Arhangel Mihailo

Ne razumes plan spasenja. Isus je uzeo ulogu Adama i postao covek da bi ponovo povratio vlast nad zemljom i nama omogucio spasenje.
On se u toj ulozi obraca Ocu.
Bog postupa pravno i iz ljubavi. Ne otima.

- - - - - - - - - -

Prostudirati pre sledećeg odgovora.

АNĐEOSKA HIJERARHIJA

3 čina i 9 anđeoskih horova

1. čin: serafimi, heruvimi, prestoli

2. čin: gospodstva, sile, vlasti

3. čin: načala, arhanđeli, anđeli

:kafa:

Pre nego si ovo napisao, trebao si da shvatis primer sa macama i kucama a nisi?
Sledeci nivo na dole je bebinski a to neznam.
Dakle ako je kuca veca od mace nije maca.
Imamo Arhi Episkope ali oni nisu andjeli zbog toga.
Imamo i Arhandjela Gavrila.
On je nad svim andjelima i on je najvisi andjeo.
Biblija jasno kaze kada je neko andjeo.
Medjutim Mihailo je Arhi nad svima i nije andjeo.
On je i iznad Arhandjela Gavrila.
A ne postojo veci andjeo od njega.
Dakle Mihailo nije andjeo, on je onaj na sta njegovo ime asocira.
Bog.

- - - - - - - - - -

Arhimačorčina! :eek:

A kasnije si tek ukspirao?
Pa mogo si predzadnji post onda da oonistis?
Da.
Maca ne postaje mis, iako je nad misom arhi.

- - - - - - - - - -

ne pise u bibliji dodje mi u pomoc jedina maca(a ostali su misevi) ...pise jedna od prvih maca,mihajlo dodje mi u pomoc..(danilo10)
a sve te mace sazdao je hristos..:D
Ali ne pise da je Mihailo andjeo sto Biblija uvek kaze kada je to neko.
A u tvom primeru se jasno kaze da je naca ma a i nema dileme.
Ime Mihailo nam otkriva da je samo on kao Bog. Zbaci Bog.
U Bibliji imena imaju smisaono znacenje.
 
Poslednja izmena:
Ne razumes plan spasenja. Isus je uzeo ulogu Adama i postao covek da bi ponovo povratio vlast nad zemljom i nama omogucio spasenje.
On se u toj ulozi obraca Ocu.
Bog postupa pravno i iz ljubavi. Ne otima.

- - - - - - - - - -



Pre nego si ovo napisao, trebao si da shvatis primer sa macama i kucama a nisi?
Sledeci nivo na dole je bebinski a to neznam.
Dakle ako je kuca veca od mace nije maca.
Imamo Arhi Episkope ali oni nisu andjeli zbog toga.
Imamo i Arhandjela Gavrila.
On je nad svim andjelima i on je najvisi andjeo.
Biblija jasno kaze kada je neko andjeo.
Medjutim Mihailo je Arhi nad svima i nije andjeo.
On je i iznad Arhandjela Gavrila.
A ne postojo veci andjeo od njega.
Dakle Mihailo nije andjeo, on je onaj na sta njegovo ime asocira.
Bog.

- - - - - - - - - -



A kasnije si tek ukspirao?
Pa mogo si predzadnji post onda da oonistis?
Da.
Maca ne postaje mis, iako je nad misom arhi.

- - - - - - - - - -


Ali ne pise da je Mihailo andjeo sto Biblija uvek kaze kada je to neko.
A u tvom primeru se jasno kaze da je naca ma a i nema dileme.
Ime Mihailo nam otkriva da je samo on kao Bog. Zbaci Bog.
U Bibliji imena imaju smisaono znacenje

pise da je mihajlo knez macak..i to jedan od prvih knezova archimacak...ako je on prvi,najglavniji,mackovodac ko su ovi drugi macori..svi su macori u tome je fazon..od najveceg macorcine pa do one male mace..ista im je priroda a za cinove su se valjda izborili zaslugom. prirodu im je glavno sazdao hristos..gospod..a priroda gospoda je potpuno drugacija i od andjela i od ljudi.. .:D
 
Zamoljavam da sprecite ovo vredjanhe i obrisete. Zasto bih ja bio prist samo sto diskutujem snjime?

Zato sto si napisao ovako nesto:
Rekao si sledece: PLP Je zapovednik svih ovcarskih pasa na Sar planini.
A TO ZNACI DA JE PLP NAJMOCNIJI PAS OVCAR NA PLANINI?

- - - - - - - - - -

I sta si ovde gore dokazao PLP?
.Nista.
Neko ga slika sa krilima kazes i zbog toga on treba da bude nesto ali nisi se usudio da kazes direkno sta?

