Dominacija

Meni se pa pa cini da se parovi koje znam iole dobro mogu podeliti na one gde su snage priblizno ujednacene, za mrvicu vamo, za mrvicu namo, i na one gde postoji vrlo izrazeno taj odnos, dominacije i onog ko se pokorava, potpuno nebitno koliko to cine jer tako obojima odgovora ili je neko tu fakticki prinudjen da bude u jednom od tih polozaja.
Meni licno ne odgovaraju muskarci koji insistiraju na bilo kojoj od tih ulog,. tacnije receno koji ti namecu takav odnos. Prvo malo je njih za koje smatram da imaju kvalitete toliko da bi mogla da ih shvatim ozbiljno ako bi polusali da dominiraju. A takvi pa ne bi ni pokusali upravo zbog tih osobina koje imaju. Ovi drugi koji bi dozvolili da ja dominiram mi tek nisu zanimljivi.

meni nije jasno zasto odmah svi temu kad se zena oseti slobodnom - poistovete odmah sa kurvan..jem, ako i ovu o dominaciji sa lupanjem ruke o sto nekog neandrtalca
u vezi neko uvek mora da bude jaci
nas narod je to definisao kao - muz je glava, a zena vrat
tako nekako
prosto mora da se zna cija ce da prevagne ako o istoj stvari imaju razlicito misljenje
ja bih volela da ne moram da donosim teske odluke, da imam nekog na koga mogu da se oslonim kad mi je najteze
da taj neko samo kaze - nista ne brini, sve ce da bude dobro kad ti ja kazem
makar i ne mislio tako, da makar ima takav stav
i meni dovoljno
al nemam takvog
mene je uvek bolela glava na kraju
a tako bi bilo lepo da me ne boli, jer je tu jedan stabilan glavonja :)
 
Pa ako su suprotna misljenja onda je pravilo sledece:ako u autobusu neko hoce otvoren à neko zatvoren prozor onda ce prozor ostati zatvoren jer je tako pocetno bio.
Mi se npr ne slazemo U kojoj cemo zemlji da zivimo,I zato smo u Fr I dalje.ne zato sto je to moj izbor (jer ja navijam za fr) nego jer je to NEpromena dok se ne donese zajednicka odluka
 
Pa ako su suprotna misljenja onda je pravilo sledece:ako u autobusu neko hoce otvoren à neko zatvoren prozor onda ce prozor ostati zatvoren jer je tako pocetno bio.
Mi se npr ne slazemo U kojoj cemo zemlji da zivimo,I zato smo u Fr I dalje.ne zato sto je to moj izbor (jer ja navijam za fr) nego jer je to NEpromena dok se ne donese zajednicka odluka

a sta cemo ako je nekome toliko lose da padne u nesvest?
i dalje da drzimo zatvoren prozor?
 
To je visa sila pretpostavljam
Ali normalno u pravilniku pise tako kao sto sam rekla
Da jedno od nas ima recimo déport iz zemlje onda je to takodje visa sila,koja izdominira oboje :lol:

pa vidi, meni ono neko ako kaze dok se ne dogovorimo - prozor ostaje zatvoren
ja odmah dobijem poriv za padanjem u nesvest, toliko mi bude lose :lol:
mislim hocu da kazem, caskom nadjem visu silu :)
 
meni nije jasno zasto odmah svi temu kad se zena oseti slobodnom - poistovete odmah sa kurvan..jem, ako i ovu o dominaciji sa lupanjem ruke o sto nekog neandrtalca
u vezi neko uvek mora da bude jaci
nas narod je to definisao kao - muz je glava, a zena vrat
tako nekako
prosto mora da se zna cija ce da prevagne ako o istoj stvari imaju razlicito misljenje
ja bih volela da ne moram da donosim teske odluke, da imam nekog na koga mogu da se oslonim kad mi je najteze
da taj neko samo kaze - nista ne brini, sve ce da bude dobro kad ti ja kazem
makar i ne mislio tako, da makar ima takav stav
i meni dovoljno
al nemam takvog
mene je uvek bolela glava na kraju
a tako bi bilo lepo da me ne boli, jer je tu jedan stabilan glavonja :)
Ne poistovecujum uopste sa lupanjem sake o sto.
Prvo mi se cini da je to neko prilicno neprirodno stanje, stalna zelja za dominacijom, jer i muskarci koji navodno na tome insistiraju budu u nekim fazama ili u odnosu sa nekim drugim ljudima, a cesto i sa nekim drugim zenama naprasno inferiorni. To vec otvara mnoga pitanja, a prvo ono da li kad tad pocnu sa potcenjivanjem da gledaju na one koje im dopustaju vodjstvo.
Teorija kaze da su kada se poklope tipovi licnosti sa tom podelom uloga jednako dobre veze i u kako to zovu simetricnim odnosima i onim u kojim je jedan dominantan, jer tako zadovoljavaju svi svoje potrebe u vezi, ali i da jednako patologije moze biti ako to njie slucaj. Ali dzaba to kad se meni potcenjivanje mota po glavi.
Druga stvar, meni licno ne prija taj polozaj, osecam se nesigurno, gusi me, te radije biram da nemam nikakvu sigurnost i ususkanost, a ja sam ljubitelj sigurnosti i ususkanosti, spram tog osecaja... inertnosti.
Trece, mislim da to pustanje da neko dominira tobom ide sa nekom idealizacijom partnera cemu nisam sklona.
Cetvrto, kad god sam pustila da neko u bilo kojem odosu vodi, kao sta ima veze, on je takav, ja zato pucam od sirine, nahebala sam...
Mogu i dalje, ali imas sliku... :)
 
Jeste dominantni u vezi ili ne?? Kakav generalno model ponasanja nosite iz veze u veze u vezu?

Dok sam bila mlada mnome su uglavnom dominirale emocije, pa su i moje veze sa ove distance ličile na niskobudžetne filmove.
U sadašnjosti od muškarca očekujem dominaciju jedino u sexu i u nošenju punih cegera sa pijace. U ostalim oblastima života prisutna je ravnopravnost.:kitis:
 
Ispunjavam želje,
naravno, koje ne odbacuje moj ukus,
ali pokazujem blagu dominaciju.

Ni jedna mi nije skrenula pažnju da joj smeta...
A, sve se radi u korist rasplamsavanja seksualne vatre !

tis moj idol :zaljubljena:

ali. šta ćemo sa mojim naglašenim aspektom dominacije? :ceka:

po sistemu: može kako ti hoćeš, ali bolje uradi kako ja mislim :)
 

Back
Top