Fotoaparat/camera do 1000 eura

dalmatinkaher

Početnik
Poruka
30
Dakle, htela bih imati fotoaparat, ne znam koji, dslr ili nesto drugo, a da potencijalno mogu zaradivati od toga, tj. da su fotografije stvarno kvalitetne!
I da preko noci mogu slikat zvezde, i preko dana zumirati dosta i tako?
I gde je najbolje kupiti? U soping centru ili na ebayu?
Cula sam za Canon, Sony, Pentax,...

Hvalaaaa
 
У том случају, најбоље би било тих 1000 евра уложити у нешто друго...
Да би се од фотографије зарађивало, треба или доста среће и умећа или доста улагања, времена и знања...
а коцкање на име среће и умећа уме да разочара...
Варијанта са улагањем, са друге стране, доноси извесну сигурност, али захтева и доста времена и труда у циљу стицања знања и вештине које су, наравно усмерене ка комерцијалној фотографији...
То је што се потенцијалне зараде тиче...
А и за део тих пара је сасвим могуће и доста мудрије одабрати неки просумер или ултракомпакт, који, реципрочно цени, нуде изузетан квалитет, практичност и лакоћу коришћења.
С њима тешко да може да се постигне ниво неке озбиљније зараде, али много је боље опробати се с неком, тако по буџет удобнијом и лакшом варијантом, која полако уводи у свет фотографије и указује на реалну потребу за наредним кораком, ако те потребе има наравно...
А ако она изостане, ако се од те идеје одустане, онда остаје сасвим добар апарат за породичне, излетничке и фотографија с одмора...
 
То је изузетан апарат.
Ако је одлука баш за dslr пала, онда тако и треба да буде. :)
Мада, обзиром на цене на које сам наишао (око 800е само за тело) верујем да би се међу овим заступљенијим брендовима могло чак и боље проћи...
Пре свега, ако нема конкретног разлога, много је безбедније определити се Canon или Nikon, јер су они доста распорострањенији, већа је понуда а и потражња, тако да и њих и објектива а и опреме за њих има много више и у продаји и међу народом.
Има овде другара који много боље прате цене и познају избор, тако да је можда боље њих сачекати, а да је на мени да сад за себе одаберем, са тим буџетом, то би највероватније био NIkon D7000 (евентуално D7100) у пакету с неким објективом широког опсега, за све прилике... 18-105 рецимо, мада, он је, колико ми се чини за кроп сензоре.. Не знам колико би вињете биле видне на 18мм...
 

Back
Top