ZVER ?

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
39.453
Toliko raznih vernika ovde a niko da nam kaze sta je to zig ZVERI.

Ali svi su zaboravili jednu cinjenicu a skoncetrisali se samo na ZIG?

A to je ZVER...

Ako bi ustanovili ko je ZVER u Otkrivenju Jovanovom, to jest prva zver koja ima taj svoj zig i daje ga na celo i ruku.

Onda bi smo mnogo blize bili zigu.
To jest lakse bi smo otkrili sta je Zig Zveri.
Mislim da je mnogo lakse otkriti ko je ZVER, nego sta je ZIG ZVERI.
Pa izvolite.
Mesto da pametujete, pokazite nam sada ko je ZVER.
Ateisti su bili najpametniji dolee na temi oko ziga zveri.
Pa neka izvole i oni da nam kazu.
Nadam se da pljuvanje nije jedino sto znaju.
Da vidimo jeli ili nije?
Pravoslavci nam se slabo javljaju na ovakce teme?
Nije valjda da su im strane?
Voleo bih da ih vise vidim u konstruktivnoj diskusiji...
 
Evo vam za inspiraciju biblijski tekst o tome

16 I učini sve, male i velike, bogate i siromašne, slobodnjake i robove, te im dade žig na desnoj ruci njihovoj ili na čelima njihovim,


17 Da niko ne može ni kupiti ni prodati, osim ko ima žig, ili ime zveri, ili broj imena njenog.

Otk. 14:11, Otk. 15:2

18 Ovde je mudrost. Ko ima um neka izračuna broj zveri: jer je broj čovekov i broj njen šest stotina i šezdeset i šest.
 
Pa ko je ajmo.
Ko je zver na osnovu biblije.
Drugacije i ne mozemo to da saznamo.
Ajmo braco pravoslavci, ostali religiozni, ateisti i braco pljuvaci.
Kiril nije.
Njega ce zver ocigledno podkupiti i prevariti...
Mislio sam prvo da nece ali vidim da hoce.
Ako neko kaze ko je zver, neka to i pokaze ili dokaze zasto.
 
Poslednja izmena:
Писмо учи да ће се у задње време открити човек безакоња, син погибли.
То да ће се открити; као да говори да је он одувек ту а да га људи не препознају, да га нису освестили.
Шта је занимљиво за задње време, шта је то што је букнуло а да у претходним временима није било толико изражено?
Људска интелигенција. Просто ако гледамо развој науке у задњих 300 година, видимо један раст незабележен у претходним временима.
Али упоредо са развојем науке примећујемо и развој мисли која се супротставља свему што је од Бога.
И то такође долази од интелекта.
Биће да су адвентисти у праву кад кажу да је 1844 завршен посао око чишћења светиње и да је Сотона збачен на Земљу.
Овде сам мало боље описао како Свето Писмо осликава интелект:
http://forum.krstarica.com/showthread.php/738483-Intelekt-ograničava-život/page3
и овде:
http://forum.krstarica.com/entry.php/43068-Чему-понизност-у-молитви
Има на мом блогу још ствари на ту тему;
И Овај мој текст који говори поред осталог и о томе како истина утиче на наше животе.
http://forum.krstarica.com/entry.php/43174-Шта-то-значи-живети-у-Светом-Духу

Као што имамо телесне руке да прихватамо ствари, тако имамо и духовне руке којима прихватамо или не живот. Истина је наша десна рука. Супротно од истине је заблуда.
Будући да је Сотона, Интелект, отац заблуде, то прихватање заблуде и чивот у њој је жиг звери на нашој деној руци, на истини.
Из истине извиру наша начела, и она су део нашег карактера. Начело или почело, оно од чега свако наше дело почиње.
Хебрејска реч Берешит, Која значи ; у почетку, има исти корен као реч, Рош; која значи глава. Што ће рећи да све почиње од главе или из главе.
Начела која долазе из заблуде су почетак сваког зла и она су жиг звери, интелекта, на нашим челима. Не телесним челима, већ духовним челима.
Тако мислим да ће се и Печат Божји огледати у нашим начелима.
Све је ово мало компликовано за разумевање; мени је тако Бог открио па мислим да ове моје речи неће ништа значити ако вам Бог који живи у вама не открије о чему сам ја то овде причао.
Дакле поред жигосања тела ми треба да се пазимо и жигосања у духу.
 
