СРАМОТА: Држава не дозвољава да се производи српско електрично возило!

Bole__Ser

Buduća legenda
Poruka
29.420
СРАМОТА: Држава не дозвољава да се производи српско електрично возило!

Могли бисмо да се возимо до Новога Сада за 15 динара, али држава Србија то не жели да подржи.
Панчевац Небојша Матовић саставио је електрично возило којим би могао да се вози скоро за џабе. Али држави Србији није стало да житељи Србије добију јефтин превоз већ да субвенцира иностране фирме из домаћег буџета.


 
-Šefe mrtva žena je pred stanicom!

-ŠTA OĆE! ! !
:hahaha::rida::hahaha1:

Momci lične karte...

Marko Jovanović i Marko Petrović...
aaaaa BURAZERI

:lol:

- - - - - - - - - -

Са пуним батеријама може да пређе 100km. Ово није за до Новог Сада, већ само за локал.

ne možeš ni sa 300 dinara koliko se sipa benzina na pumpi
ranije se bar sipalo cele 3 litre
sad za 300 dinara

- - - - - - - - - -

uostalom imaju Japanci baterije i to - ovolicke
 
a jel ovo prvi izum automobila na vodu, na struju, na vazduh, na šta već ?
nije...
do sad, tj. za poslednjih 30tak godina je bilo puno izuma kao alternativa fosilnom gorivu...odavno je sve to to izmišljeno...
i šta je bilo sa izumima ? ništa
a zašto, svakome je jasno...: automobilski lobi i gigantske naftne korporacije su suviše jake i suviše mnogo para je tu uloženo i cirkuliše i previše je interesa da bi dozvolili da im neki pojedinac ma kako uticajan bio dovede u pitanje sve to...
misim nemojmo da smo naivni
i koriste se dve metode - ili se otkupi projekat od strane velike automobilske kompanije ili ako to ne upali ide se na zastrašivanje pronalazača
ili oba istovremeno...imaš opciju da ti kupimo izum a ako nećeš ima da te nema, pa ti sad biraj
tako da dokle god ima nafte nećemo da vidimo alternativu fosilnom gorivu...
ili dokle god se ne desi nešto sa svešću naroda na planetarnom nivou pa da planeta kaže dosta je bilo sa naftom...što je teže ostvariva verzija događaja

a što se tiče Srbije i električnog vozila...gde svi Turci tu i mali Mujo...čak i kad bi hteli da omasove električno vozilo ne bi im dozvolila ni Evropa ni svet
misim to kad bi hteli :lol: a naravno da neće jer imamo NIS, imamo sve te uvoznike nafte...
i može on da emigrira gde oće, isto mu se 'vata...zapravo još gore će da mu bude ukoliko bude uporan sa izumom :lol:

i ako ja kao laik to znam, onda ne znam šta je vama školovanim ljudima tu nejasno i kakve dileme oko toga imate :lol:
 
Poslednja izmena:
a šta bi ti?
od Beograda za doBosne zadjaba?
au što bi to bilo fino...

Ма хоћу да кажем д аово није никакав револуционаран изум, троле иду на струју, додуше не на батерије него се напајају жицама.
 
Iskreno očekivao sam podršku za jedan ovaka projekat. Ako ga već nema od države makar od naroda. Medjutim pljuvačina na sve što valja i ne valja je izgleda osnovni temelj našeg društva. Kada ovakvi projetki budu bili podržani od strane naroda onda će biti podržani od strane države, kada se to bude desilo onda će nam biti bolje sigurno, što znači da tek treba da prestanemo da pljujemo i postanemo ljudi.
 
Iskreno očekivao sam podršku za jedan ovaka projekat. Ako ga već nema od države makar od naroda. Medjutim pljuvačina na sve što valja i ne valja je izgleda osnovni temelj našeg društva. Kada ovakvi projetki budu bili podržani od strane naroda onda će biti podržani od strane države, kada se to bude desilo onda će nam biti bolje sigurno, što znači da tek treba da prestanemo da pljujemo i postanemo ljudi.
kakva podrška ? od koga ? od države ? od mašinskog fakulteta ? od SANU ? od koga tačno ? :lol:
ko pita narod ?
nemoj da si naivan prijatelju :)
 
Овај ауто ни сад није јефтин, лик га је купио за ваљда 1000€, а уложио је 4000€ у преправку.

А нешто ми се рачуница не слаже, не верујем да при пуњењу батерије којом може да се пређе 100km потроши струје у вредности од само 15 динара, поготово ако пуњење траје 3 сата.
 
