Malo i mi da se pohvalimo,svaki Srbin je proizveo vise od tone kukuruza.

sad kad vlast cuje da je najbolja berba za toliko godina, ima da poveca namete seljacima na sve nacine

Vec je to obracunato. Sad ima da na njih nagrnu. 8 miliona tona puta za sada samo 130 $po toni je milijarda i 40 miliona $ u GDP. Inace ove godne ce od poljoprivreda Srbija inkasirati izvoz 3,3 milijarde evra. Najjaca kultura je kukuruz kojim se pune sleperi na Dunavu i pravac Konstranca ,Rumunija. Tamo se pretovaraju i nasi kupci su Italija i Spanija.i severna Afrika.Oko 30 biznismena se bave samo izvozom kukuruza.
 
A sta "bi bilo kad` bi bilo" da Srbija , napokon , pocne da Izvozi gotove proizvode koji se mogu praviti od kukuruza?
Nisu "samo kokice" u pitanju ...
Imalo bi tu mesta i za stocarstvo i za meso i mesne proizvode , jer ne zaboravimo da je nekada samo "Gavrilovic" bio jedan jak snabdevac NATO vojnika sa svojim suvomesnatim proizvodima , a gde su , tek bili ostali iz "branse" ...?

:rtfm:
 
A sta "bi bilo kad` bi bilo" da Srbija , napokon , pocne da Izvozi gotove proizvode koji se mogu praviti od kukuruza?
Nisu "samo kokice" u pitanju ...
Imalo bi tu mesta i za stocarstvo i za meso i mesne proizvode , jer ne zaboravimo da je nekada samo "Gavrilovic" bio jedan jak snabdevac NATO vojnika sa svojim suvomesnatim proizvodima , a gde su , tek bili ostali iz "branse" ...?

:rtfm:

Једини начин да се то деси је да тако нешто покрене/започне/подстакне држава. Невидљива рука слободног тржишта очигледно неће да се бави прерађивањем, него само извозом сировина.
 
Једини начин да се то деси је да тако нешто покрене/започне/подстакне држава. Невидљива рука слободног тржишта очигледно неће да се бави прерађивањем, него само извозом сировина.


Jos kada bi to drzavi bilo odobreno od strane "onih koji nemaju alternativu" ...!
 
Jos kada bi to drzavi bilo odobreno od strane "onih koji nemaju alternativu" ...!

Да, у томе грму лежи зец. Зашто да производите, кад можете да увозите? Ваша држава не треба да се меша, наша ће држава регулисати ваше слободно тржиште. Шта ће вам банке, ево имамо ми наше. Банке семена су ретро, модерно је да купујете наше (ГМО) семе. Домаћа производња, то је много компликовано, ми смо већ произвели оно што вам треба. Царине су комунистички реликт, отворите се и опустите. Итд.
 
Једини начин да се то деси је да тако нешто покрене/започне/подстакне држава. Невидљива рука слободног тржишта очигледно неће да се бави прерађивањем, него само извозом сировина.

Држава ће најбоље да подстакне тако што одступи.

А не да отме 98% целокупне зараде као што је навикла.
 
Иначе сировине се највише извозе зато што пољопривреда генерално подлеже мањим наметима махнитих паразита.

Ако бисмо отворили фабрику кокица, ево шта би се десило.

Прво бисмо морали да платимо отварање фирме.

Затим бисмо морали да платимо земљиште, и разне еколошке таксе, којима потврђујемо зелену технологију.

Е онда, запошљавамао раднике, које плаћамо минимално 23 000 нето плус 9 000 доприноса.

Од свега што извозимо 20% иде држави у виду пореза на добит.

Морамо да платимо и зелени динар и зелену таксу и музички динар за радничку кафетерију.

Онда улазимо у месечни минус, и вршимо самоубиство.

И онда се неко усуђује овде да спомиње Тржиште?

А неке психопате се залажу за још јачу државу, и још веће драње.
 
Кукуруз је америчка биљка. Гади ми се и помисао да то расте на српској земљи.

Ваљало би држава ту нешто да одради, али не да Трилатерала.

Тако нису дали ни Чаушескуу.

А баш им је било лепо кренуло.
 
Држава ће најбоље да подстакне тако што одступи.

А не да отме 98% целокупне зараде као што је навикла.

План развоја и одговарајуће мере, то слободно тржиште не може да уради, јер слободно тржиште (слободно за кога?, питање је) не може, јер нема мозак.

Сваки систем тежи да спонтано пређе у стање неуређености. То се зове ентропија.