Poslednja izmena:
Валтер фајт у својим предавањима лепо доказује ко је звер а ко жена што јаше на звери. На нету имањегових предавања на ту тему па ћу поставити пар линкова. Мислим да сам убо предавања која говоре на ту тему.
 
Toliko raznih vernika ovde a niko da nam kaze sta je to zig ZVERI.

Ali svi su zaboravili jednu cinjenicu a skoncetrisali se samo na ZIG?

A to je ZVER...

Ako bi ustanovili ko je ZVER u Otkrivenju Jovanovom, to jest prva zver koja ima taj svoj zig i daje ga na celo i ruku.

Onda bi smo mnogo blize bili zigu.
To jest lakse bi smo otkrili sta je Zig Zveri.
Mislim da je mnogo lakse otkriti ko je ZVER, nego sta je ZIG ZVERI.
Pa izvolite.
Mesto da pametujete, pokazite nam sada ko je ZVER.

Pravilnikom je zabranjeno pisati o Zveri.
 
Pravilnikom je zabranjeno pisati o Zveri.
Pa ako je tako sta radis ovde?
Sam sebe svojim prisustvom pobijas.
Mi smo ovde na pravom mestu.
Ali ti nisi.
I to normalno?
Nikako.
Nego nemoj da mi spamujes temu.
Nije ivde rec o nama.
Vec o Zveri.
Ako znas nesto kazi.
Ako neznas, cuti sramota da pricas.
 
Tolike razne vere ovde na forumu a niko nezna ko je zver?
Kako je to moguce?
Da sam ja napisao nesto znali bi da pljuju.
Ali da neko od njih a pogotovo nasi ateisti, nesto konstruktivno na temu da kazu?
Ne.
Zasto niko nezna ko je zver a kamoli da zna kako da ustanovi ko je zver?
Sta nam to govori?
Govori nam da nemaju istinu i da ne poznaju pismo.
Ajde jos malo da sacekamo.
 
Pa ako je tako sta radis ovde?
Sam sebe svojim prisustvom pobijas.
Mi smo ovde na pravom mestu.
Ali ti nisi.
I to normalno?
Nikako.
Nego nemoj da mi spamujes temu.
Nije ivde rec o nama.
Vec o Zveri.
Ako znas nesto kazi.
Ako neznas, cuti sramota da pricas.

Izbrisana je tema Teozofija jer se ucenje dovodi u vezu sa ezoternim budizmom.
Nestalo je i nekoliko o astralnoj projekciji, a ti ni manje ni vise nego direktno o Zveri.
 
Eto pozivam bracu Pravoslavce da nam oni protumace i pokazu ko je zevr u bibliji, kako i zasto?

Oni su stariji, kazu imaju preimucstvo, kod njih je tumacenje kod drugih ne.

Bas bi me zanimalo.

Mislim da uopste nije tesko, znali ste ko je antihrist, 1000 godina. A to je zver.

Nemoguce da ste zaboravili odjedared?
 
Pa verujem da sada cvrsto proucavaju, pitaju duhovnike , pokrecu preimucstvo i slicno,pa ce onda napisati i biblijski objasniti ko je i zasto zver?

Zar mozemo nesto drugo ocekivati od njih?
 
Mat 24:37 Jer kao što je bilo u vreme Nojevo tako će biti i dolazak Sina čovečijeg.
Mat 24:38 Jer kao što pred potopom jeđahu i pijahu, ženjahu se i udavahu do onog dana kad Noje uđe u kovčeg,
Mat 24:39 I ne osetiše dok ne dođe potop i odnese sve; tako će biti i dolazak Sina čovečijeg.
 
Zver je nedelja! To je jasno...:hahaha:

Pa ja sam te pitao na jednoj temi gde si se rugao za zig zveri da nam ti objasnis sta je zig zveri.
Nisi uopste dosao.
Sada te nije sramota da se pojavis?
Kao i tamo i ovde si dosao da se rugas samo jer izgledami na zalost to je jedino sto znas.
Sa takvom pamecu neces stici daleko u zivotu covece.

Objasni nam ti onda sta je zver, sta zig zveri.
Izvoli.
Nije valda da je jedino ruganje, i pljuvanje sto znas u tvom zivotu?

