Кога бисте више волели да видите на челу политичке странке коју оснива ГГ "Двери"?

Глишић, Обрадовић или неки трећи "старешина"

  • Владан Глишић

    glasova: 3 50,0%
  • Бошко Обрадовић

    glasova: 1 16,7%
  • Неки трећи "старешина" / немам став

    glasova: 2 33,3%

  • Ukupno glasova
    6
  • Anketa je zatvorena .

комшија

Stara legenda
Poruka
91.021
http://www.tvsabac.co.rs/vest.php?id=11584&title=pokret_dveri_postaje_politicka_stranka

Ја лично бих мање био иритиран ако би се као председник дверске странке на телевизији и радију појављивао Владан Глишић.
Бошко Обрадовић је мени одвратан лик баш колико и Александар Вучић.
То би био мој разлог зашто сам у овој малој анкети гласао за Глишића.
 
Poslednja izmena:
Potpuno nebitno, Dveri ako su pametne NECE uspostaviti kult licnosti tipa DVERI = Pera Peric, evo vidi se isli su na Boska pa se ljudima vec ogadio.

Meni je mnogo jace da se pojavljuje vise ljudi, koji ce imati istu poentu cak i da ne pricaju na isti nacin. Ali da politika i sustina koja se planira ili sprovodi bude konzistenta i dobro osmisljena.

Ono njihovo dosadasnje pricanje tipa porodica, dom, bla, bla je OK, ali to NIJE politicki program. Zato su i pukli. Moraju da se pozabave kljucnim problemima trenutno u Srbiji - polozaj Srbije prema EU, Rusiji, USA, problem i stav prema KiM, problem sa prezaduzenoscu, budzetom i ogromnim brojem zaposlenih u javnim preduzecima (sto je sve povezano) - eto, to za pocetak.

I da probaju da od pocetka postojanja slusaju "bazu", kako se to kaze, i daju joj da dodje do izrazaja, jer stranka nisu Bosko i Glisic, i mozda jos par njih, vec clanovi kojih, pretpostavicu, ima bar 100 puta vise nego ljudi u samom vrhu.

Vrh mora biti samo koordinator, gde ce se ljudi menjati i gde nece biti nezamenljivih i nedodirljivih. Ako je ideja jasna i ako se nje drzi, nebitno je ko je na celu, ko na TV, a ko radi ovo ili ono - cilj ce biti postignut.

Takodje im trebaju ljudi "iznutra", iz sistema, i mislim da tu imaju prostora jer je mnogo nezadovoljnih, narocito izdajnickom politikom koja se sprovodi evo vec koliko dugo, cak i sa prilicno drasticnom promenom vlasti sa DS na SNS. Dakle, da vrbuju ljude iz policije, vojske, drzavnih institucija, javnih preduzeca. Da se dokopaju informacija o zloupotrebama, planovima, kao i da dobiju za sebe kadrove koji znaju kako data preduzeca ili institucije funkcionisu - to ne moraju uopste biti istaknuti ljudi, vec strucna lica koja rade dugo na tim poslovima i na kojima zapravo pociva data institucija.

Ne mislite valjda da ce novi direktor EPS-a da organizuje interventne ekipe koje upravo SADA rade na kvarovima po Srbiji izazvanim snegom? Ne, to ce da radi neki inzenjer koji to radi vec godinama uspesno, i ciji ljudi se pentraju po kisi i snegu i resavaju kvarove po vodovima, trafo stanicama itd. Zbog TIH LJUDI narod ima struju, NE zbog direktora EPS-a. Slicno vazi i u drzavnim institucijama, pa ne pise ministar zakone vec timovi strucnih sluzbi pri ministarstvu pravde, ministar moze samo da te zakone vrati da doradu i da na kraju ubaci neke "tempirane bombe" po politickom nalogu da bi se zakon zloupotrebio. Ali ceo onaj sklop zakona pisu neki strucni, "nevidljivi" ljudi koji zapravo znaju svoj posao, ali su za njega malo placeni i malo cenjeni. A sada im je, uz to, SVIMA smanjena plata za isti procenat, kao da SVI zabusavaju ili ne rade ISTO.

Eto, tako bih ja postavio stvar da sam neko u Dverima, a ne Bosko ili Glisa ili Tata Brada ili Seka Persa. Ta idolopoklonstva su i upropastila srpsku politiku, uz intertnost i pasivnost clanstava partija.
 
