Локални избори у Мионици и Лучанима расписани за 28. децембар

Alter_Ego_

Stara legenda
Poruka
76.379
Lokalni izbori u Mionici i Lučanima 28. decembra

Tanjug | 10. 11. 2014. -

.Predsednica Skupštine Srbije Maja Gojković raspisala je danas lokalne izbore u opštinama Mionica i Lučani za 28. decembar.

Kako je saopšteno iz parlamenta, Odluka o raspisivanju izbora za skupštine opština Mionica i Lučani stupa na snagu narednog dana od objavljivanja u "Službenom glasniku", kada počinju da teku i rokovi za obavljanje izbornih radnji.

Izbori u Mionici i Lučanima biće u nadležnosti organa za sprovođenje izbora na osnovu odredaba Zakona o lokalnim izborima.

Gojković je odluku o raspisivanju lokalnih izbora u dve navedene opštine donela na osnovu Zakona o lokalnim izborima i Zakona o lokalnoj samoupravi.

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/509864/Lokalni-izbori-u-Mionici-i-Lucanima-28-decembra

Након побједе од 82 % освојених мандата а не гласова, напредњаци имају ново искушење. Избори у две мале општине су добра прилика да репресијом над становништвом ових општина поново остваре убедљиве победе.
 
И то на старом хрватском писму, ћирилици!

Jesi ti neki znanstveni radnik , pa pises disertaciju o politickoj sceni u Srbiji , ili neki cimbenik u DB hrvatske - odjel Srbija ? :think:

Zamisljam nekog lika iz Srbije kako visi na hrvatskom forumu i otvara temu o izborima u Dugoj Resi i Podravskoj Slatini - i zakljucjem da taj moze biti samo zasluzni pitomac Toponice .......:think:
 
Jesi ti neki znanstveni radnik , pa pises disertaciju o politickoj sceni u Srbiji , ili neki cimbenik u DB hrvatske - odjel Srbija ? :think:

Zamisljam nekog lika iz Srbije kako visi na hrvatskom forumu i otvara temu o izborima u Dugoj Resi i Podravskoj Slatini - i zakljucjem da taj moze biti samo zasluzni pitomac Toponice .......:think:

Бринем о старој хрватској покрајини Шумадији.
 
1604956_618210738290584_1422832193778860091_n.jpg


PES 2015 :per:
 
http://www.novosti.rs/вести/насловна/политика.393.html:521506-Sanda-u-Mionici-sa-naprednjacima


Усред формирања националног блока који је зацртао циљ да буде најјача алтернатива власти, ДСС је ушао у предизборну коалицију са напредњацима у Мионици

pol5_620x0.jpg


УСРЕД формирања националног блока који је зацртао циљ да буде најјача алтернатива власти, ДСС је ушао у предизборну коалицију са напредњацима у Мионици.

То је до сада и највеће изненађење предстојећег локалног одмеравања снага које је за 28. децембар заказано још и у Лучанима.

Избори у те две општине први су „лакмус“ престројавања на политичкој позорници после повратка Војислава Шешеља, подела унутар ДСС и трвења на „проевропском“ делу опозиције где су ДС, СДС, ЛДП, Нова странка...

Водећа странка у држави СНС у Мионици ће бити у савезу и са НС и СДПС док ће у Лучанима изаћи пред грађане са Љајићевим социјалдемократама.

Радикали, који најављују „велики повратак“, изаћи ће самостално у обе општине, како би тестирали снагу по повратку свог лидера.

Социјалисти ће се у истом тиму - са ПУПС и ЈС - представити у Мионици, док у Лучанима, „пензионери“, наводно, преговарају и са СНС.

Према нашим сазнањима ДС и ЛДП покушавају да у обе општине оформе коалицију и исход разговора биће познат до краја недеље.

Како нам је речено у СДС Бориса Тадића они још нису одлучили како ће да се упусте у децембарску изборну битку.

Зоран Живковић је већ преломио да његова Нова странка не учествује на предстојећем гласању, јер сматра да не би било поштено да улази у локалне коалиције док не развије страначку инфраструктуру.

Двери у Лучанима излазе самостално, а на листи ће имати представнике пољопривредника и омладине док постоји шанса да у Мионици уопште и не учествују.

Нова Србија Велимира Илића верује свом локалном одбору у Лучанима па ће ту наступити самостално.

Ненад Поповић још није званично регистровао Српску народну партију тако да не жели на изборе као удружење грађана.

Иницијатор патриотског блока ДСС у Лучанима вероватно наступа самостално.





~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

:D :hahaha::rotf::mrgreen::lol:
 
Poslednja izmena:
OK...Lokal............u gomili opstina su DS i LDP na vlasti sa SNS..........

Ма ајде бре, не копчамо се ми на леђа.... те Београд, сад Мионица, и не сарађују?! Није Санда Вучићев опозиционар?!
Дај не лупетај молим те..
 
Ма ајде бре, не копчамо се ми на леђа.... те Београд, сад Мионица, и не сарађују?! Није Санда Вучићев опозиционар?!
Дај не лупетај молим те..

Имаш неке линкове........укључујући и београдске општине.


Читање ваљда није превелики напор за тебе?


П.С.

Зашто сам оцењујеш своју тему са 5 звездица?

Зар то не би требали да ураде остали форумаши?

Или само себи дајеш на значају?
 

ds i ldp imaju identicnu politiku samo se razlikuju po nazivu i u broju clanova....a sns im je prepisao program kao sto sve prepisuju... kako saglasje dss-ovce imaju osim privatnog cara i direktive iz komiteta.... ali dobro, nek veruju i dalje... ja i hocu da veruju :lol:
 
ds i ldp imaju identicnu politiku samo se razlikuju po nazivu i u broju clanova....a sns im je prepisao program kao sto sve prepisuju... kako saglasje dss-ovce imaju osim privatnog cara i direktive iz komiteta.... ali dobro, nek veruju i dalje... ja i hocu da veruju :lol:

ДС и ЛДП су настали из истог сперматозоида......... СНС - заболе ме.

А ДСС без Коштунице није ДСС
 
Pa sta ce, DSS u mionici ima oko 3% a dveri izgleda nece u mionici ni ucestvovati na izborima.

da ponovim sa druge teme:

pa ovde je pitanje kakvi su u mionici. znam ja za slucajeve gde je direktiva stranke da se saradjuje na lokalu sa podobnom strankom bez obzira kakve su dzukele i lokalni sljam u toj stranci.
zato podrzavam autonomiju opstinskih odbora. ako je covek posten i vredan neka je i iz halimijeve stranke biracu njega
 
Какве везе досовске коалиције са напреднима имају са чињеницом да је Санда вучићев квазиопозиционар?

Нису ДОСовске него ДСовске и ЛДПовске........ А Санда....

Кога она занима?

А Чеда је омиљени Вучићев опозиционар......... само се нуди.
Ако инсистираш стижу и линкови.
 
Не постоји аутономија на ванредним локалним изборима, јер они, у одређеној мери, показују расположење грађана према партијама на власти и у опозицији.

Каква би то катастрофа за вучићеву квазиопозициону партију било да уопште не изађе на локалне изборе у Мионици (као што, чини ми се, нису изашли у Мајданпеку). Па било би јасно да је партија пукла. Или, још горе, да изађу и да освоје 0,54 % гласова, колико су заслужили. Пропала би вуЋкова квазиопозција и пре него што је формирана. А потребна му је. Зато, морају да је сачувају, док је не ојачају.
 

Back
Top