Problem sa virusom iz maila

bojance

Zainteresovan član
Poruka
265
Pre neki dan,odem da proverim mail i otvorim jedan mail koji je u sebi imao "attachment" koji sam mislio da je neka flash igrica ili nesto zanimljivo...ali kada sam ga downloadovao restartovao ni se komp,i kada se ponovo podigao sistem,pokusao sam da pokrenem Kaspersky 5.0 i komp se ponovo restartovao!Prosto kao da je unistio kasperskog...naime,kasperski ga pronadje ali kada zelim da taj virus obrisem komp se uvek restartuje!jedino sto znam je da je adresa posiljaoca jean.nausner@aon.at .Sta da radim...
 
ccccc

Vec vidjeno.. Zar nisi naucio da se sumnjiv mail ne otvara vec odmah brise..

No kad je bilo onda da se snalazimo..

Za pocetak idi u SAFE MODE i pokusaj da obrises sa Kasperskim jer tada ne bi trebalo da je aktivan proces od tog virusa, pa pored detekcije i ciscenje ne bi trebalo da bude problem..

Poz.
 
bojance:
Pre neki dan,odem da proverim mail i otvorim jedan mail koji je u sebi imao "attachment" koji sam mislio da je neka flash igrica ili nesto zanimljivo...ali kada sam ga downloadovao restartovao ni se komp,i kada se ponovo podigao sistem,pokusao sam da pokrenem Kaspersky 5.0 i komp se ponovo restartovao!Prosto kao da je unistio kasperskog...naime,kasperski ga pronadje ali kada zelim da taj virus obrisem komp se uvek restartuje!jedino sto znam je da je adresa posiljaoca jean.nausner@aon.at .Sta da radim...
Ubuduce, pamet u glavu i dupe uza zid!
Pa zar do sada nisi naucio da ne otvaras sta god nadjes kao attachment a nemas pojma sta je ni od koga?
 
E stvarno, pa ljudi, zar nimalo ne razmisljate, bas se eto tebe neko sjetio, pa ti poslao flash igru. Upamti attachment od nepoznatog posiljaoca NIKADA ne otvaraj. Tako da imas kreditnu karticu vjerujem da bi te navukli za sekundu. Ccc. Pozdrav.
 
Dobivala sam takve poruke preko maila, ali svaki put sam dobila upozorenje od Bit Defendera da u tom meilu imam taj i taj virus (npr. Troyan, Netsky..)
Instaliraj neki program koji ti prečešlja poštu prije nego je uspiješ otvoriti.
Imala sam prije AVG i mogu reći da je vrhunski odrađivao posao.

Naravno, od nepoznatog pošiljaoca nikada ne otvaraj attachment!!! Ili bar prije otvaranja skeniraj ga nekim AV programom. Ipak najbolje ga je obrisati bez gledanja.
 
Dlakava_Strvina:
Za dan-dva objavljujem KOMPLETAN POSTUPAK ZAŠTITE POŠTE!
Bar meni piše kinez dnevno po mail...
A to je par milijardi...
:lol:
Ne brini, prosto - ko pasulj!
Ni jedan antivirusni program ne uklanja virus iz pošte kad se linkuje.
Napiši o zaštiti, mada opet kažem da nikada i ne vidim o čemu se radi, niti od koga je mail, samo upozorenje šta je u njemu pronađeno.
Ja ne znam šta znači dobiti spam... ili zato što podatke nigdje ne ostavljam, jedino alternativne mail adrese sa Yahoo.
 

Back
Top