Izbacivanje iz skole

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
113.344
Koliko je ova mera efikasna?

Skoro sam citao clanak o nekom decku koji je pravio ozbiljne probleme po skoli i onda je ispisan iz te skole (izbacen) i upisao se u drugu skolu.
Jos dok sam isao u skolu iz skole su se izbacivali problematicni ucenici koji su se posle upisivali u druge skole i verovatno tamo nastavljali da rade iste one stvari zbog kojih su izbaceni iz prve skole.
Koliko su te metode efikasne i sta se realno dobija time sto se problematicni ucenici pretacu iz skole u skolu osim onog narodnog "muko moja predji na drugoga".., narocito sto u novoj skoli mogu naci nove zrtve i nastaviti sve po starom.. da li je bolje resenje zabraniti upis u regularnu skolu a otvoriti neke specijalne za takve ucenike?
obavezne posete psiholozima?

Koliko izbacivanje iz skole realno resava problem potencijalno opasnog pripadnika drustva kad stasa?
 
tema je na pogresnom mestu :think:
ps
izbacivanje ne resava problem, a nesto mi se cini da toga vise i nema. u osnovnoj je zabranjeno, a u strucnim se moze kasnije upisati samo druga strucna skola (drugo zanimanje)... cini mi se...
 
Koliko je ova mera efikasna?

Skoro sam citao clanak o nekom decku koji je pravio ozbiljne probleme po skoli i onda je ispisan iz te skole (izbacen) i upisao se u drugu skolu.
Jos dok sam isao u skolu iz skole su se izbacivali problematicni ucenici koji su se posle upisivali u druge skole i verovatno tamo nastavljali da rade iste one stvari zbog kojih su izbaceni iz prve skole.
Koliko su te metode efikasne i sta se realno dobija time sto se problematicni ucenici pretacu iz skole u skolu osim onog narodnog "muko moja predji na drugoga".., narocito sto u novoj skoli mogu naci nove zrtve i nastaviti sve po starom.. da li je bolje resenje zabraniti upis u regularnu skolu a otvoriti neke specijalne za takve ucenike?
obavezne posete psiholozima?

Koliko izbacivanje iz skole realno resava problem potencijalno opasnog propadnika drustva kad stasa?

Nažalost, danas izbacuju iz škola i decu koja nisu zaslužila tako drakonsku meru. Znam, jer sam godinama bila u školskom odboru jedne škole u kojoj su se na taj način profesori obračunavali sa učenicima koji im nisu bili simpatični.
Ono što škole praktikuju, pa ako prođe - prođe, to je izbacivanje bez prethodnog obaveštavanja roditelja o problemu. Odnosi se na izbacivanja iz srednje škole/gimnazije, pa se dešava da izbace učenika koji nije punoletan a zakon nalaže školama da o tome (prekršajima), pre konačne kazne, informišu roditelje. Ako se to desi, roditelj ima pravo da se na odluku žali Ministarstvu prosvete koje, skoro po pravilu, vrati izbačenog đaka u školu.

U razvijenijim sredinama takva deca (čim se primeti problem) idu kod psihologa koji upućuje na eventualna rešenja. U nekim zemljama (mislim da je reč o Britaniji, ali nisam sigurna), postoje tzv. specijalne škole internatskog tipa za socijalno neuklopljenu decu: rade po redovnom programu, pod nadzorom tima stručnjaka, i sa obavezom društveno korisnog rada. Navodno se strogo vodi računa i o tome da se takva deca razdvoje od sebi sličnih, u smislu da budu sprečeni u formiranju potencijalno kriminogenih grupa.

Izbacivanje iz škole ne rešava ništa, nego nakalemljuje još veći problem.
 
Koliko je ova mera efikasna?

Skoro sam citao clanak o nekom decku koji je pravio ozbiljne probleme po skoli i onda je ispisan iz te skole (izbacen) i upisao se u drugu skolu.
Jos dok sam isao u skolu iz skole su se izbacivali problematicni ucenici koji su se posle upisivali u druge skole i verovatno tamo nastavljali da rade iste one stvari zbog kojih su izbaceni iz prve skole.
Koliko su te metode efikasne i sta se realno dobija time sto se problematicni ucenici pretacu iz skole u skolu osim onog narodnog "muko moja predji na drugoga".., narocito sto u novoj skoli mogu naci nove zrtve i nastaviti sve po starom.. da li je bolje resenje zabraniti upis u regularnu skolu a otvoriti neke specijalne za takve ucenike?
obavezne posete psiholozima?

