Dve vrste krstenja

Jedno krstenje.
Uronjavanjem
O tome je rec..Kako si to krsten, prskanjem?
I ko te je krstio?
Zasto nisi krsten u ime Isusa i duha svetiga ksko Biblija kaze?
Ili u ime Oca sina i d s?

Odrices li se ti njih?

Ma ti si brate harec ili?
 
Medjutim, novac je potreban za odrzavanje zgrada i plate svestenika. medjutim kada b isamo ostalo na tome, dobro bi bilo.
I za kupovanje Mercedesa, Audija.......

Pa zar prijatelju tolike pare da im se daju "za odrzavanje" a da niko ne pita nas poreske obveznike da li mi to zelimo ?

Doduse, nas niko nista i ne pita za nista ali eto ja kao ateista ne zelim da dajem crkvi pa cak ni za odrzavanje fasada a kamoli vise
 
I za kupovanje Mercedesa, Audija.......

Pa zar prijatelju tolike pare da im se daju "za odrzavanje" a da niko ne pita nas poreske obveznike da li mi to zelimo ?

Doduse, nas niko nista i ne pita za nista ali eto ja kao ateista ne zelim da dajem crkvi pa cak ni za odrzavanje fasada a kamoli vise

Ne govorim o tome. O onome sto je potrebno.
Ali znam da imaju previse.

Episkop pravoslavne crkve, narodski rečeno vladika, ne sme da se ženi ni da jede meso, a kao monah trebalo bi da se drži zaveta siromaštva i poslušnosti. Preciznije, sudeći prema rečima uglednih teologa i istoričara religije, svih zaveta kojih se drže monasi (prim. aut. oni koji su se odrekli života u svetu) trebalo bi da se drži i vladika.
Osnovna tri zaveta koja polažu monasi, i koja ih razlikuju od ostatka sveštenstva su bezbračnost, zavet poslušanja i zavet siromaštva.

Ovih, a naročito poslednjeg zaveta, kako praksa pokazuje, ne drže se svi. Najbolji primer je velelepna vila od 1.000.000 evra, u kojoj se donedavno baškario vladika Vasilije Kačavenda.

Kod “belog duhovenstva” pomenutih vrsta ograničenja nema. Pop ne mora da se zavetuje na siromaštvo, kao ni na poslušnost u onom smislu, u kojem se na njega obavezuje monah. On je zapravo obavezan na manje dominantan – zavet skromnosti, a što se stupanja u bračnu zajednicu tiče, čak je i u obavezi da se oženi ukoliko želi da dobije parohiju.

http://www.telegraf.rs/vesti/666145...se-zeni-da-jede-meso-i-mora-da-bude-siromasan
 
Poslednja izmena:
Episkop pravoslavne crkve, narodski rečeno vladika, ne sme da se ženi ni da jede meso, a kao monah trebalo bi da se drži zaveta siromaštva i poslušnosti
A ja cu ti reci pouzdano da svestenici manastira Ostrog za vreme posta na kvarno odlaze i jedu prasece pecenje. Ja sam licno gledao svojim ocima a na tebi je da mi verujes ili ne verujes, nemam razloga da lazem.
Najbolji primer je velelepna vila od 1.000.000 evra, u kojoj se donedavno baškario vladika Vasilije Kačavenda.
Bice i neki novi Kacavenda kad im legnu pare od opstine
 
U Jovanovom "Otkrovenju" ima i o :

"...Велики народ

9 Потом видех, и гле, многи народ кога нико није могао избројати, од сваке народности и племена и народа и језика, где стоје пред престолом и пред Јагњетом, обучени у беле хаљине са палмама у рукама својим. 10 И викаху снажним гласом говорећи: спасење припада Богу нашему, који седи на престолу, и Јагњету.

11 И сви анђели стајаху око престола и старешина и четири жива бића, и падоше на своја лица пред престолом и поклонише се Богу 12 говорећи: амин, благослов и слава и мудрост и захвалност и част и сила и снага Богу нашему у све векове. Амин.

13 И прозбори један од старешина говорећи ми: ко су и одакле дођоше ови обучени у беле хаљине? 14 А ја сам му казао: господине мој, ти знаш. И рече ми: ово су они што долазе од велике невоље, који опраше своје хаљине и убелише их у Јагњетовој крви. 15 Зато су пред Божијим престолом, те му служе дан и ноћ у његовом храму, а онај што седи на престолу пребиваће над њима. 16 Они неће никад више гладовати, ни жеднети, нити ће их сунце пећи нити каква жега, 17 јер ће Јагње, које је насред престола, бити њихов пастир и водиће их на изворе живе воде; а Бог ће отрти сваку сузу са њихових очију...."...

