Kako objasniti rupe u radnom iskustvu?

porodicni razlozi

Odmah bi pitali :Koji? To sve nevaspitana stoka puna para..
Cast izuzecima ako ih uopste ima.
Mislim da ako su zdr. razlozi , a ne ticu se struke mogla bi istinu reci, mada poslodavac bi opet bio skeptican, opet ce ova na bolovanja i sl. ..tako da bolje je kao sto rece iznad neko reci : Bila sam u inostranstvu kod familije a ujedno i radila tamo nesto ... bla bla. Tu nikad ne bi mogao da sazna sta si radila, pa bi mogla da nafilujes i svoj CV, na neki usmeni nacin ...mozda bi tako ja rekla..
 
Šta je najbolje odgovoriti kada poslodavac postavi ovakvo pitanje? U mom slučaju pravi razlog je zdravstveni problem zbog kog nekoliko godina nisam radila. Ne znam koliko bi bilo pametno ovo govoriti , jer mogli bi pomisliti da ni sada ne mogu da radim, ili da možda neću moći.
Imas samo jednu, ili vise? Reci da si nekoga negovala, a ako imas dve, tri pauze, onda ne znam sta bi mogla da kazes.
To nikako ne ostavlja povoljan utisak.

- - - - - - - - - -

Odmah bi pitali :Koji? To sve nevaspitana stoka puna para..
Cast izuzecima ako ih uopste ima.
Mislim da ako su zdr. razlozi , a ne ticu se struke mogla bi istinu reci, mada poslodavac bi opet bio skeptican, opet ce ova na bolovanja i sl. ..tako da bolje je kao sto rece iznad neko reci : Bila sam u inostranstvu kod familije a ujedno i radila tamo nesto ... bla bla. Tu nikad ne bi mogao da sazna sta si radila, pa bi mogla da nafilujes i svoj CV, na neki usmeni nacin ...mozda bi tako ja rekla..

Ako je depresija ili taj pravac onda se ihihihi ticu poslodavca.
Svakako da je naj´bolje reci da je bila u inostranstvu, malo putovala, malo radila, ucila jezik eventualno, ali ako nikada nigde nije bila,
onda je to jako skakljiva tema.
 
Odmah bi pitali :Koji? To sve nevaspitana stoka puna para..
Cast izuzecima ako ih uopste ima.
Mislim da ako su zdr. razlozi , a ne ticu se struke mogla bi istinu reci, mada poslodavac bi opet bio skeptican, opet ce ova na bolovanja i sl. ..tako da bolje je kao sto rece iznad neko reci : Bila sam u inostranstvu kod familije a ujedno i radila tamo nesto ... bla bla. Tu nikad ne bi mogao da sazna sta si radila, pa bi mogla da nafilujes i svoj CV, na neki usmeni nacin ...mozda bi tako ja rekla..
briga o clanu porodice kome je bila potrebna pomoc
 
Na svakom takvom razgovoru treba
što manje pričati, tj, čekati pitanja
i davati kratke, sažete odgovore.

I da, i spoljni izgled je za prvi intrervju
veoma bitan.

I, da se ne ljutite, da se malo našalim:
One što nastupaju sikama, budu ponekad i primljene,
ali za neke druge stvari.

Ozbiljno, svakako se dobro informišite
o poslodavcu.

Za rupe u stažu - bolovanja (zbog sebe, dece, člana porodice)
mada, niko ne voli radnike koji su često na bolovanju.
Ili samo traženo neplaćeno.
 
Poslednja izmena:
Na svakom takvom razgovoru treba
što manje pričati, tj, čekati pitanja
i davati kratke, sažete odgovore.


I da, i spoljni izgled je za prvi intrervju
veoma bitan.

I, da se ne ljutite, da se malo našalim:
One što nastupaju sikama, budu ponekad i primljene,
ali za neke druge stvari.

Ozbiljno, svakako se dobro informišite
o poslodavcu.

