pozitivne misli

Ne svidja mi se stav vas koji ste zavrsili neki faks na tu temu ili procitali nesto knjiga na tu temu i sad mislite da sve znate.
Ja uvek ostavim prostora za cuda, jer kad medicina posustane svi gledaju u cudo.

Posto smo pre ovog posta odgovorili "smorana u dosadi" i ja,moram se naci prozvanim.Dakle ne da nisam zavrsio neki faks na tu temu nego od skole imam samo treci stepen trgovacke.. :hahaha:
Ja ti govorim iz iskustva.Zivotnog iskustva.Ponekad je u zivotu dovoljno da "saberes 2+2" da bi shvatio neke stvari.Ne treba za to skola.Znao sam neke ljude,vedre,pozitivne,optimisticne ljude koji su obolevali od najtezih bolesti i u roku od samo par meseci zavrsavali svoj zivotni put a opet znao sam i neke teske mrgude i negativce koji su doziveli duboku starost u poprilicno dobrom fizickom zdravlju.Naravno,te ljude nisam znao ceo zivot ali sam cuo iz prica ljudi koji su ih znali duze od mene.
To je obicna propaganda koju promovise popularna psihologija.
 
Setite se onih koji su proziveli drugi svetski rat, da ne kazem neki logor ili nesto jos gore. Ti ljudi su se nagledali svacega. Recimo da su doziveli neverovatan stres i nepravdu. Od onih koji su preziveli to vreme tada, mnogi su doziveli 80-90 godina. Onda pogledas situaciju danas. Mladi ljudi obole i umru. Iznenada. Koliko to sve ima veze sa pozitivnim ili negativnim mislima, ne bih znao reci, ali ipak mislim da je to preuvelicano. Vise utice ono sto jedemo, pijemo, nacin zivota, konstantno sedenje, genetika itd.
 
Vi ste ovo skontali kao uticaj pozitivnih misli na dugovecnost. A ja govorim o uticaju pozitivnih misli na psihu .

Pozitivne misli nesto proizvodi, one se ne pojavljuju same od sebe. Isto kao i negativne misli. Problemi sa godinama rastu i stresovi se nagomilavaju, dozivljavamo sve vise situacija u kojima se razocaramo, tako da je prirodno da je pozitivnim mislima sve teze i teze da opstanu. Naravno da to sve utice na psihu i za sve to treba neki ventil. Na koji nacin mozemo uticati na pozitivne misli? Trik je u fizickoj aktivnosti. Nesto raditi fizicki. I to ne pola sata malo prosetati, nego mnogo vise fizicki se angazovati. Svakodnevno. Recimo, ako si programer, zaradjujes za posao sedeci. Konstantno sedeci. Ako posle toga sat vremena prosetas, moje je misljenje da to nije dovoljno i koliko god ti srecan bio zbog plate, posla itd razvice ti se raznorazne negativne misli zbog 8 sati konstantnog sedenja. Moderno doba je uvelo neaktivnost u svakodnevni zivot. Ne znam koliko imas godina, ali pogledaj klince danas i uporedi to sa vremenom kad si ti bio klinac. Ove danas sve mrzi. Ne pokrecu se. Svi na fejsbuku vise. Puni su negativizma. Nema vise onog trcanja i skakanja po ceo dan. Ja bi reko da je tu izvor problema ako si na to mislio.
 
"Стално си сам. Мора да је ужасно тешко бити сам.
- Никад нисам сам. Са мном је мој најбољи пријатељ.
Ко је то ?
- Ја. "
.....

"Кад сам у друштву са самим собом бар сам сигуран у каквом се друшту налазим."

:):kpozdrav:
 
Sve se cesce pominje moc pozitivnih misli, tu su i neka iskustva ljudi koji su navodno izlecili rak, pa i kod nas Isidora Bjelica, Dona Ares itd. Koliko je to zapravo mocna nazovimo tehnika? Logicno je da ako pozitivno mislis da si srecniji, e sad da li je moguce totalno ubiti negativu i sumnju to ne znam. Sta vi misite bemu kolacic?

nema tu tehnike

pozitivne misli pomazu psihi
a vera u Boga jos vise...
 

Back
Top