Sa:
http://www.rastko.rs/bogoslovlje/delo/10516

Ideal svakog vernika bi trebalo da budu "oni u belim haljinama koji oprase svoje haljine i ubelise ih u Jagnjetovoj krvljvi...", a ne oni "nasuprot njima"... !
Svako od nas ce na Strasnom sudu odgovarati samo i iskljucivo za svoja dela , reci i misli , a ne sta su drugi "radili , pricali i mislili" , osim ako nije svesteno lice , jer oni ce odgovarati i za svoje greha i za narodne ako ih ne uce na pravi nacin Evandjeliju .

I :

"
Беседа преподобног оца Јустина Ћелијског у Недељу Страшнога суда 1965.[1]

27 недеља феб 2011



Еванђеље љубави завршава се Страшним Судом! Господ Христос је Бог Љубави, а гле завршава историју света, историју свих народа – Страшним Судом. Суди… Судиће свим народима и сваком човеку посебно[2]. То је завршетак наше људске историје, то завршетак мој и твој и сваког људског бића. На Страшноме Суду Господ Благи у свој Својој слави суди свима. Бог Љубави у исто време и Бог Правде, ето, изрећи ће последњи суд о мени и о теби. Шта си урадио са овим животом који ти је Он дао, шта си ти урадио са браћом на земљи, са људима, шта се десило са Еванђељем?

Он је дошао у овај свет – ради чега? Дошао је да нам покаже како треба живети и овим животом осигурати себи Живот Вечни. Чули сте из данашњег Светог Еванђеља: на Страшноме Суду и пред страшним Престолом Господа славе стоје само два пута за људска бића: пут који води у Царство Небеско и пут који води у огањ вечни. Трећег пута нема. И сваки од нас мора поћи једним од тих путева.

Од чега зависи води ли пут у Царство Небеско или у огањ вечни? Господ нам је казао у данашњем Светом Еванђељу, казао је зашто ће сваког човека осудити на вечне муке ако је заслужио, или му дати Царство Небеско ако је заслужио. Какве су теразије којима ће Господ мерити нас и наше животе земаљске на дан Страшнога Суда? Казао нам је све кроз благу вест о Страшноме Суду. Свакоме човеку и сваком људском бићу Господ ће судити на Страшноме Суду према томе како је поступао са Њим, Христом, у овоме земаљском свету, како је поступао са Његовим Светим Еванђељем. А Његово Свето Еванђеље и јесте Света Књига и Свети Закон.

У исто време, објављује Господ кроз данашње Своје свете благовести о Страшноме Суду, да је сваки човек христоносац, сваки човек носи у себи невидљивог малог Христа, сваки човек носи у себи невидљивог Бога. И кад. ти добро чиниш човеку, гле, ти чиниш Христу који је у њему, гле, ти чиниш Богу, Који је у њему. Гладнога си нахранио: Спаситељ вели да си Њега нахранио, Њега Који је у гладноме. Жеднога си напојио: кога си напојио? Опет Њега Господа Христа Који је у човеку жедном. Госта си примио: примио си Бога. Болесника си посетио, посетио си Христа Који је у њему. Сужња у тамници си посетио: гле, Господа Христа си посетио.

Шта је човек? Човек је христолико биће.човек је од душе и тела; тело је од земље, а душа од Бога. Слика Божија, жива икона Божија, то је душа свакога човека, не само хришћанина, већ свакога човека уопште, и незнабошца. Господ је створио једног човека, Адама и Еву, и од њих сав род људски. Адама и Еву, створио је по слици и прилици Својој[3]. Тако је људско биће уствари христолико и боголико, људско биће је богоносно биће, богоносно биће. То је сваки човек, сваки човек без изузетка.

Зато је у Еванђељу и речено: свакога човека који излази на свет обасјава једина истинита светлост – Господ Христос[4]. Када спушта душу у овај свет ма ког људског бића, Господ је спушта као Своју икону, као Своју слику, као (слику) живога Бога, као малог Бога у блату људскога тела. Како смо, (Господе), Теби чинили добро, како смо Тебе гладнога хранили? Спаситељ ће им одговарати и казати: „Заиста вам кажем, кад учините једном од ове моје најмање браће, мени учинисте, мени учинисте.“[5] Гле, Господ свакога човека назива братом својим. Он је Син Божији. Дошао је у овај свет да и нас начини синовима Божијим.[6]

Ето, Он казује тајну, тајну људскога бића, тајну нашега добра. Кроз свако добро које чинимо, чинимо добро уствари..."...

Sa:
http://radiosvetigora.wordpress.com/2011/02/27/беседа-преподобног-оца-јустина-ћелиј-11/
 
Jedno krstenje.
Uronjavanjem
O tome je rec..Kako si to krsten, prskanjem?
I ko te je krstio?
Zasto nisi krsten u ime Isusa i duha svetiga ksko Biblija kaze?
Ili u ime Oca sina i d s?