Za rupe u stažu - bolovanja (zbog sebe, dece, člana porodice)
mada, niko ne voli radnike koji su često na bolovanju.
Ili samo traženo neplaćeno.
:super:
 
Kazi da si bila udata za seika, tamo si sticala iskustvo...

- - - - - - - - - -

U Srbiji nije tesko imati rupe u karijeri....Radio, nije hteo da me prijavi...Nisam radio , od jutra do sutra za sitne pare...
Ima tu milion fora i fazona...
Ako trazi prosecnog radnika, prosecnog mu i nudi...
Nekad se trazio radnik koji sve zna, sad se trazi jeftin radnik....e ebiga, onda znas koliko treba da znas, cak i kad vidis da ce gazda da napravi sebi stetu, nikako da mu budes pametniji od njega...To je kobna greska u Srbiji...Tele i sarena vrata su najbolji princip i naravno moze da mu doneses prvu kafu jutarnju, a za ostalo ce se nacekati...
 
Ta pitanja su samo da oni vide da li ti njima odgovaraš kao tip ličnosti .
Npr,ako to mesto treba da popuni neko ko na pitanja stranaka dobro i uverljivo vrda i zamazuje oči na lep
način,a ti i na njihova pitanja lepo i uverljivo pređeš i preko rupa(radila sam ali nisam bila prijavljena,ili porodični
razlozi) oni razmisle i prime te,možda,ako im odgovaraš.
Ali ako vide da se na njihova pitanja nervozno vrpoljiš,čupkaš nepostojeće končiće i izbegavaš pogled,
šta god da kažeš neće se uklopiti u profil ličnosti koji traže.
 
Šta je najbolje odgovoriti kada poslodavac postavi ovakvo pitanje? U mom slučaju pravi razlog je zdravstveni problem zbog kog nekoliko godina nisam radila. Ne znam koliko bi bilo pametno ovo govoriti , jer mogli bi pomisliti da ni sada ne mogu da radim, ili da možda neću moći.

zelela sad da radim na sebi (sto i jesi) a sad evo hocu da se skrasim. I da se ne lazemo ako hoce da te prime primice te a ako nece mozes da imas cv kakav hoces nije vazno.
 
Ako je depresija ili taj pravac onda se ihihihi ticu poslodavca.
Svakako da je naj´bolje reci da je bila u inostranstvu, malo putovala, malo radila, ucila jezik eventualno, ali ako nikada nigde nije bila,
onda je to jako skakljiva tema.

mislis da ce pasos da proverava, dotle li dodje :sad2 ?

briga o clanu porodice kome je bila potrebna pomoc

mozda, ali opet poslodavac misli da ce odsustvovati cesto, bolovanja, itd..

Kazi radila si ali nisi bila prijavljena

nije dobra ideja
 
Ta pitanja su samo da oni vide da li ti njima odgovaraš kao tip ličnosti .
Npr,ako to mesto treba da popuni neko ko na pitanja stranaka dobro i uverljivo vrda i zamazuje oči na lep
način,a ti i na njihova pitanja lepo i uverljivo pređeš i preko rupa(radila sam ali nisam bila prijavljena,ili porodični
razlozi) oni razmisle i prime te,možda,ako im odgovaraš.
Ali ako vide da se na njihova pitanja nervozno vrpoljiš,čupkaš nepostojeće končiće i izbegavaš pogled,
šta god da kažeš neće se uklopiti u profil ličnosti koji traže.
extra,jos pride doda kako im smestila inspekciju i zatvorila ih,dobila milionsku odstetu xixi
 
Treba imati u vidu da veoma mali broj ljudi može da slaže a da se to ne primeti. Ukoliko niste među takvima, a verovatno niste čim tražite posao, onda je veća šteta upuštati se u to nego iskreno reći. Naime, poslodavac će u vašim odgovorima prepoznati neiskrenost i to nikako nije dobro. Znači prvo i osnovno: treba poznavati sebe, ukoliko znate da lažete onda se možete poslužiti time (mada ja to lično ne volim), ukoliko ne znate onda istina i samo istina. Dosta ljudi praktikuje laganje a pritom to loše rade pa nema rezultata. Ja za sekund provalim kad neko krene da folira jer je velika razlika između takvog odgovora i nekog prethodnog koje je iskreno i prirodno odgovorio.
 
