Deca 3-7 godina (preskolarci)

Sad bi najradje oplela po zdravstvu, ali posto nisam lekar recicu samo kao laik da Lela verovatno ima boginje.
Verovatnoca da su boginje postoji, ali ona nema temperaturu, u kosi joj nije izasla ni jedna boginja i po telu ima samo desetak tih promena sto lice i podsecaju na boginje.
Ono na sta treba da obratim posebnu paznju je kosa, jer tu MORA postoja makar jedna da bi ono sto joj je izaslo po telu bile boginje.
Sad moram sacekati petak i pratiti svaku i najmanju promenu na telu i brojati sve to sto joj je izaslo i pratiti imali tu promena.
Ok. ali ako nisu boginje sta drugo moze biti?
Interesuje me iskustvo drugih roditelja kakvo su iskustvo imali kad su im deca dobila boginje.

Lela je u sredu pocela da kaslje suvi kasalj i dobila temperaturu koju sam joj jedva spustila, u toku dana temp. je varirala, dr. je rekla da je to viroza i dobila je sirup za iskasljavanje. posle sirupa kasalj se smirio i osim kaslja i curenje nosa drugih simptoma nije imala.
Otisle smo u utorak na kontrolu i dr. je rekla posto jos kasljuca neka ostane kuci do ponedeljka.
Lela je ceo dan bila dobro raspolozena i puna energije, uvece pred spavanje skinem je i primetim da joj je nesto izaslo na ramenu 4-5 ospica ili kako se vec zovu i jos dve na stomaku, do jutra izaslo je jos 2-3,u toku dana isto tako dok nismo otisle do dr.
Za svo ovo vreme temp. nije imala.
Izvinjavam se na malo poduzem postu ali stvarno mi nije svejedno kad ti dr. kaze to mogu da budu boginje ali nisam sigurna da stvarno jesu.
 
Ja zaista prvi put čujem,da ako dete ima boginje,onda MORA barem jedan da ima u kosi. Svašta. Moj nije imao nijedan na glavi,znači ni u kosi,ni na licu,ni na vratu. Imao je par komada na stomačiću,leđima,rukama i nogama. Sveukupno ne više od dvadesetak. Imao je povišenu temperaturu prvi dan,pre nego što su mu izašle tačkice,i temperatura je nestala. Bio je veseo,jedino je tražio više tečnosti da pije. Odnela ga lekaru,pogledala,da to su boginje mama. Idite do apoteke kupite to i to,i neka ne ide u kolektiv 2 nedelje,jer mu je sad imuni sistem osetljiv,pa da ne pokupi neki virus. I to je bilo to. Ne razume kako pedijatar ne preppoznaje boginje. Ako ti izlgedaju kao kraste,i ako posle 3 dana više nijedna ne izlazi,budi skoro 100% sigurna da su to boginje. Za svaki slučaj,ja bih tražila drugo mišljenje. Čisto zbog svih vas da budete smireni kod kuće,i naravno zbog toga što onda ne sme da se kupa,odnosno da dugo sedi u vodi itd.,i treba vam ona kremica ili drugi preparat koji vam lekar preporuči da je ne svrbi toliko,i da što pre kraste otpadnu.
 
Да ли се предшколско плаћа као вртић?

ako dete ide samo onaj obavezni deo od cetiri sata onda se ne placa ili se placa samo uzina, to pak zavisi od opstine, valjda.
a ako ide celodnevno, onda se oduzme taj obavezni deo pa se onaj broj sati preko placa. otprilike pola kao za vrtic. bar je tako bilo kod mene dok mi je cerka isla, a ima od tad eto vec tri godine, tako da se mozda i promenilo.
najbolje da pitas u vrticu ili u skoli gde se vec organizuje predskolsko.
 
ako dete ide samo onaj obavezni deo od cetiri sata onda se ne placa ili se placa samo uzina, to pak zavisi od opstine, valjda..
Иде 4 сата и имају ужину. Нико још не говори да ли плаћамо ми родитељи или то општина финансира. Засад је мукица. Док је дете ишло у вртић добијали смо уплатнице око 4,500 месечно.
 

Back
Top