Odrices li se ti njih?

Ma ti si brate harec ili?

Bilo bi lepo da prestanes da ponavljas ko papagaj,te svedok,te Harec, te ne znam sta ti jos pada na pamet

Krsten uronjavanjem u reku, isto kao i Isus.I u Ime Isusa Hrista, jer je Otac u Njemu i on u Ocu.
Problem oko Matej 28 19 Idite dakle i naučite sve narode krsteći ih va ime Oca i Sina i Svetog Duha, je razjasnio Nehemija Gordon, Arheolog i Magistar biblijske studije na jevrejskom univerzitetu u Jerusalimu, u knjizi "Jevreski Jesua ili Grcki Isus" Kada je Nehemija uporedio grcki prevod Matejevog Jevandjelja sa starim jevrejskim tekstom, bio je zaprepascen jasnocom Jesuinih reci na originalnom jevrejskom jeziku.Da se ne zaboravi da je Isus govorio Aramejski, Jevrejski i grcki.Grcki prevod je sadrzao mnoge greske prilikom prevodjenja sa jevrejskog jezika.
Jesua-Isus je po Talmudu osnovao Hriscanstvo kada ga je odbacio njegov uvitelj rabin Josua ben Perahja.Zna se da je Talmud napisan oko 500god. u Vavilonu, i da su Jevreji koji su insistirali na doslednom pridrzavanja jevrejskih spisa prozvani karaiti-הקראים.
Mojsije je bio Karaita, a takodje i Isaiija,Jeremija i svi ostali proroci Izraela.Poput svih proroka i Isus je ucio ljude da se vrate Tori i da odbace covecije zakone: Matej 15
2 Pet. 3:16
7 Licemeri! Dobro je za vas prorokovao Isaija govoreći:
8 Ovi ljudi približavaju se k meni ustima svojim, i usnama poštuju me; a srce njihovo daleko stoji od mene.
9 No zaludu me poštuju učeći naukama i zapovestima ljudskim.
Po ovome izlazi da je i Isus bio Karaita.Ali postojala je Kontradikcija u Matej 23
1 Tada Isus reče k narodu i učenicima svojim
2 Govoreći: Na Mojsijevu stolicu sedoše književnici i fariseji.
3 Sve dakle što vam kažu da držite, držite i tvorite; ali šta oni čine ne činite; jer govore a ne čine.
Nehemija je smatrao da je resenje da je Matej 15 pisao anti-farisejski ucenik, dok je Matej 23 pisao pro-farisejski ucenik.Ali jedno od mogucih resenja je iz D.Apost.15 5 Onda ustaše neki od jeresi farisejske koji behu verovali, i govorahu da ih valja obrezati, i zapovediti da drže zakon Mojsijev.
Septuaginta je los prevod Tanaha na grcki jezik, sa upotrebom mnogih jevrejskih izraza.takodje i tri Jevandjelja sadrze isti problem,mnogo jevreizma.Nasao je knjgu u vezi Jevandjelja po Mateju gde je pisalo da je Jevandjelje pisano po primitivnom jevreskom tekstu,od Dzordza Hauarda,a koja je sacuvana zahvaljujuci spanskom jevrejinu koji se zove Sem-Tov Ibn Saprut.Hauard je pronasao da je u Sem-Tovovom Mateju postojala jevrejska igra reci, tj. reci se slicno izgovaraju,a imaju razlicito znacenje.A to je inace uobicajeno i za Tanah.Dokazano je da je Matej licno pisao na jevreskom i da je grcki prevodu postoje greske.
Na jevrejskom stih 19 glasi : Zato idite i naucite sve narode krsteci ih u Moje ime.
Klip sa Y T. :
 
Poslednja izmena:
Ali vidio si i sam da imamo krstenje u ime Isusa i duha svetoga.
Sto nam govori da je Ispravno u ime Oca i sina i Duha svetoga. Uostalom se pominje i ime Isusovo.
Uostalom sam si rekao da je Otac u njenu i on u Ocu.
To je praksa.
A zar je pogresno to reci recima?

Pitanje je bilo ko te krstio?

Ovo mi je poznato.
Da li ima da je jos neko potvrdio ovo sto kaze Nehemija?

Postoji i Matejevo jevandjelje na hebrejskom.
I tamo puse u ime Isusa.
 
Poslednja izmena:
Ali vidio si i sam da imamo krstenje u ime Isusa i duha svetoga.
Sto nam govori da je Ispravno u ime Oca i sina i Duha svetoga. Uostalom se pominje i ime Isusovo.
Uostalom sam si rekao da je Otac u njenu i on u Ocu.
To je praksa.
A zar je pogresno to reci recima?

Pitanje je bilo ko te krstio?