Ne mislite valjda da ce novi direktor EPS-a da organizuje interventne ekipe koje upravo SADA rade na kvarovima po Srbiji izazvanim snegom?

Сигуран сам да директору ЕПС-а није, никада није ни било, нити ће икада бити у опису радног места да организује интервентне екипе које отклањају изненадне кварове.
 
Сигуран сам да директору ЕПС-а није, никада није ни било, нити ће икада бити у опису радног места да организује интервентне екипе које отклањају изненадне кварове.

Zato nije ni bitno ko je direktor EPS-a, dok imas interventne ekipe.

Nije mi cilj da nipodastavam ulogu i znacaj rukovodeceg kadra, stavise ja sam elitista po ubedjenju u tom smislu, ali EPS moze i bez direktora mesec, dva, pa i tri, a cik da vidim da mu nema interventne ili bilo koje kljucne postave 3 meseca. Hocu da kazem da EPS, kao i svaka druga firma ili organizacija, pociva na onima koji zapravo rade konkretne poslove, te su ti nekada i bitniji od onih zimzelena na vrhu, narocito kada ti zimzeleni veze s vezom nemaju, sto je slucaj kod nas.

Zato bi nasim strankama trebali takvi ljudi, koji znaju posao a nisu isprljani politikom. i kojima je muka da ih cimaju i maltretiraju neznalice, lopovi i probisveti oliceni u istom liku naseg polickog kadrovika. Sta, neki gilipter sa srednjom skolom iz SNS-a zna bolje situaciju i kako da vodi EPS od dugogodisnjeg tehnickog ili finansijskog direktora EPS-a? Jos dodje pa iste podyebava, a firmu gura u crnu rupu?

NAPOMENA: EPS sam uzeo samo kao primer, potpuno apstrahovati.
 
A sto mora muskarac da bude?
Ja imam utisak da su se zblizile liberalne i radikalne parzije, pokreti, kakogod, pa tako Vesna Pesic misli i govori isto kao i ovaj Stareshina ( Bosko),
tako da bih ja licno bila za to Vesna Pesic bude tocak zamajac za ceo Pokret ( Nedveri i Dveri) jer bi samo tako mogli zajedno da imaju i 40% gasova.
A sta ce posle da bidne, ja ne znam:D
 
Не. ЕПС или било који сличан систем је изузетно комплексан систем где је битан сваки шраф. А то који је шраф мало битнији од осталих, то свако цени према неким својим афинитетима а не према стварним потребама система. Директор је битан. Без директора се може, као што се може без Пере Перића из интервентне екипе. Јер посао Пере Перића из интервентне има да одради Мика Микић а посао директора Ђока Ђокић.

Сви су они појединци без којих систем може. Међутим, системски гледано, мање је битан и лакше замењљив Пера Перић него директор Ждерић, ма колико Перу волели а Ждерића не волели.
 
Potpuno nebitno, Dveri ako su pametne NECE uspostaviti kult licnosti tipa DVERI = Pera Peric, evo vidi se isli su na Boska pa se ljudima vec ogadio.

Meni je mnogo jace da se pojavljuje vise ljudi, koji ce imati istu poentu cak i da ne pricaju na isti nacin. Ali da politika i sustina koja se planira ili sprovodi bude konzistenta i dobro osmisljena.

Ono njihovo dosadasnje pricanje tipa porodica, dom, bla, bla je OK, ali to NIJE politicki program. Zato su i pukli. Moraju da se pozabave kljucnim problemima trenutno u Srbiji - polozaj Srbije prema EU, Rusiji, USA, problem i stav prema KiM, problem sa prezaduzenoscu, budzetom i ogromnim brojem zaposlenih u javnim preduzecima (sto je sve povezano) - eto, to za pocetak.

I da probaju da od pocetka postojanja slusaju "bazu", kako se to kaze, i daju joj da dodje do izrazaja, jer stranka nisu Bosko i Glisic, i mozda jos par njih, vec clanovi kojih, pretpostavicu, ima bar 100 puta vise nego ljudi u samom vrhu.

Vrh mora biti samo koordinator, gde ce se ljudi menjati i gde nece biti nezamenljivih i nedodirljivih. Ako je ideja jasna i ako se nje drzi, nebitno je ko je na celu, ko na TV, a ko radi ovo ili ono - cilj ce biti postignut.

