Kafana MEČ LOPTA vol.3

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sto se tice namestanja ; ne bih rekao jer je svima u cilju da se ovi (Nole, Rafa, Rodzer) pojave na turnirima ali svi znamo da ovi sadasnji klinci nisu ni blizu njima osim ako ovi imaju los dan kao sto je Nole juce a Rafa danas imao los dan sa dosta gresaka

Znaci da si se uplasio dokaza koje ti mogu dati da je sve namesteno. Cim se ne javljas i ne trazis ih.

- - - - - - - - - -

Bliži se trenutak kada će Nole i Rafa da okače rekete o klin. Daj Bože da Novak završi ovu godinu na prvom mestu, ali teško.

Nadal hoce. Nole nece jos bar 5-6 godina. Ako ne i vise. Dok dobrano ne nadmasi Federera.
 
Poslednja izmena od moderatora:
dakle, duci me je oduševio...a tek fonjini :D
čekamo finale danas :kafaz:

Izgubi Duci, a mogao je i da pobedi. Kad se Fonjini povredio trebalo samo da loptu drzi u igri do besvesti dok Fonjini jednostavno ne baldise. Uostalom tenis na sljaci to i jeste. Jednostavno, beskrajno i do zla boga dosadno prebacivanje loptice sa jedne na drugu stranu dok jedan od igraca, skoro uvek jaci i zdraviji u tom trenutku, ne dobije poen. Duci je danas pred kraj meca to svakako bio. Malo bi to bila nekakva "sportska nepravda" (zbog trenutnog rezultata), ali zar je to vazno. Koliko je meceva na taj nacin dobio i Federer pa to niko ne spominje.
 
Bliži se trenutak kada će Nole i Rafa da okače rekete o klin. Daj Bože da Novak završi ovu godinu na prvom mestu, ali teško.

Evo ti pravi odgovor: "Đoković otkrio šta mu je krajnji cilj u nastavku karijere.

Novak Đoković veruje da može do kraja karijere da nadmaši Rodžera Federera po broju trofeja na najvećim turnirima i postane najbolji igrač u istoriji tenisa. Srpski šampion trenutno ima 11 gren slem trofeja, a ispred njega su sa Roj Emerson sa 12, Rafael Nadal i Pit Sampras po 14, dok je najuspešniji Federer sa 17.

- Lagao bih ako kažem da ne verujem da mogu da nadmašim Federera i Nadala. Stvarno to mislim i ne bih bio iskren ako bih pričao drugačije. Ipak, to bi mogla da mi bude smetnja i gubljenje kocentracije ako bih razmišljao samo o tome - rekao je Đoković.

Koliko bese vec sada ima G.S.!? "Cini mi se" vec 15.

Federer ima 20, ali on kaci reket o klin.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Evo ti pravi odgovor: "Đoković otkrio šta mu je krajnji cilj u nastavku karijere.

Novak Đoković veruje da može do kraja karijere da nadmaši Rodžera Federera po broju trofeja na najvećim turnirima i postane najbolji igrač u istoriji tenisa. Srpski šampion trenutno ima 11 gren slem trofeja, a ispred njega su sa Roj Emerson sa 12, Rafael Nadal i Pit Sampras po 14, dok je najuspešniji Federer sa 17.

- Lagao bih ako kažem da ne verujem da mogu da nadmašim Federera i Nadala. Stvarno to mislim i ne bih bio iskren ako bih pričao drugačije. Ipak, to bi mogla da mi bude smetnja i gubljenje kocentracije ako bih razmišljao samo o tome - rekao je Đoković.

Koliko bese vec sada ima G.S.!? "Cini mi se" vec 15.

Federer ima 20, ali on kaci reket o klin.



Dule, hajde sad ponovo pročitaj to što si napisao, tj. copy/paste nekog članka iz ko zna koje godine!