Ovo mi je poznato.
Da li ima da je jos neko potvrdio ovo sto kaze Nehemija?

Postoji i Matejevo jevandjelje na hebrejskom.
I tamo puse u ime Isusa.

Nehemiju mozes da kontaktiras na Email, pa ga licno pitaj o tome sta je on kao arheolog i magistar pronasao.
Sta si zapeo oko krstenja moga.Pastor me je krstio, kao i tebe i to je sve.
 
Jel se placa krstenje, moze li dzabe ?

Pod Ostrogom (slava mu i milost)
krštenja su uvek besplatna.
Svu sam kumčad tu krstio
iako žive u Srbiji.

Samo, loše duše i antihristi
nemogu da izdrže tamo.


Nevezano za veru:
Mnogi muslimani, katolici i ostale verske zajednice
idu tamo, smerno i sa poštovanjem.
 
Poslednja izmena:
Niko nema licencu nad Bozjom reci.

Ljudi koji to govore ili koji kazu: mi smo prava vera ili prava crkva.
Sigurno to nisu, jer prava vera i prava crkva to nikada ne kaze.
Ona poziva ljude da se sami to zakljuce i da provere i da se uvere ko je.
 
Niko nema licencu nad Bozjom reci.
Naravno da neki imaju licence... sveštenici svih denominacija, svih religija, koji na račun te licence izgradiše sebi bogate dvore i decu svoju obezbediše da žive u izobilju.

Ima ih na svakom ćošku, i svi do jednog imaju licencu i znaju pravu istinu, na račun koje šišaju pastvu - što prisilno, što dobrovoljno....
 
Smatrati se merodavnim i reci: hodite kod nas mi smo prava crkva, su razlicite cipele.
Prava vera i crkva smatra sebe merodavnom.
Ali je svesna da onaj napolju to nezna da li je ona to.
Prava crkva ce pozvati svakoga da svako proveri da li je ona prava crkva i vera pa da onda on sam odluci da li je prava.
 
Poslednja izmena:
Smatrati se merodavnim i reci: hodite kod nas mi smo prava crkva, su razlicite cipele.
Prava vera i crkva smatra sebe merodavnom.
Ali je svesna da onaj napolju to nezna da li je ona to.
Prava crkva ce pozvati svakoga da svako proveri da li je ona prava crkva i vera pa da onda on sam odluci da li je prava.

Osim Jagnjetove Neveste, ne postoji druga crkva pod kapom nebeskom.
Bog pita:
Isaija 66 1 Ovako veli Gospod: Nebo je presto moj i zemlja podnožje nogama mojim: gde je dom koji biste mi sazidali, i gde je mesto za moje počivanje?
D.Ap. 7 48 Ali najviši ne živi u rukotvorenim crkvama, kao što govori prorok:49 Nebo je meni presto a zemlja podnožje nogama mojim: kako ćete mi kuću sazidati? Govori Gospod; ili koje je mesto za moje počivanje?
17 24 Bog koji je stvorio svet i sve što je u njemu, On budući Gospodar neba i zemlje, ne živi u rukotvorenim crkvama,
14 15 Ljudi! Šta to činite? I mi smo kao i vi smrtni ljudi, koji vam propovedamo jevanđelje da se od ovih lažnih stvari obratite k Bogu Živom, koji stvori nebo i zemlju i more i sve što je u njima;
 
Ukucas Jagnjetova,Hristova Nevesta i naci ces hiljade podataka o njoj.
Otkrivenje 22 17 I Duh i Nevesta govore: Dođi. I koji čuje neka govori: Dođi. I ko je žedan neka dođe, i ko hoće neka uzme vodu života za badava.
Ukuciao sma i nista.

Nikakv kontakt, adresa inista?

- - - - - - - - - -

Osim Jagnjetove Neveste, ne postoji druga crkva pod kapom nebeskom.
Bog pita:
Isaija 66 1 Ovako veli Gospod: Nebo je presto moj i zemlja podnožje nogama mojim: gde je dom koji biste mi sazidali, i gde je mesto za moje počivanje?
D.Ap. 7 48 Ali najviši ne živi u rukotvorenim crkvama, kao što govori prorok:49 Nebo je meni presto a zemlja podnožje nogama mojim: kako ćete mi kuću sazidati? Govori Gospod; ili koje je mesto za moje počivanje?
17 24 Bog koji je stvorio svet i sve što je u njemu, On budući Gospodar neba i zemlje, ne živi u rukotvorenim crkvama,
14 15 Ljudi! Šta to činite? I mi smo kao i vi smrtni ljudi, koji vam propovedamo jevanđelje da se od ovih lažnih stvari obratite k Bogu Živom, koji stvori nebo i zemlju i more i sve što je u njima;

Pa ko je to?

Da vam to nije novo ime u Bruklinu?
 

Back
Top