ВЕТЕРАНИ ДЕВЕДЕСЕТИХ

Срба Србић

Domaćin
Banovan
Poruka
4.007
Има ли међу вама ветерана ратова деведесетих?

Како сада гледате на то искуство и да ли се кајете што сте се борили?

Ја сам бијо мали деведесетих али вероватно би тад бијо у рату пошто сам паљевина и ишо би да браним Србску нејач.

Али бијо сам мали па нисам мого да идем.

Како је вама било у рату и све у свему јели вредело ратовати?
 
Има ли међу вама ветерана ратова деведесетих?

Како сада гледате на то искуство и да ли се кајете што сте се борили?

Ја сам бијо мали деведесетих али вероватно би тад бијо у рату пошто сам паљевина и ишо би да браним Србску нејач.

Али бијо сам мали па нисам мого да идем.

Како је вама било у рату и све у свему јели вредело ратовати?

Ко је ратовао ? :lol:
О чему ти то :eek:
Мислиш на 1999 .г.;)
 
Има.
Не кајем се.
Да ли ишта вриједи?

Некад сам био млад, луд, право у ватру би улетио... За српство васколико не би жалио десет живота дати да их имам, а камоли овај један. Данас да све изгори и сагори, размислио би дал би и пљуно на ватру.
 
Има.
Не кајем се.
Да ли ишта вриједи?

Некад сам био млад, луд, право у ватру би улетио... За српство васколико не би жалио десет живота дати да их имам, а камоли овај један. Данас да све изгори и сагори, размислио би дал би и пљуно на ватру.

Logike bez

Sta sad si se razocarao u vlast i u ljude pa ne bi. A u komunizmu su bili veliki Srbi domacini jel
 
Logike bez

Sta sad si se razocarao u vlast i u ljude pa ne bi. A u komunizmu su bili veliki Srbi domacini jel

Разочарао сам се у апсолутно све што има везе са Србима. Са људске стране.. Каква власт и слична срња, то је забава за оне са кратком памети.

Ево овако нешто:

 
Разочарао сам се у апсолутно све што има везе са Србима. Са људске стране.. Каква власт и слична срња, то је забава за оне са кратком памети.

Ево овако нешто:


Problem postaje veci problem kada se taj isti problem sagledava u tudjem a ne u svom dvoristu.
 
Има.
Не кајем се.
Да ли ишта вриједи?

Некад сам био млад, луд, право у ватру би улетио... За српство васколико не би жалио десет живота дати да их имам, а камоли овај један. Данас да све изгори и сагори, размислио би дал би и пљуно на ватру.

Свака част. Ценим свакога ко је учествовао у борбама.

Наравно да је све то превара, али опет мора да бранимо своје људе. Нема то други да уради уместо нас.

Деведесетих јесмо изгубили поједине ратове, али сломљена је кичма свакоме ко се усудијо да нас нападне, осим Чемерици али њима се Бог осветијо кроз 11. себтембар, ураган Катрин и поблаве у Њу Орлеансу.

- - - - - - - - - -

Мало звучи понекад ко да се шали, али стварно поштујем свакога ко је бијо борац.

На крају ће се успоставити да овде на форуму има можда највише 5 људи са Србске стране који су се борили деведесетих, а има барем 50 старкеља овде на форуму што су тад итекако били вични за пушку.
 
Uzeo sam ucesca u raovima 90-tih.

Ne kajem se! Ratovao bih opet, ukoliko bi se ukazala potreba.

Nije vredelo! Epilog tih ratova je nepovoljan po srpski narod. Zivimo i zivecemo posledice tih ratova, jos ko zna koliko.

Zalim sto smo mladima ostavili skupu hipoteku i balast sopstvenih gresaka.:sad2:
 
Има.
Не кајем се.
Да ли ишта вриједи?

Некад сам био млад, луд, право у ватру би улетио... За српство васколико не би жалио десет живота дати да их имам, а камоли овај један. Данас да све изгори и сагори, размислио би дал би и пљуно на ватру.

Danas je sve obesmisljeno, pa cak i rodoljublje.
 
Uzeo sam ucesca u raovima 90-tih.

Ne kajem se! Ratovao bih opet, ukoliko bi se ukazala potreba.

Nije vredelo! Epilog tih ratova je nepovoljan po srpski narod. Zivimo i zivecemo posledice tih ratova, jos ko zna koliko.

Zalim sto smo mladima ostavili skupu hipoteku i balast sopstvenih gresaka.:sad2:

Добро је ипак.

Показали смо зубе и Хрватима и Бошњама и Шибтарима. Размислиће трипут пре него што помисле да нам начине неко зло убудуће.
 
Добро је ипак.