Са ентропијом се непрекидно срећемо у свакодневном животу. Свако је видео књигу како падне са стола при чему се њена кинетичка енергија претворила у топлоту и мало загрејала подлогу на коју је пала. Али нико није видео да књига са пода полети на полицу уз спонтано хлађење пода. У првом случају ентропија система расте а у другом опада. Сви спонтани процеси се одигравају у смеру пораста ентропије. Наравно, нико нас не спречава да књигу подигнемо и вратимо на полицу. Али тада смо смањили ентропију на рачун рада који је извршен подизањем књиге. А да би се дошло до те енергије морала је да порасте ентропија на неком другом месту при чему је укупан резултат пораст ентропије у свемиру.

Дакле, идеологија слободног тржишта води у ентропију. То значи гашење производње, предају ресурса странцима, повећање незапослености, губитак контроле и немогућност да се утиче на привреду јер она више није домаћа него туђа (стране "инвестиције"). Богате државе нису богате зато што су допустиле да се процеси дешавају спонтано и тако иду у правцу ентропије, већ тако што су свој развој усмеравали, а развој других онемогућавали и користили друге као сировинску базу и јефтину радну снагу.
 
Богате државе нису богате зато што су допустиле да се процеси дешавају спонтано и тако иду у правцу ентропије, већ тако што су свој развој усмеравали, а развој других онемогућавали и користили друге као сировинску базу и јефтину радну снагу.

Не, пази, ово је твоја грешка зато што те је економији учио Маркс.

Али поента је да на свету не постоји фиксна количина капитала, него капитал може да се умножава. Значи, ако имам динар, а желим два, ја не морам да га отмем некоме, већ могу да зарадим додатних 1 динар. Али онда дође твоје држава, и отме ми 1 динар и 99 пара.

Све грешке Марксових учења можемо да демонстртирамо чињеницом да је Марксизам мртав.
 
Слободно тржиште смо имали у Америци, централни мозак у СССР-у.

Мислим да је јасно који систем је добио хладни рат а који је угинуо.


Слободно (или "слободно") тржиште у САД заснива се на повећању ентропије у другим државама. Ако хоћеш да имаш слободно тржиште у Србији, мораш да изазовеш ентропију, рецимо, код суседа. Али, ентропија не зна за границе и такав систем изазива глобално ентропију, ентропија ентропише и САД и онда мора да дође до рата како би се све то поништило и почело испочетка.

И након Великог Рата, када се разиђоше отровни облаци и исчисти се вода, би Хаос и дивљи људи јахаше коње и пуцаше заузимајућ' све што им се свиди и остављаше пустош иза себе. И рече Бог: овако више не иде, и даде моћ у руке оних који не бејаху незајажљиви и шерифску звезду и рече им: Планирајте развој и истребите дивље! И направише одабрани Државу и успоставише Ред, и направише Банку Развојну да субвенционишу што ваља, и што је на корист свима.
 
Какво тупаво размишљање.

Стварно ћеш морати да се помириш са чињеницом да то што је један Швајцарац, Данац или Сингапурац сто пута богатији од тебе није последица тога што си ти добар и поштен него тога што је он сто пута способнији.
 
Какво тупаво размишљање.

Стварно ћеш морати да се помириш са чињеницом да то што је један Швајцарац, Данац или Сингапурац сто пута богатији од тебе није последица тога што си ти добар и поштен него тога што је он сто пута способнији.

Богат, сиромашан, не размишљам уопште у тим категоријама, нити су ми битне. Али, ти то не можеш да схватиш, па ти преостаје да своју сужену свест користиш за упоређивање пиша. Да проналазиш неког ко има још мању пишу од твоје мале пише. Схвати, небитно је, увек има нека већа пиша од веће пише.
 
Srbija ipak ima nesta sa cim moze da se pohvali. Proizvela je 2014 vise od 8 miliona tona kukuruza.Vest nije spektakularna ali nesto govori..http://www.naslovi.net/rd/12144162
Cisto da negde zabelezite ,kada vas pitaju u cemu je Srbija dobraOvo je najbolja berba u poslednjih 20 godina. .

svaka čast...kukuruz je vaša budućnost...:DChildren of the Corn ;)
 
Poslednja izmena:
Ма јасна ствар, ко зна по којим сферама твој дух сада лута.

Само припази, и Билдерберзи су доста јаки у тим астралним зонама. Ти мислиш све океј, кад оп! спиритуални кемтрејлс.

Ја те крстим, а ти прдиш. Али, не узимам ти за зло, имам разумевања за ометене у развоју. Дођи да те помилујем по твојој хидроцефалној главуџици :mazi:
 

Back
Top