Da li se isplati poceti rudariti?Rig do 2000 evra PREPORUKA

Srdacan pozdrav svim clanovima ovog foruma:).Zelim da vas pitam da li se isplati poceti rudariti.Imam budzet od nekih 1500/2000 evra i koji je najbolji rig koji mogu da sklopim za te pare:).I gde se gleda koliko neka graficka dobro rudari:)

nesto se slabo rudari u zadnje vreme. Jer se naravno vise ne isplati. Imas specijalne uredjaje koji rade to mnogo efikasnije od grafickih karti. Jer su oni specijalizovani za izvrsavanje samo tog algoritma. Sad kako ih dobiti ne znam.
 
apsolutno tacno

Derane, ne kopa se vise Bitcoin grafickim ( kopa se ASIC Miner-ima ) al se trenutno kopa Ethereum koji koji se prodaje kao popzideo. Jedna 380 pravi 20MH/s odnosno 3$ na dan, tj 90$ mesecno, jedna graficka kosta oko 220e. Rigovi koji se kupuju imaju 4 graficke u sebi i kostaju oko 1300e a isplate sebe a oko 4 meseca...Da ulozi 2000e moze da kupi 1.5 rig-ova i da mesecno pravi 530$....
Tako da apsolutno netacno
 
Poslednja izmena:
Derane, ne kopa se vise Bitcoin grafickim ( kopa se ASIC Miner-ima ) al se trenutno kopa Ethereum koji koji se prodaje kao popzideo. Jedna 380 pravi 20MH/s odnosno 3$ na dan, tj 90$ mesecno, jedna graficka kosta oko 220e. Rigovi koji se kupuju imaju 4 graficke u sebi i kostaju oko 1300e a isplate sebe a oko 4 meseca...Da ulozi 2000e moze da kupi 1.5 rig-ova i da mesecno pravi 530$....
Tako da apsolutno netacno

Ma sta mi rece stvarno ASIC. Znaci za 4 meseca povratis ulozeno . Bolje nego stednja kod jezde.
 
How yes no....



Lepo je zivetu u neznanju :)
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?359997-Ethereum-ETH-(Ethash)/page426

sada se malo obrazuj pa se vrati :)

lako je rudariti ,a keva i cale ti placaju struju. bilo bi lepo kad struja ne bi kostala

- - - - - - - - - -

Trenutno marko vodi sa dva nula, strelac Neobrazovani Deran.
Očekujemo pregrupisavanje protivnika uz adekvatan odgovor nakon reklama.

sto da ga vredjam. Zna ocito vise od mene o kriptovaluti. Ja sam samo cuo da postoji. pretrpecu i uvrede da nesto novo naucim :roll:
 
lako je rudariti ,a keva i cale ti placaju struju. bilo bi lepo kad struja ne bi kostala

- - - - - - - - - -



sto da ga vredjam. Zna ocito vise od mene o kriptovaluti. Ja sam samo cuo da postoji. pretrpecu i uvrede da nesto novo naucim :roll:


OKo 750w ti je potrosnja jedne masine ( sa 4 graficke ) znaci mesecno oko 550kw/h, upadas u plavu zonu, sa jednotarfinim brojilom to je 4000din a pravis oko 360$ mesecno.....
 
Pretrazi rudarenje bitkoina, imas na nasem jeziku koliko hoces, npr:

Šta je bitkoin? (I)

Pre par godina brat mi je govorio o ovome, poklonivsi mi 30 tak bitkoina. Desetak sam prodao na ebay, bio nepoverljiv jer je kupac imao lepe mogucnosti da proglasi transakciju prevarom sa strane prodavca (moje), a tada (ne znam kako je sada) ebay nije uvazavao prtscr kojim bih dokazao da sam bitkoine poslao.
Proteklo je sve OK.
Preostalih dvadeset bitkoina sam vratio bratu nakon nekog vremena, ne zeleci da se "zamlacujem". Tako sam to tada video. Vrednost je bila nekoliko evra po koinu.
Nekoliko meseci nakon toga bitkoinima je bilo moguce kupiti tehnicku robu u nekim prodavnicama, a vrednost im je kontonuirano rasla.
Koliko se secam svojevremeno je jedan bitkoin vredeo oko $1000.
Buraz je povremeno prodavao koine i deo zarade ulagao u opremu, mislim da ima i masine koje pominje markons82 i ima ih dosta.
Soba u kojoj je oprema se hladi povecom klimom, zimi je otvoren prozor, a elektroinstalacija je pojacana. Ne znam da li je 750w po masini ili vise, ali znam da je pakleno vruce u toj sobi.
Pre dve godine jedna velika banka (uslovno receno banka - bitcoin exchange) u kojoj je imao koine, proglasila je bankrot, a bratu je ostalo oko 15k dolara vrednosti.
Mogucu prevaru je uzimao u obzir, ovu naslutio, pa je dobrano pre bankrota (bilo je u mnogim novinama, debelo je umesana politika) prebacio svoje koine, ali je banka gotovo dva meseca otezala transakciju.
U pitanju je Mt.Gox, ima na netu koliko hoces o tome: https://en.wikipedia.org/wiki/Mt._Gox
Mislim da je i kod nekih Slovenaca bio pukao 2-3k dolara u koinima ali je uspeo da vrati.
Na pocetku je sa slabijom opremom mogao da napravi vise koina. Vrednost im je rasla, ali je bilo teze i da se naprave. Koliko danas napravi i koja je isplativost ne znam.
 

Back
Top