Показали смо зубе и Хрватима и Бошњама и Шибтарима. Размислиће трипут пре него што помисле да нам начине неко зло убудуће.

Premalo, prekasno, u pogresno vreme, na pogresan nacin!

Nadam se da buduca pokolenja nece naciniti istu gresku!
 
Uzeo sam ucesca u raovima 90-tih.

Ne kajem se! Ratovao bih opet, ukoliko bi se ukazala potreba.

Nije vredelo! Epilog tih ratova je nepovoljan po srpski narod. Zivimo i zivecemo posledice tih ratova, jos ko zna koliko.

Zalim sto smo mladima ostavili skupu hipoteku i balast sopstvenih gresaka.:sad2:

Najtuznija je slika i pomisao na to sta su nasi preci u 2 srpska ustanka,u 2 srpsko-turska rata,u 2 balkanska rata i u prvom svetskom ratu ostavili nama A kako ste vi milione i milione srpskih zivota prokockali,obrukali ih i sta ste vi nama ostavili . . . .
 
Premalo, prekasno, u pogresno vreme, na pogresan nacin.

Nadam se da buduca pokolenja nece naciniti istu gresku.

****** смо им мајку, можда Шибтарима нисмо довољно, Слоба је тад доста пазијо због медија, али пола Хрватске и Босне пати од ПТСП-а, ****** смо им мамицу.
 
Najtuznija je slika i pomisao na to sta su nasi preci u 2 srpska ustanka,u 2 srpsko-turska rata,u 2 balkanska rata i u prvom svetskom ratu ostavili nama A kako ste vi milione i milione srpskih zivota prokockali,obrukali ih i sta ste vi nama ostavili . . . .

Prihvatam ostru kritiku i ne bezim od odgovornosti. Usrali smo motku!:sad2:
 
Poslednja izmena:
****** смо им мајку, можда Шибтарима нисмо довољно, Слоба је тад доста пазијо због медија, али пола Хрватске и Босне пати од ПТСП-а, ****** смо им мамицу.

Ниси гледао вечерас Шљиванчанина код Марића :lol:
 
****** смо им мајку, можда Шибтарима нисмо довољно, Слоба је тад доста пазијо због медија, али пола Хрватске и Босне пати од ПТСП-а, ****** смо им мамицу.

Pitaj 3 500 srpskih civila u selima oko Srebrenice i 5 000 srpskih civila u Sarajevu ko pati

Pitaj onih 2 000 civila u oluji i jos stotine hiljada njih proteranih ko je propatio


Tvoje je pravo da siris optimizam ali udarne pesnice NATO pakta hr vojska i arm bih su okupirale-osvojile srez drvar-grahovo,slavoniju,liku,dalmaciju,sipcari i sam NATO Kosovo i Metohiju i ko se kome naebo onda

- - - - - - - - - -

Prihvatam ostru kritiku i ne bezim od odgovornosti. Usrali smo motku!:sad2:

Pa da jos kad bi to bilo stvarno tako smesno i ironicno kao sto ti predstavljas. . . . a zapravo je istinito
 
Problem postaje veci problem kada se taj isti problem sagledava u tudjem a ne u svom dvoristu.

Проблем се рјешава, али не тако да се од њега направи десетоструко још већи проблем - по српском обичају. Ја лично никад нијесам имао никакву ВЛАСТ, ПАРТИЈУ, СВОГА ВОЂУ и сл. срња. Мени су те ствари смијешне...
Увијек сам гледао на било који проблем, не као непремостиву препреку, него као на ИЗАЗОВ.

И ту је оно питање "да ли је вриједило"... Да ли ишта вриједи ако би се на таки начин гледало? Уствари то је страх ог свега.
 
Pitaj 3 500 srpskih civila u selima oko Srebrenice i 5 000 srpskih civila u Sarajevu ko pati

Pitaj onih 2 000 civila u oluji i jos stotine hiljada njih proteranih ko je propatio


Tvoje je pravo da siris optimizam ali udarne pesnice NATO pakta hr vojska i arm bih su okupirale-osvojile srez drvar-grahovo,slavoniju,liku,dalmaciju,sipcari i sam NATO Kosovo i Metohiju i ko se kome naebo onda

- - - - - - - - - -



Pa da jos kad bi to bilo stvarno tako smesno i ironicno kao sto ti predstavljas. . . . a zapravo je istinito

Ni trunke ironije u mom izlaganju, mrtav sam ozbiljan!:rtfm:

- - - - - - - - - -

Проблем се рјешава, али не тако да се од њега направи десетоструко још већи проблем - по српском обичају. Ја лично никад нијесам имао никакву ВЛАСТ, ПАРТИЈУ, СВОГА ВОЂУ и сл. срња. Мени су те ствари смијешне...
Увијек сам гледао на било који проблем, не као непремостиву препреку, него као на ИЗАЗОВ.

