Premijer postrojio saradnike: Ministri mirni ko bubice

drdoktor

Elita
Banovan
Poruka
23.062
1PREMIJER POSTROJIO SARADNIKE: Ministri mirni ko bubice

POLITIKA06:37, 17.02.2015.Autor: Ekipa Kurira,Foto: Zorana Jevtić,Foto: Nemanja Pančić

Za razliku od putovanja u Niš kada su i pušili u autobusu, članovi kabineta sada su ćutali kao zaliveni na putu za Skoplje

Da se zna red... Aleksandar Vučić


BEOGRAD - Vlada Srbije bila je juče u Skoplju na zajedničkoj sednici sa Vladom Makedonije, a za razliku od prošlog puta, kada su svi članovi Vučićevog kabineta zajedno putovali u Niš, sada su bili mirni kao bubice! 

Dok su se tada, pre nekoliko meseci, u autobusu smejali, šalili, pušili, pa čak i pevali, sada su ko đaci prvaci sedeli na svojim mestima, mahom u tišini.

Je l’ volite brzu vožnju

Jedino je ministar odbrane Bratislav Gašić pokušao da probije led pitanjem: „Deco, je l‘ volite brzu vožnju?“, ali mu se šala nije primila. I dok su svi ćutke čekali da stignu u Skoplje, ministar saobraćaja Aleksandar Antić pomno je proučavao plan posete. Kako saznajemo, Antić je sve vreme bio zadubljen u papire zbog straha od letenja!
- U 2010. imao sam težak i neprijatan let i zaista dve godine nakon toga nisam leteo. U međuvremenu sam taj problem prevazišao i od novembra 2012. normalno letim. Iskreno govoreći, još imam taj osećaj nelagodnosti prilikom poletanja, ali se trudim da o tome ne razmišljam tako što obavezno nešto čitam - priznao je ministar.

Međutim, dok su u avionu u prisustvu šefa Aleksandra Vučića bili manji od makovog zrna, ministri su se opustili i počeli s pošalicama čim je premijer okrenuo leđa.

Šta oni rade... Gašić isprobava Tasovčeve naočare

Došaptavali se

Tako, dok su premijeri Srbije i Makedonije davali izjave posle potpisivanja sporazuma, ministar vojni je zabavljao prisutne. Naime, Bratislav Gašić uzeo je naočare ministra kulture Ivana Tasovca i isprobavao ih i tako zasmejavao ostale kolege. S druge strane, Zorana Mihajlović, ministarka saobraćaja, i Ivica Dačić, šef diplomatije, veći deo vremena proveli su odvojeni, u došaptavanju.

Kad su sleteli u Beograd, zbog jakog vetra nekoliko minuta nisu smela da se otvore vrata, ali na sreću, članovi vlade na kraju su uspeli da bezbedno izađu iz aviona.

http://www.kurir.rs/vesti/politika/...dnike-ministri-mirni-ko-bubice-clanak-1683931


ludilo se nastavlja.
 

Back
Top