Mislim stvarno... :aha:
 
Poslednja izmena od moderatora:
U polufinalu turnira u Barseloni Dominik Tim je pobjedio Rafaela Nadala sa 6:4, 6:4. Rafa je čitav ovaj turnir odigrao lošije nego što smo navikli od njega na šljaci. Ovakvom igrom mislim da on nije favorit na preostala 3 turnira na šljaci (Madrid, Rim, Pariz). Nekoliko tenisera mogu da ga pobjede ako odigraju svoj najbolji tenis, kao što je to danas učinio Tim. Jedine 3 brejk lopte u meču Rafa je imao u zadnjem gemu meča, kada je vodio 0:40. No onda je Tim dobio sljedećih 5 poena i tako dobio meč.

Biće zanimljivo u Madridu.
 
U polufinalu turnira u Barseloni Dominik Tim je pobjedio Rafaela Nadala sa 6:4, 6:4. Rafa je čitav ovaj turnir odigrao lošije nego što smo navikli od njega na šljaci. Ovakvom igrom mislim da on nije favorit na preostala 3 turnira na šljaci (Madrid, Rim, Pariz). Nekoliko tenisera mogu da ga pobjede ako odigraju svoj najbolji tenis, kao što je to danas učinio Tim. Jedine 3 brejk lopte u meču Rafa je imao u zadnjem gemu meča, kada je vodio 0:40. No onda je Tim dobio sljedećih 5 poena i tako dobio meč.

Biće zanimljivo u Madridu.

Potpuno se slazem. Ovakvom igrom nije vise favorit ni na svojoj jedinoj omiljenoj podlozi - sljaci. Na tom sitno mlevenom crepu (izvinjavam se, ali "bljak") koga ja "mrzim iz dna duse" - naravno zbog Federera. Da se mnogo ne udaljavam od teme, ali Kirios je to "lepo objasnio" sta je za sta. Samo se na "travi vidi talenat", a na ….. .
Tim ga je lako dobio u Barseloni, a vec ga je dobijao i pre. Jedini za koga sam jos siguran je Nole. Neko drugi bi, sto ti kazes, mogli da ga pobede samo pod uslovom da odigraju mec zivota. Federera vise ne racunam ni u kakvog protivnika - ne njemu - nego nikome ko i malo bolje igra na sljaci. Ne bi je izbegavao dve godine, a sada je jos stariji. Nece ni stici ni do Noleta ni do Nadala. Uostalom i sledeci turniri pre R.G. ce mnogo toga razjasniti sem ako obojica glavnih ne cuvaju nekog keca u rukavu.
 
Đoković: Vajda nije tražio da oteram Imaza, nisam vegan i jedem gluten
A. J. 29. aprila 2019. 12:40

Prošle godine pojavila se vest da je Marjan Vajda kao uslov da se vrata i trenira ga, od Novaka Đokovića tražio da iz svog tima „otera“ kontroverznog gurua Pepe Imaza.
U intervjuu za francuski list Ekip, Đoković je demantovao ove navode.

– Kada ljudi nešto ne znaju, počinju nagađanja. A kada krenete sa nagađanjima, javljaju se različite forme priče i ljudi poveruju da je zaista tako. Ali nije. Ja se uvek trudim da kažem istinu – objasnio je Novak i dodao da je uvek delio sa javnošću i dobre i loše strane svog profesionalnog i privatnog života.

– Ne krijem da sam prošao kroz veoma emotivan period, koji još uvek traje. Za mene je vrlo važno da se bavim nekim stvarima van terena. Ali kada ljudi vide da vam se nešto dešava u privatnom životu ili na nekom drugom polju, odmah pomisle da je problem u mom okruženju. U Pepeu, mom treneru ili ko zna čemu. Ali to nikada nije bio slučaj – iskren je Đoković, koji je osvrnuo na kritike javnosti.

– Ljudi sumnjaju u moju inteligenciju. Ja sam oduvek bio okružen ljudima koji mogu da mi pomognu, koji jačaju moj karakter i koji me duboko razumeju, kako bih ja postao bolji – rekao je najbolji teniser sveta i na kraju rešio neke nedoumice oko svoje ishrane, zbog koje je često na meti kritika.