И ту је оно питање "да ли је вриједило"... Да ли ишта вриједи ако би се на таки начин гледало? Уствари то је страх ог свега.

Izgovora i opradvanja uvek ima na pretek. Najlakse je izbeci odgovornost. Generacija koja je 90-tih vodila glavnu rec u srpkom korpusu, je najveci skart koji je srpki narod ikada iznedrio. Vreme ce potvrditi ovu tezu.....
 
Danas je sve obesmisljeno, pa cak i rodoljublje.

Сви српски ратови су били исти... Једни гурани у ватру, а други се гријали око те ватре.
И то са родољубљем.
Истрошио се добар материјал кроз вијекове. Данас ваљда имамо то што имамо.
 
Сви српски ратови су били исти... Једни гурани у ватру, а други се гријали око те ватре.
И то са родољубљем.
Истрошио се добар материјал кроз вијекове. Данас ваљда имамо то што имамо.

Tako je, zagovornik sam teze da je sve sto je valjalo kod Srba izginulo.
 
Izgovora i opradvanja uvek ima na pretek. Najlakse je izbeci odgovornost. Generacija koja je 90-tih vodila glavnu rec u srpkom korpusu, je najveci skart koji je srpki narod ikada iznedrio. Vreme ce potvrditi ovu tezu.....

Таквог шкарта су Срби имали на претек кроз цијели 20. вијек. Од прве до задње године...

То ме подсјети на оно из Књиге о Милутину ....

Ово:


... Јурнуо на бајонет, пробуразили га због шарене царске крпе. Закопали смо га. Док сам га затрпавао, пролазило ми је кроз главу како је Аксентије слушо учитеља док је овај причо деци како су се наши стари јуначили, за го нож ватали и око барјака се отимали. Па ето, и наш Аксентије тако. Ко наши стари, ... из прича за децу.

- - - - - - - - - -

Tako je, zagovornik sam teze da je sve sto je valjalo kod Srba izginulo.

Није све. Ал доста јест.
Било је и јунака 90-их и добрије људи за епску пјесму...
Ал је било и они други.
ПУНО.
 
Таквог шкарта су Срби имали на претек кроз цијели 20. вијек. Од прве до задње године...

То ме подсјети на оно из Књиге о Милутину ....

Ово:


... Јурнуо на бајонет, пробуразили га због шарене царске крпе. Закопали смо га. Док сам га затрпавао, пролазило ми је кроз главу како је Аксентије слушо учитеља док је овај причо деци како су се наши стари јуначили, за го нож ватали и око барјака се отимали. Па ето, и наш Аксентије тако. Ко наши стари, ... из прича за децу.

- - - - - - - - - -



Није све. Ал доста јест.
Било је и јунака 90-их и добрије људи за епску пјесму...
Ал је било и они други.
ПУНО.

Radije bih upotrebio izraz PREVISE! Secikese, pljackasi, kukavice, zlocinci i ratni profiteri su nam dosli glave.
 
Таквог шкарта су Срби имали на претек кроз цијели 20. вијек. Од прве до задње године...

То ме подсјети на оно из Књиге о Милутину ....

Ово:


... Јурнуо на бајонет, пробуразили га због шарене царске крпе. Закопали смо га. Док сам га затрпавао, пролазило ми је кроз главу како је Аксентије слушо учитеља док је овај причо деци како су се наши стари јуначили, за го нож ватали и око барјака се отимали. Па ето, и наш Аксентије тако. Ко наши стари, ... из прича за децу.

- - - - - - - - - -



Није све. Ал доста јест.
Било је и јунака 90-их и добрије људи за епску пјесму...
Ал је било и они други.
ПУНО.

Вероватно је и раније било пуно таквих људи, али прошлост се романтизује, посебно ако си победник.

Прошлост је као људско сећање, нпр сви се из детињства сећамо да смо били безбрижни и да смо стално трчали и играли се, али имали смо тад проблема исто и они су нам изгледали огромни. Али људски мозак то потисне и онда остају најлебше успомене.
 
Ovo sto pise Licki gusar nije istina

Zato sto kada je KRALJEVINA SRBIJA 1914 bila napadnuta od strane dvojne monarhije i junacki se odbranila i vojnicki do nogu potukla takvu silu 15 puta vecu od sebe

SVI ALI SVI su jurisali u boj i deca bogatasa, i seljaka i zanatlija i POLITICARA . . . . SVI su zbili redove kad je bilo najteze

Rame uz rame su bili intelektualci,sinovi bogatasa,siromasni seljaci- svi jednaki u rovu
 

Back
Top