Koliko izbacivanje iz skole realno resava problem potencijalno opasnog pripadnika drustva kad stasa?
Ako se slazemo da prebaceni ucenik samo nastavlja po starom u novoj skoli, zamisli sad specijalnu skolu sa 20-30 takvih ucenika po odeljenju :lol:
Niko ziv ne bi radio tamo.
Ne, takvim ucenicima treba psiholoska pomoc, ne prebacivanje.
 
Ja sam školu završio reglarno medjutim moj drugar namerno bio oboren od bolesno-sujetne profanke (aj se ne lažemo da i ovakvih ima) po drugi put.
Školu je zavšrio vanredno i to vanredno mu se toiko dopalo da je i inžinjer postao.

Nidža je na neki način zahvalan idiotu koja se za platu svetila starijoj a moleltnoj deci jer joj se moglo.
 
Koliko je ova mera efikasna?

Skoro sam citao clanak o nekom decku koji je pravio ozbiljne probleme po skoli i onda je ispisan iz te skole (izbacen) i upisao se u drugu skolu.
Jos dok sam isao u skolu iz skole su se izbacivali problematicni ucenici koji su se posle upisivali u druge skole i verovatno tamo nastavljali da rade iste one stvari zbog kojih su izbaceni iz prve skole.
Koliko su te metode efikasne i sta se realno dobija time sto se problematicni ucenici pretacu iz skole u skolu osim onog narodnog "muko moja predji na drugoga".., narocito sto u novoj skoli mogu naci nove zrtve i nastaviti sve po starom.. da li je bolje resenje zabraniti upis u regularnu skolu a otvoriti neke specijalne za takve ucenike?
obavezne posete psiholozima?

Koliko izbacivanje iz skole realno resava problem potencijalno opasnog pripadnika drustva kad stasa?
kolko para tolko i muzike. simptomatska terapija po pravilu jes neefektivna, al je za razliku od sistemske neuporedivo jeftinija.deca ne mogu biti kriva, vec je srz problema lezi u glupim i neukim roditeljima/vaspitacima.

na filozofiji bila je sjajna tema "Da li su kriminalci zrtve", koja se bavi samim uzrokom problema ciji je jedan od posledicnih varijateta postavljen i u ovoj temi.
 
Pa upravo je tako, uzmes problem i prebacis ga negde drugde. A da bi ta deca postala normalni clanovi drustva treba raditi sa njima, mozda u nekoj specijalnoj ustanovi. E sada, posto ovde nema nema novca ni za osnovne potrebe, procice mnogo decenija pre nego sto za problematicne ucenike se formira neka skola, a i to kada zamislim, pa deluje mi kao popravni dom u malom. Skeptican sam jednostavno prema ovom sistemu, mozda to u nekoj normalnoj i razvijenoj zemlji moze da funkcionise i da se ta deca koriguju.

U svakom slucaju, redovne posete skolskim psiholozima, eventualno i nekom strucnjaku ako je u mogucnosti. Mada vidjao sam te primere, 3-4-5 poseta kod psihologa i kao nov je. Nije nego :roll:
 
Onda, imao sam super seksi sreću da mi razredna bude dobrostojeća tetka na čemu su nam svi zavideli u školi.

Ona je recimo bila izbačena iz gimnazije u mladosti zbog kojekakvih el aj da ne pričamo ehehehe nama je rekla u poverenju
Ali je kasnije sve odradila i faks završila, a stupanjem u brak i uz majčinstvo tako i ophodila prema nama
kao izvanredan pedagog, a to se ne zaboravlja
kao ni one noge...
 