Iskreno reci poslodavcu u Srbiji , to je samoubistvo...
Hoce li platiti vase znanje iz menadzmenta, nece, samo ce znati da moze da se okoristi tako sto vas stavlja u sve teze situacije.
Hoce li platiti vase znanje iz prava, nece, samo ce vas uguravati jer zna da cete radi zastite firme i sebe , izabirati uvek najpovoljniju reakciju u kriznim situacijama.
Hoce li platiti vase znanje iz administriranja racunara, nece, samo ce vas zvati kad usred hitnog posla popucaju mreza i software.
Hoce li platiti vase znanje iz psihologije i sociologije, kad pomirite i motivisete besne radnike, sa razlogom besne, nece, niti ce da vas zbog toga manje trpa tamo gde ne treba..

Srbija je ili parazitski posao ili banditski ili sa lopovskom glavom.Ovo poslednje je posledica krvavog novca iz rata i tranzicije pa je vlasnik ko ne bi ni njivu od 1ha znao da obradjuje.
Banditski je ono svi znamo po nesto, niko ne zna, uvalimo drugome.
A parazitski je krivinarenje i ono cuveno , 6 ne radi sigurno samo se pojavljuje, a jednom uvale sve...

Nekad je dobro otvoreno lagati, ali je bitno sta kazes...Seoska kafana je dobar obrazovni centar za ucenje, a posto su nam menadzeri i vlasnici iz tog miljea, to je dobra praksa..
Mozemo mi uvoditi ISO standarde koliko hoces, psihologija je snobovska egosamoziva i onda vazi pravilo postavljanja a ne istine.
Umiljato jagnje dve ovce sisa.

- - - - - - - - - -

Ta pitanja su samo da oni vide da li ti njima odgovaraš kao tip ličnosti .
Npr,ako to mesto treba da popuni neko ko na pitanja stranaka dobro i uverljivo vrda i zamazuje oči na lep
način,a ti i na njihova pitanja lepo i uverljivo pređeš i preko rupa(radila sam ali nisam bila prijavljena,ili porodični
razlozi) oni razmisle i prime te,možda,ako im odgovaraš.
Ali ako vide da se na njihova pitanja nervozno vrpoljiš,čupkaš nepostojeće končiće i izbegavaš pogled,
šta god da kažeš neće se uklopiti u profil ličnosti koji traže.

E sa ovim se slazem, zato se rade kilometarski psiho testovi...
A i u fordovom modelu organizacije rada, kakav je danas, to je i najznacajnije...
Ima npr advokata koji ce ganjati pripravnika 2 godine, jer traze zensko, sekretaricu, advokata, pocetnicu, submisivnu, koja je imucna pa nece vristati da joj placa niti ce biti pogodjena time...
Zna covek sta trazi, a kad nadje, onda ima radnika 1,2, 3 godine...i funkcionise mu kancelarija sa 10 zaposlenih bez ijednog isplacenog dinara.
 
Ne mozes jednostavno biti nezaposlena za vreme tih takozvanih "rupa"?

Nazalost, ili na srecu, nemam dana radnog staza a uskoro cu 31 godinu, doduse oplovio sam celi svet, i radio razno razne poslove i kod kuce. Ali nikad prijavljen.

Ja bih rekao da sam bio nezaposlen, period izmedju poslova. Mozda i da sam poceo da radim samostalno, freelance je popularan danas, pokazujes inicijativu, naravno sve zavisi do vrste posla za koji apliciras. Zdrastveni razlog preskoci. Savet posavetuj se sa nekim pre intervjua ko te poznaje i za koga imas misljenje da moze pomoci, vise glava vise zna.
 
Poslednja izmena:

Back
Top