Kafana Кафана «Балкан»

Untitled (2).png


zastava ( balkanskih ) gardijskih brigada .
 
Otvaram ovu temu ovde, jer smatram da je Jugoslaviji mesto u muzeju i na đubrištu istorije, a ne na političkoj sceni... Dakle...

Upravo sam negde na Internetu, na skoro pola ove godine, naleteo na ovaj mizerni kalendar Vojske Srbije...

YU kalendar bruka i sramota.jpg


Levo se nalazi srednjovekovni grb Nemanjića (ko ne zna ko su bili Nemanjići, ako ga nije sramota, neka progugla). Desno se nalazi grb Vojske Jugoslavije. Ne mogu da shvatim da li su toliki debili, pa da na oficijelni i službeni kalendar Vojske Srbije stavljaju grb Vojske Jugoslavije, koja ne postoji od februara 2003. godine. Ili su to namerno uradili, da bi nam se rugali.

Dakle, ovo je grb Vojske Jugoslavije, i Vojske Srbije i Crne Gore (prva je ukinuta 2003. a druga 2006. godine)...

Grb VJ.jpg


A ovo je grb Vazduhoplovstva te dve vojske...

Pogledajte prilog 445496

I on se nalazi na ovom kalendaru.

Sada je 2017. godina. Srbija je država. Ima svoju Vojsku. Ta vojska ima svoj grb. To nije ovaj grb gore, već ovaj grb dole...

Pogledajte prilog 445497

I ovo je trebalo staviti na ovaj grb, a ne nikakav grb nikakve vojske čije države više nema. I tačka.

Jedino što ovde valja to su naša drevna slovenska imena za mesece, koje od svih Slovena danas koriste jedino Hrvati, a za Poljake nisam siguran.

Ovo je dno dna. Šta vi mislite?
 
Једна инвалидска пензионерка из Београда најдуже прима пензију. Поштар је на њена врата први пут позвонио пре 71 годину, односно 1946. године, од када као учесница Народноослободилачке борбе прима ову принадлежност.

- - - - - - - - - -

http://www.politika.rs/scc/clanak/383262/Drustvo/Zene-duze-primaju-penziju-od-muskaraca
 
Ja se ne sećam da li smo ikada pošteno ispoštovali Ljubu Miljkovića, tako da koristim ovu priliku sa određenim zakašnjenjem.

http://palankadanas.com/љубивоје-миљковић-1950-2015/

Након краће болести напустио нас је Љубивоје Миљковић, глумац, музичар, публициста, сликар…

Љубивоје Миљковић је рођен 1950 године у Селевцу, где је завршио и основну школу. Након тога, завршава Учитељску школу у Смедеревској Паланци. Своје прво упослење остварује 1972 године у тадашњем Дому омладине, затим следе послови у Историјском архиву потом у школи Брана Јевтић у Кусатку и Месној заједници Паланка. Потом следи трогодишњи рад у ЈНА на војној караули у Ђаковици. 1980 године се запошљава на новинарским пословима у фабрици Гоша. Након тога је променио још неколико фирми да би од 2004 године био запослен у Градској библиотеци на пословима Издавачке делатности. У Градској библиотеци је и пензионисан у фебруару ове године, али није дочекао да прими прву пензију.

Љубивоје Миљковић ће остати упамћен и по улогама које је остварио као глумац аматер у Градском позоришту а написао је и мноштво књига о познатим Паланчанима и о свом граду, Смедеревској Паланци.
 
Ja se ne sećam da li smo ikada pošteno ispoštovali Ljubu Miljkovića, tako da koristim ovu priliku sa određenim zakašnjenjem.
написао је и мноштво књига о познатим Паланчанима и о свом граду, Смедеревској Паланци.
http://palankadanas.com/љубивоје-миљковић-1950-2015/

Eto, ne bi bilo loše neko da nas upozna sa tim knjigama. Njegov život se nastavlja kroz njih.

- - - - - - - - - -


Љубивоје Миљковић 1950-2015
 
Нити је морао да каже. Тај закључак се неупућеном читаоцу просто намеће. 'Досељеници из Босне' су градили куће од немачких надгробних споменика. То је закључак са којим би просечан посетилац ове теме исту напустио, да твоју тврдње нисам ставио у одговарајући контекст.

Наравно. Ја сам Јелена Милић и мрзим све српско. Ама баш све!

Још једном - ти си то тако схватио. Само ти.

А претходно си говорио о немачким надргробним споменицима, зар не?

У претходном посту! Побогу човече! Је ли сад покушаваш да ми наметнеш било какву кривицу?
Сад сам крив зато што нисам обратио пажњу о чему сам писао два сата раније, иако сам у следећем посту експлицитно написао да говорим о тврђавама?
Још једном морам да поновим да ми је ово резоновање невероватно!

Схватио, и то онако како се једино могло схватити.

Како си само ти то схватио.
Невероватно!

Ево, ја ти могу навести десетине сличних примера, како из Србије тако и читавог света, али не видим зашто бих то радио.

Можда зато што тренутно овде причамо о томе???

'Напад' на мој народ је 'напад' на мене.

Ниси ти никога нападао већ си непромишљеним писањем створио погрешну слику о српском народу, или једом његовом делу. Зато сам и реаговао.

Као што већ рекох, тако је, ја сам Јелена Милић и мрзим све српско. Провалио си ме.

Не могу да верујем каква глупост. Ако не можеш бити критичан према историји свог народа, онда си остао у 18. веку кад је ова наука у питању.
 
Да, страшно си ти критичан. Неко ти укаже на проблематичност начина на који си представио одређене чињенице, а ти онда закључујеш да те је прогласио за србомрсца и нападача.

Овде није реч о твојој критичности већ неопрезности. Ниси размишљао о последицама представљања чињеница (али и претпоставки) извучених из одговарајућег контекста.

Претходни пост од два сата раније је цитиран у мом коментару. Дакле, јасно је на шта сам одговарао. Шта си ти у наредном посту 'експлицитно навео' не мења то што си претходно навео - ништа мање експлицитно.

И, дакле, проблем је у томе што сам се у одговору на твој коментар дотакао нечега што си ти написао, и држао се слова на папиру, уместо да сам себи дочарам шта си ти 'заправо' мислио и хтео да кажеш. Дакле, ти пишеш, а ми треба да читамо оно што уопште није написано.

Ако желиш да други схвате твоје коментаре онако како 'треба', онда пиши мало пажљивије.

Али, то и није поента. Твоја критичност ме се на крају крајева и не тиче. Али тиче ме се начин на који се представља српски народ, и слика која се о њему ствара. У овом случају, то је слика систематских рушитеља мезерја и Friedhof-а.
 
Poslednja izmena:

Back
Top