Arhandjeo Mznaci prevedeno zapovednik andjela a ne da je andjeo.

Primer sa psima ti se ne svidja jer rusi ovu tvoju ne argumentovanu diskusiju.
Eto uzmimo drugi.
Bivsi Trener partizana Mateus je Srbin jer je Trener Partizana?
Ili bi smo mogli da kazemo da je on Partizan.
Kada rasclanimo Trener Partizana.
Cak ij je ucio da budu partizani.
Sto znaci da je on najveci partizan.
Eto malo tboje logike?
Eto zbog takvih stavova kao tvoji nastaju razna pogresna ucenja.
Ali za onoga ko poznaje materijuje to je ziva smejurija.

Te neznas osnovne korake kako u Bibliji otkriti ko je arhandjeo Mihailo.

Koliko ja znam nije tvoja briga.
Imas domaci zadatak:
Arhandjeo
Arh===Andjeo;
 
Zato sto si napisao ovako nesto:
Rekao si sledece: PLP Je zapovednik svih ovcarskih pasa na Sar planini.
A TO ZNACI DA JE PLP NAJMOCNIJI PAS OVCAR NA PLANINI?

- - - - - - - - - -

Koliko ja znam nije tvoja briga.
Imas domaci zadatak:
Arhandjeo
Arh===Andjeo;

Arch Andjeo znaci iznad andjela, ne andjeo.

villaret;30180924
pise da je mihajlo knez macak..i to jedan od prvih knezova archimacak...ako je on prvi,najglavniji,mackovodac ko su ovi drugi macori..svi su macori u tome je fazon..od najveceg macorcine pa do one male mace..ista im je priroda a za cinove su se valjda izborili zaslugom. prirodu im je glavno sazdao hristos..gospod..a priroda gospoda je potpuno drugacija i od andjela i od ljudi.. . 

Problem u tvom problemu je u tome sto ne pise da je Mihailo knez macak.
 
Poslednja izmena:
veci je problem sto ne pise bas nigde da je mihajlo isus..a pise da je mihajlo knez i da ima jos knezova ali je mihajlo najprvi..:D
Pa trebas pronaci ko bi mogso to da bude Mihailo i ko ima pravo da zbaci sotonu sa neba.
To pravo nije inso ni Bog Otac.
KO JE ONDA MIHAILO I KAKO JE STEKAO TO PRAVO?

Negde na pocetku ovde sam sve dao.
Ali nikoga ne zanima da sam razmislja i sam istrazuje, vec samo slepo veruje i ponavlja sta ucr organizacije.
 
Pa trebas pronaci ko bi mogso to da bude Mihailo i ko ima pravo da zbaci sotonu sa neba.
To pravo nije inso ni Bog Otac.
KO JE ONDA MIHAILO I KAKO JE STEKAO TO PRAVO?

Negde na pocetku ovde sam sve dao.
Ali nikoga ne zanima da sam razmislja i sam istrazuje, vec samo slepo veruje i ponavlja sta ucr organizacije.

sotona kolko ja znam odavno izbacen s neba...ostalo mu je samo da zajebava narod na zemlji ...odakle on gore s andjelima..pa oni bi ga prvi isprebijali..:D
 
sotona kolko ja znam odavno izbacen s neba...ostalo mu je samo da zajebava narod na zemlji ...odakle on gore s andjelima..pa oni bi ga prvi isprebijali..:D

A onda mi reci sta radi sotona na nebu u Jovu na sastanak sinova Bozjih?

O kakvoj vlasti govori Isus kada kaze: sada mi je data sva vlast i na nebu i na zemlji.

Zasto posle Hristove pobede kaze: sad se zbaci opadac nase brace. ( sotona)

- - - - - - - - - -

Arhi znači glavni, prvi.
Al, ko ebe Vujakliju kad je tu Glasnik.

Ma jos lakse je kad imamo tebe da zbunjujes nupucene.

Znaci i iznad. Da je izbad svih.

Kada Biblija govori o andjelu onda nam ona to jasno kaze.
 
Poslednja izmena:
A onda mi reci sta radi sotona na nebu u Jovu na sastanak sinova Bozjih?

O kakvoj vlasti govori Isus kada kaze: sada mi je data sva vlast i na nebu i na zemlji.

Zasto posle Hristove pobede kaze: sad se zbaci opadac nase brace. ( sotona)

- - - - - - - - - -



Ma jos lakse je kad imamo tebe da zbunjujes nupucene.

Znaci i iznad. Da je izbad svih.