Ili pozovi tvoju omiljenu religoznu zajednicu za koju navijas pa nek nam oni objasne?

Narugaj nam se tako sto ti ili oni bolje znate.

Ovako sve sto to radis je neozbiljno, detinjarija i primitivno.

Takvo ponasanje te nece uzdici da budes covek, vec te samo unizuje.

Ucini nesto za svoju okolinu i budi covek.

Ako ne, onda ucini nesto za svoju okolino tako sto ces onda cutati kada neznas bolje.
 
(Serbian SA) a oni nisu ništa slutili dok nije došao potop i sve ih odneo - tako će biti i o dolasku Sina čovečijega.


Matthew 24:39

(BBE) And they had no care till the waters came and took them all away; so will be the coming of the Son of man.

(CEV) They didn't know anything was happening until the flood came and swept them all away. That is how it will be when the Son of Man appears.

(Croatian IS) I nijesu došli do uviđavnosti, dok nije provalio potop i sve pograbio. Upravo će tako biti i kod dolaska Sina čovječjega.

(Croatian ST (KS)) i ništa nisu ni slutili dok ne dođe potop i sve odnije - tako će biti i Dolazak Sina Čovječjega.

(Croatian E2R) i ništa nisu slutili dok nije došao potop i sve ih odnio, tako će biti i za dolaska Sina Čovječjega.

(EMTV) and they didn't know a thing until the flood came and took them all away, so also shall be the coming of the Son of Man.

(ERV) They knew nothing about what was happening until the flood came and destroyed them all. "It will be the same when the Son of Man comes.

(ESV) and they were unaware until the flood came and swept them all away, so will be the coming of the Son of Man.

(GNB) yet they did not realize what was happening until the flood came and swept them all away. That is how it will be when the Son of Man comes.

(GW) They were not aware of what was happening until the flood came and swept all of them away. That is how it will be when the Son of Man comes again.

(ISV) They were unaware of what was happening until the flood came and swept all of them away. That's how it will be when the Son of Man comes.

(JUB) and they knew not until the flood came and took them all away; so shall also the coming of the Son of man be.

(KJV) And knew not until the flood came, and took them all away; so shall also the coming of the Son of man be.

(LEB) And they did not know anything until the deluge came and swept them all away. So also the coming of the Son of Man will be.

(LITV) And they did not know until the flood came and took all away. So also will be the coming of the Son of Man.

(MKJV) And they did not know until the flood came and took them all away. So also will be the coming of the Son of Man.

(MLV 2016.10.6) and they did not know until the flood came and took them all away; so the presence of the Son of Man will also be.

(RV) and they knew not until the flood came, and took them all away; so shall be the coming of the Son of man.

(Serbian DK) I ne osetiše dok ne dođe potop i odnese sve; tako će biti i dolazak Sina čovečijeg.

(Serbian LBc) и ни о чему не посумњаху док не дође потоп и све њих не однесе. Тако ће бити и о доласку Сина човечјега.

(Serbian SPc) И не схватише док не дође потоп и однесе све; тако ће бити и долазак Сина Човјечијега.

(Serbian DS) i ne osetiše dok ne dođe potop i odnese sve, tako će biti i dolazak Sina čovečjeg.

(Serbian EC) i nisu znali dok ne dođe potop i sve odnese, tako će biti i dolazak Sina čovečijeg.

(Serbian SA) a oni nisu ništa slutili dok nije došao potop i sve ih odneo - tako će biti i o dolasku Sina čovečijega.

(Webster) And knew not until the flood came, and took them all away: so also will be the coming of the Son of man.

(YLT) and they did not know till the flood came and took all away; so shall be also the presence of the Son of Man.
 
Mat 24:37 Jer kao što je bilo u vreme Nojevo tako će biti i dolazak Sina čovečijeg.
Mat 24:38 Jer kao što pred potopom jeđahu i pijahu, ženjahu se i udavahu do onog dana kad Noje uđe u kovčeg,
Mat 24:39 I ne osetiše dok ne dođe potop i odnese sve; tako će biti i dolazak Sina čovečijeg.

Šta simboliše voda u Bibliji?

P.S. Jesi li razmislio šta simboliše kamen?
 

Back
Top