Win 7 Startup Repair problem

Poruka
7.101
Pozdrav.

Danas kad sam upalio komp pojavilo mi se ovo:

13559197_1245740485466088_7824593915716424952_o.jpg


pa sam cekao i cekao, 2-3 puta restartovao jer je trazilo i tako sat vremena da bi mi nakon svega toga izaslo ono ''Don't send'' i ovo:

13528147_1245739612132842_4958057821647323692_o.jpg


Imate li bilo kakvu ideju kako se ovo sredjuje? Trazio sam po netu i nasao sam ovo: http://www.sevenforums.com/tutorials/139576-startup-repair-infinite-loop-recovery.html ali ne znam da li je sigurno.

Da li treba da radim system restore, koji inace nisam nikad radio ili da poslusam savet ovog lika ili da ponovo dizem sistem ili nesto cetvrto ako vi znate?
 
Imaš problema sa diskom. Loši sektori ili koruptovani fajlovi možda i nešto treće.....Može system restore ako ti je uključen i radi. Komplikovano je to ovako na daljinu...

Sumnjam da to moze nesto srediti, jer vec duze vreme imam slicne probleme npr. cesto mi pri paljenju sedmice trazi Disk check, a posto imam i linux kao dual boot i on je imao slicne probleme recimo zabode mi odjednom nece da otvori nikakav program i onda kad idem restart pojavi mi se crn ekran i pise kao da file system prepun errora i kormpiranih fajlova, pa sam morao cesto da idem nesto: fsck /dev/sda3 gde je nesto odradjivalo ne znam ni sam sta, da bi se pokrenuo normalno i radio sve dok posle nekog vremena opet zabode i onda jovo nanovo.

Tako da mislim da generalno ceo disk ima nekih problema, samo ne znam kako to da resim.
 
Idi na F8 kad restartujes ili palis masinu i tu ce biti komanda Repair.Pokreni i prati naredbe,ako ti ponudi recoveri,uradi i njega,samo ces izgubiti neki program ako si nesto skoro instalirao.To mozes instalirati i posle.

Ok probacu sutra sad je vec kasno jer ne znam koliko ce trajati. Sad sam isao u Safe Mode isto mi izbaci ovo gore u prvom postu kao i kod obicnog startovanja.
 
Insalirao sam novi OS, sve novo, medjutim evo nedelju-dve posle toga Win 7 mi izbacuje kad ga palim onaj deo sa Check disk. 2-3 puta sam pustio da to odradi, ali svaki put kad ga palim se pojavi i zna da ga obradjuje sat-dva sve u fazonu ''recovering orphaned file bla bla''

Zasto se to pojavljuje i da li i dalje ima problem generalno sa hard diskom?
 
Insalirao sam novi OS, sve novo, medjutim evo nedelju-dve posle toga Win 7 mi izbacuje kad ga palim onaj deo sa Check disk. 2-3 puta sam pustio da to odradi, ali svaki put kad ga palim se pojavi i zna da ga obradjuje sat-dva sve u fazonu ''recovering orphaned file bla bla''

Zasto se to pojavljuje i da li i dalje ima problem generalno sa hard diskom?
Ako je tako,veoma moguce.Pripremaj se za drugi.
 
Posto cu morati prebaciti veliki broj podataka na novi hard, zanima me da li cu sa njima prebaciti i korumpirane fajlove i bad sectors?
Kad podignes OS na drugi HDD i instaliras AV,instaliraj i Malwarebytes Anti-Malware i ne boj se,nista sto je zarazeno nece p[reci na novi HDD.Ako ti je nesto krekovano,a treba ti,onda iskljuci oba programa,pa posle prebacivanja tih programa,normalno aktiviraj AV i Malwarebytes.
 
Poslednja izmena:
Nabavio sam novi hdd, instalirao sistem, antivirus, antimalware, medjutim nikako ne mogu da nadjem stari hdd. Kad udjem u my computer samo stoje dve particije od novog hdd-a, a starog nigde. Kako njega da nadjem da bih mogao kopirati vazne podatke odatle?
Idi ovako.Ugasi komp,pa raskaci stari HDD.Posle toga upali kom,samo sa novim.Posle ponovo ugasi i zakaci stari HDD i kad se upali komp,trebalo bi iz task bara da ti izadje da je priklucen novi hardver,klikni na taj balon i pusti da odradi tamo sta treba.Kad pozelene sve kvacice,ztvori taj prozor i otvori explorer,t.j. ikonicu My Computer i pogledaj da li je prijavio taj drugi HDD.
 
Nabavio sam novi hdd, instalirao sistem, antivirus, antimalware, medjutim nikako ne mogu da nadjem stari hdd. Kad udjem u my computer samo stoje dve particije od novog hdd-a, a starog nigde. Kako njega da nadjem da bih mogao kopirati vazne podatke odatle?

Pretpostavljam da ti je prvi disk dzampvan na master drugi treba da ti stoji na slave da bi mogao da ga koristis ako su ti oba dva dzamovana na master onda nece drugi da se vidi
 
Poslednja izmena:

Back
Top