Kupovina karte za wizz air

Nikbg

Obećava
Poruka
54
Pozdrav svima,
Imam u planu da sredinom sledece meseca putujem u Pariz,to bi mi bilo prvo putovanje avionom.Nasao sam termin putovanja na wizz air kompaniji.Posto prvi put kupujem kartu za avion ne znam tacno kako i sta funkcionise.Znam da na sajtu odmaberem termin,prtljak.... i na kraju platim. E sta onda ? Kako i gde da podignem kartu i sta treba sa tom kartom da radim na aerodromu pre putovanja ? Hvala unapred
 
Kod wizz-a to ovko funkcioniše.Ideš na sajt www.wizzair.com. Registruješ se.

Izabereš destinaciju i vreme putovanje i povratka. Moraš da štikliraš kartu u oba pravca posebno i sa desne strane ti izađe zbir. U daljem postupku izabereš prtljag ako i kakav nosiš, što ti uveća cenu karte...izabereš način čekiranja on-line odbiješ sve one ponude za prevoz i hotele,popuniš podatke i platiš on-line.
Stigne ti na mejl potvrda o rezervaciji,ideš na svoj profil na sajtu i izabereš rezervaciju i onda izabereš opciju za čekiranje on-line. Kada završiš čekiranje videćeš elektronsku kartu sa bar-kodom koju odštampaš i pokažeš na saerodromu i dobijaš BP na osnovu toga. Posebno se radi čekiranje za svaki pravac i posebno štampa.
 
Vodi racuna da on-line cheking mozes da uradis najranije 1 mesec pre putovanja, a najkasnije 3 sata pred put.
Takodje, vodi racuna da uradis on-line cheking i za putovanje do Pariza i posebno za povratno putovanje.
Dakle, na kraju treba da ti posalju 2 pdf fajla koja predstavljaju boarding karte. Na oba falja obrati pzanju da treba da budu vidljiva 2 bar koda.
Te pdf fajlove odtampas i nosis na aerodrom i pokazes zajedno sa pasosem.
To je u principu sve.
Imas dosta korisnih informacija o low cost avio kartama i na www.lowcost.in.rs
 

Back
Top