Takodje im trebaju ljudi "iznutra", iz sistema, i mislim da tu imaju prostora jer je mnogo nezadovoljnih, narocito izdajnickom politikom koja se sprovodi evo vec koliko dugo, cak i sa prilicno drasticnom promenom vlasti sa DS na SNS. Dakle, da vrbuju ljude iz policije, vojske, drzavnih institucija, javnih preduzeca. Da se dokopaju informacija o zloupotrebama, planovima, kao i da dobiju za sebe kadrove koji znaju kako data preduzeca ili institucije funkcionisu - to ne moraju uopste biti istaknuti ljudi, vec strucna lica koja rade dugo na tim poslovima i na kojima zapravo pociva data institucija.

Ne mislite valjda da ce novi direktor EPS-a da organizuje interventne ekipe koje upravo SADA rade na kvarovima po Srbiji izazvanim snegom? Ne, to ce da radi neki inzenjer koji to radi vec godinama uspesno, i ciji ljudi se pentraju po kisi i snegu i resavaju kvarove po vodovima, trafo stanicama itd. Zbog TIH LJUDI narod ima struju, NE zbog direktora EPS-a. Slicno vazi i u drzavnim institucijama, pa ne pise ministar zakone vec timovi strucnih sluzbi pri ministarstvu pravde, ministar moze samo da te zakone vrati da doradu i da na kraju ubaci neke "tempirane bombe" po politickom nalogu da bi se zakon zloupotrebio. Ali ceo onaj sklop zakona pisu neki strucni, "nevidljivi" ljudi koji zapravo znaju svoj posao, ali su za njega malo placeni i malo cenjeni. A sada im je, uz to, SVIMA smanjena plata za isti procenat, kao da SVI zabusavaju ili ne rade ISTO.

Eto, tako bih ja postavio stvar da sam neko u Dverima, a ne Bosko ili Glisa ili Tata Brada ili Seka Persa. Ta idolopoklonstva su i upropastila srpsku politiku, uz intertnost i pasivnost clanstava partija.
Дверци не воле да одговарају на постављено питање о будућем председнику будуће странке, већ мантрају на сличан начин, но стварност је другачија; дверци као политичка странка ПО ЗАКОНУ О ПОЛИТИЧКИМ СТРАНКАМА мораће имати председника исте.
Па ће тако уредници на телевизијама позивати председника дверачке странке, а дверци неће моћи да уместо позваног председника у неку тв емисију пошаљу потпредседника јер у том случају уредници после највише два таква гафа више не би ни окретали телефон дверачке централе, осим наравно када / ако им другачије нареди Александар Вучић лично.

Наравно, врло зезнуто питање за дверце односно "старешине". Због тога сам тему/ анкету и поставио.

- - - - - - - - - -

A sto mora muskarac da bude?
Ja imam utisak da su se zblizile liberalne i radikalne parzije, pokreti, kakogod, pa tako Vesna Pesic misli i govori isto kao i ovaj Stareshina ( Bosko),
tako da bih ja licno bila za to Vesna Pesic bude tocak zamajac za ceo Pokret ( Nedveri i Dveri) jer bi samo tako mogli zajedno da imaju i 40% gasova.
A sta ce posle da bidne, ja ne znam:D
Добили су они Санду као женског вођу параде.
Али у самој дверачкој странци председник ће бити један од "старешина".

- - - - - - - - - -

Сигуран сам да директору ЕПС-а није, никада није ни било, нити ће икада бити у опису радног места да организује интервентне екипе које отклањају изненадне кварове.

Па да.
 
A sto mora muskarac da bude?
Ja imam utisak da su se zblizile liberalne i radikalne parzije, pokreti, kakogod, pa tako Vesna Pesic misli i govori isto kao i ovaj Stareshina ( Bosko),
tako da bih ja licno bila za to Vesna Pesic bude tocak zamajac za ceo Pokret ( Nedveri i Dveri) jer bi samo tako mogli zajedno da imaju i 40% gasova.
A sta ce posle da bidne, ja ne znam:D

Iako nisam neki Pešićkin fan, ideja ti je OK. Ali kao i više puta do sad biće problem kako ultrapatriote vrata ubediti da Vesna Pešić nije EUropljanka i izdajnik ... A ona jeste EUropljanka :lol:
 

Back
Top