IT Academy?

Ne kreću svi da rade nego oni koji znaju šta hoće da rade.

Ja kažem da oni svi imaju mogućnost ako hoće da se pocimaju, njih bolesni uslovi teraju da dobijaju samo 9-10 ako hoće na budžet, tako ih je većina izbrušenih već posle 2,3 godine, spremni su za rad, drugo, da bi se to studiralo potrebno je imati kliker, a ne samo grejanje stolice, tako da nije ni bitno toliko da li oni znaju mnogo kada se zaposle, pogotovo u toj vrsti posla, više je bitno znati da skontaš nešto kako nego da se setiš kako.

Znači, nije da ja kažem da se otimaju za njih i da su bogom dani kadar, samo da biste to trebali da kontekstualizujete i da vidite da većina ljudi ne može da nađe posao nikako sa 95% fakulteta u Srbiji, i da je u toj poziciji SI smer ekstremno zahvalan.
 
Ja kažem da oni svi imaju mogućnost ako hoće da se pocimaju, njih bolesni uslovi teraju da dobijaju samo 9-10 ako hoće na budžet, tako ih je većina izbrušenih već posle 2,3 godine, spremni su za rad, drugo, da bi se to studiralo potrebno je imati kliker, a ne samo grejanje stolice, tako da nije ni bitno toliko da li oni znaju mnogo kada se zaposle, pogotovo u toj vrsti posla, više je bitno znati da skontaš nešto kako nego da se setiš kako.

Znači, nije da ja kažem da se otimaju za njih i da su bogom dani kadar, samo da biste to trebali da kontekstualizujete i da vidite da većina ljudi ne može da nađe posao nikako sa 95% fakulteta u Srbiji, i da je u toj poziciji SI smer ekstremno zahvalan.

A pošto svi znamo da je broj koji primaju na budžet simboličan onda znamo i broj koliko je njih spreman da radi posle 2-3 godine posla a to je simboličan broj :D , kao i sa drugih smerova na ETF-u. Ne kažem znam primere koje sam naveo gore da su uspeli da se zaposle još u toku studiranja ali ne može to svako da postigne i zato ne treba ljudima pričati kako ako "puno uči" i "trudi se" da će proći isto kao pojedini manijaci sa tog smera koji i studiraju i rade istovremeno i postižu uspeh na oba polja. Ta sestra od ortaka nije ni bila na tom smeru na drugom smeru i imala je malo ispod 8.5 proseka našla je posao u toku studija i uspela je sve nekako da iskombinuje ali je zato morala da polomi kičmu. Znala je da momkom da se ne viđa po 2-3 nedelje a isto u Bg-u je studirao. Treba mnogo toga žrtvovati za tako nešto a opet uspeh nije garantovan svima. A da je SI zahvala smer, jeste i to verovatno je najbolji takav smer u zemlji.
 
Zdravo :) isla sam registrirat jer bi htela nesto pitat vas.predavanja na akademiji su zakaceni online pa ih mozes slusat u bilo koja doba dana? I koliko vremena bi trebalo da se odvoi dnevno da bi se gradivo jako dobro naucilo? Jel u toku casova student ima realne probleme?
Hvala vam i izvinite na greske. Iz Makedonije sam :) pozdrav
 
Zdravo :) isla sam registrirat jer bi htela nesto pitat vas.predavanja na akademiji su zakaceni online pa ih mozes slusat u bilo koja doba dana? I koliko vremena bi trebalo da se odvoi dnevno da bi se gradivo jako dobro naucilo? Jel u toku casova student ima realne probleme?
Hvala vam i izvinite na greske. Iz Makedonije sam :) pozdrav

Ne studiram njihovu Akademiju,pa ti ne bih znao reci.
 
Pozdrav, zbog nemogucnosti pohadjanja ITAcademy prodajem povoljno skoro isplacen ugovor koji se moze preneti na drugo lice i smer mozete izabrati po svojoj zelji kada prebacite ugovor na vas.. sa nastavom mozete poceti vec u novembru. Za sve informacije pozovite 0695631034
 
Ne studiram njihovu Akademiju,pa ti ne bih znao reci.

Zdravo svima ,
Evo slučajno sam naletio na ovaj forum i ugledao baš ovu temu "IT-Academy" pa rekoh da vam dam objektivne informacije iz prve ruke. Vidim da ljudi na forumu pišu svašta o ITA , a siguran sam da su se na njihovom sajtu zadrzali sve do trenutka kada su ugledali cijene.

