Sumarski Fakultet Beograd

gvla

Početnik
Poruka
1
Pozdrav dobri ljudi, naime, ove godine bih planirao da upisem Sumarski fax - opsti smer/sumarstvo. Moze li neko nesto vise o njemu da mi kaze? Interesuje me odgovori na par pitanja

1. Tezina samih studija uz neku objektivnu posvecenost ?
2. Koji je, prema vasem misljenju, najtezi predmet na 1. 2. 3. odnosno 4. godini?
3. Kakva je cenjenost ovog faksa u inostranstvu i kod nas ?
4. Kakve su profe u Bg-u ?
5. Kakvi su ucenici, mislim generalno, njihov mentalitet itd...
6. Konkretna osposobljavanja nakon diplomiranja sumarstva i mogucnosti zaposljavanja pre svega u nasoj zemlji?
 
Redom slede odgovori
1. danas uz bolonju ne narucito tesko kao i vecina fakulteta
2. I god- matematika i hemija
II god- svojstva drveta
III god- sumarska entomologija i sumarska fitopatologija, sumska transportna sredstva
IV god- samo ucis sve ostalo
3. ne ceni se ni ovde ni u inostranstvu
4. profesori manje vise korektni
5. studenti su sa svih strana, generalno pojedinci koji intelektualno nisu bili sposobni da prate nastavu a zavrsili su fakultet na raznorazne nacine su i degradirale isti
6. osposobljen si koliko si se trudio da naucis na fakultetu i kroz praksu ali ti to nista ne vredi ako nemas nekog da te pogura u JP
Kao covek koji je 8 godina trazio posao u sumarstvu po Srbiji i radio uredjivanje sezonski po svakakvim zabitima dok su moje kolege sa manjim prosecima i duzim studiranjem odmah zasele po kancelarijama mogu da ti preporucim da ako nemas nekoga da te zaposli u JP zaobidjes ovaj fakulte u sirokom luku.
 
Pozdrav dobri ljudi, naime, ove godine bih planirao da upisem Sumarski fax - opsti smer/sumarstvo. Moze li neko nesto vise o njemu da mi kaze? Interesuje me odgovori na par pitanja

1. Tezina samih studija uz neku objektivnu posvecenost ?
2. Koji je, prema vasem misljenju, najtezi predmet na 1. 2. 3. odnosno 4. godini?
3. Kakva je cenjenost ovog faksa u inostranstvu i kod nas ?
4. Kakve su profe u Bg-u ?
5. Kakvi su ucenici, mislim generalno, njihov mentalitet itd...
6. Konkretna osposobljavanja nakon diplomiranja sumarstva i mogucnosti zaposljavanja pre svega u nasoj zemlji?

Preporucujem takodje,da se udaljis od ovog fakulteta,ukoliko nemas dobre prijatelje u nekim jakim strankama,da bi te zaposlili odmah. Bez toga,zavrsices i ices sezonski da beres jagode u Borci po plastenicima,ili u maline.Samo pazi,ako odes u maline ili jagode,onako sunce kad udari,a ti u majci od 2KM,da bi sam sebe motivisao sjeti se da je Arnold Schwarzenegger multimilioner!
 

Back
Top