Kafana MEČ LOPTA vol.3

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja mislim da ce Federer i sa 40 godina osvajati turnire.

Hoce da pokaze svetu dokle idu ljudske mogucnosti.

I ja mislim da će Federer igrati do četrdesete. Po njegovoj igri ne bi se reklo da mu je 36. Kad je mogao Konors što ne bi mogao i on. Pogotovo ako redovno bude preskakao sezonu šljake. Ako Nole bude dobrog zdravlja mogao bi i on dugo igrati. Rafa će nažalost zbog problema sa koljenima vjerovatno ranije od ove dvojice završiti karijeru.
 
Đoković: Sve sam bliži povratku na teren, idemo...

Novak Đoković na zvaničnom Instagram profilu objavio je da je sve bliži povratku na teniske terene.

Izvor: B92 utorak, 20.02.2018.

Srpski teniser postavio je sliku na kojoj piše "U životu je sve lekcija", na šta se on nadovezao "Pa čak i tri sata oporavka kroz koji sam prošao. Sve sam bliži i bliži povratku na teren. Idemooo".

Posle šestomesečne pauze zbog povrede lakta, Đoković se vratio na teren na Australijan openu gde nije briljirao, pošto povreda nije bila 100 odsto zalečena.

Nekada najbolji teniser sveta učešće na Ozi openu završio je u osmini finala kada ga je izbacio mladi Hjeon Čung.

Posle toga je Novak otišao "pod nož", odnosno na klinici u Švajcarskoj urađen mu je manji zahvat na desnom laktu. Tačan povratak srpskog tenisera na teren još uvek se ne zna.

Sledi američka turnije u martu (Indijan Vels, Majami), a zanimljivo Đoković je prijavljen za turnir u "kalfironijskoj pustiniji". Masters u Indijan Velsu održava se od 8. do 18. marta, dok Majami na programu od 19. do prvog aprila.
 
Gledala sam mec dve, po meni najvece nade zenskog tenisa, Svitolinu i Kasatkinu.
Ko je gledao, pobedila je Svitolina i ponovo osvojila titulu.
Zaista ne znam koja mi je draza od njih dve.
Bice kraljice tenisa.
Uzivancija je bila gledati ih.
A sto se Rodzera tice, posvecenijeg sportistu od njega ja nisam videla.
I ne bih se iznenadila da igra do cetrdesete.
Jer on voli tenis.
A neki drugi teniseri tenis odradjuju.
 
Gledala sam mec dve, po meni najvece nade zenskog tenisa, Svitolinu i Kasatkinu.
Ko je gledao, pobedila je Svitolina i ponovo osvojila titulu.
Zaista ne znam koja mi je draza od njih dve.
Bice kraljice tenisa.
Uzivancija je bila gledati ih.
A sto se Rodzera tice, posvecenijeg sportistu od njega ja nisam videla.
I ne bih se iznenadila da igra do cetrdesete.
Jer on voli tenis.
A neki drugi teniseri tenis odradjuju.

Linejna, ima jedna Ukrajinka Kostjuk. U junu puni 16 godina. Na početku godine bila je šesto i neka. Na US Openu došla je do trećeg kola, tu ju je dobila Svitolina. Nakon toga osvojila je jedan ITF turnir. Sad je negdje oko 180. mjesta. Očekujem da ove godine uđe među prvih 50. Gledao sam je, igra nevjerovatno dobro za svoje godine.
 
Poslednja izmena:
Gledala sam mec dve, po meni najvece nade zenskog tenisa, Svitolinu i Kasatkinu.
Ko je gledao, pobedila je Svitolina i ponovo osvojila titulu.
Zaista ne znam koja mi je draza od njih dve.
Bice kraljice tenisa.
Uzivancija je bila gledati ih.
A sto se Rodzera tice, posvecenijeg sportistu od njega ja nisam videla.
I ne bih se iznenadila da igra do cetrdesete.
Jer on voli tenis.
A neki drugi teniseri tenis odradjuju.

Ima "jedna" Linejna koja napise post pa je nema pet godina. Ne znam zasto nam to radi. Falis Linejna.
 
www.telegraf.rs/.../2898372-lejver-kup-pred-sjajnom-buducnosti-f...

U dokolici, od duga vremena citajuci nase stare postove opet procitam onaj lep clanak. LEJVER KUP – Pred sjajnom budućnosti Federerovog legata naseg novinara Vuka Brajovica. Za clanak slobodno mozemo reci i da je “jak i mocan”. Vec u samom naslovu nailazimo na rec LEGAT sto asocira na moc i sposobnost da se cine velika dela na raznim poljima ljudske misli i stvaralastva (narocito umetnosti) i ostavljaju u nasledje buducim pokolenjima.

U prvom citanju nisam ni primetio koliko je clanak afirmativan po Federera. Narocito zato sto ga je pisao novinar druge nacionalnosti kome niko ne moze reci da je bio pristrasan jer je pisao o “svom sportisti”.

“Uspeh Lejver kupa je i veliki trijumf za Rodžera Federera lično – i predstavlja potvrdu važnosti njegovog legata i uloge u istoriji tenisa, koja još nije ni konačno definisana u igračkom smislu, posle fenomenalnog ovogodišnjeg kam-beka i skoro nedostižnih 19 Grend Slem titula “na vrhu slavljeničke torte”. Dodaj jos jedan G.S.

Kroz etabliranje ovog događaja kao pravog takmičarskog turnira “nove generacije” u kalendaru teniskih takmičenja, Federer bi istinski postao “besmrtan” i bukvalno “poistovetio” jednu celu eru tenisa sa svojim sportskim i umešnim medijsko-produkcijskim ostvarenjima – nešto sa čime se skoro ni jedan sportista na svetu (osim možda njegovog prijatelja Majkla Džordana) ne bi mogao porediti – ni Pele, ni Li Ning, ni Bubka, ni Felps, ni Nadal . Jer, sve su pretpostavke da bi se globalna popularnost švajcarskog asa “pretočila” u globalno priznanje važnosti ovakvog takmičenja – što je i nagovešteno nazivima selekcije timova Kupa – Evropa (Rodžerov matični kontinent) protiv Sveta (Rodžerova zona uticaja). Ovo je, u svakom smislu, uspeh koji inspiriše na učenje i napredovanje svih koji žele da za života ostave neko bitno delu u amanet čovečanstvu – i ne samo sportista!

Verujem da ce i Nole uspeti nesto slicno.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top