ZDENKA HORVAT.....

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Grof Vronski

Legenda
Poruka
60.495
To je bilo konspirativno ime Davorjanke Paunović,
dok je bila aktivna kao specijalni kuruir na relaciji Zagreb - Beograd,
kao veza CK Hrvatske i Generalnog sekretara KPJ.
Njega...
Tetka Miri Marković.
Pojedinci tvrde i majka.
Zvanično, sestra od tetke Mirine majke.
1942. se rodila Mira, a zabranjena ljubav se rasplamsala upravo tada....!
Zdenka !
Požarevačka Draga Mašin.
Student francuskog, ilegalka, ljubavnica propalog studenta medicine...
Jove Kapičića.
Vlaina iz Kučeva.
Evo još jedne potvrde da su Vlaine fatalne žene.

Nju je generalni najviše voleo u životu,
a generalni je vrhunski švaler.
Tuberkuloza.
Ode sa 25....
-------------------------------------------
Šta još znate o ovoj devojci ?
 
Ti volis ove fatalne jeli grofe?Jeste valjda cerka Mira Titova i njena ljubav.To nam je pricao profesor istorije drzave i prava na 1.god faksa..........Samo mi je nekako Mira ruzna da bude njihovo dijete,ali mozda to Titi nije bilo vazno...........Ti ne poznajes ni jednu Vlajnu?Ja mislim da Tito nije bio cisto ljudskog porijekla..........
 
Ti volis ove fatalne jeli grofe?Jeste valjda cerka Mira Titova i njena ljubav.To nam je pricao profesor istorije drzave i prava na 1.god faksa..........Samo mi je nekako Mira ruzna da bude njihovo dijete,ali mozda to Titi nije bilo vazno...........Ti ne poznajes ni jednu Vlajnu?Ja mislim da Tito nije bio cisto ljudskog porijekla..........

Poznajem, poznajem....
Sećaš li se Izvorinke Milošević kada je počinjala karijeru ?
Pojavom je izazivala požar na pozornici !

Znaš li da je u vlaškom kraju (Majdanpek, Žugubica, Gučevo, Krepoljin...)
najveći procenat polno prenosivih bolesti u Evropi ?
To je podatak iz prošlog veka.
Možda se sada nešto popravilo, ali....

Ode nam inženjer u Majdanpek, službeno, na dan...
Fasuje triper !
 
E sad sam dosla do zakljucka.Tito je bio polu-reptil,Davorjanka kao Vlajna takodje i odmah su se nanjusili...........Pa zato je on i oplodio tolike zene sirom svijeta da bi prenio taj gen.................Kako god bilo tog covjeka moras postovati............A meni je lijepa ta njihova muzika............Djeluje magijski carobno..........Jesi gledao novi film o Drakuli............?
 
Šta je poenta teme? ''Na kog narodnog heroja ste se ložili, i da li ste normalni?''

E, mislila sam da sam te videla, odnosno ne tebe, nego su me na pogrešan trag navele čarapice izvesnog fensi japija koji je čekao sedmicu na limanu juče.
Nisam ni osmotrila čoveka dobro, al videh prugaste čarape, kad on sav sređen, neko odelce i cipelice koža braon, sve fino, sve ok, al mnogo nešto bradat i dlakaviji nego što bih od tebe očekivala(?!)
Na stranu što sam posle u busu videla da mu je home screen zvezdin grb, tu mi se već malo bljuckalo.
 
E, mislila sam da sam te videla, odnosno ne tebe, nego su me na pogrešan trag navele čarapice izvesnog fensi japija koji je čekao sedmicu na limanu juče.
Nisam ni osmotrila čoveka dobro, al videh prugaste čarape, kad on sav sređen, neko odelce i cipelice koža braon, sve fino, sve ok, al mnogo nešto bradat i dlakaviji nego što bih od tebe očekivala(?!)
Na stranu što sam posle u busu videla da mu je home screen zvezdin grb, tu mi se već malo bljuckalo.

A ne... moje čarapice su skrivene kao tetovaža na intimnom mestu. Ne vidi se to tek tako na ulici. Ni odela ne nosim. A i dlakavost mi je na manje-više očekivanom nivou. O grbovima i da ne počinjem... na mom homescreen-u su pingvini.
 
Nego sad nešto razmišljam o seksualnosti u kontekstu narodnooslobodilačke borbe i socijalističkog diskursa, a kroz fenomen Štafete mladosti. U njoj ima nešto od duha paganskih prolećnih svetkovina u slavu plodnosti.
Zadihana mladež pronosi upadljiv falusni simbol diljem teritorije plemena, da bi se ritual okončao na livadi u sredini ovalnog amfiteatra (krug kao simbol cikličnosti u prirodi), gde se u pažljivoj koordinaciji odvija masovni ritualni ples.
Srpska pravoslavna se nikad nije ni primakla toj razini spektakla. Homoerotičnost plivanja za časni krst je nekako stihijska i neorganizovana, a ni popovske odežde po turn on potencijalu nisu konkurentne beloj maršalskoj uniformi sa onim naslaganim tetrisom na grudima.
 
E sad sam dosla do zakljucka.Tito je bio polu-reptil,Davorjanka kao Vlajna takodje i odmah su se nanjusili...........Pa zato je on i oplodio tolike zene sirom svijeta da bi prenio taj gen.................Kako god bilo tog covjeka moras postovati............A meni je lijepa ta njihova muzika............Djeluje magijski carobno..........Jesi gledao novi film o Drakuli............?

Nekad sam se palio na takve filmove.
Ne gledam ih više.
Nestalo interesovanje....
 
Šta je poenta teme? ''Na kog narodnog heroja ste se ložili, i da li ste normalni?''

Zabranjena ljubav ili kad ljubav nema vremenskih ograničenja...
Ili, vuče, vuče, vodio si život brižan
I ostao nedostižan ...


- - - - - - - - - -

zanimljiva tema, zena umrla pre 70 godina,

a uvod je bas bogat i sustinski - Šta još znate o ovoj devojci ?

Sve same pikanterije.
Ali, ajde....
Da ne ispadne sad kako se proseravam !
Želja mi je da čujem šta i drugi misle !
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top