Hoću u Beč ili Salcburg na studije prava?!

ketis

Zainteresovan član
Poruka
183
Ako neko ima informacije o studijama prava u Beču, polaganju ispita nemačkog jezika, eventualnim diferencijalnim ispitima, nostrifikaciji diplome, troškovima za dva semestra, mogućnost stanovanja u kampusu itc. molim vas pomagajte tek sam počela da učim nemački a išla bih septembra sledeće godine. A da, iz Niša sam a Salcburg je opcija zbog zbog ugovora koji naš fax ima sa njima i navodno lakših uslova za nastavak studija, povrh toga ipak bih radije išla u Beč, hehe HVALA UNAPRED!
 
http://www.univie.ac.at/ - ovo ti je adresa univerziteta u Becu

http://www.univie.ac.at/studentpoint/pointer/studienrichtungen.html - odsek za prava sa svim informacijama o studijama
http://www.bmbwk.gv.at/universitaeten/studieren/Aufnahme_von_auslaendisc3502.xml - ovo je informacija sa sajta ministarstva za obrazovanje, nauku i kulturu Austrije, za inostrane studente.
Ono sto ja mogu da ti kazem iz licnog iskustva (upisala sam fax u Klagenfurtu) je da ti treba diploma iz srednje skole, sa mature, original ili overena kopija, sa prevodom na nemacki, ako si vec studirala, potvrda o studijama, takodje sa prevodom i potvrda o vec polozenim ispitima na maticnom fakultetu, naravno prevedna na nemacki i jos CV na nemackom jeziku.
E sad trebace ti nesto i za vizu, ali za to nemam pojma, jer sam ja po drugoj osnovi u Austriji.
I naravno, ono bez cega ne mozes da studiras je nemacki jezik, a za to ti treba potvrda o polozenom ispitu iz nemackog tzv. Mittelstufe Deutsch prüfung. Ne znam da li taj ispit moze da se polaze u Srbiji, ali mozes ga polagati na faxu kad predas dokumenta, ili ev. na prvom semestru slusati paralelno i nemacki i onda ga polagati.
Nadam se da sam ti bar malo pomogla. :roll:
Ako te zanima jos nesto reci.
Pozdrav :-)
 
Hvala ti puno:) :) taj sajt sam u medjuvremenu vec pogledala i razmenila par mailova sa studentpointom tako da sam dobila vecinu informacija tehnicke prirode ipak josh uvek me zanima licno iskustvo ljudi koji tamo studiraju...cene, da li je teshko/lako u odnosu na ovaj kod nas da li je teshko prilagoditi se jaziku, s obzirom na to da sam ja pocela da ucim septembra pa sve do juna a tamo idem septembra sledece godine...kako ste se uklopili..informacije vezane za studentski kampus ..da li se ceka ..isl.
 
ketis:
Hvala ti puno:) :) taj sajt sam u medjuvremenu vec pogledala i razmenila par mailova sa studentpointom tako da sam dobila vecinu informacija tehnicke prirode ipak josh uvek me zanima licno iskustvo ljudi koji tamo studiraju...cene, da li je teshko/lako u odnosu na ovaj kod nas da li je teshko prilagoditi se jaziku, s obzirom na to da sam ja pocela da ucim septembra pa sve do juna a tamo idem septembra sledece godine...kako ste se uklopili..informacije vezane za studentski kampus ..da li se ceka ..isl.

Pa te informacije nazalost ne mogu da ti dam, jer ja nisam student u pravom smislu te reci. Znaci nemam studentsku vizu, ne zivim u kampusu. Sto se tice nemackog ja zivim u nemackom govornom podrucju vec skoro 4 godine, i jos uvek nemam polozen taj ispit potreban za studiranje. Nemacki je uzasan, taman kad pomislis da nesto znas i da razumes, ili da umes dobro da govoris, onda skontas koliko si daleko od pravog znanja.
Same studije za nas iz SCG kostaju po semestru 750€, mislim da je to ista cena za sve univerzitete. A Austrija jeste malo skupa. Ili se bar meni tako cini, posle Nemacke.
I da znas da ima toliko razlicitih dijalekata, tako da ti taj nemacki koji ti naucis nece biti od velike pomoci kad se susretnes sa ljudima iz Niederösterreich-a ili Salzburga.
Ali bar profesori na faxu govore Hochdeutsch, ili bi bar trebalo.:roll:
Ne znam da li ti je ovo bilo od neke pomoci. :roll: Ali zelim ti sve najbolje. Ako ima jos nesto pitaj.;) :)
 

Back
Top