zanimljivo pitanje u vezi DNS servera

Poruka
3.738
palo mi je na pamet i sad imam dvojbu.mi se nalazimo u srbiji,a server za nasu omiljenu online-igru se nalazi u francuskoj.i ping je,naravno,velik.ja proguglam malo i nadjem neki francuski dns server,bilo kog internet provajdera.i unesem adresu tog dns servera u podesavanja mog neta.
i wonder i wonder...da li bi ovo smanjilo latenciju igre? :eek: :cool:
 
profesionalna pitanja iz sveta kompjutera treba da postavis na forumima za kompjutere kao sto je elitesecurity.
gomila ovde ni ne zna da prevede rec latencija.
a ja licno koristim kompjuter i internet godinama, od 1998, po mnogo sati dnevno i ne igram igrice. jednostavno me ne zanima, niti sam se drndao sa DNS, eventualno podesim domen da usmerava ka serveru, i bas me briga gde je server. svaki server je u data centru koji imaju preko 10 GB protok u sekundi. jedino ako je slab server i ima mnogo posetilaca, problem je u specifikacijama servera a ne u internet liniji i DNSu. data centri su odradili posao profesionalno ali ima dembila koji iznajme VPS i naprave game server sa milion posetilaca. onda se zale kako je server spor. neka plate pa nek se klate. bez love, nema kvaliteta, ali to nije problem data centra. postoje serveri sa 192GB RAM i gomilom namodernijih procesora, a data centar moze da im pruzi protok koliko pozele, ako plate.
 

Back
Top