''jugoslavija odbila nato vojsku'' vase misljenje?

NATO je uradio najgoru mogucu stvar po nas 1999.

Bilo bi bolje da seu nas okupirali i razmontirali fasisticku UDBU Zlobice kao i u Japanu ili nemackoj 1945. Zatim da je uradjena mirovna konferencija i razgranicenje sa Kosovom. Danas bi smo bili normalna drzava i stub razvoja citave regije.

No nekom je izgelda bilo u vecem interesu da nas ostavi da se davimo u sopstvenim blatu narednih xy godina a bez ikakve sanse da se nesto normalno uradi vec neki jalovi inat i dodatno iscrpljivanje.
.
Tu se pre svega radi o parama. Okupacija cele zemlje kosta mnogo, a ta zemlja ih uopste nije ugrozavala, za razliku od Nemacke i Japana 1945. A posto mi nemamo naftu ili nesto drugo interesantno, zasto bi nas komplet okupirali?
 
U svakom ratu pobednik je vojska koja je ispunila svoj cilj. Cilj NATO pakta je bio da dodju na Kosovo. Nas je bio da ne dodju. Ko je svoje ostvario - zna se. Mitove i legende na stranu, ovako jednostavno stoje stvari.

pozurio si.

nije natu cilj samo kosovo, nego i niz zemalja sirom sveta.

ostvarili su sta su teli, ali...bice da nisu pobedili. ne postoji vecita imperija. koliko ja vidim mi smo veciti.

ameri jesu nasilni i zavice pola sveta u crno, takva je borba dobra i zla. a ko nije sa nama onda je sa njima. jednostavno
 
pozurio si.

nije natu cilj samo kosovo, nego i niz zemalja sirom sveta.

ostvarili su sta su teli, ali...bice da nisu pobedili. ne postoji vecita imperija. koliko ja vidim mi smo veciti.

ameri jesu nasilni i zavice pola sveta u crno, takva je borba dobra i zla. a ko nije sa nama onda je sa njima. jednostavno
Pricamo o ratu 1999. i tu jesu pobedili, a za to da nista nije vecito si u pravu.
 
Cilj je bio okupacija cijele Srbije i potpuno unistenje VJ. Dakle, u krivu si.

Sramota za "najvecu vojsnu silu svijeta" da to nije bio u stanju protiv jedne male, slabe drzave u potpunom okruzenju i bez icije pomoci.
To mozes da pricas nekom ko ima 15 - 20 godina, meni nemoj molim te. Uzeli su Kosovo, da su hteli mogli su i ostalo, a zasto bi? To kosta mnogo para i ljudi, a nema koristi kao u Iraku recimo.
 
da ali pobeda siptara i nato

Оћеш сад да вадим видео ђе је прецедник "југославије" најзваничније лице у држави, честитао грађанима и друговим и другарицама победу над мрским НАТО пактом? Визијонар, државник, маршал, цезар!
 
P

Cilj je bio okupacija cijele Srbije i potpuno unistenje VJ. Dakle, u krivu si domoljube.

Sramota za "najvecu vojsnu silu svijeta" da to nije bio u stanju protiv jedne male, slabe drzave u potpunom okruzenju i bez icije pomoci.

Okupacija cijele Srbije. :zblesav:

Osim toga, cilj im je bio i poubijati sve Srbe

:hahaha:

Tukac, NATO je postigao ono što si je politički zacrtao, uz minimalne vojne gubitke, i to je cijela priča.
Ne pomaže tu trolanje o "okupaciji Srbije" "Uništenju vojske" i slično kmečanje, kao što ne pomaže ni mitomanija o 100 srušenih aviona.
NATO je htio okupirati Kosovo, odvojiti ga od Srbije i to je i postigao, a vi ste im roknuli dva aviona i helikopeter - neš ti mistifikacije oko toga
 
Poslednja izmena:

Back
Top