Kada Biblija govori o andjelu onda nam ona to jasno kaze.

zasto ovde u ovoj knjizi o jovu satana nije zao duh,neprijatelj i boga i naroda nego covek sa funkcijom od boga data....sta je istinitije u vezi satane..ko je on...ovo prvo ili drugo..:(
 
A onda mi reci sta radi sotona na nebu u Jovu na sastanak sinova Bozjih?

O kakvoj vlasti govori Isus kada kaze: sada mi je data sva vlast i na nebu i na zemlji.

Zasto posle Hristove pobede kaze: sad se zbaci opadac nase brace. ( sotona)

- - - - - - - - - -



Ma jos lakse je kad imamo tebe da zbunjujes nupucene.

Znaci i iznad. Da je izbad svih.

Kada Biblija govori o andjelu onda nam ona to jasno kaze.

Za nupućene je izbad. To da.
Opet si se... založio. :kafa:
 
Gledao sam ovaj video:
i primetio da on kaže kako je Arhangel Mihailo zapravo jedan od imena za Isusa, sina božijeg. Je li je to istina?

Tako je! Znacenje imena Mihajlo je "Onaj koji je kao Bog". I nemoj samo na ovome da se zaustavis. Bibliju u sake i citaj sve samo ce ti se otkriti samo ako zelis da znas istinu i upoznas se sa istinom (Hristom).

p.s. Ne obracaj paznju na ove deda mrazove irvase koji su ljubomorni na svog gazdu jer ih zlostavlja pa ga kompromituju. :)
 
zasto ovde u ovoj knjizi o jovu satana nije zao duh,neprijatelj i boga i naroda nego covek sa funkcijom od boga data....sta je istinitije u vezi satane..ko je on...ovo prvo ili drugo..:(

Zato sto je tebi tvoj patrijarh Irinej rekao da je stotna rogat i crven sa vilama u ruci koji bljuje vatru i da ce je bljuvati vjecno u paklu, (jer je on tamo gazda).

Bog je pustio satanu da pokaze sta i dokaze sebi i svima u Univezrumu kuda vodi bezakonje i zlo. Sotona je kroz istoriju bio toliko puta kompromitovan u ovom "sudskom procesu" koji traje za nas nekih 6000 godina a vrhunac svoje zlobe i otpadnistva vidjen je kada je Hirsta prikovao na krst. Tada je bilo jasno Nebu i svim bicima sa SLOBODNOM VOLJOM ko je zapravo Sotona a ko je Bog.
 
Tako je! Znacenje imena Mihajlo je "Onaj koji je kao Bog". I nemoj samo na ovome da se zaustavis. Bibliju u sake i citaj sve samo ce ti se otkriti samo ako zelis da znas istinu i upoznas se sa istinom (Hristom).

p.s. Ne obracaj paznju na ove deda mrazove irvase koji su ljubomorni na svog gazdu jer ih zlostavlja pa ga kompromituju. :)

jeste i ove sto nazivas da su kao deda mrazovi nisu kao deda mrazovi nego su po tebi stvarno..:D
 
Zato sto je tebi tvoj patrijarh Irinej rekao da je stotna rogat i crven sa vilama u ruci koji bljuje vatru i da ce je bljuvati vjecno u paklu, (jer je on tamo gazda).

Bog je pustio satanu da pokaze sta i dokaze sebi i svima u Univezrumu kuda vodi bezakonje i zlo. Sotona je kroz istoriju bio toliko puta kompromitovan u ovom "sudskom procesu" koji traje za nas nekih 6000 godina a vrhunac svoje zlobe i otpadnistva vidjen je kada je Hirsta prikovao na krst. Tada je bilo jasno Nebu i svim bicima sa SLOBODNOM VOLJOM ko je zapravo Sotona a ko je Bog.

nisam ovo cula od irineja. ..to cujem od vas.da ima rogove...cula sam da je knez ovog sveta ...tu na zemlji pribiva...znaci jaje i to virtuelno..mucak...nije reko irinej jaje ali je na to mislio.:D
 
Zato sto je tebi tvoj patrijarh Irinej rekao da je stotna rogat i crven sa vilama u ruci koji bljuje vatru i da ce je bljuvati vjecno u paklu, (jer je on tamo gazda).

Bog je pustio satanu da pokaze sta i dokaze sebi i svima u Univezrumu kuda vodi bezakonje i zlo. Sotona je kroz istoriju bio toliko puta kompromitovan u ovom "sudskom procesu" koji traje za nas nekih 6000 godina a vrhunac svoje zlobe i otpadnistva vidjen je kada je Hirsta prikovao na krst. Tada je bilo jasno Nebu i svim bicima sa SLOBODNOM VOLJOM ko je zapravo Sotona a ko je Bog.

je l' prikovao hrista ili arhanđela?
 

Back
Top