Bosna: borba da se prevaziđe zabranjena tema o silovanju muškaraca

Treba li da se izvini sto su silovani?

  • Neizostavno!

  • Niposto!


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

COBAK

Domaćin
Banovan
Poruka
3.896
Bosna: borba da se prevaziđe zabranjena tema o silovanju muškaraca

Prizori logora smrti urezali su mi se u sećanje za sva vremena, kada sam kao srednjoškolka gledala strane dokumentarne filmove o nacističkim logorima iz Drugog svetskog rata.

Dženana Karabegović 16.04.2010.



Tokom rata u Bosni je podignuto 400 pritvorskih centara. Većina njih se nalazila u istočnoj Bosni, ali oni najozloglašeniji su se nalazili u širem reonu Prijedora – Omarska, Keraterm i Tronopolje – na severozapadu zemlje. Priča se da su silovani i muškarci i žene.

Bosansko društvo je patrijarhalno, pa silovanje muškaraca do današnjeg dana ostaje tabu. Čak i 15 godina posle rata, nastaje tajac kad god se pomene ta tema. Zlostavljani muškarci tek retko priznaju da im se to dogodilo i uvek traže da im se krije identitet.

Nažalost, tim muškarcima se ne pruža odgovarajuća podrška od strane države, a samo dve nevladine organizacije u zemlji pružaju psihološku pomoć žrtvama ovog oblika zlostavljanje.

...

https://iwpr.net/global-voices/bosnia-struggle-overcome-male-rape-taboo

Smatrate li da bi Premijer Vučić trebalo da se izvini za silovanje bošnjačkih muškaraca?
 
Bosna: borba da se prevaziđe zabranjena tema o silovanju muškaraca

Prizori logora smrti urezali su mi se u sećanje za sva vremena, kada sam kao srednjoškolka gledala strane dokumentarne filmove o nacističkim logorima iz Drugog svetskog rata.

Dženana Karabegović 16.04.2010.



Tokom rata u Bosni je podignuto 400 pritvorskih centara. Većina njih se nalazila u istočnoj Bosni, ali oni najozloglašeniji su se nalazili u širem reonu Prijedora – Omarska, Keraterm i Tronopolje – na severozapadu zemlje. Priča se da su silovani i muškarci i žene.

Bosansko društvo je patrijarhalno, pa silovanje muškaraca do današnjeg dana ostaje tabu. Čak i 15 godina posle rata, nastaje tajac kad god se pomene ta tema. Zlostavljani muškarci tek retko priznaju da im se to dogodilo i uvek traže da im se krije identitet.

Nažalost, tim muškarcima se ne pruža odgovarajuća podrška od strane države, a samo dve nevladine organizacije u zemlji pružaju psihološku pomoć žrtvama ovog oblika zlostavljanje.

...

https://iwpr.net/global-voices/bosnia-struggle-overcome-male-rape-taboo

Smatrate li da bi Premijer Vučić trebalo da se izvini za silovanje bošnjačkih muškaraca?

Шта је теби, брееееее??? КО ТО КАЖЕ, ГДЕ ЈЕ ТО ДОКАЗАНО??? Хајде више прекините да нас провоцирате !!!
 
Cek cek, nakon sto je utvrdjeno da bi za svo silovanje poturickih zena bili potrebni posebni odredi vojske zaduzeni za silovanje, posto u suprotnom jednostavno ne bi bilo izvodjivo da se toliko siluje, sada su srbi jos silovali i muskarce?
Sta, muskarci ne mogu radjati crnu decu pa mogu da lazu?

Овај текст иде у пакету са резолуцијом коју спремају. Говна флекава.
 
Sve sto bi rekao covek o ovakvom tekstu ce ispasti ruganje...

Sve.

To je postao nacionalni sport....Ali iskreno da vam kazem, treba svi koji su pocinili zlocine da se pronadju i osude...bez obzira sto u glavi nekih taj cin je bio samo odmazda....
A naravno da ce oni da jure nase i mi njihove, obrnuto bi bilo previse za ocekivati...

To sto se u srpskom podrucju gleda samo sebino dobit ce mozda dati vise bogatasa iz krugova srba na tim podrucjima, ali ce zlocini ostati bez osude.
 
Sve sto bi rekao covek o ovakvom tekstu ce ispasti ruganje...

Sve.

To je postao nacionalni sport....Ali iskreno da vam kazem, treba svi koji su pocinili zlocine da se pronadju i osude...bez obzira sto u glavi nekih taj cin je bio samo odmazda....
A naravno da ce oni da jure nase i mi njihove, obrnuto bi bilo previse za ocekivati...

To sto se u srpskom podrucju gleda samo sebino dobit ce mozda dati vise bogatasa iz krugova srba na tim podrucjima, ali ce zlocini ostati bez osude.

Свако нормалан је ЗА ТО ДА СВИ ЗЛОЧИНЦИ НА СВИМ СТРАНАМА БУДУ ОСУЂЕНИ - али исто тако СВАКО НОРМАЛАН ЈЕ ПРОТИВ ЛАЖИ И ПОДМЕТАЧИНА.......

Са наше српске стране је очигледно почињен РАТНИ ЗЛОЧИН - али НЕ И ГЕНОЦИД..... и са тим циркусом се мора већ једном прекинути... ИСТО ТАКО НЕ МОЖЕ СЕ ОД НАС ОЧЕКИВАТИ ДА ЋЕМО МИ ЈУРИТИ ЗЛОЧИНЦЕ ИЗ НАШИХ РЕДОВА А ДА ЋЕ МУСЛИМАНИ, УСТАШЕ И ШИПТАРИ БИТИ НАГРАЂИВАНИ И ПРОГЛАШАВАНИ ХЕРОЈИМА ЗА ЗЛОЧИНЕ КОЈЕ СУ ОНИ ПОЧИНИЛИ - У ТОМ СЛУЧАЈУ НИ МИ НЕ ТРЕБА ДА ОСУЂУЈЕМО ЗЛОЧИНЦЕ........
 
Sve sto bi rekao covek o ovakvom tekstu ce ispasti ruganje...

Sve.

To je postao nacionalni sport....Ali iskreno da vam kazem, treba svi koji su pocinili zlocine da se pronadju i osude...bez obzira sto u glavi nekih taj cin je bio samo odmazda....
A naravno da ce oni da jure nase i mi njihove, obrnuto bi bilo previse za ocekivati...

To sto se u srpskom podrucju gleda samo sebino dobit ce mozda dati vise bogatasa iz krugova srba na tim podrucjima, ali ce zlocini ostati bez osude.
ne mislis valjda da su stvarno srbi isli i silovali muskarce :roll:
Pa pored toga i silovanja zena, kako smo uopste stigli ratovati?
 
Jedna moja poznanica iz NS-a, psihijatar, radi sa muškim žrtvama silovanja sa tih ratnih područja, oni se faktički osećaju kastrirano bez trunke muškosti i poverenja u ljude. Jedan od tih muškaraca je tada bio maloletni dečak, silovatelji su bili muslimani, pitam se da li će se oni ikada izviniti za sve te surove zločine ili se to traži samo od Srba.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top