Ja sam upisao prošle godine IT-Academy , smjer PhP programiranje , i nisam se pokajao. Da budem iskren imao sam neko "bazno predznanje" iz oblasti web dizajna al je to u poredjenju sa svim onim sto sam do sada naucio samo "kap vode u okeanu" (O programiranju nisam imao pojma). Tek sam 6 mjeseci (od mogućih12) prošao, a već imam zadatak da napravim jedan portal koji bi trebao imati sve karakteristike i funkcionalnost kao ovaj forum Krstarica. E ljudi moji , mislim da to preko Youtube-a i raznih tutoriala ,necete moći tako lako.

--- Što se tiće predavanja :

Imate predavanja 2-3 puta sedmično po 3 sata. (Ovisno o tome koliko napredujete i koliko imate trenutno aktivnih kurseva)

Evo primjer:

Utorkom imam Live Stream predavanje iz MySQL programiranja od 17:30 pa do 20:45(zajedno sa pauzom)
Četvrtkom imam Advanced PHP programiranje od 17:30 pa do 20:45(zajedno sa pauzom).

Opcije :Mogu da prisustvujem predavanju od kuće , i aktivno pratiti nastavu , postavljati pitanja profesoru što mi nije jasno , i on moje pitanje pročita i odgovori poslije pauze , i mora objasniti nama svima . Isto tako , ako npr radim , ili iz nekih drugih razloga nisam u mogucnosti da prisustvujem nastavi , mogu isto to predavanje pogledati neograničen broj puta . Sve se nalazi u VideoArhivi.
Osim toga , imate još dodatne video materijale koji su pripremljeni samo za DL studente (za one koji studiraju od kuće) kako bi se nastavna materija utvrdila. I da ne zaboravim ,imate naravno i tekstualni materijal za svako poglavlje. Inaće mozete uvijek poslati profesoru mail i pitati ga sta vam nije jasno . Do sad su uvijek u roku od 24 sata odgovarali , nekad čak i u roku od 5 min .

Kako popložiti kurs:
Objasnit cu vam kako je kod mene na PHP programiranju , na drugim kursevima je slično.
Evo ja npr imam 12 obaveznih kurseva koje MORAM poloziti , a imam bar 20-ak fakultativnih kursića koji su jako korisni a vezani su za sve ono sto bi mi u životu trebalo , Npr "Efikasno pregovaranje", "Zdravlje i stres", "Osnovi koriscenja racunara", "Engleski jezik " i sl .Ako nemate vremena za fakultativne kurseve , ne morate ih ini raditi , ali one OBAVEZNE morate , inaće nema diplome :) . Da bi se jedan kurs položio , mora se uraditi više testova provjere . Jedan Test provjere znanja se sastoji od 15-20 pitanja višestrukog odgovora , pitanja "dopuni -dodaj-poveži pojmove", i pitanja "tacno /netacno". Zvuči lagano , al nekad i nije baš. I konačno , za svaki kurs postoje "ZADATCI" koji su takodjer obavezni. Primjer jednog zadatka je :
"Napravi web stranicu za neki restoran/muzički bend/firmu ili šta već "To mi je danas rutina , web dizajn je lagan - zatim
"Napravi neku malu web aplikaciju koja će na osnovu nekih unijetih parametara izracunati nešto" Npr aplikacija koja ce na osnovu dužina stranica jednog trougla računati njegov obim i površinu (>Nista posebno), -zatim
"Napravi bazu podataka za društvenu mrežu, postavi entity relation dijagram i svaaašta nesto, " (Sličnu funcionalnost ima i facebook , samo daleeeeko obilniju) i da ne nabrajam dalje.
Uglavnom Uradis sve te testove , i zadatke , i polozio si jedan kurs od mogucih 12.
NA kraju , bi trebala leći i njihova diploma , koja je navodno kod poslodavaca jako cijenjena.

Eto da ne duljim dalje , s ovim cu završiti . Slobodno pitajte ako vas jos nesto zanima .
 
IT Academy je glupost, nemojte se prevariti da se upišete tamo.
Ovaj lik koji se registrovao na forum da ih nahvali je nek njihov. Uglavnom je sve neozbiljno ofrlje, više ćete sami naučiti iz tutorijala nego preko njih.
Prosto zaobilaiti u širokom luku ovaj skupi kurs iz koga nećete ništa pametno naučiti.
Pošto se krećem u krugu progamera, ni jednu jedinu osobu koja je upisala IT academy nisam srela a da je zadovoljna.
 

Back
Top