HELP! kupio sam digitalni risiver,ali mi ne nalazi kanale!

jedan komsija prima dobar signal i nije imao takve probleme kao ja,a udaljen je samo 500-tinak metara od mene.ali eto,los je signal i nepouzdan,kao telekomov 3g,boze me sacuvaj.nasao sam tih 13 kanala,ucvrstio sam antenu i necu je vise ni pipnuti.a danas su se pojavila sve ukupno 16 kanala,dodat je neki tv leskovac,tv kursumlija i jos ponesto,neznam tacno...signal oko 63%

Tako je najbolje. Oni ce stalno dodavati ili menjati neke kanale ali to vise nema nikakve veze sa tvojom antenom jer ona prima sve kanale u paketu na jednoj frekvenciji. Zelim ti stabilan prijem.

E da. Desice se da pise da nema signala ali ti prebaci na neki drugi program i ako imas makar samo jedan ne diraj antenu jer je problem kod njih a ne kod tebe.
 
Poslednja izmena:
Evo i ja sam priključila riviser od juče, polako mic po mic. :D Sad tek vidim da mi ćale našao kanale sve domaće u Srbiji što je za pohvalu. :ok: Koristimo VIVAX, zanima me kako da hvatam inostrane.

Ako si uzela DVB-T2 onda mozes primati samo ono sto ide u paketu sa najblizeg predajnika. Za prijem stranih kanala treba ti nesto drugo ili da si blizu predajnika neke susedne zemlje.
 
Ako si uzela DVB-T2 onda mozes primati samo ono sto ide u paketu sa najblizeg predajnika. Za prijem stranih kanala treba ti nesto drugo ili da si blizu predajnika neke susedne zemlje.

Hvala.

Uzeli smo DVB-T2 Vivax, e sad smo malo zakomplikovali, radi se o sortiranju kanala, ima ih četiri vrste i nikako da namestimo kanale po želji, na primer one kanale što najviše gledamo da ih ubacimo među deset na listi, malo kasnije one same se razmeštaju po programima LCN (ima ONID, po servisu i još jedno, ne mogu se setim, mi smo postavili po LCN sistemu). Imamo uputstvo ali razlikuje se od daljinskog upravljača, znači ne možemo da namestimo kako želimo, na primer ima Favorite i treba da ga umemoriše, a to neće.
 
Ne znam za Vivax ali postavi LCN na "iskljuceno" i poredace ti kanale od 1-14 ili koliko ih vec prima u tom paketu. Reoesled je RTS1, RTS2, PINK....i onda samo zapamti koji je na kom kanalu dok ne savladas sortiranje.
A. ako pritisnes "OK" dugme, prikazace ti se svi kanala kako su poredani i samo listaj do onoga koji zelis pa ponovno pritisno "OK". i Tako najbrze dodjes do zeljenog kanala a da ne pamtis i ne cekas dok se prebaci ako pritisces brojeve. Pozzz.
 
Poslednja izmena:
Tema odavno nije katicna, ali ja cu pisati pa ako neko odgovori - super...

Ja sam pre neki dan usla u dedinu sobu, da vidim na njegovom tv u programe, posto je deda umro pre oko dve god a u medjuvremenu tv ne radi, tako mi tata rekao...i ja udjem da vidim sta i kako i namestim da radi, bilo sve ok. Sledeci put odem - nista. N akraju se ispostavilo da je los kabl, a kad sanirah to - pise los signal...AJD i to, al sta da radim kada mi se, kada i imam neki signal, izabce neki levi programi i to sve kodirani, a nigde nema RTS 1, RTS 2 i sl...a 1.put kada sam nasla sve te programe...i Pink, Prvu, sve...STA je to sada...J auvek odem na Menu pa automatsko trazenje kanala, i 1.put bilo sve ok, a sada i kada jedva nadjem signal premestajuci antenu, dobijem par programa kodiranih i nigde ni Pinka ili bilo kog osnovnog programa. POMOZITE
 
Tema odavno nije katicna, ali ja cu pisati pa ako neko odgovori - super...

Ja sam pre neki dan usla u dedinu sobu, da vidim na njegovom tv u programe, posto je deda umro pre oko dve god a u medjuvremenu tv ne radi, tako mi tata rekao...i ja udjem da vidim sta i kako i namestim da radi, bilo sve ok. Sledeci put odem - nista. N akraju se ispostavilo da je los kabl, a kad sanirah to - pise los signal...AJD i to, al sta da radim kada mi se, kada i imam neki signal, izabce neki levi programi i to sve kodirani, a nigde nema RTS 1, RTS 2 i sl...a 1.put kada sam nasla sve te programe...i Pink, Prvu, sve...STA je to sada...J auvek odem na Menu pa automatsko trazenje kanala, i 1.put bilo sve ok, a sada i kada jedva nadjem signal premestajuci antenu, dobijem par programa kodiranih i nigde ni Pinka ili bilo kog osnovnog programa. POMOZITE

Ako je tv vezan sa STB sa skart kablom, cesto se dogadja da neki kontakt nije dobar pa pokusajte proveriti to. Drugo, veoma je vazno kakav je spoj antene (cesto one sitne zicice dodiruju centralni vod pa tako oslabi signal. Dakle, najpre [proverite sve te spojeve a onda uradite trazenje kanala. Dok vrsite pretragu, ne pomerajte antenu. Ako ne uhvatite signal u tom polozaju, onda okrenite entenu prema predajniku pa ponovite pretragu. Bitno je i da li imate spoljnju antenu ili sobnu sa pojacivacem (cesto taj pojacivac moze biti uzrok kvara, pa pokusajte bez njega. Samo nagadjam jer nemam jasnu sliku kakve veze imate. Slobodno psite ako nesto jos imate. Srecno.
ps: obratite paznju da na TV nije neko pomerio izbor izvore (ono AV na daljinskom).
 

Back
Top