– Nisam vegan i ne izbegavam gluten. Ja sam neko ko pokušava da se zdravo hrani i svestan sam šta je potrebno mom telu. Ljudi su veoma kritični prema veganima. Meni se ne dopada kada nekome sudite po tome šta jede ili ne jede. Ali mi smo deo društva koje voli da tako kategoriše ljude.

Naš teniser je istakao i da mu novac i titule nisu glavna motivacija da igra tenis.
– Da ne uživam u tenisu, ne bih ni igrao više. Tenis je moj najveći saveznih i najveći protivnik. Na teniskom terenu iskušavam sve uspone i padove jedne osobe. Nekad izgubim kontrolu, urlam, bacam reket. Ali pokazujem i pozitivne emocije. Uživam na terenu jer mi omogućava da rastem. Možda zvuči kao kliše i mislite da mi je to samo posao. Nemam nikakvu obavezu, ne igram zbog novca. Moj cilj je da nastavim da se poboljšavam – zaključio je Đoković.

P.S. Priznajem da su neke od ovih stvari novost za mene.


https://naslovi.net/2019-04-28/sportske/novak-brusi-formu-u-marbelji/23311765

P.S. Ne volim ni kad kazu "M" od Marbelja.
 
Poslednja izmena:
Rekoh da cu vam reci zasto me nije bilo par dana u Kafancetu. Bavio sam se, za mene, jako vaznim stvarima. Jurio sam zrnca mlecnog kefira i razmnozavanjem reznica vise vrsta hibiskusa sto dosta tezak i zahtevan posao. I zrnca i reznice sam dobio. Kefir je lako "pustiti u pogon", a sa reznicama ce to biti malo teza stvar neizvestnog ishoda.
 
Nije da sad seku glave za zrnca kefira. A ne znam ni koliko se isplati proizvodnja, u Lidlu je mozda cak i jeftiniji kefir nego jogurt. 19 dinara casa. Jogurt je mozda dinar vise ili isto kao i kefir.

Industrijski verovatno niko ne proizvodi iz zrnca. Nego znaju sta ide koliko kojih bakterija, koliko kojih kvasaca itd.

Da se vratim na temu.

I dalje brutalna dominacija Novaka Djokovica na ATP listi. 3500 poena vise od Nadala, i 5500 vise od Zvereva i Federera.

Novak brani 765 poena na sljaci.

Nadal brani 3180 poena na sljaci.
 
Nije da sad seku glave za zrnca kefira. A ne znam ni koliko se isplati proizvodnja, u Lidlu je mozda cak i jeftiniji kefir nego jogurt. 19 dinara casa. Jogurt je mozda dinar vise ili isto kao i kefir.

Industrijski verovatno niko ne proizvodi iz zrnca. Nego znaju sta ide koliko kojih bakterija, koliko kojih kvasaca itd.

Da se vratim na temu.

I dalje brutalna dominacija Novaka Djokovica na ATP listi. 3500 poena vise od Nadala, i 5500 vise od Zvereva i Federera.

Novak brani 765 poena na sljaci.

Nadal brani 3180 poena na sljaci.


I taj u Lidlu i bilo gde nema veze sa pravim kefirom.
Kad smo vec kod toga:
Домаћи кефир је припремљен на традиционалан начин, уз помоћ кефир зрнаца. С друге стране за куповни кефир се обично не користе овакве „гљивице“ него "хмељ" - hmelj cuj = fuj и специјално одабране културе бактерија које не одговарају комплексној микрофлори природног кефира, али су ту стратешки одабрани да имитирају укус и текстуру праве ствари, али са ограниченим својствима. Takođe, industrijski kefir se čuva u plastičnoj ambalaži, što nije preporučeno. "Kiselina" iz kefira + plastika = toksini. Nekad smo i obicno mleko dobijali u flasama, a sad sve u "plastici".


Sto se tice brutalne dominacije ona ce biti jos mnogo brutalnija jer je neverovatno, (ali ne i nemoguce) da Nadal odbrani i polovinu proslogodisnjih bodova. Federer moze samo da "zaradi", ali slaba vajda kad nije on za sljaku i tu za njega hleba nema.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top