vadjenje lične karte

mama će da me strpa u top ako to nije istina...a onda ćeu da smislim kako da ti se osvetim :lol:

Moze mene da strpa mesto tebe... Mislim, ako sam ja mojim penzionerima tako zakazao i ako je sve proslo glatko... ne vidim nacin da na drugoj opstini moz' da bude naopako.

Ceo smisao uvodjenja euprave bas i jeste u tome da se konacno, jednom i zauvek, prekine drezdanje pred salterima raznog tipa (i korupcija koja uz to ide).
 
Moze mene da strpa mesto tebe... Mislim, ako sam ja mojim penzionerima tako zakazao i ako je sve proslo glatko... ne vidim nacin da na drugoj opstini moz' da bude naopako.

Ceo smisao uvodjenja euprave bas i jeste u tome da se konacno, jednom i zauvek, prekine drezdanje pred salterima raznog tipa (i korupcija koja uz to ide).

ne mislim da dreždim (ni ja ni mama), nego da ponesem(o) sva dokumenta koja su na spisku...al dobro...naručih ja sve što treba za svaki slučaj, na opštinama koje treba, da me ne boli glava :lol: ipak :)
 
Evo sa sjta MUP-a:

Захтев за издавање биометријске личне карте подноси се лично у полицијској управи или станици, по месту пријављеног пребивалишта, односно боравишта, при чему је уз исти неопходно ставити на увид следећа документа:

претходно издату личну карту или (уколико је изгубљена) другу важећу исправу из које се може утврдити идентитет подносиоца захтева ( нпр. пасош или возачку дозволу);

доказ о уплаћеној накнади за образац личне карте и трошкове техничке израде личне карте.

по жељи, није обавезно, фотографију величине 50х50 мм (која верно приказује лик подносиоца захтева, на једнобојној сивој позадини, не старија од шест месеци и која испуњава услове прописане у члану 21. Правилника о личној карти) за лице коме се први пут издаје биометријска лична карта ;

Надлежни орган по службеној дужности, уз сагласност странке, прибавља податке из следећих докумената:

извода из матичне књиге рођених (у случају првог издавања биометријске личне карте, а сваки наредни пут само у случају да је дошло до промене неког од личних података подносиоца захтева евидентираних у наведеном документу);
уверења о држављанству (у случају првог издавања биометријске личне карте, а сваки наредни пут само у случају да је дошло до промене неког од личних података подносиоца захтева евидентираних у наведеном документу);
извода из матичне књиге венчаних (у случају промене презимена приликом склапања брака).

Грађани могу и сами да прибаве, односно да ставе на увид наведена документа уколико им не одговара прибављање података по службеној дужности у року од 15 дана, а како би њихов захтев био решен у што краћем року.

http://www.mup.gov.rs/wps/portal/sr...nti+gradjana/licna+karta/vadjenje+licne+karte

Dakle MUP po službenoj dužnosti sam vrši uvid u neophodna uverenja, a možeš i ti da ih doneseš na uvid zbog skraćenja procedure. Ne piše da uverenja ne smeju da budu starija od 6 meseci, dakle ako imaš kući, doneseš na uvid.
 
e, vadim temu iz naftalina....ali mi gloopo da na ''negativi'' pišem o dokumentima :lol:
elem, majci sam zakazala termin za podnošenje zahteva za novu ličnu kartu za sredinu decembra, ali su joj potrebna dokumeta - krštenica, državljanstvo, venčanica...e,sad pitanje :lol: da li mogu da podnesem zahtev za sva dokumenta, na primer, na opštini novi beograd i da očekujem dostavu dokumentata brzom poštom?
ili moram malo u zemunsku opštinu, malo u novobeogradsku?

..mozes sve u jednoj opstini..
 
Postupak vađenja lične karte bi trebao da traje maximalno 5 minuta kad si unutra i vadiš ličnu kartu(slikanje,potpis itd)u opštini čukarica kada osoba koja treba da vadi ličnu kartu uđe ostane i po sat vremena unutra a nadležni sede skrstenih ruku.Narod se svađa ispred kada ceka a niko ne reaguje.Iskustva sa čukarice.pozzz
 

Back
Top