izbacivanje nije resenje, ukoliko, kao drustvo hocemo da resavamo uzroke problema, ne posledice.neko gore napisa da bi trebalo roditelje po dzepu omanuti i donekle se i sa tim slazem.narocito u osnovnoj skoli, gde roditelji jos uvek mogu da preuzmu uzde u svoje ruke.srednjoskolci su vec druga prica, problemi koje prave su ozbiljniji od gadjanja kredom i sipanja lepka u flasu za tecni sapun.izmeniti sistem i ukljuciti psihologe i pedagoge vise plus aktivno ucestvovanje roditelja u terapijama/razgovorima.
brigo moja predji na drugoga sistem nikada nije donosio efikasne rezultate.uvek su postojale ozloglasene skole, sa ucenicima na isto tako losem glasu, sto smatram nepravednim, apriori zigosanjem mladih ljudi.inat je cudna zverka i ume da bude kontraproduktivan, narocito u periodu gde ne razlikujes zadnjicu od glave.kada je moja cerka zavrsavala osnovnu skolu, na matursku ekskurziju nisu vodjena dva problematicna decaka, koje poznajemo jos iz vrtickih dana.osecala sam se lose zbog te odluke, kao roditelj, a bila sam jedna od retkih koji su zbog iste protestvovali.
naravno, za kriminogeno ponasanje sleduje druga vrsta sankcija, ali mislim da se o tome ovde ne prica?
 
Poslednja izmena:
Nažalost, danas izbacuju iz škola i decu koja nisu zaslužila tako drakonsku meru. Znam, jer sam godinama bila u školskom odboru jedne škole u kojoj su se na taj način profesori obračunavali sa učenicima koji im nisu bili simpatični.
Ono što škole praktikuju, pa ako prođe - prođe, to je izbacivanje bez prethodnog obaveštavanja roditelja o problemu. Odnosi se na izbacivanja iz srednje škole/gimnazije, pa se dešava da izbace učenika koji nije punoletan a zakon nalaže školama da o tome (prekršajima), pre konačne kazne, informišu roditelje. Ako se to desi, roditelj ima pravo da se na odluku žali Ministarstvu prosvete koje, skoro po pravilu, vrati izbačenog đaka u školu.

U razvijenijim sredinama takva deca (čim se primeti problem) idu kod psihologa koji upućuje na eventualna rešenja. U nekim zemljama (mislim da je reč o Britaniji, ali nisam sigurna), postoje tzv. specijalne škole internatskog tipa za socijalno neuklopljenu decu: rade po redovnom programu, pod nadzorom tima stručnjaka, i sa obavezom društveno korisnog rada. Navodno se strogo vodi računa i o tome da se takva deca razdvoje od sebi sličnih, u smislu da budu sprečeni u formiranju potencijalno kriminogenih grupa.

Izbacivanje iz škole ne rešava ništa, nego nakalemljuje još veći problem.

Da bi se neko izbacio iz skole, trebalo bi FORMIRATI KOMISIJU od nastavnika iz bar dve druge skole i psihologa.

Takva komisija bi trebalo da "sudi" detetu koje je pravilo veliki nered.

Izbacivanje bi trebalo da bude KRAJNJA MERA i to na godinu dana.

Ako i sledece godine dete nastavi sa svojim "fechoriama" - trebalo bi ga upisati u neke specijalne skole.
 
Tako je.

Takve odmah u gasnu komoru da ne prave probleme u drustvu kada odrastu.....
Не послаће их на Голи оток којим се ти одушевљаваш на Политици!:D
Бтв корисно је за другу децу и наставнике, за одржавање наставног процеса и образовање.
Од млађаног изгредника не вреди ништа, нити се ишта има очекивати.

- - - - - - - - - -

Da bi se neko izbacio iz skole, trebalo bi FORMIRATI KOMISIJU od nastavnika iz bar dve druge skole i psihologa.

Takva komisija bi trebalo da "sudi" detetu koje je pravilo veliki nered.

Izbacivanje bi trebalo da bude KRAJNJA MERA i to na godinu dana.

Ako i sledece godine dete nastavi sa svojim "fechoriama" - trebalo bi ga upisati u neke specijalne skole.
Кардељевска памет.
Кад не знаш/не желиш да решиш проблем оформи комисију.
 
što se sve sjatilo na žene
mi žene sad treba i obrazovni sistem da spašavamo
:mrgreen:

naravno da je neefikasno
ko što je ceo sistem neefikasan

kolko znam izbacuju se tek u slučaju nekog težeg incidenta kad se digne frka
a i tada ništa
a ti su uglavnom i inače predodređeni za propalitete
ja znam samo 1 da su izbacili
nešto se pijan svađao sa nastavnikom na času
kad bi krenuli da izbacuju sve budale
svela bi se odeljenja na 5 đaka
 

Back
Top