Iskreno očekivao sam podršku za jedan ovaka projekat. Ako ga već nema od države makar od naroda. Medjutim pljuvačina na sve što valja i ne valja je izgleda osnovni temelj našeg društva. Kada ovakvi projetki budu bili podržani od strane naroda onda će biti podržani od strane države, kada se to bude desilo onda će nam biti bolje sigurno, što znači da tek treba da prestanemo da pljujemo i postanemo ljudi.

Za početak nije loše u Srbiji sajt sa inovacijama čime se ko bavi kada to postoji naći će se verovatno i investitor.Ukoliko sam dobro informisam u Srbiji ako se neko nekom naukom bavi traži poso,ili želi da počne neki poso a treba neko da mu pomogne njih ni policija teško da pronađe.
 
Ма хоћу да кажем д аово није никакав револуционаран изум, троле иду на струју, додуше не на батерије него се напајају жицама.

nista čovek nije novo izmislio vec iskoristio staro znanje koje postoji i namerno se skriva , al za ono sto je uradio zasluzuje sve hvale

- - - - - - - - - -

Iskreno očekivao sam podršku za jedan ovaka projekat. Ako ga već nema od države makar od naroda. Medjutim pljuvačina na sve što valja i ne valja je izgleda osnovni temelj našeg društva. Kada ovakvi projetki budu bili podržani od strane naroda onda će biti podržani od strane države, kada se to bude desilo onda će nam biti bolje sigurno, što znači da tek treba da prestanemo da pljujemo i postanemo ljudi.

na elektrotehnickom faxu čuči jedan preradjeni jugo na baterije :(
 
Decko nije napravio nista sto vec ne postoji (prvi elektro automobili su pravljeni pre vise od 100 godina) i nije jedini u Srbiji,al svakako mu cestitam na trudu. Zasto drzava ne dozvoljva registraciju elektricnih vozila, zaista mi nije jasno.

http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_the_electric_vehicle

A sto de tice toga da velike koorporacije blokiraju takve projekte to je cista glupost, njima je jedino profit bitan, to da se ekonomski isplati oni bi ga prvi pravili.

Inace, mnoge poznate kompanije su ulozile milijarde do sada u razvoj elektrovozila.

http://www.bmwblog.com/2015/02/01/first-bmw-electric-car-built-43-years-ago/

Masovna proizvodnja ce poceti kad bude bilo ekonomske racunice.
 
Poslednja izmena:
Ako se nevaram ova prica je stara vec nekoliko godina. Lik jeste izumeo toplu vodu, ali je i pokazao kako moze da se vozi za male pare. Sad koliko jeste ili nije u interesu drzave to da radi necu o tome, ali ono sto svkako nije u interesu drzave je ta prespora i preglomazna birokratija. Lik ne moze da registruje kola jer nema SUS motor, takodje malo ko zna da se recimo sva kola imaju recimo keramicke ili karbonske kocnice se smatraju tehnicki neispravnim vozilima jer su im diskovi tanji od zakonom dozvoljenih. Takodje tu je i problem rezervnog tocka, a mislim da se ni sa LED svetlima bolje ne stoji. Navodno LED traju vecno i ne mogu da pregore, tako da nema potrebe za rezervnim svetiljkama i ista se bas i ne mogu kupiti, sa druge strane kako zakon nalaze set sijalica za vlasnike auta sa LED svetlima to znaci da sa sobom usvakom momentu moraju da imaju sve farove, jer sta ako neka svetiljka crkne?!


Da li neko zna, da li moguce u Srbiji registrovati fabricki elektro automobili, npr BMW i3?

Ako si gledao video cuo bi da nije moguce. U saobracajnoj mora da se upise kubikaza, a kako auto ima samo el. motor onda ne moze da se registruje. Jedina varijanta bi bila da se kupi i3 sa produzenim rastojanjem jer on ima i dvocilindrasa koji sluzi da pravi struju inace nista od registracije. . .
 
Ako si gledao video cuo bi da nije moguce. U saobracajnoj mora da se upise kubikaza, a kako auto ima samo el. motor onda ne moze da se registruje. Jedina varijanta bi bila da se kupi i3 sa produzenim rastojanjem jer on ima i dvocilindrasa koji sluzi da pravi struju inace nista od registracije. . .
Ako si ti gledao video bi da je ovo staro vise godina, mozda se u medjuvremenu nesto promenilo.
 
drzava pokusava da i onima koji voze na plin izvuce sto vise novca tako da ovo ne treba da cudi jer su akcize na gorivo jedan od glavnih izvora prihoda.

zamislite kad bi to nestalo . od cega bi drzava zivela.

kad bi barem moglo da se registruje (pre toga atest kao za plin) , ubedjen sam da bi bilo mnogo vise vozila na elektropogon a o stimulaciji koja bi trebala iznositi 10hilj evra po vozilu da ne pricam
 

Back
Top