardware/geforce_6800_unlocking/page3.asp
 
@Tiberije
E stvarno si me "pogodio" time sto vise nece samnom navodno da raspravljas. Svako ko je procitao tvoj prvi tread o toj karti videce o cemu je rec.
Druga je stvar sto se ti teze snalazis i pojam nemas da je princip otkljucavanja za svaku seriju 6*** karti isti! I to da nisi nasao na benchmarku su gluposti!
I ja ti lepo napisem, zaista dobronamerno, da progoogls jer ti ja mogu objasniti, al po pravilu opet bi me nesto priupitao i zato bolje sam da nadjes clanak u kome sve pise. Svaki hardware forum je PUN treadova o otkljucavanju.
Na ono o nevaspitanju se ne bih puno obazirao jer jednostavno ja tako pisem. Kao sto rece da svako ima pravo da trazi odgovor na svoj problem, tako i ja mogu da postujem gde hocu. Pa Ti ako ti se nesvidja moj odgovor nemoj ni da ga citas!
I jos da ti kazem da Asus 6200GE ima falican pajp u skoro svim slucajevim.
Are you the lucky one?!
 

Back
Top